Forum » Myślenice

Samochody na płycie rynku

  • adzygmunt 24 wrz 2009

    Par5king busów jest na terenie prywatnym? ho,ho!
    Zatem nic nam i Wam wszystkim do tego gdzie stoją busy. Właściciel się zgadza np za opłatą i ma sposób na życie.
    Mnie parking busów w tym miejscu odpowiada. Niemniej standard trzeba podnieść.
    Prywatnemu właścicielowi mogę tylko grzecznie zaproponować zadaszyć cały parking jak np przed Selgrosem w Krakowie.
    Postawić sanitariaty/ubikacje. Właściwie tego ostatniego mamy prawo się domagać od przewoźników.
    Nie rozumiem, dlaczego niektórzy użytkownicy? chcą przeniesienia przystanku na teren byłego dworca PKS. Właściwie wiem, napędzić klientów do galerii i ...

    Cytuj
  • 24 wrz 2009

    ja nie mam nic przeciwko temu by w tym miejscu był przystanek, ale taka poczekalnia jak teraz. Duży dworzec z wieloma przewoźnikami, lokalnymi i dalekobieżnymi, poczekalnią itp. powinien być w jednym punkcie miasta. Taką funkcję powinien spełniać dworzec przy ul. Słonecznej, co nie broni zainteresowanym przewoźnikom zrobić kółko po mieście z przejazdem przez przystanek przy Słowackiego.
    To czy przy "dworcu" znajduje się taka czy inna placówka handlowa nie jest dla mnie problemem, równie dobrze można zaproponować rozwiązanie odwrotne parking tam, a dworzec tu, tylko nie bardzo sobie to wyobrażam (brak miejsca).

    Cytuj
  • 24 wrz 2009

    Dworzec był tam gdzie był przez długie lata i ludzie autobusami jeździli, na dworzec chodzili, sam chodziłem o 4:30 z osiedla na dworzec na autobus do Krakowa o 5:00 a bywało, że na mrozach -27st.C. Dało się ? A co to teraz z innej gliny ludzie są ulepieni ?
    Teraz trzeba ludziom pod klatkę schodową podjechać bo inaczej nie pojadą ??

    W centrum trzeba rozwiązać problem komunikacyjny i... "parkingowy" a już busy na pewno się do tego nie przyczynią.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Czasem zastanawiam się czy osoby na tym forum są z Myślenic, bo prezentujecie całkowity brak wiedzy na pewne tematy. Swoją drogą jest jakaś ustawa o dostępie do informacji i wystarczy zapytać urzędnika jak się niektóre sprawy mają. Co do parkingo-dworca to za wynajem terenu płaci Urząd Miasta.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Triple X, mowisz o zapytaniu, "szeptanym", czy o zapytaniu na drodze administracyjnej? Napisz prosze bo nie chce zebys wprowadzal czytelnikow w blad.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Ad, z tym napędzaniem klientów galerii to tak trochę nie trafiłes;) Plany przeniesienia busów były już dawno, zanim powstały plany budowania galerii.
    Założyłeś temat "Tutaj uważaj" czy Twoim zdaniem obecna lokalizacja jest dobra, bezpieczna, ciasnota i busy niejednokrotnie wymuszające pierwszenstwo, ludzie przebiegający ze sklepu żeby tylko zdążyć przed odjazdem. To że nie doszło tam jeszcze do tragedii to cud.

    p.s. nie jestem w żaden sposób związany z interesem jakim jest GM

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Na stronie Powiatu pojawil sie w dniu dzisiejszym komunikat o zmianie w przepisach o wydawanie karty parkingowej dla niepelnosprawnych. Nie zmienia to jednak faktu ze dalej nie uregulowane sa uprawnienia parkingowe dla samochodow zaopatrzenia i wlascicieli sklepow. Czuje ze znowu trzeba bedzie wystosowac w tej sprawie list formalny, bo "uprzywilejowanych" co miesiac przybywa.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Co masz na myśli pisząc o sklepach?

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Samochody dostawcze ktore stoja na plycie rynku wieksza czesc dnia, mimo ze jedyne co dostarczaja do sklepu to wlasciciela.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Jestem za. Co do parkowania tu i tam proponuje wyjazd do Skawiny i podglądnięcie pracy Straży Miejskiej.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Zygmunt dobrze trafił z tym przeniesieniem busów pod galerie, oto chodzi właśnie nie robi się przy busach nic ponieważ jest to przejściowa lokalizacja a galeria przeniesieniu busów tylko "pomoże" bo komu by sie chciało dreptać tylko do galerii taki kawał.
    Inwestorzy nie zdecydowaliby się na budowę galerii nie myśląc docelowo o busach w tamtym miejscu, ludzi trzeba przecież wynegerować w galerii m.in. z takich miejsc.
    Zmiana lokalizacji busów owszem była brana pod uwage już wcześniej, miały być... na Dolnym Przedmieściu

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    1.W obecnych czasach, jeżeli kogoś nie stać an sapom chód, to raczej jest to osoba o małych dochodach. Wiec, jeśli ktoś myśli w kategoriach, że z będzie napędzać biznes w galerii to się raczej myli. Powiedzmy sonie wprost to jest klient dla Biedronki.
    2. Busy na obecnym dworcu nie będą, bo jest on własnością prywatną PKS Grup i są dla nich konkurencją.
    3. W obecnych czasach rację byty mają wyspecjalizowane firmy jak Szwagropol, Frej a nie PKS Grup. Dochody PKS Grup pewnie są na poziomie ledwie starczającej na spłatę kredytów wiec raczej nie ma co marzyć że nam tu wybudują dworzec, będzie tam stacja paliw i pewnie jakiś tani lokal handlowy + zajazd dla 2 autobusów.
    4. Na zdrowy rozum, rozsądnym rozwiązaniem jest sprzedaż tej działki no poza częścią pod stację paliw.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Frankie, według pewnych map, dolne zaczyna sie od ul. K.Wielkiego, więc masz racje , były by na dworcu, to znaczy że na dolnym;)

    Cytuj
  • adzygmunt 25 wrz 2009

    Z bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonie busów masz rację. /Cygnus/
    Przekonała się o tym moja małżonka na własnym aucie.
    Nie pieszy był przyczyną stłuczki ale wyjeżdżający w prawo z ulicy Piłsudskiego kierowca. Nie wykonał manewru skręcania z prawego pasa na prawy pas drogi ale jechał po przekątnej. Chyba chciał wjechać na miejsce postojowe nad Bysinką.
    Cóż niedouków nasze kursy wypuszczają masowo, a i wtórnych analfabetów nie brakuje.
    Mimo to uważam, że busy mają dobre miejsce do oczekiwania na pasażera.
    Powtarzam się: zadaszyć całość, przemyśleć wyjazd, organizację ruchu na tym fragmencie Słowackiego.
    I toaleta, miła czysta z ciepłą woda i papierowymi ręcznikami, za darmo tzn na koszt przewoźników.

    Cytuj
  • 25 wrz 2009

    Ja Ad myślę, że to było dobre miejsce kilka lat temu, kiedy nie było tylu busów co teraz, obecnie jest tam ciasnota. To tyle z moich obserwacji:), bo nie korzystam z busów ani autobusów.

    Cytuj
  • 26 wrz 2009

    xXx, W interesach nasza Gmina ma smykałkę - kupili grunt pod wysypisko 7-krotnie drożej to i kupią plac spod dworca :)

    adzygmunt, NIE, o ile mogę to nie zgodzę się z tym, że busy powinny być tutaj gdzie są. W tym miejscu aż się prosi parking, ba.. nawet piętrowy aby obsłużył tych, którzy parkują tu i ówdzie skutecznie utrudniając ruch (np. na ul. Niepodległości, Słowackiego wzdłuż Bysinki po obu stronach).
    To, co dzieje się pod "Albertem" (czytaj: Carrefourem) to horror, dokładnie jest tak jak napisał wcześniej cyrk, nie wiem czy widziałeś tam ruch w czasie szczytu ?

    Cytuj
  • 26 wrz 2009

    adzygmunt
    ...to Ty chyba nie znasz przepisów ruchu drogowego...po skręcie kierowca może zając dowolny pas ruchu, w tym przypadku lewy też, jeśli chciał wjechać na busy...:) od pewnego momentu nie mam zaufania do kobiet za kierownicą i pewnie ona coś zje.... :)

    Cytuj
  • 26 wrz 2009

    Rockman, no nie do końca w tym przypadku. Teraz już się wytarła, jednak na środku znajdowała się do niedawna linia ciągła oddzielająca pasy ruchu.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • adzygmunt 26 wrz 2009

    rockman
    Myślę, jeśli nie ja i moja małżonka znany się na ruchu drogowym wg Ciebie tak sobie, to policja drogowa, która ostatecznie spisała protokół powinna się znać dużo lepiej od nas dwojga wziąwszy razem. Dodatkowo będąc bezstronną osadziła kto zawinił i kto ma płacić za naprawę auta. Wyszło na nasze, przeciwna strona podpisała protokół następnego dnia w komendzie w Myślenicach, czego odmówił w momencie spisywania protokołu. Miał czas do namysłu!
    Dodam od siebie zapytanie dla takiego jak Ty wytrawnego kierowcy, czy wjedziesz na sąsiedni pas bez uprzedniego włączeniu kierunkowskazu? I jedno podstawowe pytanie, czy wolno Ci włączyć kierunkowskaz nie upewniając się, czy ktoś obok nie zajmuje go, bezceremonialnie wjeżdżasz na pas sąsiedni, bo tak sobie wymyśliłeś?
    No tak w tym temacie niestety spamowałem dzięki Tobie!

    Cytuj
  • 26 wrz 2009

    rockman
    a sznowna moałzonka jechała słowackiego (od strażnicy) czy skrecała w lewo z mostku ?

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Sorki xXx, ale ja stety, albo niestety nie jestem jeszcze żonaty...chyba, że o czymś nie wiem :) racja zaśmiecamy neta naszymi kłótniami :)

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Ciekaw jestem co robią dzisiaj na płycie rynku 2 fury - OCTAVIA i PEUGEOT 308 ??!!

    Nie mają znaczków inwalidzkich...

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Bo to sa inwalidzi umyslowi, Mr.0.

    Cytuj
  • 7 gru 2009

    A u nas by się tak nie dało?

    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7337079,Straznicy_do_kierowcy__A_gdzie_jest_dziadek_.html

    Pzdr dla "inwalidów" w brykach za 200,000+

    Cytuj
  • adzygmunt 7 gru 2009

    Myślę, "że pzdr dla "i" za 200000+" akurat jest nie na miejscu. Nie ma nic do rzeczy wartość auta do inwalidztwa, upraszczasz sprawę aby podbijać bębenek.
    Problem tkwi nie w tym czym się jeździ, tylko kto jeździ i parkuje.
    I jak już ustalimy wspólną płaszczyznę dyskusji, dostrzeżemy problem, który ma źródła gdzie indziej!

    Cytuj

Odpowiedz