Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • Pomidor Pomidorowski 22 lis 2009

    Głos w dyskusji nt Strzelnicy. Jakbyście nie wiedzieli to czytajcie:
    Uzasanienie do Uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu z dnia 27.08

    "Uzasadnienie
    Budowa strzelnicy sportowej, jako kolejny element powstającego w Myślenicach Centrum Sportu i Rekreacji realizowana będzie w latach 2009 - 2010. Sposób finansowania przedsięwzięcia określony został Uchwałą Nr 295/XL/2009 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 22 czerwca br., zgodnie z którą ze środków własnych Gminy pochodzić ma 3.157.000 zł, 1.000.000 zł wynosi dotacja ze środków Ministra Sportu (UKFiS) oraz 1.000.000 zł to środki z kredytu komercyjnego.
    Pierwotnie środki z kredytu planowano zamienić na środki własne, jednak wobec niskiej realizacji dochodów (w tym przede wszystkim PIT i CIT), jego zaciągnięcie jest konieczne. W tej sytuacji podjęcie niniejszej uchwały, określającej zarówno warunki spłaty jak i upoważniającej Burmistrza do podjęcia stosownych działań (zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych) jest uzasadnione.

    Szukajcie a znajdziecie ............

    Nie chcę namieszać, ale jakby to przeczytać dokładnie to strzelnica kosztuje chyba 5.157.000 zł.?

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    No właśnie. Teraz różnica 1,5 mln w drugą stronę.
    Może ten przetarg był na pierwszy etap, może reszta pójdzie na wyposażenie, strzelby, naboje, bigos i gorzałkę dla nagonki.

    Trochę nas będa kosztować strzeleckie pasje burmistrza.
    :)

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    Strzelnica jest bardzo potrzebna. Gdzie Straż Miejska czy Policja ma trenować strzelanie? Jest coraz niebezpieczniej i takie zajęcia są konieczne. Poza tym w Gminie mamy kilka kół myśliwskich i gdzie Ci ludzie mają ćwiczyć? Już nie pamiętacie jak stado dzików niszczyło pola w Jaworniku, a po Rabie chodził niedźwiedź.
    Jacy Wy jesteście dziwni. W czym wam ta strzelnica przeszkadza? Ciągle tylko te uszczypliwości do Maćka. On wie, że ma przy sobie grupę bliskich osób na których zawsze może liczyć.

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    czyżby to pani.... hm... "ta od poręczy"...? ;)

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    Temat strzelnicy był tutaj wałkowany, fajnie byłoby się dowiedzieć ile to faktycznie będzie kosztować...

    Nie jestem tak doświadczony w kwestiach "politycznych", społecznych, gospodarczych itp. jak większość tutaj osób, jestem totalnym amatorem, który w zasadzie dopiero zaczyna poznawać tajniki Myślenickiego i okolicznego bractwa...

    Staram się patrzeć na wszystko co się dzieje tutaj: trzeźwo, świeżo, obiektywnie... I wg mojej opinii strzelnica za tyle pieniędzy to jakieś nieporozumienie... Obiekty takie mają służyć ludziom... Ile procent społeczeństwa będzie z tego dobrodziejstwa korzystać? garstka... Są ważniejsze rzeczy w Myślenicach do zrobienia... to tylko moja opinia... choć i tak już za późno...klamka zapadła...

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    Moja zagadka trochę się wyjaśniła. Przetarg na strzelnicę był we wrześniu a realizacja ma trwać 6 miesięcy. W tym roku w budżecie mają 1,5 mln czyli w przyszłym wydadzą pewnie resztę czyli... no właśnie ile?
    Pomidor wyjaśnił i namieszał - 5,157 mln.
    No właśnie. Policzmy jeszcze raz. 3,157 środki własne gminy, 1 mln dotacja to już razem 4,157 mln. Budowa strzelnicy będzie kosztować 3,7 mln. To po co jeszcze 1 mln kredytu?

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    A kampania wyborcza to co? Z własnej kieszeni będą kręcić spoty reklamowe? Z własnej kieszeni bedą sponsorować "cudowne" dodatki promocyjne do poczytnych lokalnych gazet? Z własnej kieszeni prowadzić będą agitacje społeczne? Aż w końcu czy z własnej kieszeni zapłącą za przygotowania merytoryczne wszelakich wystąpień? Bo jak można zauważyć z merytoryką wystąpienia lokalnej władzy mają niewiele wspólnego.

    No chyba że w ramach kompresji etatów przemówienia przedwyborcze napisze im Zdzisek z Suwałk, Maniek z Harbutowic, czy też mój faworyt Wuj Józef. A może w rewanżu zasponsoruje kampanie lokalny filantrop i spółka?

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2009

    A kto za sponsoruje Monte Grabi? Może Padre Dąbrowa?
    Furkę na allegro i kasa będzie!

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    Czy wie ktos, kto jest radnym zamiast odwołanego niedawno Pana Andrzeja?
    Sprawdzałem dzisiaj stronę internetową Urzędu i nie dość, że Pan Andrzej widnieje jako radny to jeszcze Wiceprzewodniczący Rady.
    Czy te nieroby z urzędu nie mają co robić?
    Małgosiu, a może Ty jutro zainterweniujesz.

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    Adz nie zapominaj że Monte Grabi ma - jak mówi Wuj Józef - "przyjaciela co robi kostka brukowa". Owa przyjaciela, bardzo dobra przyjaciela wygrywa mnóstwo przetargów w instytucji zarządzanej przez Monte Grabi.
    :)

    Cytuj
  • 23 lis 2009

    Onet.pl:
    "Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) poinformował, że został pozwany przez Narodowy Bank Polski, za to, że nazwał jego prezesa Sławomira Skrzypka "funkcjonariuszem PiS". PO nazywa "skandalem" i "nadużyciem" to, że Niesiołowskiego pozywa NBP, a nie Skrzypek jako osoba prywatna. "

    Podejrzewam że NBP ma tego samego adwokata co "burmistrz Ostałowska":):):)

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    WItam serdecznie
    Właśnie jestem po obejrzeniu w stacji TVN programu Uwaga. Widziałem łudząco podobną do tej w Myślenicach MOBILNĄ OTACZARNIĘ wybudowaną jako samowolkę. Szok - skala protestów, solidarność lokalnego społeczeństwa spowodowały, że to dziadostwo nie zostanie oddane. Jeszcze większy szok, to to , że jest ona na rogatkach wsi "gdzieś przy torach".
    Dlaczego w Myślenicach nie można tego było wstrzymać?
    Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki dzień, gdy "Tych" którzy podejmowali decyzję o lokalizacje dosięgnie ręka sprawiedliwości. Tak! w Myślenicach.

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    Też oglądałem, oczywiście pierwsze skojarzenie to o spalarni w Myślenicach. Ludzie z reportażu ostro protestowali, było ich dużo...
    tutaj fragment reportażu:
    http://uwaga.onet.pl/26698,wideo,133689,dramat_setek_rodzin,dramat_setek_rodzin,reportaz.html

    Cytuj
  • Jacek Prokocki 24 lis 2009

    Eeeetam.
    Ja na pierwszy rzut oka widzę, a właściwie słyszę jedną małą różnicę:
    w mazowieckim nie było Decyzji Środowiskowej a w Myślenicach BYŁA...

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    Zamawiający:
    Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice

    ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę bonów towarowych dla Nauczycieli Emerytów
    i Rencistów (nr post. EKS/4351/41/09) uprawniających do zakupu artykułów spożywczych
    i przemysłowych w systemie bezgotówkowym o nominałach:
    10 zł, 20 zł, 50 zł w następujących ilościach:
    - 767 sztuk bonów o wartości 50 zł każdy,
    - 10 sztuk bonów o wartości 20 zł każdy,
    - 95 sztuk bonów o wartości 10 zł każdy.

    Wielkość lub zakres zamówienia: 39.500 zł

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1615289,0,,mieszkancy_piaseczna_asfaltownia_to_cichy_zabojca,wiadomosc.html

    To kolejne miejsce protestu. Tylko w Myślenicach, Mieście Maćka i Bronka wszystko przechodzi gładko!

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    I tutaj! Konstancin!
    http://www.tvn24.pl/12692,1545389,wiadomosc.html

    A wy Myśleniczanie wdychajcie sobie rakotwórcze opary!

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    Jak dla mnie za wydanie takiej decyzji ktoś lub pare ktosiów powinno naprawdę beknąć. Przecież to teren rozlewiska zalewu Dobczyckiego, skąd cześć Krakowa bierze wodę. Może w Krakowie wypadałoby zainteresować jakiegoś radnego czy kogoś, żeby w końcu wyjaśnić ostatecznie sprawę - dlaczego to tam pozwolono postawić. a może zna ktoś kogoś z TVNu? :)

    Cytuj
  • 24 lis 2009

    http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090405/SZCZECIN/607361220
    Szczecin - "To charakterystyczne działanie urzędu miasta, który wydał kiedyś zezwolenie na asfaltownię i nie bardzo dziś wie, co z tym fantem uczynić"

    http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,6834308,Asfaltownia_na_obszarze_chronionego_krajobrazu___To.html
    Raciąż

    http://www.budnet.pl/Bachowice_fabryki_asfaltu_nie_bedzie,przeglad_prasy_budowlanej,i=6391.html
    Bachowice

    http://fabryceasfaltuwtenczynkunie.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?2
    Tenczynek

    Myślenice - przebudowa zakopianki skończona. Asfaltownia działa. Burmistrz nadal jest burmistrzem.
    :)

    Cytuj
  • 25 lis 2009

    Mieszkańcy Myślenic potrafią docenić władzę za rozwój strefy przemysłowej nie tak jak zacofani mieszkańcy innych miejscowości którzy nasyłają telewizję i protestują.Cała Polska ogląda jak zawistni chcą zniszczyć przedsiębiorcę tworzącego miejsca pracy.
    Jak pięknie w Myślenicach bryła asfaltowni komponuje się z całością strefy przemysłowej .Tylko grupka złośliwych odczuwa jakiś zapach reszcie to nie przeszkadza.

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lis 2009

    Reszta to konfabulanci, kłamcy prześmiewcy Z nimi nikt liczyć się nie powinien!
    A asfalt potrzebny jest na alejkach działek "Porabie" Tam na ścieżkach błoto po pachy, zwłaszcza teraz, kiedy zezwolono na ruch aut.

    Cytuj
  • 25 lis 2009

    [quote=tajger]Myślenice - przebudowa zakopianki skończona. Asfaltownia działa. Burmistrz nadal jest burmistrzem.:) [/quote]

    A ktoś tutaj pisał, że WMB zwija żagle...
    Ile razy przejeżdżam obok (oczywiście z zamkniętymi szybami) to smrodzą dalej i chyba nie mają zamiaru się wynosić :(

    Cytuj
  • 30 lis 2009

    W Kronice TVP podali dzisiaj że Kalwaria jednak będzie musiała zapłacić potężną karę za nielegalne wysypisko.A podobno brakowało tylko jednego papierka?Czy w całym kraju obowiązują jednakowe przepisy czy są jakieś wydzielone rejony(Np Strefy Czasu Wolnego)gdzie obowiązują inne przepisy?

    Cytuj
  • 30 lis 2009

    widocznie u nas BYŁY WSZYSTKIE PAPIERKI!!! tylko nie mówcie że cieszylibyście się gdyby nam dowalili taką karę!!!

    Cytuj
  • 30 lis 2009

    gówno prawda

    Cytuj

Odpowiedz