Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 20 cze 2011

    i jeszcze zapomnialem...

    jakis czas temu wiele osob pisalo o tym ze z czego wy sie cieszycie, skoro PKS likwiduje przewozy lokalne i co teraz? glupio?

    czy teraz otwieraja sie wam oczy, dlaczego tak bardzo wszystkim zalezy na przeniesieniu busow pod galerie? kto komu obiecal ze komunikacja bedzie pod galeria? a kto zapewni ta komunikacje jak nie busy, skoro pks sie wycofuje z przewozow?

    2 Cytuj
  • 20 cze 2011

    PKS grupa rezygnuje z linii lokalnych bo uważa je za nieopłacalne, więc prywatni przewoźnicy nie powinni czuć się zagrożeni, a na dłuższych trasach prywatni przewoźnicy lokalni nie są w stanie zagrozić PKSowi.

    1 2 Cytuj
  • 20 cze 2011

    [quote=gość: PeKaeSiok]
    zapytaj wladz dlaczego blokuja to rozwiazanie... [/quote]

    Co ty piszesz. Przecież tego rozwiązania nikt nie ma prawa zablokować. Z własnej posesji nikt ci nie może zabronić początku kursu. Co ty piszesz ?

    3 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Olin - i co z tego ze bede mogl sobie ruszyc busem spod domu, jak wladze nie wydadza zgody na to zebym sie zatrzymal na przystanku np. na SLowackiego? oczywiscie sprawa w sadzie wygrana, ale bedzie sie ciagla latami, tylko co mi z tego jak do tego czasu nie bede mial jak jezdzic?
    Kto byl na spotkaniach busiarzy z wladzami ten wie...

    3 1 Cytuj
  • 20 cze 2011

    To i tak się będziesz na nich zatrzymywał, bo skoro sprawa wygrana to zwroty za mandaty też dostaniesz z odsetkami, o ile jakiś mandat ci się zdarzy w co wątpię bo kto tego niby będzie w stanie upilnować? A jak zauważysz Straż Miejską przy przystanku, zatrzymasz się przed lub za i po kłopocie.

    1 3 Cytuj
  • 20 cze 2011

    i tak o to, wielcy przeciwnicy busow, beda musieli plaszczyc sie teraz przed busiarzami :) tak was zalatwil wasz kochany PKS

    teraz gdy w najgorszym przypadku busy trafia pod galerie to koszty wjazdu na dworzec bedzie trzebalo odbic sobie na cenie biletow, kto im zabroni podniesc ceny skoro nie bedzie konkurencji;) nie chcesz jechac busem? to idz na nogach...

    4 1 Cytuj
  • 20 cze 2011

    Ustawa o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r. - zabezpiecza prywatnego przewoźnika mającego zezwolenie przed jego cofnięciem, więc to też nie jest problem.

    Art. 21.
    1. Zezwolenie, o którym mowa w art. 18, wydaje się, na wniosek przedsiębiorcy, na czas nie dłuższy niż:
    1) 5 lat – na wykonywanie przewozów regularnych lub przewozów regularnych specjalnych;
    (...)
    3. Po upływie okresu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, zezwolenie przedłuża się, na wniosek przedsiębiorcy, na okres nieprzekraczający 5 lat, o ile nie zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 23 pkt 2 i art. 24 ust. 4.
    (...)
    Art. 23.
    Minister właściwy do spraw transportu:
    (...)
    2) może odmówić udzielenia zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych, wahadłowych lub okazjonalnych w międzynarodowym transporcie drogowym, gdy przedsiębiorca:
    a ) nie przestrzega warunków określonych w posiadanym już zezwoleniu,
    b ) nie wykonuje, na skutek okoliczności zależnych od niego, przewozów regularnych co najmniej przez 3 miesiące,
    c ) wykonuje przewozy bez wymaganego zezwolenia.
    Art. 24.
    (...)
    4. Zezwolenie cofa się w razie:
    1) cofnięcia licencji;
    2) naruszenia lub zmiany warunków, na jakich zezwolenie zostało wydane oraz określonych w zezwoleniu;
    3) niewykonywania przez przedsiębiorcę, na skutek okoliczności zależnych od niego, przewozów regularnych co najmniej przez 3 miesiące;
    4) odstąpienia zezwolenia osobie trzeciej, przy czym nie jest odstąpieniem zezwolenia powierzenie wykonania przewozu innemu przewoźnikowi, o którym mowa w art. 5 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe (Dz.U. z 2000 r. Nr 50, poz. 601, z późn. zm.).

    1 Cytuj
  • 20 cze 2011

    [quote=Czesiek_z_Polanki] i tak o to, wielcy przeciwnicy busow, beda musieli plaszczyc sie teraz przed busiarzami :) tak was zalatwil wasz kochany PKS

    teraz gdy w najgorszym przypadku busy trafia pod galerie to koszty wjazdu na dworzec bedzie trzebalo odbic sobie na cenie biletow, kto im zabroni podniesc ceny skoro nie bedzie konkurencji;) nie chcesz jechac busem? to idz na nogach... [/quote] opowieści w całej tej historii jak na pchlim targu albo zjeździe wasali dajcie ludzie działać wolnorynkowej konkurencji. Rynek sam wykreuje rozwiązanie dla siebie najkorzystniejsze. Żadna luka nie pozostanie dziurą takim fenomenem jest wolny wybór na rynku. Dworzec dworcem ale jeżeli np na osiedlu czy pod Carefforem będzie 80% klientów do załadunku i wyładunku to to miejsce wykreuje się samo. Gdybyście choć trochę zaczerpnęli wiedzy to wiedzielibyście, że dobry inż urbanistyki ze starej szkoły budowlanej najpierw sieje trawe na osiedlu i tam gdzie zostaje wydeptana buduje chodnik - taka jest potrzeba. Ramy można nagiąć ale nie narzucić. Dajcie działać rynkowi.

    Cytuj
  • toksyk@wp.pl 21 cze 2011

    Niestety Vivialdi prawda jest taka że Burmistrz nie wyda żadnej nowej firmie przewozowej kocnesji. Dodatkowo nie zgodzi się na żaden inny punkt załadunkowy (chodzi o punkt rozpoczęcia kursu). Takie umowy zostały podpisane. Za jakiś czas monopol na takie usułgi będzie miał tylko dworzec. Dlatego wolny rynek o którym piszesz nic sobie nie wykreuje, bo nie będzie wolnego rynku. Nawet dobry urbanistyk ze starej szkoły nic nie poradzi kiedy w gre wchodzą przepisy (czyt. prywatne interesy), a chodniczki trzeba budować tam gdzie są pozwolenia a nie gdzie ludziom byłoby wygodniej.

    1 1 Cytuj
  • 21 cze 2011

    [quote=Toksyk] Niestety Vivialdi prawda jest taka że Burmistrz nie wyda żadnej nowej firmie przewozowej kocnesji. [/quote]

    Bzdura. Kto cię przymusi by Ostałowski musiał ci wydać koncesję? Nie on to wyda Kraków na kursy do Myślenic lub przez Myślenice. Wystarczy ruszyć głową. Myślisz że wszystkie firmy w mieście płacą ZUS lub nawet podatki w mieście. Jeżeli miasto jest nieprzyjazne dla przedsiębiorcy to idzie się gdzie indziej jak to np. zrobił Sawicki, a gdy nieprzyjazne lub grabieżcze jest państwo przenosi się np. ZUS do innego kraju EU. To nic nowego i nie od dziś znanego. Choćby pierwsza lepsza firma
    Ruszanie głową nie boli, a przepisy EU trzymają za gębę podskakujących polityczków by nie stworzyli drugiej białorusi.

    Cytuj
  • 21 cze 2011

    nie wiecie czy w Boze Cialo kursuja jakies busy na trasie Myslenice - Krakow ?

    2 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 21 cze 2011

    Olin
    Widać że nie przeczytałeś tematu ale możliwe że również ja nie wypowiedziałem się wystarczająco czytelnie. Nawet jeżeli Kraków wyda koncesję dla nowej firmy to za wjazd i wyjazd na dworzec i tak firmy będą musiały płacić tyle że nie będzie im się to opłacało (czyt. firmy zewnętrzne które omijają nasz dworzec szerokim łukiem typu Szwagropol). Osobną kwestią jest to że rozkład jazdy przez Myślenickie przystanki musi byc zaakceptowany wiec jednak wszystko w ręcach władzy.
    Na Twoim miejscu nie rozkochiwałbym się tak w przepisach UE bo może się okazać że marchewka z Twojego podręcznika nie jest już warzywem, a Twój banan nie jest bananem bo nie ma odpowiedniej krzywizny ;-) pzdr

    Cytuj
  • 21 cze 2011

    busiarze dogadali się kongregacją kupiecką i będą mieć przystanek na ich terenie tuż obok galerii dekada - a to niespodzianka ;)

    6 Cytuj
  • 21 cze 2011

    Odnośnie zezwoleń to władza jest górą i trudno będzie z nią wygrać.Poczytajcie odpowiednie przepisy.
    Niby mamy wolny rynek ale to urzędnik decyduje czy zezwoli na daną linię czy nie.
    Aby otrzymać zezwolenie trzeba mieć przystanek początkowy i końcowy oraz zgodę wszystkich właścicieli przystanków na trasie a o tym decyduje urząd.

    1 Cytuj
  • 21 cze 2011

    [quote=gość: heretyk] busiarze dogadali się kongregacją kupiecką i będą mieć przystanek na ich terenie tuż obok galerii dekada - a to niespodzianka ;) [/quote]

    I dało się ?/ A mówiliście że się nie da ??

    1 1 Cytuj
  • 21 cze 2011

    to nie koniec jeszcze musza dostac pozwolenia na odjazd stamtad a ten wydaje... gmina? dobrze mi sie wydaje?

    2 Cytuj
  • 21 cze 2011

    BRAWO BUSIARZE WIEDZIAŁEM ŻE POTRAFICIE,JESTEŚCIE CHŁOPY Z JA.... ale co będzie z umową co podpisali z PKS ale jaja ogromne, co się dzieje?

    2 1 Cytuj
  • 21 cze 2011

    i z czego wy sie ludzie cieszycie?teraz gdy busy nie beda miały konkurencji to dopiero bedzie sie działo zobaczycie

    1 2 Cytuj
  • 22 cze 2011

    [quote=gość: heretyk] busiarze dogadali się kongregacją kupiecką i będą mieć przystanek na ich terenie tuż obok galerii dekada - a to niespodzianka ;) [/quote]

    bu ha ha. Cieszę się że się cieszycie, ale jak to bywa z kongregacją kupiecką, wszystko jak zwykle się wyrypie i skończy się na niczym. Już widzę jak teraz busiarze zaczną budować na własną rękę dworzec :) Samochody w większości to gruchoty pospawane z dwóch lub trzech aut ze szrotów to bardzo ciekawi mnie jak będzie wyglądał ich dworzec :)

    Zaczynajcie już budowę bo nie zdążycie przed zimą :)

    1 2 Cytuj
  • 22 cze 2011

    A ja mam pytanie czy cała socjalna otoczka zostanie na nowym dworu (ubikacje łazienki , poczekalnie) a tam tylko wiaty i kasa dla kongregacji ? To jest ciekawe , bo jesli zrobią swoje zaplecze - OK , jesli tylko wiaty to szczyt .

    Pozyjemy zobaczymy

    1 2 Cytuj
  • 22 cze 2011

    Kilkal - a po co busom dworzec? wystarczy popatrzec jak to wyglada w Krakowie, zwykly parking gdzie stoja busy i tyle. No moze postawia kilka wiat zeby sie schronic przed deszczem, ale po co cos wiecej?

    2 1 Cytuj
  • 22 cze 2011

    Tak najlepiej jeszcze w błocie żeby można było się bezkarnie odlać :) Ludzie jak dla was wystarczają warunki z chlewa to później się nie dziwcie że jedziecie busem z dziurą przez którą widać drogę czy że szanowny pan kierowca z pod pachy dymi gazem paraliżująco duszącym. Brak sanitariatów to świadectwo że właściciel ma klienta głęboko w du.e. Ja do takiego lokalu, kawiarni, stacji paliw, gdzie nie ma WC albo WC jest wylęgarnią pasożytów nigdy nie powracam, BYĆ MOŻE DLATEGO, ŻE MAM SWĄ GODNOŚĆ, KTÓREJ NIEKTÓRYM NIESTETY, DOŚĆ LICZNYM PASAŻEROM BUSÓW - BRAK.

    4 4 Cytuj
  • 22 cze 2011

    KIKAL

    niestety ale i mnie zdziwiło to jak ludzie poparli w tej całej aferze dworcowej busiarzy.
    Jezdzac przez 1 rok busami dzis na busa nie mogę patrzeć a ci ludzie w ogień by za nimi wskoczyli.
    To nic ze warunki czesto jak dla zwierząt wazne ze bilet w miare tani a ja sie pytam gdzie godnosc ludzi w tym wszytskim i na co oni się godzą

    3 Cytuj
  • 22 cze 2011

    Kilkal - no to niestety nie masz wyjscia, pozostalo dziekowac wladzom za obecny stan rzeczy, miales dworzec z toaleta, "cieplym" pomieszczeniem, pseudo komfortowe autobusy, kulturalnych kierowcow, a busy od lat byly na swoim placu bez toalety (a to juz nie ich wina), budynku, przypomnij mi kto byl udzialowcem PKS'u ? Czy gmina nie powinna dbac o komunikacje? a z tego co widze to systematycznie niszczono to co bylo. Czy jest to wina busiarzy? Nie, wiec skoro obecna sytuacja Ci nie odpowiada, idz pieknie i podziekuj mości panującemu za piękny dworzec, komfortowe autobusy no i za sliczna galerie:)

    Co do dzialki kupcow, jakos przez lata staly tam autbusy, blota nie widzialem... wydawalo mi sie ze plac jest wyasfaltowany. Tak jak pisalem, rzuc okiem jak wyglada to w duzo wiekszym Krakowie, jakie place maja busy.

    3 2 Cytuj
  • 22 cze 2011

    Cześku - zgoda że to władza ma zapewnić transport, ale to właściciel firmy transportującej powinien zapewnić godne warunki przejazdu i oczekiwania na przejazd bo to jest w ich wyłącznym interesie by ściągnąć klienta. Od busiarzy tego nie ma szans się spodziewać bo są oni sami podzieleni i tam nie ma szans na wspólne zdanie. Tam liczy się tylko klient ściągnięty do własnego busa i jego kasa. Reszta jest nieważna.

    Ostrowski podjął najlepszą decyzję, która od razu spotkała się z krytyką busiarzy i ich popleczników, ale gdy nagle okazuje się że PKS się chce wycofać z połączeń lokalnych - wielkie larum (na stronie głównej) i znów krytyka, tylko że teraz przez to że PKS się wycofuje i zostaną same busy.

    Mamy bezmyślne społeczeństwo i to jest cały powód tych ciągłych niezadowoleń. Dobrze że burmistrz myśli globalnie bo tak jak napisałem w temacie na stronie głównej, mielibyśmy już 4 wojnę myślenicką o to kto ma rację.

    3 4 Cytuj

Odpowiedz