Forum » Myślenice

Upał w mieście.

  • adzygmunt 11 cze 2010

    Plus/minus 2500 z montażem i spory rachunek za prąd.

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 12 cze 2010

    Znowusz dziśdzień czemsomce zimno! Z rana Pan Zdzich musiał włomczyć piec. Brrrr......
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 12 cze 2010

    Tyłek do miski z zimną wodą i koniec narzekań ;p

    Cytuj
  • 12 cze 2010

    [quote=adzygmunt]Plus/minus 2500 z montażem i spory rachunek za prąd.[/quote]

    przy tych upałach bym odżałował, gdybym miał hehe :) Pozostaje więcej wlać nieco więcej do baku i włączyć klime.

    Cytuj
  • adzygmunt 12 cze 2010

    I... wjechać z nią do domu?

    Cytuj
  • M G 13 cze 2010

    [quote=adzygmunt]I... wjechać z nią do domu?[/quote]
    Nie , raczej na odwrót , zamieszkać w samochodzie....

    Cytuj
  • 14 lip 2010

    Nie wiem jak jest u was, ale u mnie jest ciepło. Komputer, ściany, dywan, lodówka, wszystko parzy.

    Cytuj
  • adzygmunt 14 lip 2010

    Jest tak gorąco, że "Tereska" wyschła!

    Cytuj
  • 14 lip 2010

    Gdzie te czasy kiedy pogoda w naszej strefie była, powiedzmy normalna. Śnieżna zima od grudnia do lutego/marca, wiosna pachnąca, kwiecista, ciepła. Wiosna, która nie zaczyna się powodziami i przechodzi w lato, gorące, ale nie aż tak jak teraz. Jesień ciepła kolorowa, z wieczorami przy ognisku bez plagi komarów. Można było siedzieć do późna w nocy w bluzie, słuchać przyrody podziwiać granatowe niebo z migającym gwiazdami. Szkoda że to sie już nie wróci.

    Cytuj
  • 14 lip 2010

    Na Ozyrysa! jakiż to lament podnosisz, co ja mam powiedzieć jak ostatnią godzinę spędziłam w busie po myślenicku klimatyzowanym, oczywiście wypchanym po brzegi.

    Cytuj
  • 14 lip 2010

    trzeba iść nad Rabę niekoniecznie kąpać się bo woda ponoć nie najlepsza ale kocyk słuchawki na uszy dobra książka i można w delikatnej bryzie nad rabczańskiej przetrwać te upały

    Cytuj
  • adzygmunt 14 lip 2010

    Przesadziłaś z tymi słuchawkami!!!
    Myślenice mogłyby wyprzedzić wiele miast w Polsce, ustawić kurtynę wodną przy wysuszonej, rozpalonej do niemożebności "Teresce!!!
    A jaka to byłaby atrakcja w Myślenicach, a ile ciepłych słów pod adresem włodarzy!!!
    I mielibyśmy najpiękniejszy, klimatyzowany rynek w Polsce Południowej.
    I gdyby nie ta podpora w magistracie, na której można zęby stracić, byłoby cudnie!!!

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    [quote=adzygmunt]Jest tak gorąco, że "Tereska" wyschła![/quote]

    A rybki jak tam rybki wszystkie zdechły!!!!

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    Biedne ryPki. ;) A można je ku-pa mięci jeszcze jakoś przyrządzić z czosneczusiem?
    Albo przynajmniej ostro nawrzucać Teresce, że o nie nie dbała...
    Czy tylko mnie jest za ciepło?
    Przepraszam, nie mówi się ciepło, tylko rzuciło.

    Cytuj
  • M G 15 lip 2010

    [quote=mon-max napisał:[hr][quote]adzygmunt]Jest tak gorąco, że "Tereska" wyschła![/quote]

    A rybki jak tam rybki wszystkie zdechły!!!![/quote]
    W poniedziałek jeszcze żyły , tzn. widziałem je pod kożuchem glonu...
    Niestety słyszałem że "Tereska" zalega z bieżącymi opłatami za wodę i jest jak jest... , woda odcięta...

    A jakby zdbać bardziaj o czystość obejścia 'teresy" to napewno turysta chętniej wrzuciłby "grosza" , i na wode by było...

    Cytuj
  • adzygmunt 16 lip 2010

    Nie wierze by "Tereska" czyli miasto zalegało z opłata za wodę.
    Fontanny pobierają określoną ilość wody a potem własna pompa i filtr.Czyli prąd kosztuje tyle tam.
    A dlaczego strażacy nie mogliby podesłać wody? MO jest ich honorowym członkiem?
    Kurtyna!!!

    Cytuj
  • 19 lip 2010

    Od skrajności w skrajność. Skoki temperatury prawie jak na pustyni i ktos mi powie że to jest zupełnie normalne, u nas w kraju, województwie, Myślenicach.

    Cytuj
  • adzygmunt 19 lip 2010

    Dlaczego tak się dzieje?
    Ludzie nie dbają o ochronę powietrza, wód, lasów. Pojawiła się pora deszczowa i jeszcze inne anomalie.
    Czy to przewalczymy? wątpię, raczej przyzwyczaimy się do zmian.
    Co tam jedna plastikowa butelka spalona, umyty jeden samochód w ubiegłym tygodniu na brzegu poniżej Stróży widziałem pucowane. Ludzie rozumują: co tam ten jeden i może zmienić, i się dzieje.

    Cytuj
  • 19 lip 2010

    Problem ma charakter globalny i jest wynikiem dziesiątek lat krótkowzrocznej polityki. Żeby odwrócić ten niebezpieczny kierunek trzeba pewnie kolejnych dziesiątek lat i pracy nad mentalnością jednostki.
    Może moje wnuki tego doczekają, chyba że Majowie mieli faktycznie lepszy kalendarz niż ten, który roznoszą strażacy. Jeżeli tak , to problem nie istnieje;)

    Cytuj
  • adzygmunt 20 lip 2010

    Strażakom nie jest potrzebny kalendarz, raczej dutki. A robotę bez względu na zegar mieć będą. Między innymi dlatego, że wycinamy lasy!

    Cytuj
  • adzygmunt 20 lip 2010

    Powracam z uporem maniaka do nie mojego pomysłu a sprawdzonego w kilku dużych miastach ustawienia kurtyny wodnej. Upał wraca!

    Cytuj
  • 20 lip 2010

    Ogólnie rzecz ujmując upał jest do wytrzymania, gorsza jest tak zwana parówa. Odbiera człowiekowi energie, a już ci co mają problemy sercowe przeżywają gehenne.

    Cytuj
  • adzygmunt 20 lip 2010

    Nie byłem kilka dni w mieście. Tereska ma sucho "ili" mokro?

    Cytuj
  • 20 lip 2010

    Wszystko zależy od tego która Tereska, ja znam tylko tą z rynku. Był ktoś w rynku, widział się ktoś z Tereską o bladym makijażu, martwym spojrzeniu i z twardą piersią.

    Cytuj
  • M G 21 lip 2010

    Ostatnio pracownik który sprząta codziennie rynek wszedł pod Tereskę i robił tam porządki (oczywiście w zbiorniku ;)
    W najbliższym czasie sprawdzę czy wysuszona czy mokra ...

    Cytuj

Odpowiedz