Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 24 sie 2009

    Ja i tak lubie takich szarmanckich mężczyzn.
    Jesteście beznadziejni

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Czy Ty sie Małgosiu przypadkiem nie podkochujesz w naszym żonatym burmistrzu? Czuły, delikatny....

    Ja nic do naszego "don rzuana" nie mam, a że ironizuje... taka natura.

    Pzdr.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    [quote] Małgorzata napisała:[hr]A co Wy się tego Maćka tak czepiacie? CHłop jest taki porządny!
    A Wy co buraki jedne? Zazdrościcie mu tylu sukcesów. Nikt nigdy nie zrobił dla Myślenic tyle co on.
    Czepiacie się jeszcze kanalizacji, a On powinien jeszcze to Forum skanalizować.

    [/quote]

    A dlaczego nas wszystkich traktujesz w ten sposób? Co to każdego znasz osobiście, że taką opinię masz o wszystkich? Oj, nieładnie Małgorzato, nieładnie. Zdaje mi się, czy coś wspominałaś o kulturze....? Poza tym, wiesz, ja nie "czepiam" (jak sama piszesz) Burmistrza jako osoby. Mnie tylko przeszkadza sposób w jaki sprawuje władze. Według mnie nasze Miasto i Gmina mogłyby być lepiej zarządzane. Nie podobają mi się niektóre inwestycje np. asfaltownia, rozbudowa wysypiska śmieci. Raczej powinno się ze zmianami iść w przeciwnym kierunku. Bardziej ekologicznym, tak by nasze miasto było czyste, bezpieczne, z zadbanymi drogami zamiast dziurawych uliczek i ponad wszystko przyjazne środowisku i mieszkańcom. A tak mamy co? Asfaltownie niemalże w centrum (całkowicie nienormalne) która emituje masę zanieczyszczeń, rozbudowane wysypisko (czyt. brud, smród i zanieczyszczenia), zbyt mało parkingów, dziurawe ulice (no może z drobnymi wyjątkami). Owszem wiele już zrobiono i nadal się robi(m.in nowa hala sportowa, modernizacja stadionu Dalinu, Kanalizacja) ale jeszcze wiele jest do zrobienia.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Warmer
    Ty znowu swoje nie zaważająć na fakty i nagrody ekologiczne. Przecież Gmina dostała nagrodę za ekologiczność a jeszcze ZUO dostało za to samo i asfatownia. Popacz, widziałeś stare asfaltownie? Jakie brudne i ile szkodzą? A nasza jaka czysta i w nowej technologii, nieszkodliwej? Chyba jesteś ślepy.
    [quote]Co ma całowanie do kompetencji i działaniem na rzecz miasta?
    Jak cię widzą tak cię piszą. Burmistrz odbywa bardzo dużo spotkań i naprawdę zostaje bardzo dobrze zapamiętany. Wiele kobiet po takim delikatnym uścisku dłoni i pocałunku pamięta naszego Burmistrza bardzo długo.
    Wiecie jak to promuje Myślenice? A wiecie ile to pozwoli załatwić rzeczy.
    Najważniejsze jest pierwsze wrażenie.
    [/quote]
    I co powiecie na zdanie Małgorzaty? Czułość i delikatnością można więcej z zdziałać niż opozycja, gdzie tylko zazdrość dokonań i nienawiść. A ile jeszcze można zdziałać kiedy się jest wobec Burmiszcza takim samym czułym a nie z buta.
    Każdy co dobrze żyje z Burmiszczem, i tak to nazwe w żarcie, jest z nim czuły i delikatny to wie, a każdy co z nim walczy przegrywa bo nie ma racji i jeszcze w złym wrażeniu.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    [quote= Zdzichu z Suwałk]
    ... popacz, widziałeś stare asfaltownie? Jakie brudne i ile szkodzą? A nasza jaka czysta i w nowej technologii, nieszkodliwej? Chyba jesteś ślepy.
    [/quote]

    - Wyobraź sobie, że wcale nie jestem ślepy. Po prostu tak się składa, że mieszkam niedaleko tej asfaltowni. Trzeba było Zdzichu widzieć ten dymy, które szły w niebo. Ta... naprawdę nieszkodliwe.... zwłaszcza że o ekologii i ochronie środowiska mam cokolwiek pojęcie. Ciekawe jakież to filtry oni stosują? Bądź co bądź obowiązek takowy mają, tzn. stosowania filtrów. Ale z drugiej strony porządne filtry kosztują sporo.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    To co piszesz - nieargumentowane. Przecież jest "Raport o oddziałowaniu na środowisko" i wszystko jest w najlepszym porządku. A niedaleko jest SANEPID i co? Nie widziałby tego dymu, który Ty niby widzisz? Chyba widzisz rzeczy, których tam nie ma, bo ta asfaltownia nikomu nie zagraża a dzięki niej będzie Zakopianka. Jakby nie Pan Brozda, który pomaga Burmiszczowi toby tego nie było a jeździłbyś po kamieniach.
    Dzięki Panu Brozdzie Myślenice są nowoczesne i ładniejsze.
    Trochę obiektywizmu, nic Tobie to nie przeszkodzi.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Ździhu... pan niejaki Brózda to już dosyć naBróździł, wraz z Burmiszczem w komitywie.
    Sprzedał Gminie działki pod wysypisko 7-krotnie drożej niż kupił. Może dlatego jest taki słodki ? Poczuwa się...

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Szczerze mówiąc Droga Koleżanko Małgorzato uważałabym z tym podawaniem ręki do całowania samorządowcom. Raz nieroztropnie to uczyniłam i potem nie mogłam się doliczyć pierścionków na dłoni. Moja znajoma, która zrobiła to samo do dziś ma ślad na ręce i każde zadrapanie w tym rejonie bardzo trudno się jej goi.

    :)

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    [quote= Zdzichu z Suwałk]To co piszesz - nieargumentowane. Przecież jest "Raport o oddziałowaniu na środowisko" i wszystko jest w najlepszym porządku. A niedaleko jest SANEPID i co? Nie widziałby tego dymu, który Ty niby widzisz? Chyba widzisz rzeczy, których tam nie ma, bo ta asfaltownia nikomu nie zagraża a dzięki niej będzie Zakopianka. Jakby nie Pan Brozda, który pomaga Burmiszczowi toby tego nie było a jeździłbyś po kamieniach.
    Dzięki Panu Brozdzie Myślenice są nowoczesne i ładniejsze.
    Trochę obiektywizmu, nic Tobie to nie przeszkodzi.
    pozdrawiam
    Zdzichu[/quote]

    Wiesz, ja widzę to co jest a nie to co inni chcą bym widział. Ty zaś wręcz przeciwnie. Zarzucasz mi brak obiektywizmu podczas gdy ty sam od niego stronisz. Dostrzegasz pozytywy a negatywy zupełnie pomijasz. Dlaczego tak? Tego nie wiem, mogę się tylko domyślać. Wracając do asfaltowni: nie mów mi tu o żadnych raportach bo to żaden argument. To co jest napisane w raporcie, a to co jest w rzeczywistości to dwie różne sprawy. Jaką mi dasz gwarancję, że ten raport jest poprawny i że będące w nim założenia są zrealizowane? Poza tym, słyszałeś kiedyś żeby, ktoś asfaltownie tworzył w centrum miasta? Ja nigdy, wydaje mi się, że Myślenice stanowią wyjątek. Choć oczywiście mogę się mylić co do tego. Tak czy inaczej, odcinam się od dyskusji z tobą. Widzę, że nie mamy o czym rozmawiać. Zupełnie jakbyś miał klapki na oczach i nie dostrzegał tego co jest wokół ale słuchał jak ktoś (niekoniecznie obiektywny) ci o tym opowiada. Może kiedyś te klapki spadną i na własne oczy ujrzysz rzeczywistość.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Hehe
    Obiektywne?
    A gdzie tam jest to centrum gdzie asfaltownia? Przecież centrum to rynek i nowe rondo dla tirów pod strażnicą.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Drogi Zdzisławie !
    Przypominam, że asfaltownia zgodnie z raportem na który się powołujesz miała zajmować teren ok. 1 ha. Obecnie w wyniku samowolnego włączenia do inwestycji sąsiedniej działki rozrosła się i jest prawie połowę większa. Mało tego -właściciel ciągle coś tam grzebie, znikła gdzieś ogromna hałda ziemi a powstało miejsce postoju dla maszyn drogowych i ciężarówek, więc śmiało można powiedzieć że nasza ekologiczna wytwórnia masy bitumicznej rośnie jak na drożdżach. Dzieje się to przy zupełnie biernej postawie wszystkich instytucji kontrolnych w mieście typu sanepid, nadzór budowlany czy ochrona środowiska. Ani jedna z nich nie śmie nawet podnieść głowy żeby zobaczyć to co widzi każdy spacerujący w tym miejscu mieszkaniec.
    Siła naszej lokalnej władzy jest jednak ogromna.
    :)

    Cytuj
  • 25 sie 2009

    Te głosy przeciw Burmiszczu są tak naprawdę osamotnione a większość go popiera tylko sie nie odzywa, rzeby nie dyskutować anonimowo i niepoowarznie. Możecie krytykować ale i tak się to na nie przyda kiedy przyjdą wybory. A wcześniej Pan Burmiszcz pokaże jak warzna jest polityka odpadami. I zrelitawizuje dżewa w parku.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    Cytuj
  • 25 sie 2009

    Bździchu!
    Ty barbarzyńco!

    Cytuj
  • 25 sie 2009

    [quote]Te głosy przeciw Burmiszczu są tak naprawdę osamotnione a większość go popiera tylko sie nie odzywa, rzeby nie dyskutować anonimowo i niepoowarznie. Możecie krytykować ale i tak się to na nie przyda kiedy przyjdą wybory. A wcześniej Pan Burmiszcz pokaże jak warzna jest polityka odpadami. I zrelitawizuje dżewa w parku.
    pozdrawiam
    Zdzichu[/quote]

    Nieee to są istne jaja!!!! Człowieku czy ty piszesz tak specjalnie ?????
    Tego juz nie można czytać ? Każdy człowiek, który chociaż kilka razy spotkał się w swoim życiu ze słowem pisanym nie postawiłby tylu "byków" co Ty!!!!!
    Chłopie zróbże coś z tą ortografią bo to już przestaje być śmieszne!!! :((((

    Cytuj
  • 25 sie 2009

    Cyngus - dlaczego od razu podkochuje się? To, że piszę że jest taki szrmancki i całuje w rękę, ma o tym od razu znaczyć? A nawet jeżeli, to co, nie wolno? Czyżbyś mu zazdrościł?
    Warmer84 - Burmistrz Ostrowski to wspaniały, super uczciwy człowiek. To że wspiera lokalnych przedsiębiorców Brózdę, Górkę i wielu innych to źle? A co z tego, że grunty stoją i nie przynoszą im dochodów? Co mieli kolejny market tam postawić? Co Wy myślicie, że pomaga Egeniuszowi i Lucynie z Kongregacji na PKS-ie to będzie im w innym miejscu konkurencje robił? Ja wierzę, że oni wspólnie z Naczelnikiem Szumcem bardzo dobrze wiedzą co robią. A poza tym jak to powiedział Naczelnik Szumiec to taka piękna bryła w mieście.
    Ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Dlaczego Wszyscy maja poddawać się temu powszechnemu EkoTerroryzmowi? To jest chore.
    A po za tym miejcie też szacunek i zrozumienie dla człowieka - Burmistrz jest przecież z wykształcenia historykiem. Może nie ma on i jakis szczególnych umiejętności menedżerskich, ale ma wyczucie i nosa. A poza tym, nawet jeżeli coś mu nie wychodzi to jest to winą pracowników i Naczelników w Urzędzie. Przecież on biedny ne może wszystkim się zajmować, a że ludzie zawodzą to co, znowu jego wina?

    Cytuj
  • 25 sie 2009

    [quote]Cyngus - dlaczego od razu podkochuje się? To, że piszę że jest taki szrmancki i całuje w rękę, ma o tym od razu znaczyć? A nawet jeżeli, to co, nie wolno? Czyżbyś mu zazdrościł?

    [/quote]

    Zazdrościć? A powinienem? Spokojnie nie mam z tym problemu. Podkochujesz sie wyczuwam to w Twoich wpisach, podkochujesz i podziwiasz, ale pamiętaj jest żonaty, on już o tym pamięta.

    Cytuj
  • 25 sie 2009

    Małgosiu oczarowala mnie Twoja naiwność pensjonarki! Uwielbiam cię !

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    [quote] Małgorzata napisała:[hr]
    Warmer84 - Burmistrz Ostrowski to wspaniały, super uczciwy człowiek. To że wspiera lokalnych przedsiębiorców Brózdę, Górkę i wielu innych to źle? A co z tego, że grunty stoją i nie przynoszą im dochodów? Co mieli kolejny market tam postawić? Co Wy myślicie, że pomaga Egeniuszowi i Lucynie z Kongregacji na PKS-ie to będzie im w innym miejscu konkurencje robił? Ja wierzę, że oni wspólnie z Naczelnikiem Szumcem bardzo dobrze wiedzą co robią. A poza tym jak to powiedział Naczelnik Szumiec to taka piękna bryła w mieście.
    Ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Dlaczego Wszyscy maja poddawać się temu powszechnemu EkoTerroryzmowi? To jest chore.
    A po za tym miejcie też szacunek i zrozumienie dla człowieka - Burmistrz jest przecież z wykształcenia historykiem. Może nie ma on i jakis szczególnych umiejętności menedżerskich, ale ma wyczucie i nosa. A poza tym, nawet jeżeli coś mu nie wychodzi to jest to winą pracowników i Naczelników w Urzędzie. Przecież on biedny ne może wszystkim się zajmować, a że ludzie zawodzą to co, znowu jego wina?
    [/quote]

    Hmm....
    1. Ja nie oceniam Burmistrza, jako osoby. Jaki jest prywatnie? Nie wiem, nie znam go osobiście. Mnie tu chodzi o to jak sprawuje władzę!

    2. Dobrze, że wspierają lokalnych przedsiębiorców. Ale czyż można kogoś popierać w każdej sytuacji? Pytanie tylko, czy gdyby ktoś mu blisko domu chciał postawić asfaltownie to też by go poparł? Szczerze wątpię....

    3. Jeżeli chodzi o PKS, to aż słów brak. Spójrz co mamy teraz? Dworzec nie istnieje, obiecana galeria też nie. Czy jest deszcz czy śnieg, mróz, burza czy wichura ludzie nie mają gdzie się schować. Mają tylko starą wiatę nad głowami za ochronę przed opadami. I nawet nikt nic nie zaczyna robić żeby to zmienić! A ile już czasu minęło? Ile to ma jeszcze trwać? A kto na tym cierpi? Ano mieszkańcy (a także inni pasażerowie). A Burmistrz co w tej sprawie robi jeśli wolno mi spytać?

    4. Czy ty wiesz co to jest eko-terroryzm? Odróżniasz ekologię od eko-terroryzmu? O środowisko musimy dbać, czy się nam to podoba czy nie. Masz jakąkolwiek wiedzę z ekologii albo ochrony środowiska? Ja tak, gdyż ten przedmiot był częścią studiów, które ukończyłem. Wiesz co się dzieje gdy człowiek bezmyślnie niszczy (degraduje) środowisko w którym żyje? Sam sobie tym szkodzi. Dobrym przykładem jest właśnie wycinka drzew. Ona szkodzi człowiekowi. Rozumiem wycinanie starych zniszczonych drzew. Ale jak można wycinać drzewa, które nikomu nie zagrażają?

    5. A czy ja gdziekolwiek napisałem coś co mogło by świadczyć o moim braku szacunku do osoby Burmistrza? Nic takiego nie ma w moich wypowiedziach! Jak już mówiłem, nie znam go osobiście i nie wiem jaki jest. Zrozum wreszcie kobieto, że ja nie krytykuje jego osoby ale sposób w jaki pełni urząd burmistrza. A to jest różnica. Bo o czasem można mieć dobre zdanie o człowieku ale wykonywanej przez niego pracy ma się inną opinię.

    6. Piszesz o Burmistrzu, że jak "...coś mu nie wychodzi to jest to winą pracowników i Naczelników w Urzędzie". A mogę wiedzieć dlaczego? Oni za Burmistrza popełniają błędy? A może Burmistrz jest taki nieomylny i wszystkowiedzący, że nie on a tylko owi pracownicy błędy robią? Poza tym piszesz: " Przecież on biedny ne może wszystkim się zajmować, a że ludzie zawodzą to co, znowu jego wina?". Owszem czasem każdy popełnia błędy. Jeżeli robi to pracownik to powinien jakąś odpowiedzialność ponieść. Pracodawca nie powinien dopuszczać do tego aby jego pracownicy popełniali zbyt wiele błędów. A jeżeli dopuszcza, no to cóż, to jego wina. Poza tym, jak może ktoś, kto nie ma niewielką wiedzę o zarządzaniu zostać burmistrzem? Sama napisałać : "Może nie ma on i jakis szczególnych umiejętności menedżerskich".

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Małgorzata napisała sedno całej prawdy o Burmistrzu. Popiera on uczciwych biznesmenów, takich przedsiembiorców jak pan Brózda czy kupcy z kongregacji czyli Ci co nie robiom przekrętów, bo burmistrz jest za uczciwy zeby mieć do czynienia z tymi innymi. Sumienie by mu nie pozwalało, więc Ci nieuczciwi biznesmeni się zawzieli przeciw niemu, bardzo mocno sie zawzieli i chcom go wykończyć. Jacy to som to każdy wie, tylko kasa im w głowie, każdego wyzyskać a burmistrz im nie pozwala to som przeciw niemu. To oni sponsoruja to SEDNO i wymyślają wszyskie te nieprawdziwe historie zeby naszego burmistrza oczernić ile sie da.
    Chcą go usunąc ze stanowiska bo to ludzie idzie o kase, wtedy na całego będą po mieście przekręty, gdzie się nie ruszycie to przekręty.

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Maniek pozdrów Zdzicha.

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Cygnus, ale jak on ma pozdrowić sam siebie? Wszak to chyba jedna i ta sama osoba? A może się mylę...

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    [quote=Warmer84]Cygnus, ale jak on ma pozdrowić sam siebie?

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    W rozdwojeniu jaźni to nie przeszkadza.

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Moim zdaniem Bździchu, Maniek, miszcz wuj i Małgorzata to ta sama osoba!

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Greta czy to ?

    Cytuj

Odpowiedz