Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 7 lis 2009

    [quote=Greta J.]Uporamy się? Skąd ta optymistyczna liczba mnoga?
    Czy w Myślenicach ujawni się jakaś mocna, ukształtowana opozycja?

    Kto stanie przeciw gronu pedagogicznemu? Kto wyśle na polityczną emeryturę
    przebiegłego i bezczelnego nauczyciela historii, tępawego belfra z rady miejskiej i wesołego fircyka, który porzucił nauczycielski stołek by bawić się w starostwie?
    [/quote]
    Mam dość Czytam Twoje posty DROGI lub DROGA Greto i naprawdę nie mogę już milczeć!
    Pomimo niewątpliwego wysokiego poziomu intelektualnego (tak wnioskuję z analizy języka jakim sie posługujesz, argumentacji itp.) nie mogę pogodzić się z tym, że ton Twoich wypowiedzi przesączony jest nienawiścią do jednej grupy zawodowej!
    Nie sądzę by podłoże takich zachowań leżało w kompleksach wieku szkolnego i poczuciu skrzywdzenia małej (małego) Grety przez nieodpowiedzialnych nauczycieli!
    Po prostu wrzucasz wszystkich do jednego worka świadomie lub nie robiąc krzywdę wszystkim pozostałym!
    W związku z powyższym przyjmij proszę do wiadomości:
    1. są w tej gminie nauczyciele, którzy nie pełnią funkcji radnej(radnego) i nie mają oraz nigdy nie mieli takich ambicji a w swej działalności zawodowej starają się jedynie wlaściwie wykonywać swoją pracę, polegającą na....... nauczaniu;
    2.określenie grono pedagogiczne odnosi się jedynie do obszaru funkcjonowania szkoły- nigdy gminy lub jakiejkolwiek innej niż szkoła instytucji- więc daruj sobie;
    3. w każdym środowisku są osoby, których zachowanie jest ...kontrowersyjne i doprawdy nauczyciele nie są wyjątkiem więc wskazywanie tej jednej grupy zawodowej nosi znamiona....opiniotwórczego chamstwa ukierunkowanego na zdyskredytowanie konkretnej grupy zawodowej!
    Przypominam ci, że był taki kiedy obok nauczycieli w instytucjach takich jak Rada miasta czy powiatu zasiadali też gremialnie lekarze więc może w ramach pogłębionej analizy błędów władzy raczysz dopieprzyć i tej grupie zawodowej!
    4. Potrafię wskazać też architektów, analityków medycznych i ślósarzy, którzy pełnili odpowiedzialne funkcje w tym mieści i również parę spraw spieprzyli!
    Ps. liczę na to, że miasto i gmina pod wodzą nie nauczycieli tylko zyska a jeżeli nie to.....

    Cytuj
  • 7 lis 2009

    Mój Drogi Nauczycielu

    Niepotrzebnie się unosisz, przypisując mi w dodatku uogólnienia wzięte z sufitu.
    Byłam wzorową uczennicą, szkołę wspominam jako jeden z lepszych okresów w swoim życiu i nie mam żadnych ukrytych fobii i skrzywień w stosunku do nauczycieli.
    Żywię wiele szacunku dla osób takich jak panowie Bała, Biela, Stawarz. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek bawili się w politykę i uważali się za mądrzejszych od reszty świata. Byli dla nas kiedyś autorytetami, które nie wspierały się tablicami z brązu.
    Złośliwe w tym przypadku określenie "grono pedagogiczne" rezerwuję sobie na na potrzeby tego forum dla określenie rady miejskiej składającej się z takich tuzów myśli polityczno-samorządowej jak Jerzy Grabowski, Jacek Ślósarz, Tomasz Wójtowicz czy Jan Szpakiewicz. I jako satelita słynny "człowiek z grzywką" czyli obecny starosta Tomal.

    Cytuj
  • 7 lis 2009

    Zapomniałaś o Burmistrzu i np. pewnym radnym z Polanki (mam nadzieję, że tylko przez roztargnienie) .
    Tak na marginesie będę czepialski i proszę by w odniesieniu do tych person używając określenia -grono pedagogiczne stosować cudzysłów.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 7 lis 2009

    Nauczyciel popieram....
    Ta myślenicka pseudo -niby- opozycja składa się z kilku ludzi, którzy jak można wywnioskować po czytanych przeze mnie postach, poprzez sianie nienawiści do obecnej władzy nic ciekawego nie mam nam do powiedzenia. Jeden bełkot i wytarte szlagiery : Burmistrz ,wysypisko,otaczarnia, układ etc...itp. Otaczające zło ,,wyje" a ustawiczne dokarmianie nas wszelakimi klęskami, niepowodzeniami o zadłużeniach i marnotrawstwie nie mają końca. Jedno jest pewne po WASZYM :) zwycięstwie nastanie ład, harmonia wszelaka zgoda polityczna, czarne przestanie być czarne a białe będzie bardziej przejrzyste....
    To my mieszkańcy w demokratycznych wyborach wybieramy władzę i każdy widzi zarówno sukcesy jak i porażki. W waszych oczach poprzez demonizowanie, oczernianie stajecie się nie potencjalną siłą - równowagą wyborczą, tylko grupą frustratów z osobistymi animozjami....

    Cytuj
  • 7 lis 2009

    No fakt. I jeszcze Jarosław Szlachetka.
    To aż tylu ich jest? To przeczy teorii prawdopodobieństwa.
    :)

    Postaram się pamiętać o cudzysłowie.
    :)

    Cytuj
  • 7 lis 2009

    A Stachu C. jest już tylko red. nacz. czy nadal "uczy" w SP ?

    Cytuj
  • 7 lis 2009

    A Stachu C. jest już tylko red. nacz. czy nadal "uczy" w SP ?

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Szanowna Natalio.
    Nawiązujac do Twojego określenia "pseudo -niby- opozycja" chciałbym z tego miejsca uświadomić Ciebie i Tobie podobnie myślących czytelników tego forum, a niewątpliwie rownie i czytelników "SEDNA". My jesteśmy zwykłymi mieszkańcami którzy maja dosyć pewnych uzurpatorskich działań obecnej lokalnej władzy na niekorzyść gminy, a co za tym idzie, jej mieszkańców.

    Jeżeli uważasz szanowna Natalio, że jako mieszkaniec Myślenic, widząc nieprawidłowości wynikające z poczynań ludzi którzy w wyniku wyborów uzyskali pozycje i urzędy, a teraz szargają nie tylko zaufaniem wyborców ale własnym dobrym imieniem, którego utrata zapadnie w umysłach na długie lata, to mylisz się i to bardzo.

    Pomijając tak infantylne przytyki ze strony Twojej czy Nauczyciela, który nie zważajac na wyraźnie sarkastyczne wypowiedzi Grety J. Domniemam że wynika to z Waszych doświadczen. Niestety, powtórze jeszcze raz moją prywatną opinię na temat postaci które powinny zajmować newralgiczne dla naszego mikroregionu stanowiska. Kwalifikacje, kwalifikacje.

    Niech nauczyciele, uczą w szkołach. Ślusarze w zakładach ślusarskich. A ludzie wykształceni by obejmować stanowiska kierownicze jakimi jest administracja państwowa, zajmują urzędy im przynależne. Innymi słowy, każdy ma swoje miejsce. Znam przynajmniej sześć osób z naszej gminy, które biorąc region w swoje ręce, nie popełniły by tak karygodnych błędów jak zrobiła to obecna kadencja. Głownie ze wzgledu na wykształcenie i orientacje w sferze biznesu. Nie wspominając nawet znajomość presji ze strony myślenckiego "lobby".

    Z radością muszę stwierdzić że jedynym pozytywnym czynnikiem całej tej naszej agitacji, jest coraz wiekszy odzew ze strony naszego małego społeczeństwa. Im wiecej naszych konfabulacji tym wiecej mieszkańców zacznie interesować się, co dzieje się za ich plecami, a czym powinni się zainteresować. Za co z tego miejsca pragne podziękowac ludziom zaangażowanym, osobom tworzącym SEDNO i wszystkim anonimowym uczestnikom tego forum. Dzieki Wam mamy szanse coś zmienić.
    Myśle ze nie jesteśmy na tyle głupi jak sadzi nasze GRONO NAUCZYCIELSKIE.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Natalio, Nauczycielu
    Nie zieję nienawiścią do Waszego środowiska, wręcz przeciwnie uważam, że nauczyciele są bardzo potrzebni - tylko że w szkołach. Nie chcę odnosić się do tych którzy pełnią funkcja publiczne, bo w odróżnieniu od Grety musiałbym uzyć wielu bardzo ostrych słów - zaznaczam, że wielu znam osobiście i żaden z nich nie ma jaj i nie rozumie co znaczy PEŁNIĆ FUNKCJE PUBLICZNE.
    Moim jedynym oczekiwanie jest bym ja moja rodzina przyjaciele, nasi następcy i kolejne pokolenia mogli godnie w tym mieście żyć i byśmy za naszą pracę otrzymali odpowiednie (europejskie) standardy życia.
    Wielu z nas dojeżdza do pracy i dzięku działaniom, a właściwie wyczynom Pana Macieja nie ma jak do niej dojechać i z niej wrócić. Ubolewam niestety, że nikt w mojej rodzinie i gronie znajomych nie strzela - choć po dłuższym przemyśleniu to może i dobrze.
    I na tym przykładzie możemy zauważyć, co znaczy rozumieć pełnienie funkcji publicznych.
    By utrzymać kolegów Prezesów z Hali Widowiskowo sportowej wielu z nas musi godzinami, latami za...................... , a Gmina jest po to żeby stworzyć warunki, pomóc byśmy mogli na nich zarobić. Gmina jest po to by zachęcić by chciało się tutaj tobić zakupy, kształcić dzieci (nie koniecznie w szkołach publicznych - zwłaszcza gdy nie ma jak wrócic do domu o czasie).

    Rozumiecie o co chodzi? Nie?

    To kolejny przykłąd. Międzyzdroje małopolski - wspaniały slogan, który pokazuje zepsucie "politycznych elit" tego miasteczka. Za bezcen wynajmuje się majątek gminy, umarza się podatki, inwestuje dziesiątki milionów złotych - to wszystko pod pozorem ożywienia turystycznego. Wszystko stanowi własność i robione jest dla firm i ludźi spoza Gminy.
    Zapytajcie właścicieli siedmiu smaków, właścicieli Blask&White jak im się żyje i co o efektach myślą? Będziecie zszokowani, gwarantuję - jest gorzej niż było.
    A WY co wspaniali? Ano zapłacicie "lepsze" czesne w przedszkolach, wyższe podatki, wynagrodzą Wam to w wodzie i śmieciach. Na koncu jak stracicie robotę, bo będziecie się notorycznie spaźniać - pójdziecie do Burmistrza Macieja Ostrowskiego poprosić by Wam umorzył podatki i wsparł zapomogą z OPS-u.

    Rozumiecie już o co Chodzi?

    To na koniec jeszcze jeden przykład. Słyszałem ostatnio od pewnej osoby, że zadłużenie Gminy sięga 55%. Maksymalny limit to podobno 60%. Kryzys dopiero przed nami - podatki ciągle spadają. O tym, że trzeba będzie ciąć wydatki bieżące Burmistrz już za pośrednictwem Gazety Myślenickiej poinformował Wiecie co to znaczy? Trzeba będzie ograniczać nie tylko zakupy kredy i ławek w szkołach lecz również zwalniać - Was Nauczycieli.
    Nie wierzycie?
    Nie chciałbym tylko byście dolączyli do Nas wyrzutków i razem z nami rozpoczęli nauki strzelania w nowo oddanej, tak bardzo potrzebnej wszystkim Strzelnicy.

    Myślę, że postarałem się Wam przybliżyć sposób myślenia konfabulantów, frustratów i innych oszołomów. Podoba sie? Zapraszamy do Nas!!! W kupie siła.
    Za Obamą powtórzymy : Yes We can!

    To nie BURMISTRZ wam daje !!! To My wszyscy na niego i jego Kolegów całymi godzinami zapieprzamy. To jego i jego kolegów rola jest służebną w stosunku do mieszkańców!
    Mamy prawo wymagać i żądać - nie prosić.
    Jestem szczęśliwy, że w końcu po latach wielu ludzi zdecydowało się krzyczeć (nie mówić!) i pokazywać prawdę. Czarno na białym jak jest.

    Znam Panów Macieja, Jerzego, Jacka, Jarosława, Tomasza i Jana. Znam również Starostę Józefa, Przykładów nieudolności tego towarzystwa mógłbym podać wiele.
    Nie chciałbym tylko by przed wyborami Pan Maciej pomyślał - bendem posłem! - i nie wystartował w wyborach samorządowych. Chciałbym by poddał się ocenie społeczeństwa.
    Bezcenne.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Obawiam się że przy słabej opozycji może być jeszcze gorzej-Pan Maciej wystartuje do Sejmu(myślę że to plotki a nie mania wielkości)a jego miejsce zajmie .........Obojętne jakie nazwisko wpisuję z kręgów władzy to włosy dęba stają.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Drogi Nauczycielu
    I mnie poruszyła dzisiejsza dyskusja o nauczycielach w środowisku polityczno-samorządowym.
    Nie chodzi tu z całą pewnością o nienawiść do określonej grupy zawodowej lecz o wykazanie bezpośredniej zależności nauczycieli zasiadających w radzie, od władzy nad którą powinni sprawować kontrolę oraz konsekwencjach tych zależności. Nie mówimy tu o popełnianiu pojedynczych błędów czy "spieprzeniu paru spraw" ale o ubezwłasnowolnieniu i całkowitym ignorowaniu obowiązków wynikających ze sprawowania funkcji radnego.
    Obecna rada w Myślenicach to wg mojej oceny bezużyteczny twór niespełniający ustawowych zadań, za co główną odpowiedzialność ponoszą radni-nauczyciele.
    Podam przykład: Zwróciłam się do jednego z radnych aby przed podjęciem ostatecznej decyzji w publicznej sprawie przeczytał dokumenty, które sprawy dotyczą. Odpowiedział: Dokumentów czytał nie będę, ponieważ w pełni ufam i wierzą Panu Burmistrzowi.

    Aby nie być gołosłowną postanowiłam sprawdzić ilu nauczycieli zasiada we władzach w naszym Mieście.

    - Burmistrz Maciej Ostrowski – nauczyciel

    10 osób na 21 w radzie masta to nauczyciele:
    -przewodniczący Grabowski Jerzy,
    -Bylica Jan,
    -Cachel Jerzy,
    -Podmokły Bogusław,
    -Rawło Leszek,
    -Syrek Wiesława,
    -Szlachetka Jarosław,
    -Szpakiewicz Jan ,
    -Ślósarz Jacek,
    -Wójtowicz Tomasz:

    4 osoby na 5 w Zarządzie Powiatu to również nauczyciele
    - Starsta Myślenicki Józef Tomal
    - Wcestarosta Halek Krzysztof
    - Suś Tomasz
    -Wolski Waldemar

    Wspomnieć trzeba też o Panu Pośle Marku Łatasie.

    Równie ważna w tym kontekście jest tzw. 4 władza, przedstawicielem której jest redaktor naczelny, do niedawna jedynej w powiecie Gazety Myślenickiej, Pan Stanisław Cichoń. Jak wynika z jego ostatniego oświadczenia majątkowego On i Jego Małżonka niemal całkowicie uzależnieni są od władzy o której pisze.

    Stanisław Cichoń zeznanie podatkowe z 1.04. 2009
    - 48,980,09 zł jako nauczyciel w szkole podstawowej nr 3 w Myślenicach – jednostka podległa burmistrzowi
    - 24,705,00zł redakror naczelny Gazety Myslenickiej MARG – spółka z o.o. , której głównym udziałowcem jest gmina Myślenice
    - 16,067,22 zł dieta radnego powiatowego,
    - 2,637,60 zł inna działalność min. polegająca na prowadzeniu imprez artystycznych (głównie na zlecenie burmistrza).
    - 31,562,92 zł dochód współmałżonka z tytułu zatrudnienia w szkole podstawowej nr 3 w Myślenicach

    Proponuję aby środowisko nauczycielskie dotknięte dyskusją na forum, stanęło na wysokości zadania i w przyszłości rozliczyło swoich kolegów nauczycieli pełniących funkcje społeczne.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Nie jestem zszokowana że moje osobiste przemyślenia wywołają ostry atak oraz niczym nie uzasadnioną agresję. Każde inne słowo - myśli napisane na tym forum wywołają falę kontrataków. Nie umiecie szanować INNYCH a chcecie zbudować myślenicki ,,RAJ". Załóżmy że władza się zmienia wraz z nadejściem jesieni 2010 i...gazeta myślenicka zmienia nazwę na ,,Sedno Lokalne", wymienia się kadra kierownicza : Staszek zamienia się na .........,Jurek zmienia się na.......itp a my mieszkańcy zamiast spektakularnych gminnych sukcesów uczestniczymy w akcji odwetowej,sądach i ,,palenia wszystkich mostów". Wysypisko zostaje zamknięte, kredyty zostają spłacone a hale, boiska zaorane. Nauczyciele z uwagi na przynależność, zepchnięci na margines społeczny.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Zapomniałam o Pani Radnej Mardaus Elżbiecie - zatrudnionej w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Myślenicach, jednostce również podległej burmistrzowi.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Droga Natalio
    To nie atak ani nieuzasadniona agresja, ale suche fakty.

    Osobiście czuję się oszukiwana i krzywdzona przez radnych gminy Myślenice i tzw. "grono pedagogiczne".

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Panie i Panowie!
    Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że również szumnie nazywana "opozycja" reprezentowana jest w upolitycznionym i złowrogim SEDNIE przez nauczycieli. Otóż Naczelny oczerniaczy para się w swojej szkole rysunku nauczaniem. Co gorsza robi to bez należytego przygotowania pedagogicznego, czym zniekształca cale pokolenia utalentowanej i uduchowionej młodzieży. Mówią, że każdy adept rysujący jest przymuszany do czytania plugawej gazety w czasie zajęć. Także redaktor właściwy Maciej H. jest nauczycielem z 23 letnim stażem.
    W samej redakcji znajduje się jeszcze kilka nauczycielek o czym śpieszę donieść.
    Tak więc znikąd pomocy, znikąd ratunku interesujące koleżanki i prześwietni koledzy mieszkańcy. Cała ta opozycja jest farsą, potyczką nauczycieli z nauczycielami!
    Ps.Co do koleżaki Grety J. błędnie utożsamianej przez myślenicką szkołę detektywistyczną z Maciejem H. informuję, że nie jest ona nauczycielem ani z zawodu ani czynnie, wobec czego należy jak najszybciej poskromić jej polityczne zapędy. Także architekt Wiktor K. nie jest nauczycielem. Kto dał mu zatem prawo do pouczania innych zwłaszcza Gminy Macieja O. który nie dość, że jest nauczycielem to jeszcze z dyplomem zarządzającego oświatą?!
    ;)

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Wtrącę swoje "trzy grosze" o nauczycielach. Z całym szacunkiem dla wielu z nich, jest to jednak bardzo roszczeniowa grupa zawodowa, której wszytko się należy. Miałam okazję z nimi współpracować, szkolić ich i robić jeszcze parę innych rzeczy na rzecz szkół (nie tylko w naszym powiecie) i wszędzie wygląda to podobnie. Ciągle mają za mało pieniędzy, za niskie refundacje kursów, za mało przywilejów. Jak zaczyna się szkolenia dla nauczycieli to pierwsze pytanie jest takie:
    - czy można skończyć wcześniej? a drugie
    - czy zaświadczenia będą wydane dopiero po zakończeniu szkolenia? (bo jeśli wcześniej, to po wydaniu zaświadczeń połowa urwie się ze szkolenia...)
    Jeśli na szkoleniu jest szwedzki stół, to jedzenie zdobędzie ten, kto dopocha się pierwszy, bo kto jest na końcu kolejki zobaczy jak ci pierwsi ładują na talerz i do torebki...
    Acha, i jeszcze to rozpraszające gadanie wtedy, gdy mówi wykładowca. Zupełnie jak dzieci....
    I jeszcze to, co wg mnie jest najgorsze w szkole, czyli obojętność na sygnały o tym, że dziecku dzieje się krzywda. Wielu nauczycieli nie reaguje w sytuacjach, kiedy powinni podjać działania. Udają, że nie widzą jak nad uczniem znęcają się jego koledzy, udają, że nie widzą, że dziecko ma siniaki, udają, że nie widzą, iż kolga-nauczyciel bije czy molestuje dzieci.
    Moim zdaniem ważne funkcje w gminie/starostwie np. burmistrza powinien piastować przedsiębiorca czyli ktoś, kto ma doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, ktoś, kto potrafi zarządzać firmą/zakladem produkcyjnym i zarabiać pieniądze. Ktoś, kto nie boi się ryzyka i ma wyczucie rynku. Nauczyciele z racji bycia na wygodnej, "budżetowej" posadzie raczej tego nie potrafią.
    Jeszcze raz podkreślam, że nie wszyscy nauczyciele zachowują się tak, jak opisałam powyżej. Są wyjątki, którym należy się szczególny szacunek, bo często w swoim środowisku są "tępieni" i wyśmiewania za "nadgorliwość". Natomiast młodzież, z którą pracują czuje ich życzliwość i obdarza ich zaufaniem pamiętając przez długie lata:)

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Swięte słowa, Luna. ZARABIAĆ A NIE ZACIĄGAĆ KREDYTY I WYDAWAĆ, ZARABIAĆ!!!!!

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    a zmieniając temat czy ktoś mi może powiedzieć co stało się z tematem "już za rok wybory" był przeciez taki fascynujący nawet wysyłali mnie tam do psychiatryka. jak tak czytam to wszystko to jestem trochę przerażony strasznie tu dużo zwykłej nienawiści i zawiści, jak już ktoś ma trochę lepiej (ci nieszczęśni nauczyciele)to dalejże jeździc po nim ile sie da. nie bronię ich bo wielu to faktycznie skończone ..... którzy nie powinni uczyć w szkole. ale jak poszukamy to w każdej grupie zawodowej znajdziesz takich ( patrz niektóre biurwy czy inne flachowce budowlane) znalazłem to forum całkiem przypadkiem jest ciekawe ale brakuje mi tu konkretnych informacji,a błotem to kazdy rzucac potrafi!

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Ja mam taką prywatną prośbę.
    Piszmy posty na trzeźwo, bo niektóre wypowiedzi są nie do przyjęcia. Nie tylko ze wzgledu na treść, ale rownież na braki liter czy podstawowej składni.
    Proszę Was, trochę szacunku dla naszych oczu. Bo jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli zacząć pić, żeby zrozumieć niektóre posty.
    Z całym, należytym szacunkiem.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    a to do mnie czy tak ogólnie ?

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    [quote] jak tak czytam to wszystko to jestem trochę przerażony strasznie tu dużo zwykłej nienawiści i zawiści, jak już ktoś ma trochę lepiej (ci nieszczęśni nauczyciele)to dalejże jeździc po nim ile sie da. ![/quote]

    Wśród osób wspierających SEDNO jest przedsiębiorca Tadeusz Sawicki, człowiek którego niewypowiedziane tu poglądy doskonale wpisują się w klimat forum. Zachodzę w głowę czegóż to może zazdrościć burmistrzowi czy staroście właściciel firmy zatrudniającej chyba z 200 czy 300 osób, facet z majątkiem zabezpieczającym rodzinę do 5 pokolenia. Może tej zalotnej grzywki?
    :)

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    [quote]nie bronię ich bo wielu to faktycznie skończone ..... którzy nie powinni uczyć w szkole.[/quote]

    Co oczywiście nie znaczy, że mają rzadzić NASZYM miastem !!!

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Tak sie jakoś dziwnie składa, że wedlug np Pani Natalii władzy wszystko wolno! Może robić głupoty, przekręty, pozywać do sądu obywateli na prawo i lewo - mają prawo, myślenicka o tym nie pisze więc udajemy że tego nie ma.
    Po drugiej stronie ludzie pojedynczy lub w niewielkich grupkach próbują się przebić do świadomości zbiorowej ze swoimi problemami, czesto niezorganizowani, bezradni, walczą społecznie, za własne pieniądze, kosztem rodzin, pracy, czasu wolnego itd.
    Natalia wie natychmiast że "to ostry atak oraz niczym nie uzasadniona agresja i że nie umiemy szanować INNYCH", zioniemy nenawiścią, zaoramy hale i boiska sportowe.

    Otóz droga Pani Natalio! Z SEDNEM nic nie trzeba robić. Jest, a ludzie go czytają i czekaja na kolejne numery - warto przypomnieć że jest pisana w 100% przez społeczników.
    Pani Natalio! Pan burmistrz prawie w każdym wywiadzie domaga się złożenia odpowiednich dokumentów do właściwych organów. Marzę o tym żeby nowy Burmistrz spełnił to jego marzenie.

    Pani Natalio, czemu sie Pani martwi, że kilka niekompetentnych osób zostanie pozbawionych stołków. Przecież mamy demokrację i ci kolesie nie mają gwarancji piastowania urzędów do końca życia.

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    rządzić powinni przede wszystkim ludzie którzy są zaangażowani społecznie w działania na rzecz gminy. a jak zwykle przed wyborami pojawia się stada kandydatów którzy nawet nie byli na żadnym zebraniu wiejskim (pisze o wsi bo jestem ze wsi) ale za to potrafią wszystko krytykować i wymądrzać się. dlaczego wygrywają nauczyciele bo są znani i właśnie oni często działają społecznie, a przedsiębiorcy którzy wiedzą jak zarządzać nie bawią się w to tylko trzepią kasę i najwyżej narzekają że jest fatalnie. zwróćcie też uwagę, że całe nasze władze to pochodna PO i PIS, a jak ktos myśli inaczej to od razu komuch !

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    Nauczyciel-u, Natalio, jako uczestnik zlikwidowanego forum Myślenice i tego jeszcze tego istniejącego, nigdy nie myślałem o wszystkich nauczycielach czytając to co pisała Greta, ale i nie tyko Ona.

    Faktem jest, że spora grupa nauczycieli zasiada w powiecie i gminie Myślenice, tak więc przypisywanie jej zasług czy złych decyzji jest ściśle powiązana. Jeżeli taki burmistrz mówi, że nie zna się na prowadzenie PKS (czy do takiej działalności jest potrzebne wysokie wykształcenie? Czy któryś busista jest magistrem czy inżynierem? Koszty z działalności = cena biletu, to takie trudne?) to jak może znać się na sprawach – finansowych o wiele trudniejszych, zarządzając gminą.

    Moim zdanie na stanowisko burmistrza czy radnego może być i nauczyciel i lekarz czy człowiek innego zawodu lecz musi to być osoba, która ma świadomość, że ma służyć społeczeństwu. Burmistrz powinien rozmawiać z osobami mającymi inny, przeciwny głos na jakąś sprawę a nie wyzywanie od konfabulantów czy wskazywanie pójścia do sądu. Rozmowy - spotkania takie powinny doprowadzić do porozumienia a nie do pokazywania, że ja burmistrz jestem nie omylny i wiem najlepiej.

    Mam znajomego nauczyciela, który powiedział, że opisywane tematy na forum też mu się nie podobają ale woli się nic nie odzywać z wiadomych powodów. Może na forum jest niewielka ilość osób piszących ale zapewniam, że znam wiele osób i ciągle ich przybywa, które czytają to forum, nie zabierając głosu ale popierając przedstawione tu tematy.

    Dla obecnego burmistrz mówię – NIE, jako dla nauczyciela nie wiem, może był dobrym nauczycielem.
    Moje NIE dla obecnego burmistrza jest głosem kilkuset osób.

    Cytuj

Odpowiedz