Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 7 sie 2011

    Bo może gdzieś na alejach przesiada się dalej! A w dodatku MPK to dodatkowe koszty.

    6 2 Cytuj
  • 7 sie 2011

    "Bo może gdzieś na alejach przesiada się dalej! A w dodatku MPK to dodatkowe koszty."
    To się przesiądzie dwukrotnie, w czym widzisz problem.
    A co do dodatkowych kosztów - tak to dodatkowe koszta, ale taka jest cena, za mieszkanie - z reguł - w domku jednorodzinnym >200m2 niżeli w klitce 40m2 w bloku z wielkiej płyty. Konkluzja : chciałaś mieszkać na wsi to ponoś tego konsekwencje.

    A co do przesiadek to coś NIEDOINFORMOWANE jesteście (typowe kobiety), bo kupując bilet normalny w Krakowie, można się przesiadać, jest on zarówno biletem normalnym jedno przejazdowym, jak i biletem 30 minutowym. Zatem za 1 bilet MPK z grunwaldzkiego dojedziesz tam gdzie chcesz, nawet mimo 2-ch przesiadek. Jeśli natomiast jeździsz często - zawsze możesz kupić bilet miesięczny w postaci KKM.

    Lub jeździć Rabką, która pcha się przez aleje.

    Dla mnie jazda przez Aleje jest śmieszna, bo o wiele lepszym rozwiązaniem była by jazda

    Borek-Łagiewniki-Matecznego-Grunwaldzkie-Dietla-Grzegórzeckie-Mogilskie-Dworzec Główny Wschód

    Dlaczego? Bus wtedy mija większość najważniejszych punktów przesiadkowych miasta.

    2 7 Cytuj
  • 8 sie 2011

    do Ciekawego: nie mam ochoty zastanawiać się czy sie zmieszczę do autobusu MPK jadącego przez aleje w godzinach newralgicznych w okresie październik-maj. Poza tym rzeczywiście masz rację, że autobusy jeżdżą co 3/4min. ale zatrzymują się na każdym przystanku i jadą wolniej niż bus, co już powoduje jakieś 10 do 15min dłuższej jazdy, a rano każda minutka snu jest cenna:). Z kolei Rabka mnie nie urządza, bo jeżdżę z osiedla. A za...nie rano nawet pod Carrefoura to dla mnie strata czasu, który mogłabym przeznaczyć na sen. Teraz przesiadłam się do samochodu, ale wolałabym jeździć busem, dlatego interesuje mnie czy Aleje zmieniły rozkład i czy ewentualnie ktoś go zna?

    3 2 Cytuj
  • 8 sie 2011

    "nie mam ochoty zastanawiać się czy sie zmieszczę do autobusu MPK jadącego przez aleje w godzinach newralgicznych w okresie październik-maj. "

    A masz ochotę zastanawiać się czy zmieścisz się do busa w tym samym okresie?

    "a rano każda minutka snu jest cenna:)."

    Zamiast spędzać na plotkach dzień wcześniej - wystarczy położyć się spać 30 minut wcześniej i wstać o 30 minut wcześniej.

    "Z kolei Rabka mnie nie urządza, bo jeżdżę z osiedla."

    Spacery robią dobrze na zdrowie.

    2 11 Cytuj
  • 8 sie 2011

    do Ciekawego:
    ta dyskusja robi się nudna, bo najwidoczniej Twój jednokierunkowy tok myślenia nie pozwala Ci dostrzec, że:
    1. nie musiałam się zastanawiać czy zmieszczę się do ciasnego busa, bo wsiadałam na osiedlu na pierwszym przystanku, więc problem był mi obcy
    2. nie spędzam czasu na plotkach - tylko mam małe dziecko, które nie zawsze przesypia grzecznie całą noc, więc poranny sen jest naprawdę bezcenny
    3. o moje zdrowie nie musisz się martwić, bo bardzo dużo spaceruję po pracy z wózkiem i to mi wystarczy

    12 1 Cytuj
  • 8 sie 2011

    Do karamby

    Nadal nie pojmujesz, że masz roszczeniowe podejście do życia i sama sobie stwarzasz problem. Jak mniemam dojeżdżasz na Bronowice do jednej z tamtejszych "Kup sobie wykształcenie"
    Z Matecznego jedzie co najmniej jeden autobus, który podwozi pod tamto "zagłębie szkół wyższych".
    Tylko "studentko" mózgu trzeba używać.

    2 15 Cytuj
  • 8 sie 2011

    do ciekawego:
    a ja uważam, że to Ty masz problem.
    Skąd wnosisz, że mam roszczeniowe podejście do życia? Bo wypisałam argumenty za korzystaniem z bezpośredniego busa Myślenice-Kraków aleje?
    Czy wszyscy, którzy korzystają z ułatwień, które są OGÓLNODOSTĘPNE są roszczeniowi? A może tylko Ci, którzy jeżdżą tym busem?
    Nie rozumiem dlaczego mam się przesiadać - bo Ty tak mówisz?!
    Spytałam tylko o rozkład jazdy, a zrobiła się z tego wielka dyskusja z Twojej inicjatywy. I oczywiście mylisz się. Nie jestem JUŻ studentką. Dojeżdżam do pracy (choć wcale nie muszę Ci się tłumaczyć). I nie kwalifikuję ludzi po tym jaką uczelnię wybrali, choć studiowałam na najstarszej w Krakowie ...
    Lepiej skończmy ten temat, skoro nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć na moje pytanie, to nie mam zamiaru prowadzić z Tobą głupiej przepychanki słownej.

    9 3 Cytuj
  • 8 sie 2011

    "Nie rozumiem dlaczego mam się przesiadać - bo Ty tak mówisz?!"

    Nie rozumiem dlaczego masz się nie przesiadać? Po to, że korzystasz z infrastruktury miejskiej na którą idą nie Twoje pieniądze, a pieniądze podatnika krakowskiego - więc przynajmniej bilet kupisz to raz, a dwa:

    W Krakowie winno się zrobić dojazd busów do pętli przy wylotówkach - Borek, Ruczaj/OE, Bieżanów Nowy, Bronowice Nowe, Salwator, Krowodrza Górka, Czyżyny Dworzec - tam skierować busy - nie wpuszczać do miasta, a ludzi zmusic do przesiadania. I mysle ze w najblizszym okresie czasu jest to mozliwe, bo miasto ma przysłowiowe wielkie G z tego ze busy je rozjezdzaja, bo jakas mamuska z dzieckiem ryczacym w nocy nie moze sie przesiasc:)

    9 Cytuj
  • 8 sie 2011

    Moim zdaniem powinno się całkowicie zakazać przewozu czymś takim jak busy w rękach mikro firm, bo jest to i będzie zawsze interes stworzony tylko w jednym celu, zysk i kasa po najlepiej zerowych kosztach. Mam nadzieję że jak najszybciej będzie tak że firmy starające się o zezwolenia z gminy będą miały obowiązek spełnienia wielu wymogów prawnych i technicznych zanim dostaną zezwolenia na przewóz osób. Tak będzie ale należałoby dążyć do tego by stało się to jak najszybciej i cieszy mnie to że burmistrza stara się to uregulować u nas.

    3 10 Cytuj
  • 8 sie 2011

    [quote=gość: Ciekawy] I mysle ze w najblizszym okresie czasu jest to mozliwe, bo miasto ma przysłowiowe wielkie G z tego ze busy je rozjezdzaja, bo jakas mamuska z dzieckiem ryczacym w nocy nie moze sie przesiasc:) [/quote]
    - czy ty czasem czytasz co piszesz? Naprawdę nie potrafisz odpowiedzieć inaczej niż bezczelną gadką? Na miejscu Karamby już dawno przestałbym z tobą dyskutować bo takiego chamskiego i prostackiego zachowania nie toleruję. Co ci do tego czy ktoś się chce przesiadać czy nie? Widać, że jeszcze dobrze o ziemi nie odrosłeś i niewiele wiesz o życiu. Oj chętnie bym cię widział takiego niewyspanego wykonującego np. dwie przesiadki na trasie. Jak znam życie to idąc półprzytomny pomyliłbyś tramwaj i zamiast do celu trafiłbyś nie wiadomo dokąd. Ja już takie zarywanie nocy przerabiałem na studiach. Nieraz spało się ledwie po kilka godzin i jadąc autobusem (busów unikałem jak ognia, m.in. dlatego, że mało które jeździły przez aleje, a czasem trzeba było na placu inwalidów albo kleparzu wysiąść. Poza tym PKS był zwyczajnie tańszy od busów :P) nadrabiało się zaległości w śnie. Ta godzinka snu na trasie DA Myślenice - Kraków RDA nieraz była naprawdę zbawienna. Jakbyś choć przez chwilę sobie tak pojeździł to może byś to zrozumiał. Ja tam Karambę rozumiem i wcale się nie dziwię, że PYTA (a nie jak tobie się wydaje ŻĄDA) o busy kursujące przez aleje. Tym bardziej, że tak naprawdę to nie wiele jest kursów (zarówno u busiarzy jak i PKS), które by jeździły przez aleje a naprawdę by się one przydały. Ty zamiast normalnie jak człowiek kobiecie odpowiedzieć tylko pajacujesz i rzucasz się niczym pies na uwięzi. Oj zobaczysz, że jeszcze życie nieraz nosa ci utrze i inaczej będziesz śpiewał i większego szacunku do ludzi, a zwłaszcza do Kobiet nabierzesz. Przyjdzie i na ciebie czas.

    10 3 Cytuj
  • 9 sie 2011

    Czytając wypociny niektórych na tym forum dochodzę do wniosku że macie co chcecie i pragnę kolejnej kadencji dla MO aby już wszystko w tym mieście zostało zepsute wszyscy ze sobą skłóceni i reszta znajomych dostała pracę.Gdzie znaleźliby pracę tak wybitni fachowcy jak.....(niepotrzebne skreślić dowolne dopisać) gdyby nie władza która wynagradza wiernych pretorian,rodziny i znajomych.
    Inni budują obwodnice ściągają inwestorów i turystów a u nas pokazuje się poddanym że "to my mamy wadzę"

    8 1 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 21 sie 2011

    W kazdym miescie władza,,,,ma władze. Czy chcemy tego czy nie. Sami ja wybieramy,a potem mamy pretensje do nich ze nie robia tak jak my chcemy.. Ale z drugiej strony patrzac jak by robili tak jak my tego chcemy to by był jeden wielki rozpier....dol,i bezprawie... Wina jest mieszkanców miasta,bo jak by byli stanowczy i mieli jakie kolwiek zasady to by poszli do swoich władz i by powiedzieli czego chca dobrego aby zrobiono w tym miescie,a co im nie pasuje. Kiedys ktos na tym forum powiedział--- Ze ludzie mieszkajacy wtym miescie sa nie reformowani i wystraszeni!!!. Popieram to!. Bo jak im graja tak oni tańczą!!!! I nie uzalajcie sie nad władzami tylko idzcie i im to powiedzcie w oczy jesli macie odwage,,,,,chodz raczej jej nie macie. Zycze powodzenia.

    5 1 Cytuj
  • 21 sie 2011

    Daniii ale u nas nie ma normalnej władzy , z kim mógłbyś porozmawiać, Burmistrz ma swoje EGO i choćby było czarne to musi być białe, na żadne argumenty nie idzie, mieszkańcy się nie liczą, wytłumacz mi dlaczego tak nie daleko po sąsiedzku np. w Dobczycach Burmistrz potrafi się normalnie zachowywać , tam też mieszkają ludzie biznesu i On potrafi porozmawiać z ludżmi .
    Ale w Dobczycach jest Burmistrz który nie myśli o swoich kolesiach, tylko traktuje wszystkich równo.

    11 1 Cytuj
  • 21 sie 2011

    [quote=daniii] Wina jest mieszkanców miasta,bo jak by byli stanowczy i mieli jakie kolwiek zasady to by poszli do swoich władz i by powiedzieli czego chca [/quote]

    daniii dowiedz się jakie były dzieje listu mieszkańców (chyba ok. 300 osób) w sprawie bezpodstawnego wycięcia drzew przy placu zabaw na Zarabiu w 2010r. myślisz, że doczekali się odpowiedzi? to jawna kpina jak są traktowani mieszkańcy

    10 2 Cytuj
  • 21 sie 2011

    OSTROWSKI DO DYMISJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    GDZIE ON TERAZ JEST.

    15 1 Cytuj
  • 21 sie 2011

    W Chorwacji :)

    11 1 Cytuj
  • 22 sie 2011

    [quote=gość: ufo] OSTROWSKI DO DYMISJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Za to co zrobił z komunikacją miejską! I z ludźmi którzy są zmuszeni jeździć nią- ganiając przez pół miasta. Panowie "od busów " też nie są bez winy prowadząc wojenkę naszym kosztem!

    8 1 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 22 sie 2011

    Nikt nie lubi być stawiany pod ścianą a wygląda na to że faktycznie decyzje zostały podjęte zanim ktoś przystąpił do negocjacji. Niedopuszczalne jest jednak udawać że nic sie nie dzieje i zapewniać że wszystko jakoś się ułoży.

    9 Cytuj
  • 23 sie 2011

    GDZIE JEST WSZECHWŁADNY WÓDZ MYŚLENIC.
    WIDAĆ JAK SIĘ INTERESUJE SIĘ DOJAZDEM DZIECI DO SZKÓŁ OD NOWEGO ROKU SZKOLNEGO, NAJLEPIEJ SCHOWAĆ GŁOWĘ W PIASEK I UDAWAĆ ŻE WSZYSTKO W PORZĄDKU.
    OSTROWSKI MUSI ODEJŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    13 3 Cytuj
  • 23 sie 2011

    [quote=gość: ufo] GDZIE JEST WSZECHWŁADNY WÓDZ MYŚLENIC.
    WIDAĆ JAK SIĘ INTERESUJE SIĘ DOJAZDEM DZIECI DO SZKÓŁ OD NOWEGO ROKU SZKOLNEGO, NAJLEPIEJ SCHOWAĆ GŁOWĘ W PIASEK I UDAWAĆ ŻE WSZYSTKO W PORZĄDKU.
    OSTROWSKI MUSI ODEJŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/quote]

    Nie karmimy trolli :))))

    3 5 Cytuj
  • 23 sie 2011

    Busy muszą wrócić na Słowackiego! wszędzie mam teraz daleko:( każdy narzeka! miał być chociaż przystanek przelotowy, a nawet tego niema, obiecywanki cacanki! Ostrowski do DYMISJI!

    9 Cytuj
  • 23 sie 2011

    jak to nie ma przystanków przelotowych? sama parę razy jeździłam busami i zawsze zatrzymywali się na słowackiego, na osiedlu. dlatego nie rozumiem w czym problem.

    1 5 Cytuj
  • 23 sie 2011

    Czy ktoś się orientuje czy busy do Sułkowic przez Rudnik wyjeżdżające z placu przy dworcu jadą prosto na zakopiankę, czy wjeżdżają najpierw na ul. Słowackiego w kierunku strażnicy i zatrzymują się pod blokami na tej ulicy lub pod albertem? Nigdzie nie znalazłam tej informacji.
    Ciekawi mnie również czy zmienił się rozkład.

    Cytuj
  • 24 sie 2011

    Titi jada na zakopianke odrazu.A rozklad sie nie zmienil ale busiarze widze ze jezdza jak chca wczoraj np mial byc odjazd o18 a gosc wyjechal o 17.50 i ludzie gonili busa.Poza tym teraz w wakacje kilka odjazdow chyba odwolali bynajmniej kiedys tak busiarz gadal a wczoraj np bus 13.40 z malikowki przez rudnik nie jechal.

    1 5 Cytuj
  • 24 sie 2011

    mammma moze i sa przystanki przelotowe ale nie kazdy bus sie na nich moze zatrzymywac.w sumie niewiem od czego to alezy?ze jedni moga inni nie?

    5 2 Cytuj

Odpowiedz