Forum » Myślenice

Rondo im Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Przedmieściu - WASZE OPINIE

  • 19 cze 2012

    [quote=gość: andrzej S.] Znam Myśleniczan którzy stracili obojga rodziców będąc jeszcze dziećmi i nikt im nie współczuje i nikt ich nie żałuje z powodu osierocenia. Z Marty Kaczyńskiej robi się ofiarę biedną sierotę, albo ona sama ze siebie to robi i to jest żałosne. Owszem jest córką prezydenta, ale służy teraz Pisowcom do pokazywania, robi za kukiełkę. Powinna zdać sobie z tego sprawę że jest wykorzystywana.W końcu prezydent był tylko prezydentem i aż prezydentem zwykłym marzycielem oderwanym od realiów dzisiejszej polityki, żadna indywidualność, wręcz odwrotnie aby nie powiedzieć źle o zmarłym. Niczym poza spektakularną katastrofą nie zapisał się w historii kraju. I gdyby nie ta katastrofa, po upłynięciu jego kadencji o Marcie nikt by nic nie wiedział. [/quote]

    Święte słowa !

    12 4 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Koziołek Matołek napisał:
    "Tak naprawdę to poza "spie...aj dziadu" co wiesz o działalności Prezydenta,co takiego złego zrobił dla kraju?"

    KOZIOŁEK GRATULUJĘ!
    Wychodzi na to że prezydent jest po to żeby nic złego nie robić dla kraju, a wtedy będą mu stawiać pomniki. Co za zwyrodnienie, a myślałęm że już nic mnie tutaj nie zaskoczy.

    4 10 Cytuj
  • 19 cze 2012

    [quote=gość: reksio] Koziołek Matołek napisał:
    "Tak naprawdę to poza "spie...aj dziadu" co wiesz o działalności Prezydenta,co takiego złego zrobił dla kraju?"

    KOZIOŁEK GRATULUJĘ!
    Wychodzi na to że prezydent jest po to żeby nic złego nie robić dla kraju, a wtedy będą mu stawiać pomniki. Co za zwyrodnienie, a myślałęm że już nic mnie tutaj nie zaskoczy. [/quote]
    jeszcze astra siad i borubar i ten jego pamiętny pełny piękna fałszywy uśmiech!

    4 4 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Jak ta Kaczyńska nisko upadła, przyjechała rondo "otworzyć" hahahahaha.

    13 8 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Cholera a ja myślałem, że tam pomnik dla ostrego stanie. W sumie to więcej niż Lechu zrobił dla naszego miasta: grunty rolnicze wykupuje za bezcen pod śmietnik Dobroczyńca Miasta Naszego aby zwiększyć poziom urbanizacji i polepszyć infrastrukturę. To, że jakieś tam rybki komuś w Krzyszkowicach pozdychały a w Borzęcie atrakcją turystyczną jest fetor odpadów a wielgachne szczury liczone w setki chlebem powszednim jest wkalkulowanymi stratami, mniejszym złem, za które oburzać się może tylko ślepiec, nie widząc większego zamysłu i całokształtu górnolotnej myśli. Wisienką na torcie jest cała awantura z prywatnymi przewoźnikami podczas przenoszenia "pętli busów". Dlaczego ten wspaniały człowiek nie ma jeszcze pomnika i to na środku rynku? Albo własnego ołtarzyka w kościele?

    13 6 Cytuj
  • 21 cze 2012

    Nowy pomnik...NIEPOROZUMIENIE! Nie rozumiem co takiego ten gość zrobił, że mu pomniki stawiają? Jest tylu zasłużonych ludzi, naukowców, polityków, ludzi zwykłych i nikt im nie stawia pomników i nie chowa na Wawelu. Chory kraj! Ale to ma jeden plus. PIS myśli, że takie pomniki, ulice, płyty, krzyże powiększają ich elektorat, a tak naprawdę ludzie zaczynają obojętnieć, a sam Kaczyński staje się... jak Kowalski z dow*****u - wszędzie go pełno.
    Jestem ciekaw skąd się wzięła kasa na to? Mam nadzieję, że prywatny sponsor!!!!...
    Ci co tak bardzo są za kaczo-rondem, to proponuję, aby wszystkie dzieci w rodzienie Lechu nazwali - to dopiero będzie gest, a nie taka pokazówka.

    A na koniec proponuję zmienić nazwę Myślenice na Kaczo-Gród.

    15 7 Cytuj
  • 24 cze 2012

    proponuje jeszcze dołożyć do tego pomnika. pomniejszonego tupolewa na ten pas startowy co jest zrobiony z oświetlenia!!!

    10 5 Cytuj
  • 24 cze 2012

    wszystkim żal *** ściska (pewnie ten post też zniknie jak poprzedni ,cenzura jak w latach 80 )

    6 4 Cytuj
  • 24 cze 2012

    a następne będzie imienia Ryśka z Klanu, a kolejne Hanki Mostowiak

    6 6 Cytuj
  • 24 cze 2012

    A mnie tam nie przeszkadza ta nazwa. Można było oczywiście wymyślić inną, ale jest taka i już.

    6 6 Cytuj
  • 25 cze 2012

    [quote=gość: was] a następne będzie imienia Ryśka z Klanu, a kolejne Hanki Mostowiak [/quote]

    To jest nie głupie:-) Taki duuuży karton!:-))) Rodno koło BP wciąż wolne.

    1 1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    tak jest! patriotyzm to czyny, to życie a nie gadanie o nim!!!!! mnie jest może i obojętnie, czyje imię na rondzie, ale ponieważ nikt mi się nie pytał o moje zdanie,nie szyczę sobie, by pod wszelkimi tekstami używano sformulowania: "w imieniu mieszkańcow...." proszę pisac : "w imieniu niektórych mieszkańców" , to będzie prawdziwe.

    3 1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    [quote=gość: jakaś tam] tak jest! patriotyzm to czyny, to życie a nie gadanie o nim!!!!! mnie jest może i obojętnie, czyje imię na rondzie, ale ponieważ nikt mi się nie pytał o moje zdanie,nie szyczę sobie, by pod wszelkimi tekstami używano sformulowania: "w imieniu mieszkańcow...." proszę pisac : "w imieniu niektórych mieszkańców" , to będzie prawdziwe. [/quote]
    literówka... życzę, nie szyczę....

    2 Cytuj
  • 28 cze 2012

    Ja jestem zdruzgotany tym kiczem, który znajduje się na środku ronda. Nazwy nie będę komentował bo razem z Kaczyńskim zginęło wielu wartościowych ludzi ale ten pomnikopodobny wyrób jest dla mnie nie do zaakceptowania. Ta nazwijmy to kamienna część "pomnika" jest do zaakceptowania ale ten niby pas startowy z lampami ogrodowymi z Castoramy to KICZ jak diabli. Brakuje tylko gipsowego krasnala z sarenką... W zasadzie do katastrofy doszło na skraju lasu więc czemu nie...

    8 3 Cytuj
  • 28 cze 2012

    W Myślenicach feta wielka była,
    Na której Marta pomnik odsłoniła,
    Orkiestra dęta głośno przygrywała,
    Prezydencka chwała głośno wybrzmiewała.
    A publika '..wolną..' znów odzyskać chciała.
    Korpulentne damy fotkę z Martą miały,
    A nieliczne tłumy w głos się radowały.

    Poprawka poprzedniego wpisu, aby poprawić literówkę z którą przepraszam.

    2 3 Cytuj
  • 28 cze 2012

    A ja ponawiam o podanie do publicznej wiadomości kosztów tej szopki.
    koszt materiału,
    koszt wykonania przez pana Funka
    koszt zieleni i światełek
    koszt przyjazdu córeczki
    koszt "poczęstunku" i akademii w MDKu,
    koszt monitoringu z rejestratorem.
    Proszę o podanie kwoty podarowanej przez sponsorów zewnętrznych na ten cel.
    Opinia publiczna ma prawo znać te kwoty.

    10 1 Cytuj
  • struś PĘDZIBIMBER 28 cze 2012

    śledztwo już trwa,sam się tym zająłem,bez odbioru

    6 Cytuj
  • 28 cze 2012

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] A ja ponawiam o podanie do publicznej wiadomości kosztów tej szopki.
    koszt materiału,
    koszt wykonania przez pana Funka
    koszt zieleni i światełek
    koszt przyjazdu córeczki
    koszt "poczęstunku" i akademii w MDKu,
    koszt monitoringu z rejestratorem.
    Proszę o podanie kwoty podarowanej przez sponsorów zewnętrznych na ten cel.
    Opinia publiczna ma prawo znać te kwoty. [/quote]

    Skoro sponsorzy fundowali Pomnik i całą resztę to ** Cie to powinno obchodzić ile wszystko kosztowało skoro nie jesteś jednym z nich.

    8 9 Cytuj
  • 28 cze 2012

    [quote=gość: ...] gość: Trzeźwo myślący. napisał/a: A ja ponawiam o podanie do publicznej wiadomości kosztów tej szopki.
    koszt materiału,
    koszt wykonania przez pana Funka
    koszt zieleni i światełek
    koszt przyjazdu córeczki
    koszt "poczęstunku" i akademii w MDKu,
    koszt monitoringu z rejestratorem.
    Proszę o podanie kwoty podarowanej przez sponsorów zewnętrznych na ten cel.
    Opinia publiczna ma prawo znać te kwoty.

    Skoro sponsorzy fundowali Pomnik i całą resztę to ** Cie to powinno obchodzić ile wszystko kosztowało skoro nie jesteś jednym z nich. [/quote]

    Jeśli umiesz czytać , umiesz pisać i wiesz, to odpowiedź na moje pytania a nie martw sie o moje **.
    No chyba że sponsorem większościowym jest gmina, i tu cie boli trzykropku.

    7 5 Cytuj
  • 28 cze 2012

    kup myślenicką i poczytaj troche...

    8 5 Cytuj
  • 28 cze 2012

    To chyba jeden z najbrzydszych pomników jakie widziałem w życiu. To pomnik idiotyzmu i niczego więcej.

    7 3 Cytuj
  • 28 cze 2012

    aWy taką WIOCHĘ robicie w sprawie ronda !!!!!

    Upamiętnienie[edytuj]

    Lechowi Kaczyńskiemu pośmiertnie przyznano tytuły honorowego obywatela Bogatyni (13 kwietnia 2010)[82], Warszawy (15 kwietnia 2010), Leszna (15 kwietnia)[83], Dolnego Śląska (16 kwietnia 2010)[84], Turku (23 kwietnia 2010)[85], Tarnobrzega (29 kwietnia 2010)[86], Wadowic (22 kwietnia 2010)[87], Skórcza (14 maja 2010)[88] i Radomia (9 kwietnia 2011)[89]. 17 czerwca 2012 odsłonięto pomnik (popiersie) Lecha Kaczyńskiego w Ossowie[90].

    17 kwietnia 2010 został pośmiertnie uhonorowany Krzyżem Honorowym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – AD AMICUM[91], a dzień wcześniej odznaką "Zasłużony dla województwa podkarpackiego"[92].

    Uchwałami rad miejskich imieniem Lecha Kaczyńskiego nazwano m.in. planowany most nad Brdą w Bydgoszczy (14 kwietnia 2010)[93], park w Sopocie (16 kwietnia 2010)[94], ulicę w Kielcach (22 kwietnia 2010), największe rondo w Sieradzu (22 kwietnia 2010)[95], skwer w Świdnicy (23 kwietnia 2010)[96], park w Gdyni (28 kwietnia 2010)[97], rondo w Stalowej Woli (29 kwietnia 2010)[98], skwer w Ostrołęce (29 kwietnia 2010)[99], rondo w Pułtusku (30 kwietnia 2010)[100], Salę Balkonową ratusza w Głogowie (5 maja 2010)[101], rondo w Zgierzu (27 maja 2010)[102], rondo w Rumi (8 sierpnia 2010)[103], plac w Lublinie (31 marca 2011)[104], park w Zakopanem (7 kwietnia 2011)[105], rondo w Starachowicach (27 maja 2011)[106], ulicę w Siedlcach (10 marca 2012)[107]. 14 maja 2010 w Skórczu odsłonięto pierwszy obelisk upamiętniający Lecha Kaczyńskiego[88].

    4 kwietnia 2011 Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monetę o nominale 100 zł z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej (złoto próby 900/1000, masa 8 g, średnica 21 mm, nakład 5000 egz.)[108]. W 2011 monetę o nominale 2 dolarów z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego wprowadziły do obiegu Wyspy Cooka (srebro próby 925/1000, masa 15,5 g, średnica 35 mm, nakład 1000 egz.)[109]. W 2011 Instytut Sobieskiego i Ośrodek Myśli Politycznej ustanowiły Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, której pierwszym laureatem został Wojciech Kilar[110].

    Poza granicami Polski imieniem zmarłego prezydenta nazwano na Ukrainie część ul. Polskiej w Odessie (14 kwietnia 2010[111]; wraz z tablicą pamiątkową odsłoniętą 27 maja 2010[112]) oraz ulicę w Mukaczewie (29 kwietnia 2010)[113]. Imię Lecha Kaczyńskiego otrzymały także ul. Czarnomorska w dzielnicy Isani w gruzińskiej stolicy Tbilisi (13 kwietnia 2010)[114], ulica w Batumi (25 maja 2010)[115], ulica w Kiszyniowie w Mołdawii (10 listopada 2010)[116], ulica w Chicago w Stanach Zjednoczonych (11 listopada 2010)[117] oraz skwer w Tbilisi (wraz z pomnikiem w postaci popiersia)[118]. Imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich postanowiono nazwać szpital w Essassa w rejonie Libreville w Gabonie (kwiecień 2010)[119].

    Wizerunki Lecha i Marii Kaczyńskich znalazły się na znaczkach pocztowych wydanych przez poczty kilku państw afrykańskich: Mozambiku, Togo, Gwinei Bissau, Liberii oraz Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, a także karaibskiego Saint Vincent i Grenadyny[120].

    19 października 2010 szkole podstawowej w Chełchach pod Ełkiem nadane zostało imię Lecha Kaczyńskiego[121]. 15 grudnia 2011 szkole podstawowej w miejscowości Podsarnie w województwie małopolskim nadano imię patronów Lecha i Marii Kaczyńskich[122].

    6 2 Cytuj

Odpowiedz