Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • Daniel Kołodynski 8 mar 2012

    [quote=gość: revird] Wydaje mi się że jednak nie wygrasz,Państwu jest to na rękę aby jak najmniej zwracać za ulgowe przejazdy.Może ktoś w temacie poda czy busiarz ma obowiązek respektować ulgi( ale nie na zasadzie że ktoś mowił tylko konkretnie ustawa,zarządzenie itp) [/quote]

    Warunkiem uzyskania zezwolenia na linie,jest przedstawienie w Urzedzie Marszałkowskim waznych na dany dzien ulg ustawowych. Jezeli ich nie przedstawisz do całej dokumentacji to zapomnij o zezwoleniu. Nawet jak sie z jakas pomylisz w % to zwróca Ci papiery.

    4 5 Cytuj
  • 8 mar 2012

    @viola

    ulga studencka i uczniowska to ulgi ustawowe, jak się wypowiadasz w temacie ulg to może najpierw przeczytaj odpowiednie ustawy.
    Przewoźnik ma obowiązek oferować bilety ulgowe dla studentów i uczniów, jest zobligowany przez ustawę o transporcie zbiorowym i nie ma znaczenia czy jest państwowy czy prywatny. Jak jest prywatny to idzie do urzędu gimny i gmina ma obowiązek dopłacać do biletów. To takie proste...

    7 4 Cytuj
  • 9 mar 2012

    PrzytulPytonka
    Jak chcesz kogoś pouczać i bardzo dokładnie opisać to zrób jak adzygmunt, ponieważ Twoje pouczenie jest niedokładne.

    Ulga studencka i uczniowska jest ustawowa na bilety miesięczne i jest określony górny wiek studenta chyba 26 lat. Ulga ta obowiązuje na przejazdy, albo inaczej na dojazdy do szkoły i z powrotem tak pociągiem jak i komunikacja autobusową. W czasie wakacji uczeń nie ma możliwości wykupienia takiego biletu chyba że np ma praktykę.

    Na bilety jednorazowe student i uczeń ma zniżkę jadąc pociągiem a w autobusie płaci cały bilet czyli nie mają zniżki. Dopiero przewoźnik może może ale nie ma obowiązku wprowadzić zniżkę np dla studentów.

    Oto cytat z tego co przedstawił adzygmunt.
    ,,Jeśli kupuje się bilet jednorazowy przysługuje ulga 37% w przypadku przejazdów pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi . Do ulg uprawnia: zaświadczenie o spełnianiu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, legitymacja szkolna lub studencka wraz z dowodem osobistym albo innym dokumentem umożliwiającym stwierdzenie wieku jeśli nie jest on określony w legitymacjach. Powyższe grupy nie mają żadnej ulgi przy zakupie biletów jednorazowych w komunikacji autobusowej."

    Więc nie wprowadzaj w błąd innych.

    Poprzednio pisałam ogólnie o ulgach w busie-autobusie. Pisze busie-autobusie ponieważ to to samo i te same przepisy.

    A przejazd autobusem czy pociągiem to już pewna różnica, a jaka poszukaj w internecie za przykładem adzygmunta.

    5 5 Cytuj
  • 9 mar 2012

    Violcia, gadasz głupoty. W krakowie na MPK kupujesz bilety studenckie jednorazowe i ulgowe niezależnie od tego czy masz 26 lat czy 40. Moja zona ma lat 32 i studiuje w krakowie i ma normalne bilety studenckie ulgowe - to Ty sie musisz doksztalcic dziecko, nie tylko z wiedzy z prawa, ale takze z ortografii ;)

    Z poważaniem
    PrzytulPytonka

    6 6 Cytuj
  • 10 mar 2012

    Zastanów się co napisałaś- ,,w Krakowie MPK".

    Spróbuj się więcej dowiedzieć jakie są różnice miedzy MPK a np PKS i na pewno będziesz mądrzejsza.
    Ja w tym Ci nie pomogę. Dlatego, że udajesz mądrzejszą i sama zaczęłaś wgłębiać się w szczegóły ulg.
    A poruszona wcześniej sprawa dotyczyła czy mają być bilety ulgowe w BUsie?

    To co piszesz o ulgach świadczy o Twojej niewiedzy a najgorsze jest to, że ktoś inny przeczyta Twoje bzdury i powoła się w autobusie, że przeczytał tak w internecie i ulga mu się należy.

    Wiesz już byli tacy, którzy krytykowali mnie za pisanie, ale świadczy to o tym że nie mając już rzeczowych argumentów próbują w inny sposób obrażać. Jak ortografię mam to mam i na pewno staram się pisać dobrze a jak Ci nie pasuje po prostu nie czytaj. Ja tak kiedyś robiłem ze Zdzichem.

    Ucz się dziecinko na błędach, które tu popełniasz a będziesz mądrzejsza.

    Z poważaniem

    4 5 Cytuj
  • 10 mar 2012

    J a chodze sobie laightowo na nogach,ale pozdrawiam PANÓW BUSIARZY,super się zachowali

    1 9 Cytuj
  • 20 mar 2012

    Ulgi są,ale Pan BURMISTRZ płaci wtedy prywatnemu a to jest nie rączke do budżetu.A ogólnie nic nie trybicie

    4 2 Cytuj
  • 24 mar 2012

    Witam:)
    Mam pytanie, czy odjeżdża jakiś pks, albo bus w stronę Krakowa przed 5 rano w niedziele? Albo o 5 rano?

    1 Cytuj
  • 24 mar 2012

    Kabel podajze przed 5.00 jedzie przez slowackiego i tylko do matecznego...

    1 Cytuj
  • 25 mar 2012

    Skąd on jedzie?

    1 Cytuj
  • 25 mar 2012

    Z Poręby.

    2 Cytuj
  • 25 mar 2012

    a w M-ce, gdzie ma przystanek?

    1 Cytuj
  • 25 mar 2012

    CODZIENNIE o godzinie 4.40 z myślenickiego dworca autobusowego jeździ autobus PKS Myślenice.

    5 2 Cytuj
  • 25 mar 2012

    Na rozkładzie PKS GRUPY nie ma tego autobusu

    2 1 Cytuj
  • 26 mar 2012

    Wiem co mówię, bo jeżdżę nim praktycznie codziennie do pracy. W tą niedzielę też nim jechałam. O godzinie 4.40 ma wyjazd z myślenickiego dworca.

    2 1 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 26 mar 2012

    [quote=gość: Magda86] Wiem co mówię, bo jeżdżę nim praktycznie codziennie do pracy. W tą niedzielę też nim jechałam. O godzinie 4.40 ma wyjazd z myślenickiego dworca. [/quote]

    jezdzi taki codziennie.

    1 1 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Ok, dziękuje bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam
    Jurek

    Cytuj
  • 7 kwi 2012

    Jak jeżdżą w poniedziałek busy do Krakowa
    ktoś się orientuje ?

    Cytuj
  • 7 kwi 2012

    Wiem, że to nie temat dotyczący PKS, ale czy działa wam internetowy rozkład jazdy na ich stronie?

    1 2 Cytuj
  • 7 kwi 2012

    Nigdy nie działał. Poprawnie.

    2 1 Cytuj
  • 7 kwi 2012

    Witam!
    Czy ktoś może się orientuje,czy w Lany poniedziałek jeżdzą busy do i z Krakowa i w jakich godzinach?? Serdeczne dzięki za info :)

    1 2 Cytuj
  • 8 kwi 2012

    kursuja jak w kazda niedziele

    2 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 16 kwi 2012
    3 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    czy busy będą normalnie jeździć 1,2,3 maja? orientuje się ktoś? czy coś będzie o 5 rano ?? z góry dzięki za info :)

    Cytuj

Odpowiedz