Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 14 cze 2011

    Busiarz_chcący_dworca_2

    powtarzasz się, dyskusja o propozycjach z Twojego posta już jest - jakby ktoś był ciekawy o tutaj:
    http://forum.miasto-info.pl/myslenice/128,dworzec-pks,16.html

    post z 8.06.2011 i odpowiedzi na niego, m.in. moja

    2 1 Cytuj
  • 14 cze 2011

    [quote=majcinek] ty chyba jestes tak samo busiarzem jak ja :) Ze chcialo ci sie fatygowac zeby napisac takiego posta i szukac zdjec dworca w Mszanie ? Jak chcesz miec miejsce zaladunku to podpisuj przeciez umowe. Nikt cie za reke nie trzyma przeciez. [/quote]

    PRZECIEŻ byście go zjedli zawistni busiarze !

    6 2 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Busów należy się pozbyć z głównej alei myślenickiej, gdyż stwarzają tam niebywałe zagrożenie, podobnie jak ludzie którzy wsiadając czy wysiadając uważają że ulica Słowackiego jest przedłużeniem chodnika i cały czas dochodzi do wtargnięć na jednię. Podobnie busiarze, którzy w większości przypadków wlatują na Słowackiego jakby mieli pierwszeństwo. Już wielokrotnie mało co nie zostałem staranowany przez busa jadąc od szkoły dwójki i skręcając z mostku w lego oczywiście z lewego pasa na lewy pas Słowackiego gdy z naprzeciwka busiarz skręcał od Zarabia w prawo ładując się prosto na lewy pas (prosto na mnie), zamiast na prawy i dopiero potem ustępując pierwszeństwa jadącym lewym psem wjeżdżać na lewy by skręcić w parking pod Albertem.

    Hamstwo i chyba nieznajomość przepisów oraz zerowa kultura jazdy - OK, ale z dala od centralnej i najbardziej ruchliwej drogi w mieście. Jak nie pasuje im dworzec PKS to niech sobie stworzą włąsny placyk gdzie będą rozpoczynać kursy w jakimś mniej zatłoczonym miejscu, bo przecież mogą normalnie zabierać ludzi z innych rejonów Myślenic. Dobrze że nie zachciało im się kilka lat temu startować z płyty rynku :)

    Poza tym po co to całe larum? Przecież i tak czy wam się to podoba czy nie busy znikają ze Słowackiego i jedyne co możecie to bezsensownie ponarzekać na forum co i tak g..o da, bo decyzja już została podjęta i klamka zapadła.

    Najwięcej tutaj mieszają busiarze i właściciele tych firemek, którym nagle zagraża się dojenie z kasy oferując bydlęce przewozy, coś jak wagony zesłańców na Sybir.

    W każdej dziedzinie jest niełatwo i trzeba się restrukturyzować i unowocześniać usługi by nie zostać z przysłowiową ręką w majtkach, więc dlaczego busy miały być uprzywilejowane?
    W innym temacie jest wielkie larum że w Myślenicach nie ma gdzie zaparkować samochodu, a na Słowackiego czyli w centrum może pojawić się kilkadziesiąt miejsc parkingowych, podobnie na Targu, gdzie zaprojektowany już jest parking wielopoziomowy co da wszystkim nie tylko tym z miasta kilkaset miejsc.

    Busiarze. 3 stanowiska przy Galerii wystarczą w zupełności dla zachowania płynności waszych odjazdów. Wystarczy się między sobą dogadać i zorganizować z wjazdami i wyjazdami, co na pewno przyniesie wielki pożytek pasażerom, którzy nie będą musieli gnić na gorącu czy zimnie w busie i czekać 10 minut na odjazd. Właśnie to was najbardziej boli, że będzie wjazd - załadunek i odjazd w 3 minuty, bo następny bus będzie czekał, ale to już wasz interes i wasz problem, który musicie już rozwiązywać sami między sobą. Zobaczycie że PKS będzie to miał zorganizowane i ustawione na tip-top.

    Busiarze chcieliby najchętniej mieć możliwość nieograniczonego zajmowania miejsca najlepiej 15 minut przed godziną wyjazdu, tak by zapakować cały samochód łącznie z miejscami na desce rozdzielczej i schodku i dopiero wtedy odjazd :)
    Tak pięknie to nie ma nigdzie i czas na zmianę taktyki lub przejście z busa na taksówkę której nie będą trzymały żadne rozkłady.
    Niestety rynek rządzi się takimi samymi prawami dla busiarzy jak i dla PKS i są godziny odjazdów z pełnym załadunkiem ale i są tylko z kilkoma klientami. Do tej pory była to wolna amerykanka, gdzie kierowcy gnali trasę jak opętani, tylko po to by przyjechać kilka minut wcześniej bo te klika minut postoju praktycznie dawało mi przynajmniej kilku więcej pasażerów.
    Teraz nagle to będzie się musiało zmienić i o to podnoszą to wielkie larum.

    13 7 Cytuj
  • 14 cze 2011

    [quote=Skandalos] Mógłbym się zgodzić z użytkownikiem wyżej gdyby stanowisk dla busów było 6-9, a tak mamy "dworzec" a w zasadzie centrum handlowe, bez miejsc parkingowych, z dojazdem przez ciasną uliczkę. Typowa Myślenicka prowizorka. Przerażające to miasteczko jest... [/quote]

    Ale po co? Po to by busy nadal na nich stały czekając na zapełnienie po 15 minut jak do tej pory i blokować stanowiska, a po dopełnieniu do fulla busa już nawet nie jechać po innych przystankach myślenickich z powodu braku wolnych miejsc? W takim razie po co te przystanki z godzinami odjazdów, skoro i tak busy tam zawijają tylko w godzinach gdy nie doładują całego samochodu pod Carefourem? I to ma być dobro pasażerów, którzy by mieć pewny wyjazd ganiają z osiedla na Słowackiego?

    Bzdury i ściema busiarzy jak widać nie ma granic.

    5 3 Cytuj
  • 14 cze 2011

    [quote=gość: Cytator]
    Busiarze chcieliby najchętniej mieć możliwość nieograniczonego zajmowania miejsca najlepiej 15 minut przed godziną wyjazdu, tak by zapakować cały samochód łącznie z miejscami na desce rozdzielczej i schodku i dopiero wtedy odjazd :)
    Tak pięknie to nie ma nigdzie i czas na zmianę taktyki lub przejście z busa na taksówkę której nie będą trzymały żadne rozkłady. [/quote]

    A to ciekawe bo jeżdżę niekiedy trochę dalej niż Myślenice pospiesznymi z RDA w Krakowie i spokojnie stoją nawet 30 min wcześniej, można zająć sobie miejsce, nie ma nerwów jakby nagle chciało wsiąść 50 osób. Tak tak busy są mniejsze, wożą mniej pasażerów - ale to że bus stoi dłużej jest wygodne także dla pasażerów. Regulacja godzin odjazdów przez wymuszanie krótkich postojów może i będzie skuteczna, ale wg mnie to argument na obronę żałosnych 3 miejsc postojowych na nowym dworcu (na byle przystanku MPK w Krakowie mieszczą się 2 autobusy i bus... a i tak niekiedy jeszcze ktoś czeka mimo że takie postoje trwają b. krótko bo są przelotowe, a autobusy nie muszą robić manewrów jak na tym "dworcu" tylko jadą na wprost).

    Jest to też obrona włodarzy miasta - wg mnie i wielu osób, nie tylko na tym forum, zawalili całkowicie sprawę przekształcenia/restrukturyzacji PKSu oraz przebudowy starego dworca - wizualizacje przedstawiane jeszcze chwilę przed budową były piękne, tylko jak wiemy nijak się miały do rzeczywistości. Albo ktoś tego nie dopilnował, oddając inwestorowi cenny i mający ogromne znaczenie dla miasta teren bez gwarancji że powstanie na nim to co być powinno lub bez egzekwowania takich gwarancji. Albo osoby odpowiedzialne za sprzedaż tego terenu od początku wiedziały że będzie to galeria z ciut większym przystankiem autobusowym - jeśli tak to jaki miały interes w tym aby się na to zgodzić?

    2 5 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Busów należy się pozbyć z głównej alei myślenickiej, gdyż stwarzają tam niebywałe zagrożenie, podobnie jak ludzie którzy wsiadając czy wysiadając uważają że ulica Słowackiego jest przedłużeniem chodnika i cały czas dochodzi do wtargnięć na jednię. Podobnie busiarze, którzy w większości przypadków wlatują na Słowackiego jakby mieli pierwszeństwo. Już wielokrotnie mało co nie zostałem staranowany przez busa jadąc od szkoły dwójki i skręcając z mostku w lego oczywiście z lewego pasa na lewy pas Słowackiego gdy z naprzeciwka busiarz skręcał od Zarabia w prawo ładując się prosto na lewy pas (prosto na mnie), zamiast na prawy i dopiero potem ustępując pierwszeństwa jadącym lewym psem wjeżdżać na lewy by skręcić w parking pod Albertem.

    Hamstwo i chyba nieznajomość przepisów oraz zerowa kultura jazdy - OK, ale z dala od centralnej i najbardziej ruchliwej drogi w mieście. Jak nie pasuje im dworzec PKS to niech sobie stworzą włąsny placyk gdzie będą rozpoczynać kursy w jakimś mniej zatłoczonym miejscu, bo przecież mogą normalnie zabierać ludzi z innych rejonów Myślenic. Dobrze że nie zachciało im się kilka lat temu startować z płyty rynku :) CYTATOR MNIE SIĘ WYDAJE ŻE TRZEBA SIĘ POZBYĆ ALE TWOICH GŁUPICH WPISÓW.

    6 7 Cytuj
  • 14 cze 2011

    [quote=gość: lol]CYTATOR MNIE SIĘ WYDAJE ŻE TRZEBA SIĘ POZBYĆ ALE TWOICH GŁUPICH WPISÓW. [/quote]

    ALE JAKŻE PRAWDZIWYCH. NIESTETY ALE DUŻO W NICH PRAWDY.

    5 4 Cytuj
  • 14 cze 2011

    [quote=gość: lol] Busów należy się pozbyć z głównej alei myślenickiej, gdyż stwarzają tam niebywałe zagrożenie, podobnie jak ludzie którzy wsiadając czy wysiadając uważają że ulica Słowackiego jest przedłużeniem chodnika i cały czas dochodzi do wtargnięć na jednię. Podobnie busiarze, którzy w większości przypadków wlatują na Słowackiego jakby mieli pierwszeństwo. Już wielokrotnie mało co nie zostałem staranowany przez busa jadąc od szkoły dwójki i skręcając z mostku w lego oczywiście z lewego pasa na lewy pas Słowackiego gdy z naprzeciwka busiarz skręcał od Zarabia w prawo ładując się prosto na lewy pas (prosto na mnie), zamiast na prawy i dopiero potem ustępując pierwszeństwa jadącym lewym psem wjeżdżać na lewy by skręcić w parking pod Albertem.

    Lol- a może ty po prostu jadzic nie potrafisz, szukasz winy u wszystkich a na siebie nie spojrzysz...
    Ponadto jestem zdania że nie powinieneś wypowiadać się na tym forum, rozumiem że nie korzystasz z takiego środka komunikacji a więc wypisywanie przez ciebie farmazonów i oczernianie innych jest bez postawne i totalnie głupie....

    3 5 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Ale dajecie się manipulować, przecież zdjęcia dworca z Mszany robił pracownik PKS, a wpisy pod nick-iem ,,Busiarz_chcący_dworca_2" czy ,,Cytator" to również ich sprawka.

    To jest ich walka o kasę, która zaczyna się wymykać.

    6 6 Cytuj
  • 14 cze 2011

    POPIERAM OSA, BO JAK BUSY NIE BĘDĄ WJEŻDŻAĆ NA NIBY DWORZEC TO SPÓŁCE GRUPA ŁÓDŹ UCIEKNIE 1200 000 ZŁ CZYSTEGO DOCHODU, PLUS PASAŻEROWIE DLA GALERII KOŻMIŃSKIEGO

    6 7 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Ale bzdury piszesz Xzi :) Nie dziwi mnie to że nie potrafisz nawet skręcić z drogi dwukierunkowej w jednokierunkową z dwoma pasami ruchu, bo jaki busiarz potrafi wykonać ten manewr poprawnie :)

    Może opisz mi jak to powinienem wykonać, jeżeli uważasz że to jak ja go opisałem jest błędne ??

    4 2 Cytuj
  • 15 cze 2011

    [quote=gość: Cytator] Busów należy się pozbyć z głównej alei myślenickiej, gdyż stwarzają tam niebywałe zagrożenie, podobnie jak ludzie którzy wsiadając czy wysiadając uważają że ulica Słowackiego jest przedłużeniem chodnika i cały czas dochodzi do wtargnięć na jednię. Podobnie busiarze, którzy w większości przypadków wlatują na Słowackiego jakby mieli pierwszeństwo. Już wielokrotnie mało co nie zostałem staranowany przez busa jadąc od szkoły dwójki i skręcając z mostku w lego oczywiście z lewego pasa na lewy pas Słowackiego gdy z naprzeciwka busiarz skręcał od Zarabia w prawo ładując się prosto na lewy pas (prosto na mnie), zamiast na prawy i dopiero potem ustępując pierwszeństwa jadącym lewym psem wjeżdżać na lewy by skręcić w parking pod Albertem.
    [/quote]
    Na jakiej podstawie sądzisz, że masz tam pierwszeństwo?

    1 3 Cytuj
  • 15 cze 2011

    [quote=gość: Hehehe] gość: Cytator napisał/a: Już wielokrotnie mało co nie zostałem staranowany przez busa jadąc od szkoły dwójki i skręcając z mostku w lego oczywiście z lewego pasa na lewy pas Słowackiego gdy z naprzeciwka busiarz skręcał od Zarabia w prawo ładując się prosto na lewy pas (prosto na mnie), zamiast na prawy i dopiero potem ustępując pierwszeństwa jadącym lewym psem wjeżdżać na lewy by skręcić w parking pod Albertem.

    Na jakiej podstawie sądzisz, że masz tam pierwszeństwo? [/quote]

    No to ładnie. Jeżeli ty jeszcze pytasz o podstawową zasadę jaka obowiązuje przy skręcaniu i zajmowaniu po skręcie na drogę jednokierunkową z kilkoma pasami ruchu odpowiedniego pasa ruchu, to już nie mamy o czym rozmawiać :)

    Ty pewnie skręcając w prawo na jednokierunkową wskakujesz od razu na lewy pas i uważasz że masz pierwszeństwo przed tym co nim jedzie lub na niego skręca??

    Podam ci prosty przykład z Krakowa, gdzie światła puszczają bezkolizyjnie, ciebie i jadący z przeciwka pojazd w jednokierunkową drogę dla ciebie w prawo, a dla niego w lewo. Dlaczego bezkolizyjnie? A dlatego że ty skręcając w prawo masz obowiązek skręcić zajmując prawy pas, a ten z naprzeciwka skręcający w lewo ma obowiązek po skręcie zając pas lewy. Wtedy są to manewry wykonane bezkolizyjnie zgodnie z podstawowymi zasadami jakich uczą na pierwszych lekcjach przepisów, ale gdyby jeden z kierujących postąpił inaczej i np. skręciłbyś w prawo od razu na lewy pas, to już niestety cała idea skrzyżowania bezkolizyjnego byłaby pogrzebana i jeżeli doszłoby do kolizji, winny byłbyś ty.

    Tylko koleś nie pisz mi żeś busiarz, bo dla twojego dobra i zdrowia innych zaproponuję ci furmankę i ściganie się z sarnami po lesie :)

    4 2 Cytuj
  • 15 cze 2011

    Cytat"Zobaczycie że PKS będzie to miał zorganizowane i ustawione na tip-top."
    Oczywiście jak wszystko do tego czasu ma ustawione.
    Zapytaj w PKS ilu kierowców dostało zwolnienia więc raczej zwijają komunikację ?
    Po drugie czym PKS będzie jeździł,dwudziestoletnim złomem a na nowy tabor raczej nie mają kasy?
    Te wszystkie obiecanki ze strony PKS są dla zmylenia a oni dalej robią swoje.Powoli wyprzedadzą wszystko i zwiną interes.
    W całym tym zamieszaniu wokół PKS zastanawia jedno-
    DLACZEGO WŁADZA ZAMIAST POPIERAĆ LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW POPIERA PAŃSTWOWEGO MOLOCHA KTÓRY DOTYCHCZAS ZLIKWIDOWAŁ KILKADZIESIĄT MIEJSC PRACY DLA MIEJSCOWYCH????
    Niektórzy pracownicy z Myślenic są na etatach w Nowym Targu,więc co z PKS Myślenice i udziałami pracowników?

    7 3 Cytuj
  • 15 cze 2011

    aaaa - ty chyba jesteś niedzisiejszy. PKS Grupa i PKS to dwie różne firmy, a już na pewno nie państwowa. http://www.pksgrupa.pl/ lub http://www.bilety.pksgrupa.pl/

    Tak to jest jak piszą tu ludziki nie mające zielonego pojęcia, a piszą tylko po to by coś nabazgrać :)

    4 5 Cytuj
  • 15 cze 2011

    Kikal, taki jesteś mondry to PKS Grupa istnieje, a gdzie jest zarejestrowana, może podaj nr KRS-u.

    A sprzedane bilety na podanej stronie internetowej to czyją kasę zasilą PKS-u Nowy Targ czy prywaciaża z Ustki?

    4 3 Cytuj
  • 15 cze 2011

    Poldek, faktycznie JEST spółka PKS Grupa zarejestrowana TRZY TYGODNIE temu i prezesem zarządu jest:

    http://www.infoveriti.pl/firma/387242/pks-grupa/myslenice/przemyslowa/

    Widać, że odpowiadasz prosto z PKS-u, pewno masz dyżur. A co z drugim pytaniem?

    4 4 Cytuj
  • 15 cze 2011

    OSA - nie wiem kto pobiera kasę, a to, że po tym, że podałem ci link do KRS-u, tylko ktoś kto nie potrafi nic znaleźć w necie może uważać jako pracownika w/w firmy i świadczy wyłącznie o twoim braku obycia z netem, w którym jest wszystko. Ale trzeba mieć chociaż deczko sprytu i wiedzy :)

    5 3 Cytuj
  • 15 cze 2011

    Ale przede wszystkim na bieżąco świeże wiadomości.

    2 1 Cytuj
  • 15 cze 2011

    Kikal jak jesteś wszech wiedzący i znający wszystko to dlaczego nie odpowiesz na cytat:
    W całym tym zamieszaniu wokół PKS zastanawia jedno-

    "DLACZEGO WŁADZA ZAMIAST POPIERAĆ LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW POPIERA PAŃSTWOWEGO MOLOCHA KTÓRY DOTYCHCZAS ZLIKWIDOWAŁ KILKADZIESIĄT MIEJSC PRACY DLA MIEJSCOWYCH????
    Niektórzy pracownicy z Myślenic są na etatach w Nowym Targu,więc co z PKS Myślenice i udziałami pracowników?"

    4 6 Cytuj
  • 15 cze 2011

    [quote=gość: lol] Kikal jak jesteś wszech wiedzący i znający wszystko to dlaczego nie odpowiesz na cytat:
    W całym tym zamieszaniu wokół PKS zastanawia jedno-

    "DLACZEGO WŁADZA ZAMIAST POPIERAĆ LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW POPIERA PAŃSTWOWEGO MOLOCHA KTÓRY DOTYCHCZAS ZLIKWIDOWAŁ KILKADZIESIĄT MIEJSC PRACY DLA MIEJSCOWYCH????
    Niektórzy pracownicy z Myślenic są na etatach w Nowym Targu,więc co z PKS Myślenice i udziałami pracowników?" [/quote]

    Przecież ci napisałem że piszesz nieprawdę czyli pospolicie kłamiesz. PKS Grupa to nie państwowy moloch jakim jest PKS, a spółka, a po drugie zwróć uwagę na to że burmistrz właśnie chcąc popierać miejscowych przewoźników daje im możliwości negocjacji ceny za wjazd lub okresowego zwolnienia, ale, i to już najbardziej boli wielu busiarzy, ta oferta jest tylko dla miejscowych (czyli dba właśnie o lokalnych przedsiębiorców), a jak wiesz (lub nie wiesz, więc się dowiedz) wielu właścicieli linii działających w Myślenicach to nie są lokalni przewoźnicy a nawet nie z naszej gminy, i to pewnie oni są największymi krzykaczami w całym tym przewoźniczym światku, karmiąc tych co mogą skorzystać kłamstwami, by tylko nie mieli lepiej niż oni, bo nie załapią się na ulgi MO.

    Większość tutaj z tych co piszą i są tak bardzo za busiarzami, nie ma pojęcia o prawdzie, albo zna prawdę ale stara się przeciągnąć opinię publiczną na swoją stronę, a celem są ich dochody i dbanie wyłącznie o własne tyłki. Na pewno nie klientów - to wam zagwarantuje każdy trzeźwo myślący i znający problem.

    5 5 Cytuj
  • 15 cze 2011

    busiarze maja problem bo beda musieli płacić za wjazd 4 zł "50 % zniżka" 4 zł czyli np. 1 klient wielkie i pieniadza :) i tak wi.ększość z was ma firmy nie płacąc za biura itp. zatrudniacie kierowców na czarno. Popatrzcie jak wyglądaj busiarze ?? start o 4 ostatni kurs o np 22 i co i ten sam busiarz macie nie normowany czas pracy, macie po kilkadziesiąt kursów na dzień czasami wozicie powietrze i tak wychodzicie na plus omijając prawo. !! ustalkacie sami ceny kursów. Pks za wjazd na rda w krk musi płacić za każdy wjazd chyba po 7 czy 8 zł . Zresztą Pks likwiduje ponoć kursy miejscowe wiec zobaczycie jak se busiarze podniosa ceny niby, że za wjazd na dworzec :) Plac koło cerfura nie jest waszym prywatnym placem!! to pare złotych, które wam ujdzie z kieszeni nie ugodzi waszej egzystencji . Najpierw niech busiarze wbijaja każdy kurs każdego klienta na kase!! niech prowadzą dg zgodnie z prawem. Bo to co na lewo wystarczy wam na zapłate wjazdu na dworzec wiec już nie narzekajcie:D Zreszta czy PKS czy Busy tam i ty jeżdzą " bardzo kulturalni i intelygentni kierowcy" Wole już zapłacić wiecej za paliwo lub komuś niż wam przewoźnicy od 7 boleści . Ps busiarze moze was Jan przyjmie na parking ??:D

    5 4 Cytuj
  • 15 cze 2011

    [quote=gość: dge] Najpierw niech busiarze wbijaja każdy kurs każdego klienta na kase!! [/quote]

    to wystarczy jak każdy klient będzie żądał biletu za przejazd i lewizny nie będzie ;]

    6 Cytuj
  • 15 cze 2011

    Oj pali się pod nogami PKS-owi, no cóż Łódź naciska widać to po wpisach na forum. Wysprzedają co się da dla unowocześnienia firmy, a jedyny dochód z przyszłego ,,dworca" pod znakiem zapytania.
    Oj Wy niedobrzy busiści tyle dobrego dla was PKS z burmistrzem robią Wy ich o........wacie.
    Jak was złapią to potem zobaczycie prawdziwe ich oblicze, przekonali się o tym pracownicy-wspólnicy.

    4 3 Cytuj

Odpowiedz