Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 17 sie 2009

    I oto wyłania się zza rusztowań termomodernizacja budynku policji. Piękny sinonioebieski kolor - prosto z SEDNA. Ciekawe kto dobierał kolory i co chciał przez to powiedzieć.

    Cytuj
  • 17 sie 2009

    BAL-u! są dwie możliwości:
    1/ albo optymistycznie i solidarnie kolor SEDNA = prawda i zaufanie społeczne,
    2/ nie mało optymistycznie - jak naczelny pójdzie siedzieć, to przynajmniej kolor będzie go uspokajał :)

    A z innej beczki - podobno kampania wyborcza rusza w Myslenicach! Szanowny nam rządzący podobno umówł sesję zdjęciową w jednej z nowootwartych firm w MYślenicach a czy w drugiej to nie wiem - ale sprzatają że sie kurzy:-)
    No tak będzie brzmiało dumnie: "Stworzyliśmy nowe miejsca pracy". Potem wzorem lat ubiegłych obfotografują kanalizacje, chodniki , halę w Trzmeśni i na koniec cud techniki z zakresu ochrony środowiska!
    Oj będzie się działo!

    Cytuj
  • 17 sie 2009

    [quote]BAL

    A z innej beczki - podobno kampania wyborcza rusza w Myslenicach! Szanowny nam rządzący podobno umówł sesję zdjęciową w jednej z nowootwartych firm w MYślenicach a czy w drugiej to nie wiem - ale sprzatają że sie kurzy:-)
    No tak będzie brzmiało dumnie: "Stworzyliśmy nowe miejsca pracy". Potem wzorem lat ubiegłych obfotografują kanalizacje, chodniki , halę w Trzmeśni i na koniec cud techniki z zakresu ochrony środowiska!
    Oj będzie się działo!

    [/quote]
    I jak znam życie przyniesie to całkiem niezłe efekty.
    Myślę, ze "miłosciwie nam rządzący" wygra w cuglach i na nic zda się wszystko o co walczą jego oponenci.
    Chleba i igrzysk - nie wysokiej kultury, strazackich imprez nie wernisaży.... W taki pejzaz wpisuje się ekipa z dolnego przedmiescia...

    Cytuj
  • adzygmunt 17 sie 2009

    Jaka tam hala w Trzemeśni!!!
    Trochę większy kurnik coś 24m na coś 14m, sanitariaty i to wszystko!

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    Jak napisał MrO "chleba i igrzysk" i zwycięstwo zapewnione i tak będzie.
    Co tam że śmierdzi co że przekręty przecież większość wychowana w dawnym systemie uważa że tak właśnie powinno być.Jesteś uczciwy cenisz pewne wartości
    toś frajer ten co potrafi kombinować ,ustawić siebie i rodzinę to jest gość.

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    .... W taki pejzaz wpisuje się ekipa z dolnego przedmiescia...

    MrO
    O jaka ekipę z dolnego przedmieścia ci chodzi bo nie jestem na bieżąco?

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    Radny Czesław i radny Edward to jedyni politycy związani z dolnym przedmieściem jakich znam. Pierwszy z racji miejsca pracy, drugi z racji miejsca zamieszkania.

    Czy o nich chodziło w tej dla mnie również tajemniczej wypowiedzi?:)

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    A gdzie znajduje się dom rodzinny Najmiłościwiej nam panującego??
    Czyz nie w alei klonowej?

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    [quote]A gdzie znajduje się dom rodzinny Najmiłościwiej nam panującego??
    Czyz nie w alei klonowej?[/quote]
    Jednym słowem myslenicka GTW-tylko gdzie ten nasz lokalny Rywin?

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    Ostatnie odnosi się do postu Grety. zacytowałem sam siebie przepraszam nie wypada tym bardziej, że daleko mi do wielkości Wielkich jak np. cytowani już radni o tak pięknych i wdzięcznych imionach jak Czesław i Edward. Jeszcze raz przepraszam

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    Jak donoszą źródła zbliżone do dyrektora J., GTW w ostatnim czasie przyjęła charakter Grupy Pragnącej Utrzymać Władzę. Mimo iż do wyborów pozostał ponad rok w obozie panującym pozostanie u steru jest tematem który zdominował wszystkie działania.
    Śmierć zajrzała co poniektórym w oczy...

    :)

    Cytuj
  • 18 sie 2009

    Nadmierny optymizm Greto wynikający prawdopodobnie z nieznajomości specyfiki lokalnego srodowiska.
    Tutaj nic nie podlega logice myślę, że nie ma mowy o rozbiciu układu z co najmniej dwóch powodów:
    1. Nie ma sensownego kontrkandydata
    2.swojskość w tym środowisku ma w tym środowisku duże znaczenie (podobnie jak swojska kielbasa)

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    Pozwoliłam sobie dorzucić pewną dozę optymizmu, która nie wynikała wcale z nieznajomości słynnej swojskości środowiska rodem z serialu Rancho. Poznałam ten specyficzny folklor już dawno temu. Poza tym nawet z "kręgów zbliżonych do" dochodzą mnie wieści że nie każdy z "kolegów" jest pewien czy ponownie pojawi się na liście. Dla mnie ważniejsze jest to co powiedział jeden ze znajomków słynnego dyrektora: "Oni już tylko myślą o wyborach."

    :)

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    Dziwisz sie Greto? Przeciez to "Miec, albo nie miec". Jak wypadna z gry, nie bedzie juz lobby "kamiennego kregu" a wtedy zakonczy sie "sen o dolinie" ;)

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    Greto swojskość typu serial Ranczo bynajmniej nie dotyczy tylko relacji w samorządach ale każdych relacji społecznych w naszym kraju. Świetnie widać to np. w prywatnych firmach w naszym mieście gdzie kierownicze stanowiska obejmują mierni ale wierni (najlepiej krewni). I nikogo to nie tylko dziwi ale wszyscy to akceptują.

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    A ja proponuję, rzeby ulicę Kazinierza Wielkiego gdzie ostatnio przejerzdżałem przypadkiem jadąc do Czech i ujżałem te przepiękne klony, przemianować na ulicę imienia obecnego Burmistsza. I to jeszcze teraz przed wyborami i tą głupią wżawą która w czasie nich nastąpi, jako chołd uznania i wdzięczności dla najlepszego Burmistsza w historii Myślenic. Kazimierza Wielkiego i tak nikt nie zna a o Burmistszu można spokojnie powiedzieć: "zastał Myślenice drewniane a zostawił mórowane".
    Można też innymi przysłowiami opisać jego zasługi bez których Wasze miasto tkwiłoby nadal w zaścianku np:
    "Zastał gminę nieprzejrzystą a zostawił jak szkło czystą i z halą strzelistą"
    albo
    "Drzwi szklane, drzwi szklane, drży każdy złodziej, kiedy nań oko przez nie ma Nasz Burmitsz Dobrodziej"
    no to pozdrawiam i pamiętajcie rze cudze chwalicie a swego nie znacie.
    Zdzichu

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    Dzień dobry
    Ja chciała sie przedstawić. Ja być w wasze miasto niedawno i słyszała że tu można zrobić kariera jak sie lubi. Można zostać radna, burmistrza, dyrektora, drogowca - co lubić. Moje polski być troche słaba ale ja trenować dużo.
    Forum to być ciekawa, ja sie cieszyć. Mnie sie podobać polska dziewczyna i ja marzyć żeby zostać w tutaj i mieć żona i być ważna. Myśle że Wy mi pomóc w ta fajna forum.
    Pozdrawiać
    Wuj Józef z Japonii

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    No tu mozna by zgromadzic calkiem pokazne grono potencjalnych kandydatow ;)
    Ale jak szumia klony i Sedna strony, wnioskuje ze juz znam zwyciezce. Jednak dla dobra konkursu porzuce te zakulisowe spekulacje. Nie chce uprzedzac faktow kto w tym wyscigu ma palme pierwszenstwa :)
    Oczekujacy na wyniki, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    [quote=witroz]Greto swojskość typu serial Ranczo bynajmniej nie dotyczy tylko relacji w samorządach ale każdych relacji społecznych w naszym kraju. Świetnie widać to np. w prywatnych firmach w naszym mieście gdzie kierownicze stanowiska obejmują mierni ale wierni (najlepiej krewni). I nikogo to nie tylko dziwi ale wszyscy to akceptują. [/quote]
    Prywatne to przeciwieństwo publicznego.
    Nie ma znaczenia dla ogólu co robię np. ze ścianą swojego domu natomiast nie mam prawa niszczyć budynku użyteczności publicznej.
    Przeraża mnie fakt, że osoby sprawujące funkcje publiczne nie biorą w swych działaniach pod uwagę szeroko rozumianej kontroli społecznej podejmując decyzje totalnie sprzeczne ze społecznymi oczekiwaniami.
    Wkurza mnie nepotyzm w samrządzie bo o ile nie ma znaczenia dla mnie czy obiad w knajpie zaserwuje mi cioteczny brat szwagra ze strony babki właściciela o tyle
    to kto będzie podejmował decyzje administracyjne będzie już miało dla mnie znaczenie.
    Przeraża mnie bezmiar niekompetencji i lekcewazenia petenta w tzw. administracji samorządowej, arogancja władzy ale najbardziej przeraża mnie fakt, że to wszystko jeszcze długo, długo będzie trwać...........

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    O niemądra, niemądra MrO.
    Co Ty pisać nie rozumieć. Ty nie doceniać wasza burmistrza. W Japonia taka człowieka to móc zostać nawet Shoguna!

    Wuj Józef

    Cytuj
  • 19 sie 2009

    Moje polski być troche słaba ale ja trenować dużo.

    Może potrenuj więcej wzrok i umysł abyś nie plótł takich głupstw. Mam nadzieję, że nie będziesz brał udziału w następnych wyborach bo takich ślepców nam nie trzeba. To Towarzystwo Wzajemnej Adoracji raz na zawsze trzeba rozgonić.
    Nauczyciele i lekarze już sobie porządzili, czas na fachowców !

    Cytuj
  • 20 sie 2009

    Wszyscy ludzie, ktorzy popierają obecnego Burmistża paczą w przyszłość i pozytywne dokonanie rozbudowy, a ci co go nie popierają to chyba tylko z nienawiści!
    Wymienie dokonania:
    - uporządkowanie śmieci - nowoczesne wysypisko zgodnie z prawem i NIK.
    - uporząkowanie PKS - nowoczesny dworzec i Galeria dla wszystkich rodzimych kupców
    - uporządowaie strefy przemysłowej - nowe miejsca pracy w Coopers i w asfaltowni
    - budowa hali widowiskowo-sportowo-ekonomicznej za 21 milionów, kiedy wszędzie kryzys
    - uporządkowanie zieleni miejskiej - wycięcie wszędzie drzew zagrażających i posadzenie niezagrażających
    - świetne stosunki z politykami, radnymi, posłami i senatorami i gwiadami rocka
    - Dni Myślenic - super program, super prowadzenie przez Pana Stanisława, super zabawa, super piwo, sóper promocja
    - budowa dzięki Burmistżowi hali w szkole Średniawskiego
    - budowa Orlika i szczelnicy
    A to tylko niektóre.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    Cytuj
  • 20 sie 2009

    [quote= Zdzichu z Suwałk]Wszyscy ludzie, ktorzy popierają obecnego Burmistża paczą w przyszłość i pozytywne dokonanie rozbudowy, a ci co go nie popierają to chyba tylko z nienawiści!
    Wymienie dokonania:
    - uporządkowanie śmieci - nowoczesne wysypisko zgodnie z prawem i NIK.
    - uporząkowanie PKS - nowoczesny dworzec i Galeria dla wszystkich rodzimych kupców
    - uporządowaie strefy przemysłowej - nowe miejsca pracy w Coopers i w asfaltowni
    - budowa hali widowiskowo-sportowo-ekonomicznej za 21 milionów, kiedy wszędzie kryzys
    - uporządkowanie zieleni miejskiej - wycięcie wszędzie drzew zagrażających i posadzenie niezagrażających
    - świetne stosunki z politykami, radnymi, posłami i senatorami i gwiadami rocka
    - Dni Myślenic - super program, super prowadzenie przez Pana Stanisława, super zabawa, super piwo, sóper promocja
    - budowa dzięki Burmistżowi hali w szkole Średniawskiego
    - budowa Orlika i szczelnicy
    A to tylko niektóre.
    pozdrawiam
    Zdzichu [/quote]

    "uporządkowanie śmieci"? Co przez to chciałeś powiedzieć? To że jest coraz mniej pojemników na śmieci w mieście i nie ma gdzie tych śmieci wyrzucić? To że, w Myślenicach niemalże wszędzie można się natknąć na śmieci? A jeśli chodzi o wysypisko, to moim zdaniem decyzja o jego rozbudowie to wielki błąd! To wysypisko powinno być zlikwidowane! Teraz będzie jeszcze więcej śmieci i jeszcze większe zanieczyszczenie środowiska. Wątpię w to, że uda się to składowisko zabezpieczyć gdyż to wymaga niebagatelnych nakładów finansowych.

    "...nowoczesny dworzec" - A Gdzie ty masz nowoczesny dworzec PKS? Powinien już dawno stać a co jest teraz? Bałagan... Nie ma dworca ani galerii. A kto na tym cierpi? Ano My, mieszkańcy! Za coś takiego ty chcesz kogoś chwalić? Zastanów ty się nad tym...

    " ...nowe miejsca pracy w Coopers i w asfaltowni" - Owszem w asfaltowni są miejsca pracy ale ten zakład zatruwa nam miasto. Kiedyś zetknąłem się ze sprawą, w której inwestor nie dostał pozwolenia na budowę asfaltowni. Pomimo, że planował inwestycję z dala od miasta (nie pamiętam jakiego miasta), w miejscy, w którym bez przeszkód taki zakład mógłby funkcjonować nikomu nie szkodząc ani niczego nie zanieczyszczając. Mimo wszystko pozwolenia nie dostał. A w Myślenicach co jest? Ano ktoś wydał zezwolenie na budowę takiego zakładu niemalże w centrum miasta! Pomimo tego, że zakład ten ma zdecydowanie negatywny wpływ na ludzi i środowisko. Ale co tam, interes inwestora ważniejszy niż zdrowie mieszkańców...

    "Dni Myślenic - super program ..." - Według mnie to program tegorocznych DM był delikatnie mówiąc średniej jakości. Zwłaszcza wybór Gwiazd pozostawiał wiele do życzenia. Moją uwagę przyciągnęła tylko Budka Suflera. Owszem może innym odpowiadał taki wybór, kwestia gustu.

    Podsumowując, nie przesadzaj z tym wychwalaniem. Niech zobaczę w Myślenicach ten obiecany dworzec PKS, niech ujrzę porządek i czystość, niech w tym mieście zobaczę inwestycje, które będą wykonywane z myślą o mieszkańcach (np. ścieżki rowerowe, lepsze drogi, droga zachodnia, porządny stadion piłkarski dla Dalinu, Więcej parkingów w centrum) to może wtedy pochwalę władzę. Na razie do chwalenia mi daleko. Owszem, trochę zrobiła obecna władza, ale spójrz ile jeszcze jest do zrobienia...

    Cytuj
  • 20 sie 2009

    Wszędzie ładnie, wszędzie zielono, rozwój i porządek dzięki jednemu człowiekowi - Burmistżowi.
    A Twój post Warmer nieobiektywny, pełen nieprawdy i dyktowany chyba z nienawiści. Każdy to widzi.
    Nic dodać nic ująć.
    pozdrawiam
    Zdzichu
    ps. Uważaj bo dołączysz do Grety i cyrka a tego chyba byś nie hciał.

    Cytuj
  • 20 sie 2009

    Zdzichu!
    Dobra robota.
    Szczególnie podoba mi się fragment "... super piwo, sóper promocja"
    Po prostu megasupersóperekstra!

    Cytuj

Odpowiedz