Forum » Myślenice

Rondo im Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Przedmieściu - WASZE OPINIE

  • 16 cze 2012

    Oburza mnie fakt iz władze miasta nazwały/nazwią rondo na przedłużeniu ul. Słowackiego im. Lecha Kaczyńskiego!!! nie podoba mi sie ten pomysł!! Wystarczy zrobic uliczna sonde na ten temat i bedzie wszystko wiadome!! Kim on był bezposrednio dla naszego naprawde super Miasta? rozumiem honorowanie ulic, rond imieniem osób które działały dla nas, dla naszej miejscowosci i dla naszego dobra!! rozumiem, my wybieralismy wladze Myślenic, ale pomalu, niech ona mówi w naszym imieniu a nie własne widzi mi sie! dlaczego jest tak silny kult tej jednostki, rozumiem był prezydentem, ale pozatym to nic innego! wychodzi na to ze nastepne rondo bedzie im. Komorowskiego, a nastepne im. Kwasniewskiego itd. zmienmy nazwe ul. Słowackiego na ul. Hoffmana!! po co mieszac NIEPOTRZEBINIE polityke z naszym Pięknym i naprawde wspaniałemy miastem? zróbmy cos z zartem, półserio!! A Wy co o tym sądzicie?

    14 5 Cytuj
  • 16 cze 2012

    kruca fuks widzę że u Ciebie są dwie opcje albo ktoś jest za PiSem i chce rondo, a jeśli nie chce to znaczy że jest za PO i trzeba po nim pojeździć. Ja akurat nie jestem zwolennikiem ani jednych ani drugich. I to że prezydenta wybiorą w demokratycznych wyborach nie znaczy że cały naród ma zgadzać się z jego decyzjami, a wpadki zdarzają się każdemu.
    PS. Czy każde rondo musi mieć swojego patrona?

    10 3 Cytuj
  • 16 cze 2012

    [quote=gość: maniek] kruca fuks widzę że u Ciebie są dwie opcje albo ktoś jest za PiSem i chce rondo, a jeśli nie chce to znaczy że jest za PO i trzeba po nim pojeździć. Ja akurat nie jestem zwolennikiem ani jednych ani drugich. I to że prezydenta wybiorą w demokratycznych wyborach nie znaczy że cały naród ma zgadzać się z jego decyzjami, a wpadki zdarzają się każdemu.
    PS. Czy każde rondo musi mieć swojego patrona? [/quote]
    i tu sie mylisz ale mam już dośc narzekań anonimów że taki czy srakie rondo i jechania po zmarłym prezydencie bo o zmarłych mówi się dobrze albo się milczy a Myśleniczanom z " Bożej Łaski " przeszkadza wszystko tylko czemu są anonimowi a nie wystapią w tej sprawi do UM ???

    5 5 Cytuj
  • 16 cze 2012

    Chciałbym dowiedziec sie jakie jest wasze zdanie - jako Myśleniczanin - co sądzicie o nazwaniu ronda na ul. Słowackiego im. kaczyńskiego? chciałbym znac wasz opinie. Ja jestem na NIE!!! Wyraźcie swoje zdanie :)

    11 9 Cytuj
  • 16 cze 2012

    Nareszcie jeden przerwał ten śmierdzący lewacki stereotyp. Tak trzymać!!

    5 4 Cytuj
  • 16 cze 2012

    Ja chcę rondo!

    6 3 Cytuj
  • 16 cze 2012

    Niektórzy pewnie już myślą nad nazwą ronda koło strażnicy...

    6 2 Cytuj
  • 16 cze 2012

    nie mają na co kasy wydawać ?

    5 4 Cytuj
  • 17 cze 2012

    [quote=gość: Lilka1] Niektórzy pewnie już myślą nad nazwą ronda koło strażnicy... [/quote]
    Wiadomo, jak będzie się nazywało - im. Marii Kaczyńskiej.
    W końcu, też zrobiła wiele dla Polski, a zwłaszcza Myślenic.

    8 4 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Cytat"Kim on był bezposrednio dla naszego naprawde super Miasta? rozumiem honorowanie ulic, rond imieniem osób które działały dla nas, dla naszej miejscowosci i dla naszego dobra!!"
    Idąc tym tokiem rozumowania należy zmienić wielu patronów w Myślenicach bo czymże oni zasłużyli sie dla naszego miasta?Nienawiść rozum odbiera.Na szczęście to forum nie reprezentuje większości mieszkańców bo gdyby tak było to MO dawno by nie rządził?
    Jestem za Koziołkiem matołkiem-jakie społeczeństwo taki patron!
    Ale cóż tacy z nas patrioci-jak Święto Narodowe to gdzie niegdzie flaga ale jak jakiś browar do piwa dodaje flagi z okazji EURO to wszyscy jak małpy wieszaja na samochodach bo tak wypada,jest się trendy.

    12 3 Cytuj
  • 17 cze 2012

    [quote=gość: Koziołek Matołek] Cytat"Kim on był bezposrednio dla naszego naprawde super Miasta? rozumiem honorowanie ulic, rond imieniem osób które działały dla nas, dla naszej miejscowosci i dla naszego dobra!!"
    Idąc tym tokiem rozumowania należy zmienić wielu patronów w Myślenicach bo czymże oni zasłużyli sie dla naszego miasta?Nienawiść rozum odbiera.Na szczęście to forum nie reprezentuje większości mieszkańców bo gdyby tak było to MO dawno by nie rządził?
    Jestem za Koziołkiem matołkiem-jakie społeczeństwo taki patron!
    Ale cóż tacy z nas patrioci-jak Święto Narodowe to gdzie niegdzie flaga ale jak jakiś browar do piwa dodaje flagi z okazji EURO to wszyscy jak małpy wieszaja na samochodach bo tak wypada,jest się trendy. [/quote]
    BRAWO !!!! NA TAKĄ WYPOWIEDZ CZEKAŁEM !!!! WSTYDZCIĘ SIĘ WSZYSCY NAGANIACZE I OKAZYJNI PATRIOCI !!!!

    11 3 Cytuj
  • 17 cze 2012

    najbardzie irytujące jest stwierdzenie wladzy budujemy po konsultacji ze spoleczeństwem
    jaka konsultacja? pieciu radnych sobie wymyslilo wydac kasę moja twoja i majac wiekszośc wydaje
    Za komuny bylo jednak inaczej Rzadzili sekretarze. ale jakby poczuli opor spoleczny - zobacznie czerwien w postach to zmieniali decyzje. I nie wazne czy w trosce o swój stolek czy w imie idei
    A tak kasa wydana, a chodnika do Poreby jak nie bylo tak nie ma, albo swiatel pod ogolniakem!!!

    9 4 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Wstyd mi za radnych i ich decyzje. Brakuje mi słów na to co się wyrabia w naszym mieście. Brakuje słów na określenie ludzkiej głupoty.

    8 6 Cytuj
  • 17 cze 2012

    a może rondo smoleńskie

    3 8 Cytuj
  • 17 cze 2012

    [quote=gość: Koziołek Matołek] Cytat"Kim on był bezposrednio dla naszego naprawde super Miasta? rozumiem honorowanie ulic, rond imieniem osób które działały dla nas, dla naszej miejscowosci i dla naszego dobra!!"Idąc tym tokiem rozumowania należy zmienić wielu patronów w Myślenicach bo czymże oni zasłużyli sie dla naszego miasta?Nienawiść rozum odbiera.Na szczęście to forum nie reprezentuje większości mieszkańców bo gdyby tak było to MO dawno by nie rządził?Jestem za Koziołkiem matołkiem-jakie społeczeństwo taki patron!Ale cóż tacy z nas patrioci-jak Święto Narodowe to gdzie niegdzie flaga ale jak jakiś browar do piwa dodaje flagi z okazji EURO to wszyscy jak małpy wieszaja na samochodach bo tak wypada,jest się trendy. [/quote]
    NIE O TO CHODZI!! Człowieku ogarnij sie troche nim cos napiszesz!!! dalcxzego musielibysmy zmnieniac wiele nazw ulic? Czemu Ty porównujesz kaczynskiego do innych Wielkich Ludzi? co? w imie czego? wiesz co mnie dobija i żygac mi sie chce? ze teraz, w obchodach katynskich dosłownie 2 zdania sa o ludziach, tak jak my, Polakach, zamordowanych brutalnie w liczbie ponad 20 tysięcy, a wszyscy mówia o tych 96. Powiedz mi dlaczego? Co bo byli lepsi? a niby czemu? bo byli politykami? a żołnierze? oni byli ludzmi, dzięki którym mamy wolny kraj, mamy wolną Polske, a Ty masz życie!!! Powinnismy byc im wdzięczni za to co zrobili zebysmy teraz mogli życ normalnie!! WIĘC NAPRAWDE, WOLAŁBYM NAZWAC TO RONDO IM. LUDZI, KTÓRZY ODDALI ZYCIE ZA NAS!!! A nie prezydenta pożal sie Boże!!! Ogarnijcie sie troche!! Klapki macie na oczach? rozumiem, zginął, dobra ale nie ma ludzi nie zastąpionych!!!! ale bez jaj!! pominki, Wawel?!?! Człowieku bądzmy realistami!! JA NIE CHCE RONDA POD TAKIM PATRONATEM I JUZ!!!! i czy bede sam w tym czy ktos mnie poprze zdania nie zmienie!!!! Uwierz mi ze po stokroc wolabym to rondo nazwac im. Jana Pawła II......to ma sens...

    11 7 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Już nieraz powtarzałem aby rondo było sobie rondem. Rację ma ktoś ze postawienie tam pomnika będzie rozpraszało kierujących. Co do tego że nie ogłaszano konkursu na projekt pomnika, cz też temat kosztów pomnika, to nie ma co się dziwić. Przecież w Myślenicach mamy tak mało artystów(taki żart) że został do wyboru tylko jeden, który już dawno jest i był nadwornym wykonawcą artystycznych idei. Od dawna przecież współpracuje z urzędem (jaj wielkanocne na rynku czy też Pomnik Papieża - pamiętacie). W tym mieście nic się nie dzieje bezinteresownie.

    6 2 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Wiecie co? WSTYD mi. W wyborach popierałem Tuska w obu głosowałem na PO. Popieram PO ale uważam, że L. Kaczyński wygrał w uczciwych wyborach i był Prezydentem MOJEGO kraju. Należy mu się szacunek jako człowiekowi. Wcale nie uważam żeby był dobrym Prezydentem. Widziałem jego małostkowość jak wręczenie Premierowi nominacji z niechęcią itp. Był jednak jak zaznaczyłem Prezydentem MOJEGO kraju i zginął tragicznie w czasie pełnienia funkcji. Skoro w naszym mieście jest rondo śp Marszałka Nawary śp Starosty Chorabika to nie widzę nic złego żeby było śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego. Co więcej uważam że to bardzo słuszna decyzja.

    4 11 Cytuj
  • 17 cze 2012

    jestem przerażona taką decyzja. Czy w Myślenicach nie ma lub nie było osoby, której nazwiskiem można by było nazwać to rondo? Czy ten Pan w jakikolwiek sposób coś zrobił dobrego dla mieszkańców Myślenic lub okolicy. To godnym by było nazwać np. rondem PAPIESKIM CZY JANA PAWŁA II a nie nazwiskiem osoby która nic dla miasta nie zrobiła.
    A idąc tym tokiem to zmieńmy patronat np dla gimnazjum, ze dwie ulice tak nazwijmy, kilka ważnych instytucji oraz patrona dla UMiG. wszystkiej wyżej wymienione mogą nosić to nazwisko .

    6 4 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Radni regulacja raby się nie zajmują tylko stawiają pomniki - przyjdzie woda i popłynie ten ich pomnik razem z tym rondem.

    7 3 Cytuj
  • 17 cze 2012

    w twojej wypowiedzi wnioskuję kilka zjedzonych rozumów i tony wypitego oleju brawo!!

    małostkowość ,chęć pokazania się oraz inne kompleksy leczone za pieniądze polaków to są cechy naszego patrona ronda ,ciekaw jestem ile będzie tam wypadków ,wiadomo jaki patron takie rondo hmm może brzozy będą ?

    5 6 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Mądrale a może wymienicie po kole co takiego dla Myślenic zrobili patroni pozostałych ulic,szkół itd?Nienawiść rozum odbiera i tyle,zresztą to forum to opinie kilkunastu ludzi którzy wszystko krytykują bo rozwala ich frustracja że to "głupie społeczeństwo" ich nie wybrało.I na szczęście dobrze się stało.

    6 6 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Myśleniczanin 40 napisał: a on wsadził tyle osób do latającego złomu ,szkoda pisać ..

    Kto to jest on, jeżeli chodzi Tobie o Prezydenta L. Kaczyńskiego to mu do pięt nie dorastasz a szczególnie zwiedzą .
    Od kiedy to Prezydent decyduje ile osób ma wsiąść do samolotu?
    Lepiej zamilcz a nie kompromituj się.

    a pro po tego wpisu powyższa wypowiedź

    6 4 Cytuj
  • ania 18 cze 2012

    czy to rondo Was wyżywi? czym sie tu ekscytować, rondo jest git, patron...co za różnica. Jaki wplyw na wasze życie ma nazwa tego ronda, po co sobie nerwy psuć? Jeśli zajmujecie się takimi rzeczami to znaczy, że prowadzicie doprawdy szczęśliwy żywot.

    12 1 Cytuj
  • 18 cze 2012

    Mamy jeszcze jedno rondo bez nazwy (chyba, że jeszcze o tym nie wiem) również przy ulicy Słowackiego (skrzyżowanie z Cegielskiego), a także wspomniane wcześniej nowo powstające (chyba już prace ruszyły) w centrum miasta. Może na nazwy tych rond wywalczymy przynajmniej jakiś konkurs otwarty, bo inaczej także otrzymają imiona właśnie zmarłych polityków lub samorządowców.

    2 4 Cytuj

Odpowiedz