Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 24 sie 2011

    00234 mammma moze i sa przystanki przelotowe ale nie kazdy bus sie na nich moze zatrzymywac.w sumie niewiem od czego to alezy?ze jedni moga inni nie?
    NO NIESTETY MUSISZ ZAPYTAĆ BURMISTRZA DLACZEGO TAKI ZAMĘT SIEJE DLA SPOŁECZEŃSTWA, ALE WIDOCZNIE DLA NIEGO TO WIELKA RADOŚĆ NIE SZANOWAĆ SPOŁECZEŃSTWA.

    10 3 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Jest dlamnie niezrozumiałe dlaczego busiaze nieużywają klimatyzacji ,wiem że część busów takową posiada a temperatura przekracza 30 stopni ,siedzą zakierownicą spceni 12 godzin lub więcej z brody im kapie jak z dziurawej rynny . Niech mi który busiaż odpowie na owe pytanie ,a znam dobrze temat

    11 5 Cytuj
  • 27 sie 2011

    [quote=gość: laki] Jest dlamnie niezrozumiałe dlaczego busiaze nieużywają klimatyzacji ,wiem że część busów takową posiada a temperatura przekracza 30 stopni ,siedzą zakierownicą spceni 12 godzin lub więcej z brody im kapie jak z dziurawej rynny . Niech mi który busiaż odpowie na owe pytanie ,a znam dobrze temat [/quote]

    Jest to dowód na to że busiarzom nigdy nie zależało na dobru pasażerów, co tak wielce wypominali przed przeniesieniem busów ze Słowackiego. Pasażer jest dla nich tylko i wyłącznei źródłem dochodu i najważniejszym jest aby dochód ten osiągnąć z jak najmniejszym zaangażowaniem własnych środków, a klimatyzacja to około 1l więcej paliwa na 100km czyli przysłowiowe 5zł na 3 pełne kursy do Krakowa i z powrotem, czyli około 1,70 na jeden kurs większe koszty paliwa. Jest to śmieszna kwota ale jak widać busiarze to centusie i wolą te groszę wsadzić do własnej kieszeni niż zapewnić większy komfort pasażerom i sobie.
    Dlatego od zawsze busiarzom mówię NIE i nie wsiadam do ich czerpów, gdyż w czasie upału wsiadając umyty i wyperfumowany wysiadasz śmierdzący i spocony.

    12 5 Cytuj
  • 27 sie 2011

    W krakowskim MPK miałbyś to samo:
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,10184274,Listy__Dlaczego_nie_ma_klimatyzacji_w_autobusach_.html

    Łatwo rzucasz oskarżenia i wyciągasz kategoryczne wnioski

    6 3 Cytuj
  • 27 sie 2011

    A we wrocławskim miałbys tak ;
    http://www.um.wroc.pl/m3375/p120828.aspx

    Niechodzi o wyszukiwanie sobie linków ale wtak upalne dni nalezy ją używać

    6 2 Cytuj
  • 27 sie 2011

    A w PKS ie wszystkie autobusy jeżdżą z włączoną klimatyzacją zwłaszcza Soliny i 22 letnie Setry.
    Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia o rozum za późno prosić.

    9 3 Cytuj
  • 27 sie 2011

    W czwartek ok. godz. 19:40 wracałem busem z Krakowa. Bardzo uprzejmy kierowca powitał mnie słowami "dzień dobry", poprosił, abym dużą podróżną walizkę ułożył obok niego, zapytał dokąd chcę jechać i bez problemu wydrukował bilet (4,50 zł). Następnie na moje pytanie udzielił mi informacji, że w Myślenicach jedzie koło CPN-u, następnie ma przystanek koło bloku 18, potem koło bloku 1, następnie zatrzymuje się przy Carrefour'ze a potem wjeżdża na dworzec busów przy Słonecznej. W trakcie wysiadania pasażerów każdemu sam mówił dowodzenia....

    Pozdrawiam bardzo sympatycznego kierowcę..... i życzę innym Panom z busów podobnego traktowania każdego pasażera.

    11 2 Cytuj
  • Jakub 28 sie 2011

    taki_gośc : limit uprzejmości u busiarzy, na ten rok wykorzystany :)

    2 7 Cytuj
  • 28 sie 2011

    [quote=Karcher] taki_gośc : limit uprzejmości u busiarzy, na ten rok wykorzystany :) [/quote]

    Pożyjemy ... zobaczymy.

    6 1 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    od dzisiaj są droższe bilety busów do Krakowa. Może też zorganizujemy jakiś strajk?! przecież benzyna poszła w dół? czyli podwyżki muszą być zasadą 1 września oraz 1 stycznia?

    Przestaje się opłacać jeździć busem... może słusznie postąpił Ostrowski, ograniczając przywileje firm transportowych do minimum... bo o strajku pasażerów raczej trudno, konkurencji busy nie mają żadnej (może nie udolne PKS) i zostaliśmy na lodzie. Niech płacą za plac, tyle przynajmniej mnie ucieszy.

    4 8 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    jaka teraz cena biletu do krakowa?

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    Cena biletu jednorazowego 5,50
    kilka firm wprowadziło promocyjne bilety 10-cio przejazdowe za 40 zł - czyli cena 4 zł za przejazd

    może ktoś wie co jest z szumną zapowiedzią pks z ich strony że od 1 września bedzie nowy rozkład i działajaca wyszukiwarka ?

    6 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    [quote=gość: placyk] Cena biletu jednorazowego 5,50
    kilka firm wprowadziło promocyjne bilety 10-cio przejazdowe za 40 zł - czyli cena 4 zł za przejazd

    może ktoś wie co jest z szumną zapowiedzią pks z ich strony że od 1 września bedzie nowy rozkład i działajaca wyszukiwarka ? [/quote]

    tyle, że nie wiadomo które, jeżdżą i zmieniają się tak, ze sami nie wiedzą co jest gdzie. Do strajku nie udolne chamy potrafią się zmobilizować i tyle.

    3 6 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    [quote=taki_gość] W czwartek ok. godz. 19:40 wracałem busem z Krakowa. Bardzo uprzejmy kierowca powitał mnie słowami "dzień dobry", poprosił, abym dużą podróżną walizkę ułożył obok niego, zapytał dokąd chcę jechać i bez problemu wydrukował bilet (4,50 zł). Następnie na moje pytanie udzielił mi informacji, że w Myślenicach jedzie koło CPN-u, następnie ma przystanek koło bloku 18, potem koło bloku 1, następnie zatrzymuje się przy Carrefour'ze a potem wjeżdża na dworzec busów przy Słonecznej. W trakcie wysiadania pasażerów każdemu sam mówił dowodzenia....

    Pozdrawiam bardzo sympatycznego kierowcę..... i życzę innym Panom z busów podobnego traktowania każdego pasażera. [/quote]

    To kierowca od Kowala , pan Grzesiu on dawniej jeździł Media Markt . Zawsze tak bardzo sympatycznie traktuje pasażerów , z nim to jest przyjemność jechać . Lubię z tą firmą jeździć bo nadal biorą 4,50 za przejazd i jak to jest im się opłaca a innym nie ?

    10 5 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    Reksio to olej te nieudolne chamy i jeździj z PKS,przecież jest wolny rynek i wolność wyboru.
    Czepiacie się ciągle tych busiarzy a obejść się bez nich nie możecie.
    PKS wyciąga z budżetu(czyli z naszych podatków) ile może to jest ok ale wszystkiemu winni ci busiarze.
    Typowa polska zazdrość i tyle,nie daj Bóg gdyby któryś busiarz kupił sobie jakąś ekstra furę ,chyba zjedlibyście go z zazdrości.
    PKS wystrychnął wszystkich na dudka (nie mówiąc o pracownikach którzy stracili pieniądze na udziały)i jest jeszcze cacy.

    6 5 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    [quote=gość: :)) :))]
    PKS wyciąga z budżetu(czyli z naszych podatków) ile może to jest ok ale wszystkiemu winni ci busiarze. [/quote]

    Na jedno wychodzi, bo busiarze okradają budżet nie płacąc podatków, nie wystawiając paragonów, jeżdżą niezgodnie z koncesjami robiąc więcej kursów niż mają zezwolenie.

    W sumie nie ma o co kruszyć kopii bo i tak los naszych teraźniejszych busiarzy jest już przesądzony :lol:

    5 8 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    Ciągle tylko o tym okradaniu,to złapać wreszcie i przykładnie ukarać.
    Są dwie możliwości -albo organa kontroli są nieudolne albo to z lewymi kursami to bujda?
    A czy w autobusach PKS wszystkim wydają bilety?
    PKSBOY a czy wasze kontrole nie przyłapały kierowców nie wydających biletów?
    Ptaszki ćwierkały że też były takie przypadki i panów zwolniono po czym okazało się że dalej pracują pewnie jako osoby godne zaufania?
    Może to tylko plotka?

    9 2 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    [quote=gość: :)) :))] Ciągle tylko o tym okradaniu,to złapać wreszcie i przykładnie ukarać.
    Są dwie możliwości -albo organa kontroli są nieudolne albo to z lewymi kursami to bujda?
    A czy w autobusach PKS wszystkim wydają bilety?
    PKSBOY a czy wasze kontrole nie przyłapały kierowców nie wydających biletów?
    Ptaszki ćwierkały że też były takie przypadki i panów zwolniono po czym okazało się że dalej pracują pewnie jako osoby godne zaufania?
    Może to tylko plotka? [/quote]

    Wiesz dobrze że nierealnym jest by kontrolować wszystkie kursy, a nawet gdyby to sam wiesz jak wygląda to w przypadku busiarzy i kontroli policji czy inspekcji - jeden wpada na kontrolę a reszta już nie wpadnie bo przez CB radio wszyscy zainteresowani już zostaną ostrzeżeni. Podobnie z kontrolą kursów - jeden daje cynk i już wszyscy jeżdżą zgodnie z umowami, aż do następnego dnia gdzie wszystko zacznie się od nowa i znowu lewizny. To jak walka z wiatrakami i dlatego jest to w gestii burmistrza, który i tak będzie miał nad tym pełną kontrolę, bo innego wyjścia z tej sytuacji niestety nie ma.
    Sprawa dla burmistrza banalnie prosta i tylko kwestią tygodni jest jej zamknięcie i przejęcie pełnej kontroli nad szyciem budżetu, nielegalnymi kursami i niewydawaniem paragonów fiskalnych. Tym jednym ruchem burmistrz ogarnie całe busiarskie towarzycho.
    Dlatego zawsze będę za.

    1 9 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    G.... wiesz a piszesz.
    A wiesz że busiarze płaca podatki z których utrzymywana jest gmina ?

    8 1 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    [quote= gość Obiektywny]To jak walka z wiatrakami i dlatego jest to w gestii burmistrza, który i tak będzie miał nad tym pełną kontrolę, bo innego wyjścia z tej sytuacji niestety nie ma.[/quote]

    No toś mnie zaskoczył Obiektywny, Ostrowski na nowym etacie? Kontrolera busów? No to teraz pełny szacunek: Król będzie gońcem - taka kompresja etatów zgodnie z maksymą :Chcesz coś mieć zrobione dobrze, zrób to sam! A jak to świadczy o niekompetencji jego otoczenia...

    5 1 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    [quote=gość: XXYYZZ] G.... wiesz a piszesz.
    A wiesz że busiarze płaca podatki z których utrzymywana jest gmina ? [/quote]

    zapomniałeś tylko dopisać którą gminę ...

    rzekłem

    1 6 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    "Sprawa dla burmistrza banalnie prosta i tylko kwestią tygodni jest jej zamknięcie i przejęcie pełnej kontroli nad szyciem budżetu, nielegalnymi kursami i niewydawaniem paragonów fiskalnych. "
    Dla odwrócenia uwagi najlepiej mówić że busiarze "okradają " państwo a tymczasem gdzie indziej marnuje się nie taką forsę.
    Ktoś ma fijoła na punkcie busów i to od dawna,pamiętam jak jeden z poprzednich prezesów zamiast zająć się firmą z ukrycia robił zdjęcia busów i sprawdzał na Słowackiego godziny odjazdów i widać dalej ma wpływ na politykę komunikacyjną.
    Naprawdę niech urzędnicy zajmą się tym co powinni bo to już staje się śmieszne tyle że tracą na tej prywatnej wojnie pasażerowie.

    9 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    [quote=Mysleniczanin007] gość Obiektywny napisał/a:To jak walka z wiatrakami i dlatego jest to w gestii burmistrza, który i tak będzie miał nad tym pełną kontrolę, bo innego wyjścia z tej sytuacji niestety nie ma.

    No toś mnie zaskoczył Obiektywny, Ostrowski na nowym etacie? Kontrolera busów? No to teraz pełny szacunek: Król będzie gońcem - taka kompresja etatów zgodnie z maksymą :Chcesz coś mieć zrobione dobrze, zrób to sam! A jak to świadczy o niekompetencji jego otoczenia... [/quote]

    I znów pokazujesz swoją niekompetencję i wybiórczość cytując wyrwane z kontekstu zdania.
    Przeczytaj jeszcze raz może zrozumiesz, a jak nie to przeczytaj kilka razy. Potem zapytaj, to ci ktoś kumatniejszy wytłumaczy.

    3 8 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    [quote=gość: :)) :))]
    Dla odwrócenia uwagi najlepiej mówić że busiarze "okradają " państwo a tymczasem gdzie indziej marnuje się nie taką forsę.[/quote]

    Czyli jednak przyznajesz się że się marnuje forsę. Widać że rozumiesz problem. Nie ważne jakie wielkie pieniądze, ale nie wolno dopuszczać aby przeciekały przez palce, a tym bardziej gdy burmistrz ma z mocy ustawy pełną kontrolę i to w jego obowiązku leży, by lewizną zlikwidować.

    2 6 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    hej znawcy tematu
    kontrola w busach.... ha ha ha, widać, że nie często korzystacie z tych usług. Jeżeli ktoś ma skontrolować busa, wówczas jest pełna mobilizacja i kierowca o tym wie, odpowiednio wcześniej. Jeżeli jest to skarbówka - wszyscy dostają bilety przed przystankiem, na którym stoi kontroler, jeżeli drogówka - wysadza się stojących w krzakach w połowie drogi... co tu dużo mówić... bujdy piszecie na resorach.

    3 7 Cytuj

Odpowiedz