Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 15 cze 2011

    Kikal przełożony kazał pisać bzdury?
    Udziały w PKS Myślenice jak i N.Targ kupiło MPK Łódź którego właścicielem w 100% jest miasto Łódź czyli państwo( niewielki procent udziałów w PKS Myślenice mają pracownicy) a ktoś kto pisze takie głupoty jak ty to albo nie ma zielonego pojęcia o co chodzi albo sam jest zainteresowany w robieniu ludziom wody z mózgu.
    "Gdybym nie wiedział że głupota pomyślałbym że to prowokacja"
    To może mądralo wyjaśnisz jak to możliwe że na naszym terenie działa kilka spółek o tej samej nazwie???
    A może ciekawsze byłoby pokazanie przepływów kapitałowych między nimi?
    Czy to nie dziwne ?
    http://www.rejestrkrs.pl/niezalezny-zwiazek-pracownikow-pks-grupa-zwiazek-zawodowy,0000373549,2.html
    http://www.rejestrkrs.pl/niezalezny-zwiazek-pracownikow-pks-grupa-zwiazek-zawodowy,0000373549,2.html
    http://www.rejestrkrs.pl/niezalezny-zwiazek-pracownikow-pks-grupa-zwiazek-zawodowy,0000373549,2.html
    http://www.wyszukiwarkakrs.pl/krs,317773.xhtml
    http://www.imsig.pl/szukaj/krs,230472,GRUPA_KAPITA%C5%81OWA_PKS_-_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
    trochę się pogubiłem z tymi linkami ale może ktoś wyjaśni co się stało z PKS Myślenice?
    Pracownicy to gdzie wy teraz macie udziały?

    3 1 Cytuj
  • 16 cze 2011

    [quote=gość: LoL] gość: Hehehe napisał/a: gość: Cytator napisał/a: Już wielokrotnie mało co nie zostałem staranowany przez busa jadąc od szkoły dwójki i skręcając z mostku w lego oczywiście z lewego pasa na lewy pas Słowackiego gdy z naprzeciwka busiarz skręcał od Zarabia w prawo ładując się prosto na lewy pas (prosto na mnie), zamiast na prawy i dopiero potem ustępując pierwszeństwa jadącym lewym psem wjeżdżać na lewy by skręcić w parking pod Albertem.

    Na jakiej podstawie sądzisz, że masz tam pierwszeństwo?

    No to ładnie. Jeżeli ty jeszcze pytasz o podstawową zasadę jaka obowiązuje przy skręcaniu i zajmowaniu po skręcie na drogę jednokierunkową z kilkoma pasami ruchu odpowiedniego pasa ruchu, to już nie mamy o czym rozmawiać :)

    Ty pewnie skręcając w prawo na jednokierunkową wskakujesz od razu na lewy pas i uważasz że masz pierwszeństwo przed tym co nim jedzie lub na niego skręca??

    Podam ci prosty przykład z Krakowa, gdzie światła puszczają bezkolizyjnie, ciebie i jadący z przeciwka pojazd w jednokierunkową drogę dla ciebie w prawo, a dla niego w lewo. Dlaczego bezkolizyjnie? A dlatego że ty skręcając w prawo masz obowiązek skręcić zajmując prawy pas, a ten z naprzeciwka skręcający w lewo ma obowiązek po skręcie zając pas lewy. Wtedy są to manewry wykonane bezkolizyjnie zgodnie z podstawowymi zasadami jakich uczą na pierwszych lekcjach przepisów, ale gdyby jeden z kierujących postąpił inaczej i np. skręciłbyś w prawo od razu na lewy pas, to już niestety cała idea skrzyżowania bezkolizyjnego byłaby pogrzebana i jeżeli doszłoby do kolizji, winny byłbyś ty.

    Tylko koleś nie pisz mi żeś busiarz, bo dla twojego dobra i zdrowia innych zaproponuję ci furmankę i ściganie się z sarnami po lesie :) [/quote]
    Nie wiem, kto was uczył przepisów, ale czytając wasze posty strach wyjeżdżać na ulicę. Przepis, że skręcający w prawo ma wjechać na prawy pas nie istnieje już ładnych kilkanaście lat. Obecnie, jeżeli pasy do skrętu nie są wyznaczone lub jeżeli wyznaczony jest jeden pas do skrętu, to skręcający może wybrać DOWOLNY pas, tak więc skręcając w lewo trzeba czekać na skręcającego w prawo z naprzeciwka, nawet, gdy ten wjeżdża na lewy pas. Zalecam powtórkę z przepisów. Nie wiem o jakim przypadku z Krakowa piszesz, ale obowiązek wjazdu na dany pas jest zapewne wprowadzony poprzez linie ciągłe na jezdni, ale jest to wyjątek, a nie reguła. A tak nawiasem mówiąc, dużo jeżdżę po Krakowie i to co wyprawiają niektóre osoby z tablicami KMY, KNS, KLI, KTT przechodzi czasem ludzkie pojęcie.

    1 1 Cytuj
  • 16 cze 2011

    Tu się z tobą zgadzam szrotowozy na rejestracjach KLI, KNS i KTT są postrachem na drodze (chociaż jak w każdej regule są wyjątki).Najbardziej denerwuje mnie jazda zakopianką cały czas lewym pasem tak jak gdyby u nas był ruch lewostronny w wyniku czego lewy pas staje się wolniejszy od prawego.

    3 Cytuj
  • 16 cze 2011

    Ja swoją bejcą jadę cały czas lewym pasem, bo jazda prawym nie jest bezpieczna przez wzgląd na odpadające kawałki blachy i śruby od jadących zakopianką busów wyładowanych bogu ducha winnymi ludźmi. Swoją drogą nasze myślenickie społeczeństwo to odważni ludzie, bo sam nie zdecydowałbym się na jadę jakimkolwiek z tych szrotowozów z taką prędkością jaką one tam rozwijają gubiąc elementy nad i podwozi :(

    5 1 Cytuj
  • 17 cze 2011

    i przez takich mądrych lewy jest wolniejszy. nie da sie wyprzedzić busa, tira czy kogokolwiek kto jedzie wolniej i wrócić na prawy pas? a potem sie dziwicie że macie taką opinie jaką macie. To że masz bmw nie znaczy że jesteś bogiem na drodze i możesz sobie tworzyć przepisy

    2 1 Cytuj
  • 17 cze 2011

    OSTROWSKI DO DYMISJI!

    2 2 Cytuj
  • 17 cze 2011

    [quote=gość: orowiok21] i przez takich mądrych lewy jest wolniejszy. nie da sie wyprzedzić busa, tira czy kogokolwiek kto jedzie wolniej i wrócić na prawy pas? a potem sie dziwicie że macie taką opinie jaką macie. To że masz bmw nie znaczy że jesteś bogiem na drodze i możesz sobie tworzyć przepisy [/quote]

    To ja jeżdżę lewym pasem. Coś ci się pomyliło. Tylko mi nie mów że mnie kiedykolwiek wyprzedziłeś, bo w przeciągu 3 lat wyprzedziły mnie może 4 samochody :) więc z racji tego nie mogę blokować pasa a tym bardziej busom, które pędzą z zawrotną prędkością 120km/h czyli taką przy której pasażer mojej bejcy zaczyna otwierać drzwi chcąc wysiadać, myśląc że już stoi :)))))

    1 1 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 17 cze 2011

    Prawda jest taka ...----- wasz kochany burmistrz trzesie portami,bo po mimo przekretu z dworcem ma na sumieniu jeszcze jeden przekret....,i własnie zaczynaja mu sie brac do jego czterech liter.... A busiarze i tak maja pozycje wygrana!!!!. A z ta galeria to beda jedne wielkie jaja,,,ktos beknie za to...- BURMISTRZ!!!!. Lokale wynajete,a tu nikogo nikogo chetnego do zakupów nie bedzie,jak zapewniał pan burmistrz..... Frajerzy!!!. Aha,,a gdzie jest nasza kolezanka OSA?. Widze ze zatkało jej kakao....,a tyle miała zawsze do powiedzenia....

    1 3 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 17 cze 2011

    Oj Osa- Ty to fałszywa jestes!!!! Raz trzymasz z burmistrzem i PKS-em, ,, straszysz ze nauczał nas pokory i posłuszenstwa,a jak widzisz ze im to nie wychodzi to lizesz dupe busiarzom....- ale my Cie nie chcemy!!!!

    5 Cytuj
  • 17 cze 2011

    Danii mam własne zdanie i nie zmienię go z powodu burmistrza czy busiarzy, a Ty jeszcze musisz się dużo nauczyć i mało wiesz. Jak mam lizać to tylko lody najlepiej owocowe i śmietankowe.
    Ton Twoich wpisów świadczy, że jesteś tym ,,kulturalnym" busiarzem.

    3 2 Cytuj
  • 17 cze 2011

    Jeśli mam wybierać pomiędzy zakupami w Carefour a Janem czy na nowym dworcu w Tesco jak prawdopodobnie będzie to zawsze wybiorę coś innego niż Carefour. To samo jeżeli chodzi o komunikację. Za długo zmuszony byłem do jazdy busami bym teraz z wielką ochotą i zadowoleniem wybrał jakiegokolwiek innego przewoźnika.

    Carefour myślenicki to największe dziadostwo w mieście, każdy inny sklep to Ameryka, a co dotyczy busów to można na palcach jednej ręki policzyć te którymi można bezpiecznie jeździć.

    Carefour - ZDECYDOWANIE - NIE
    Busy - ZDECYDOWANIE - NIE

    4 3 Cytuj
  • 18 cze 2011

    UWAGA PRZECZYTAJCIE! DLACZEGO BUSIARZE MAJĄ PŁACIĆ ZA WJAZD NA PSEUDO DWORZEC? JEŚLI MA BYĆ ZDROWA KONKURENCJA TO W OSTATECZNOŚCI ZA DARMO! ONI SIE NIE PROSZĄ TAM IŚĆ! TO BURMISTRZ NALEGA, A DLACZEGO? PODOBNO PAN O. PO SWOJEJ KADENCJI MA ZAPEWNIONĄ PRACE W PKS ŁÓDŹ NA STANOWISKU DYREKTORA! WSTYD I HAŃBA , MYŚLE ŻE SPRAWA ZNAJDZIE FINAŁ W PROKURATURZE , NIE DAJMY SIE LUDZIE MANIPULOWAĆ! TEGO CZŁOWIEKA TRZEBA ODIZOLOWAĆ OD KORYTA!

    NA DODATEK NA SŁOWACKIEGO TEN DOM NA ROGU BIAŁY OBITY PANELAMI MA ZOSTAC ZBURZONY I MA POWSTAĆ TAM STACJA PALIW! RÓWNIEŻ NALEŻĄCEGO DO PKS, PYTAM JAKIM PRAWEM? KTO NA TO DAŁ POZWOLENIE? PZRECIARZ TA STACJA BĘDZIE NIE ZGDONA Z PRZEPISAMI! JAK TAK BLISKO DGROGI GŁÓWNEJ, ZAKOPIANKI MOŻE POWSTAĆ STACJA PALIW BEŻ ŻADNEGO ZJAZDU? TO ZAGROŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW W RAZIE WYPADKU!! KTOŚ ZA TO MUSI BEKNĄĆ!

    3 11 Cytuj
  • 20 cze 2011

    To normalne że mają płacić za wjazd na prywatny plac, bo to normalne. Na Słowackiego dostali wypowiedzenie i będzie tam parking, więc tam nie będą już musieli płacić za dzierżawę, ale i nie będą mieli tam prawa mieć zajezdni. Przez tyle lat busiarze nie potrafili się dogadać i kupić jakiegoś placu by zrobić sobie prywatny dworzec więc teraz zostali z ręką w majtkach na własne życzenie.

    Za wjazd pod Galerię Koźmińskiego będąmieli obowiązek płacić jeżeli będą chcieli z niej korzystać, ale jeżeli nie będą to korzystać to nie będą musieli płacić - logiczne.

    Najchętniej busiarze chcieli by mieć wszystko za darmo :) Samochody PKS będą płacić za wjazdy czy wyjazdy więc i sprawiedliwie prywatni przewoźnicy także. jak nie będzie pasowało płacenie to pa pa, nikt ich do tego nie zmusza. :)

    7 5 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Zandarm - nastepny ktory malo wie, a duzo sie wypowiada, nie rozumeisz tego ze busy chca sobie postawic prywatny placyk skad beda odjezdzac, tylko ze zgode na cos takiego z tego co wiem musza wydac wladze, ktore chyba oczywiste jest, ze beda to blokowac, bo chca na sile wrzucic busy pod galerie (z wiadomych powodow...), oczywiscie busy moga isc z tym do sadu, sprawa bedzie sie ciagla latami, wygraja, ale juz bedzie za pozno...

    5 7 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Całkowicie zgadzam się z Cytatorem- nic dodać, nic ująć!!

    [quote=gość: fifi] UWAGA PRZECZYTAJCIE! DLACZEGO BUSIARZE MAJĄ PŁACIĆ ZA WJAZD NA PSEUDO DWORZEC? JEŚLI MA BYĆ ZDROWA KONKURENCJA TO W OSTATECZNOŚCI ZA DARMO! ONI SIE NIE PROSZĄ TAM IŚĆ!

    Pseudo-dworzec fifi?? Pseudo- dworzec to jest ten obecny- gdzie rozkład jazdy to fikcja, gdzie odbywają się walki busiarzy o pasażerów, a piesi rzucają się wprost pod koła samochodów, żeby tylko dorwać wolne miejsce w busie.

    Nowy dworzec przede wszystkim usprawni komunikację, no a przy okazji rozluźni wreszcie tą napiętą od lat atmosferę wśród busiarzy….może zamiast wyzywać się od najgorszych, panowie pójdą sobie wreszcie na jakieś piwko (po pracy!)…?

    3 5 Cytuj
  • 20 cze 2011

    "Nowy dworzec przede wszystkim usprawni komunikację"

    jaka komunikacje usprawni? juz za starego dworca, autobus wjezdzajacy w Sloneczna, zajmowal cala ulice, tak ze gdy jakis samochod byl na wylocie ze Slonecznej, to autobus nie mogl w nia wjechac, wyobrazmy sobie co bedzie, gdy na Sloneczna beda wjezdzac samochody klientow+ autobusy+ wyjezdzajace samochody klientow+ wyjezdzajace autobusy, bedzie jeden wielki syf, warto dodac ze autobus wyjezdzajacy z dworca rowniez ma problemy z wlaczeniem sie do ruchu, czy to usprawni komunikacje? problemy juz byly gdy na dworcu byly tylko autobusy, teraz dojda nam busy i samochody klientow galerii, a za kilka miesiecy bedziecie plakac tutaj, ze kto na to wydal zgode... ludzie, ogarnijcie sie, otworzcie oczy :|

    4 3 Cytuj
  • 20 cze 2011

    PekaeSiok a teraz to jest super git komunikacja wedlug ciebie?

    1 2 Cytuj
  • 20 cze 2011

    hmm czy gdy autobusy byly na dworcu, busy na swoim placu, komunikacja byla zla? zwolennicy autobusow jezdzili autobusami, nie musieli patrzec na tych "niekulturalnych" busiarzy, a zwolennicy busow chodzili sobie na busy, zamiana duzego dworca na "przystaneczek" nie usprawni komunikacji... tzn usprawni, ale komunikacje pieniazkow z jednej kieszeni do drugiej

    3 2 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Witam, jestem studentem i korzystam z busów na trasie Myślenice-Kraków, zastanawia mnie czy w busach nie funkcjonuje zniżka  bądź ulga studencka??? czasem gdy ktoś przy płaceniu mówi ,że jest studentem płaci o 50 gr mniej za bilet ale to raczej słaba "promocja"

    1 Cytuj
  • 20 cze 2011

    taaaaa zapomnij o znizce studenckiej:D

    1 Cytuj
  • 20 cze 2011

    [quote=gość: PeKaeSiok] Zandarm - nastepny ktory malo wie, a duzo sie wypowiada, nie rozumeisz tego ze busy chca sobie postawic prywatny placyk skad beda odjezdzac, tylko ze zgode na cos takiego z tego co wiem musza wydac wladze, ktore chyba oczywiste jest, ze beda to blokowac, bo chca na sile wrzucic busy pod galerie (z wiadomych powodow...), oczywiscie busy moga isc z tym do sadu, sprawa bedzie sie ciagla latami, wygraja, ale juz bedzie za pozno... [/quote]

    Co za problem. Jeżeli jest tak jak piszesz to co stoi na przeszkodzie by busy nie miały stanowiska odjazdowego a np. parkowały sobie przed odjazdem np. na Bysinie na prywatnym gruncie i stamtąd punktualnie odjeżdżały i po przeleceniu całego miasta szły w wyznaczoną trasę????

    To nie to jest problemem. To jest tylko świeca dymna mająca na celu poruszeniu ludzi, co jest typową ściemą. Największą zagwózdką dla busiarzy jest to że nie będą mogły już tak jak do tej pory stać na miejscu wyjazdu bez końca by napełnić samochód, a wiem to bo rozmawiałem z dwoma kierowcami że z tego powodu może się okazać że wiele kursów będzie nieopłacalnych
    a przez to mniejsza kasa dla kierowców albo nawet zwolnienia.

    Druga sprawa, bezsensowne porównanie cały czas zatłoczonej ulicy Słowackiego ze Słoneczną która kilka lat temu dawał sobie całkowicie radę z kilkukrotnie większą liczbą autobusów, nie to co teraz gdzie długie autokary to będzie tylko przelotówka , bo PKS-Grupa, będzie jeździł prawie wyłącznie na małych autobusikach. To żaden problem, ale także dobra ściema dla opinii publicznej, jak to wszystko będzie straszne jak przeniosą busy :) A tak naprawdę klient tego nawet nie zauważy że się coś zmieniło. Za to wreszcie będzie punktualność.

    Przestańcie busiarze już kwilić, bo robicie tylko z siebie pośmiewisko i pokazujecie tylko swój brak organizacji. Tak jakby wam wszystko się należało za darmo. Bez jaj :) Nie chcecie płacić to nie podpisujcie umowy i po kłopocie. Nikt was do niczego nie zmusza. Niektórzy już podpisali bez "noża na szyi" i zobaczymy czy będą narzekać.

    3 3 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Się porobiło się... No i co teraz ... czym ja pojade do roboty?

    http://www.pksmyslenice.pl/aktualnosci,pokaz,56,do-klientow-pks-myslenice

    3 Cytuj
  • 20 cze 2011

    [quote=gość: Osama i tak Cie...] Się porobiło się... No i co teraz ... czym ja pojade do roboty?

    http://www.pksmyslenice.pl/aktualnosci,pokaz,56,do-klientow-pks-myslenice [/quote]

    to się porobiło

    3 Cytuj
  • 20 cze 2011

    A dlaczego to PKS rezygnuje z obsługi lokalnych linii?
    Na pewno nie dlatego że chce odstąpić "kawałek tortu " busiarzom,ani też w trosce o dobro klienta.
    W jakim stanie jest spółka PKS?
    Ile ludzi dostało wypowiedzenia i jakie straty przynosi?
    Tego nikt się nie dowie ale cały czas opowiadają co oni to zrobią a jakoś nic z tego nie wychodzi?
    Nazywanie dworcem hipermarketu przy Słonecznej jest kpiną z ludzi i to nie oni wybudowali żeby chwalić się że dotrzymali słowa.
    Najciekawsze pytanie -która to spółka będzie obsługiwać "dworzec" bo w KRS jest kilka.

    2 1 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Zandarm: "Co za problem. Jeżeli jest tak jak piszesz to co stoi na przeszkodzie by busy nie miały stanowiska odjazdowego a np. parkowały sobie przed odjazdem np. na Bysinie na prywatnym gruncie i stamtąd punktualnie odjeżdżały i po przeleceniu całego miasta szły w wyznaczoną trasę????"

    zapytaj wladz dlaczego blokuja to rozwiazanie... nie ma sensu juz kolejny raz pisac tego samego, gdybys przeczytal wypowiedzi zawarte w tym temacie to bys wiedzial dlaczego nie chca sie zgodzic na inny niz galeria postoj dla busow... swiadczy to tylko o tym jak bardzo jestes w temacie... dlatego tez dalsza dyskusja z Toba nie ma sensu

    2 Cytuj

Odpowiedz