Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

 • 9 sie 2009

  Akta sądowe dotyczące sztukmistrza udostępniam po uzgodnieniu terminu i miejsca nieodpłatnie.
  " właściciel" sztukmistrza - niejaki Dysydent.

  PS. Pracuje nad nowym słowem, które opanuje myślenicką agorę - premiera niebawem!

  Pozdrawiam moich zagorzałych przeciwników"-)

  Cytuj
 • 9 sie 2009

  Wiesz chyba masz za dużo pieniedzy z przeszlości... dorobiles się tak na otwieraniu bramy i pobieraniu oplat dodam, że niezgodnie z prawem :)

  Cytuj
 • 9 sie 2009

  Martin_40.
  Zgadzam się z tobą ale tylko w kwestii braku zieleni.
  Co do zasług z dziedziny przedsiębiorczości i inwestycji to oczywiście inwestycje widać. Zauważ jednak, że inwestycje są są " sponsorowane" z następujących źródeł:
  1/ dochodów gminy w tym podatków płaconych przez przedsiębiorców - a przedsiębiorcy myśleniccy w większości do pieniędzy dochodzili ciężką SWOJĄ pracą - i teraz zasilają kasę gminy jednym z najwyższych podatków od nieruchomości...
  2/ Dochodów z odpisów z podatku dochodowego - który wprowadzili w 1992 roku - i powszechność jego z roku na rok obejmowała więcej osób.
  3/ Funduszy unijnych - w przypadku naszego miasta pozyskiwanych, aczkolwiek zasługa władz we wprowadzeniu Polski do UE raczej marna.

  Reasumując - ja jako mieszkaniec dziękuję za inwestycje sam sobie i wszystkim tym co odprowadzili coś do kasy miasta. A reszta - czyli rządzenie i przecinanie wstęg jest tylko pracą za którą otrzymuje się wynagrodzenie.

  Myślenice to ludzie tu mieszkający, mający prawo myśleć i wypowiadać swoje słowa. Rozwój Myślenic to również rozwój myśleniczan. Brawo dla trzeźwo myślących!

  Pozdrawiam - Dysysdent

  Cytuj
 • 9 sie 2009

  [quote]
  PS: Drogi Cyrku może powiesz tutaj wszystkim wobec jak zakonczyla sie sprawa z "sztukmistrzem"?? Bo jakoś wydaje mi się, że dla klakiera opozycji nie najlepiej!

  NA SAM KONIEC DODAM SKOŃCZYL SIĘ BIZNES ZACZELY SIĘ PROBLEMY... PRZYPOMNE WSZYSTKIM, ŻE NIE JAKI PAN KLAKIER POBIERAL OPLATY ZA NIELEGALNY WJAZD NA WYSYPISKO CALKOWICIE NIEZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM...[/quote]

  Tak ogólnie i krótko sprawa zakończyła się porozumieniem stron, co zostało nawet przytoczone przez GM. Jeżeli Ty jako orędownik MO powołujesz się tutaj na wynik sprawy o "sztukmistrza" to widzę że jesteś kompletnie "niezorientowany" w sprawie...

  Co do opłat za wjazd to na Twoim miejscu upewnił bym się jakie oskarżenia kieruję do wskazanej osoby i czy aby nie zostanę pozwany o pomówienie.

  Cytuj
 • 9 sie 2009

  Cieszyłbym się z "inwestycji" które służyłyby wszystkim np.dworzec PKS a nie tylko wybranym np.WMB.Co do zieleni to na oko widać że więcej drzew wycięto a te które posadzono będą widoczne za kilkanaście lat.Inwestorów zewnętrznych nikt nie przyciągnął bo w biznesie nie ma sentymentów jest tylko rachunek ekonomiczny i doszli do wniosku że z jakichś względów opłaca się otworzyć zakład w Myślenicach.To że wybudowano jakieś rondo czy kawałek chodnika to za pieniądze podatników i to jest obowiązek Gminy i dziękowanie i wychwalanie kogoś za to że robi to za co mu płacą pachnie poprzednią epoką i jest naprawdę nie na miejscu.Dziękować można by komuś kto swoje prywatne pieniądze wyłożyłby bezinteresownie(podkreślam bezinteresownie) na jakąś inwestycję służącą ogółowi mieszkańców.Fakt że na forum pojawiają się skrajne opinie ale taka już jest reguła każdego forum.Większość tak jak we wszystkich wyborach" ma to wszystko gdzieś" a wypowiadają się tylko zwolennicy lub przeciwnicy.

  Cytuj
 • 9 sie 2009

  [quote] napisał: Janko z Czarnolesia[hr]Cyrkonia + SEDEŃKO + KIJANKA + GretUlUsIa = arogancja, brak obiektywizmu, brak elementarnych zasad wychowania, piaskownica, pomówienia, nienawiść
  [/quote]
  Janko
  Froum to w końcu miejsce publiczne i warto się tu nie ośmieszać. Gdybyście przez 20 miesięcy wydawania SEDNA mieli jeden przykład autentycznego pomówienia to nie trzebaby było biegać z donosami na brak adresu w stopce redakcyjnej. Czy nie wydaje Ci się groteskowe, że ten sam człowiek, który dwukrotnie donosi w sprawie stopki i odwołuje się od pierwszego umorzenia sprawy, (która i tak w końcu została ponownie umorzona) puszcza płazem setki "ohydnych" pomówień. To tak jakbyś siedząc przy suto zastawionym stole wyjadał brud zza paznokci.
  Bajeczka na dobranoc.
  Pada tu często słowo nienawiść. Mam wrażenie, że Twój post Janko skrywa w sobie więcej nienawiści niż wszystkie moje razem wzięte.
  pozdrawiam
  ;)

  Cytuj
 • 10 sie 2009

  Szanowny Cyrku.
  W panstwie w ktorym obowiazuje ogolne przyzwolenie na to co robi "gora" wydaje sie byc niedorzeczne, wytykanie bledow wladzy. Zaraz podnosi sie jak kurz z drogi, glos z kazdej strony ze nie wolno i do sadu. Jezeli wybierasz jakas droge to nie zawracaj z niej gdy Twoje buty ubrudzi kurz. Wiadomo, mocniej stapasz, wiecej kurzu uniesie sie dookola.
  Zwazajac na Twoja reputacje i zajecie mam tylko wyobrazenie jaki kurz oblepia Twoje obuwie.
  Dziekuje uprzejmie za porade. Nie wiem tylko czy plynie ona z checi przestrogi czy tez publicznego poprawienia image'u.

  Mnie akurat kurz na butach nie przeszkadza. Za duzo lat w trasie i przechodzonych kilometrow zebym zajmowal sobie tym glowe. A poza tym Cyrku kazdy ma inne buty. Moje, tak sie sklada ze sa bardzo dobrze przygotowane do takiej podrozy. A powiem jeszcze ze na taka ekskursje nigdy nie wybieram sie sam. Ot, przyzwyczajenie nabyte latami praktyki. Jak to mowia, co dwie glowy to nie jedna. W grupie trudniej zgubic wyznaczony cel, lub tez pomylic trasy.

  Nawiasem mowiac, po kazdej takiej wycieczce nalezy zadbac o obuwie. Bo sam wiesz Cyrku, chodzac na takie trasy to sie przyklei guma do zucia, to kawalek masy bitumicznej lub nieopacznie wdepniesz w kupe. A tego raczej samemu ciezko bedzie wyczyscic. I trzeba bedzie isc do pucybuta. I to dobrego. Jak to mowia w wielkim swiecie, pokaz mi swoje buty a powiem Ci kim jestes. A dobrym obuwiem mozna jeszcze niezle nakopac do tylka.

  Z pozdrowieniami, globetrotter, Mysleniczanin007.

  Cytuj
 • 12 sie 2009

  A co wy Cyrk piszecie prawdy w tym SEDNIE jak nic o dobrych dokonaniach burmistrza nie piszecie? Tylko jedno byście widzieli - wysypisko i asfaltownie chociarz też są ekologiczne jak wykazała kontrola.
  A przecierz dzięki burmistrzowi macie w Myślenicach i hale widowiskową, i orlika i wyciąg i nowe firmy co zatrudniają. Zakopianka się zbudowała i wiadukt nowy, bardzo piękny. Będzie galeria handlowa na dworcu i nowy dworzec też będzie dla nas. Ale o tym nie piszecie bo chcecie tylko przeciw panu Burmistrzowi. Zamknąć to SEDNO powinni!

  Cytuj
 • 12 sie 2009

  Burmistrz wybudował zakopiankę i nowy wiadukt???

  Cytuj
 • 12 sie 2009

  [quote]A co wy Cyrk piszecie prawdy w tym SEDNIE jak nic o dobrych dokonaniach burmistrza nie piszecie? Tylko jedno byście widzieli - wysypisko i asfaltownie chociarz też są ekologiczne jak wykazała kontrola.
  A przecierz dzięki burmistrzowi macie w Myślenicach i hale widowiskową, i orlika i wyciąg i nowe firmy co zatrudniają. Zakopianka się zbudowała i wiadukt nowy, bardzo piękny. Będzie galeria handlowa na dworcu i nowy dworzec też będzie dla nas. Ale o tym nie piszecie bo chcecie tylko przeciw panu Burmistrzowi. Zamknąć to SEDNO powinni![/quote]
  I mosz Manek rację!!!
  Mnie też nerw telepie na te bezeceństwa co one tam wypisujo!!!
  Do sądu, do prokuratury informacje dawać trza i koniec!
  Co by nie pluły na znamienitego człowieka ojca miasta co żywi i broni!!!
  Mosty, szkoły, fabryki, wysypiska, wszystko od Niego mamy i jeszcze więcej mieć bedziewa...wyziewy, opary ..... wszystko bedziem mieć. Tak samo by mieli w Biołymstoku ino dobry kandydat nie wygrał.
  Pozdrawiam cię Man takim naszym swojskim Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam!!

  Cytuj
 • 12 sie 2009

  Co wy ludzie wogóle gupoty gadacie, jak widać że nic nie wiecie. Zapytajcie sie tylko ile dał pieniędzy burmistrz na ważne rzeczy, na pomoc ludziom, na straż pożarną, samochody dał i różne porzyczki. Inni tak nie dają, ten z Raciechowic też pewnie nie daje tak dużo ile się należy. Do domów asfalty położył, chodniki porobił i teraz jest w różnych wsiach bezpiecznie. Kanalizacje budują nowoczesną z rur niemieckich to go znowu ta gazeta atakuje że drogo, że niby coś tam. A ja wam mówie że takiego gospodarza to nie miały Myslenice i mieć nie będą.

  Cytuj
 • 12 sie 2009

  [quote]Co wy ludzie wogóle gupoty gadacie, jak widać że nic nie wiecie. Zapytajcie sie tylko ile dał pieniędzy burmistrz na ważne rzeczy, na pomoc ludziom, na straż pożarną, samochody dał i różne porzyczki. Inni tak nie dają, ten z Raciechowic też pewnie nie daje tak dużo ile się należy. Do domów asfalty położył, chodniki porobił i teraz jest w różnych wsiach bezpiecznie. Kanalizacje budują nowoczesną z rur niemieckich to go znowu ta gazeta atakuje że drogo, że niby coś tam. A ja wam mówie że takiego gospodarza to nie miały Myslenice i mieć nie będą. [/quote]
  U nos tez godali, że w Myslenicach to dopiero władza, że hej!
  Każdemu dają- strażakom dają, babom z koła gospodyń dają (a baby władzy nie), dzieciskom dają no normalnie wszystkim dają.
  Ino jednego nijak nie pojmujem jak wszystkim dajom to komu zabierają ???
  Musi czary czy jak...?

  Cytuj
 • 12 sie 2009

  No pewnie ze nie beda. Poczta pantoflowa donosi ze po niepomyslnych wynikach wyborow, obejmie on zaszczytne stanowisko Wojta Harbutowic. Od zaraz. Harbutowice bowiem, juz maja 1000 letni plan zagospodarowania przestrzeni. Rozwidlenie "Zakopianki", bezposrednie polaczenie kolejowe ze Stolica. Budowe czterdziesto-dwu pietrowego gmachu-bazy obserwacyjnej Wojta, ktory dzieki temu lepiej bedzie mogl dogladac swych wlosci. Pomiesci on wszystkie urzedy potrzebne petentom do zalatwienia od reki spraw zwiazanych z zyciem codziennym. Najwyzej polozony bedzie gabinet Wojta, z widokiem na Tatry i stolek w Parlamencie Europejskim. A na nizszych pietrach powstanie Galeria Harbutowicka, restauracja na wzor sejmowej, zeby zapasy "jablek" byly swieze i pod reka. Juz nawet sluchy dochodza ze zaprzyjaznieni senatorowie sa w posiadaniu planow Palacu Kultury i Nauki, na ktorego wzor, domniemam zostanie wybudowana ta duma Malopolski. A wtedy dopiero Harbutowice zaslyna nie tylko w Polsce, ale i na calym Swiecie. A John Cleesee z Pcimia zzielenieje z zazdrosci.

  Czego Harbutowicom zyczy, Mysleniczanin007.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Maniek zapewne zupełnie nieświadomie wywołał wilka z lasu. Do dziś dnia nie wiemy dlaczego gmina do budowy kanalizacji używa bardzo drogiej technologii, zupełnie pomijając opinie fachowców mocno krytykujących tą decyzję. Nikt nie umie też odpowiedzieć czy wizyta jaką odbył w ubiegłym roku w niemieciej fabryce KERAMO STEINZUG burmistrz wraz z prezesem MPWiK była wystarczającym powodem żeby skanalizować za zawrotną kwotę takie miejsca jak np. Bulina używając rur kamionkowych, kiedy w centrum Myślenic wystarczające okazały się rury PCV.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Jak kogoś stać na merola to sie nie będzie tłukł zaporożcem. Rura kamionkowa ma wszystkie inne rury pod sobą. Nigdy się nie zatyka i wszystko w niej leci prosto do oczyszczalni nawet jak jest pod górę i to bardzo a wiadomo jak jest na Bulinie.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Tylko po co ktoś wydaje kasę na merola skoro do dojeżdzania do pola, bitą drogą wystarczyłby mu polonez. Autostrady są kilka klas lepsze niż drogi jednojezdniowe o 3 metrach szerokości ale nikt ich na Bulinie nie buduje. Choć może zacząć znając fantazję naszych władz.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Fantazja fantazją a kasa kasą.
  Słyszałaś coś może Greto o prowizjach w handlu materiałami budowlanymi? Zdaje się, że działa to tak: im więcej materiałów, im więcej kosztują, tym z prowizji większa kasa.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Prowizja występuje nie tylko w handlu materiałami budowlanymi.
  Pytanie brzmi: kto zjadł ciastko?

  :)

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Prowizja występuje nie tylko w handlu materiałami budowlanymi.
  Pytanie brzmi: kto zjadł ciastko?

  :)

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Odpowiedz brzmi; Pani Prezes. Sa jakies pytania dodatkowe? ;)

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  A kto pozostał głodny?

  :)

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Odpowiedz brzmi; podatnicy.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Fakt!
  Rurą kamionkową się nie najedzą.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  powdzioł ło tym Ferdydurke jak to Maciek dlo Andrzeja wsodził rurke w dziurke. Wyjicie, rurko było kamienno a nie z pcv-oła, by jedrzeja z Zawady kupa 100 km/h nia za................oła.

  Cytuj
 • 13 sie 2009

  Temat o myslenickiej poezji wydal sie byc malo popularny a tu, prosze. ;)

  Cytuj

Odpowiedz