Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • Zdzichó Kowal PJN 30 wrz 2010

    I ksiomdze!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • adzygmunt 30 wrz 2010

    Nie liczę na stanowisko, bardziej mnie interesuje INTRATNE!

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    A dopiero jak mocne ma poparcie z PKS-u, super mocne.

    Cytuj
  • adzygmunt 30 wrz 2010

    gość Stanowisko na dworcu /przystanek autobusu/ mnie nie interesuje. Mam rower, rolki i "Rower'a"

    Cytuj
  • 11 paź 2010

    My tu tak gadu gadu o wyborach, strażakach itp a właśnie widziałem w TV, że zawiedziony Jarosław K. pochody z pochodniami nam zaczyna urządzać i do buntu nawoływać. Chyba w 1933 roku już gdzieś to przerabiano.........

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    strażacy mają teraz trochę namieszane w głowach ale ogólnie to mądrzy ludzie więc przemyślą sobie na kogo głosować. tylko krowa nie zmienia poglądów. w czasie kampanii poznają lepiej P. Kielana

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    W Gazecie Myślenickiej jest wypowiedź burmistrza Ostrowskiego;

    Cyt; błędem było wejście gminy i zarządzanie w spółce PKS. Natomiast podkreślam, że występując ze spółki uratowaliśmy gminę od spłaty poręczeń kredytowych związanych z zakupem taboru transportowego dla PKS.

    Jak czytamy powyżej gmina zarządzała w spółce PKS, a więc na pewno przyczyniła się do wzięcia kredytu przez PKS (bez poręczenia i zgody gminy PKS kredytu by nie otrzymał). Również wcześniej rada gminy zaakceptowała plan restrukturyzacji PKS. Plan restrukturyzacji, który był planem od samego początku niemożliwym do zrealizowania, oprócz sprzedaży działki na dworcu.

    Kredyt od samego początku był niemożliwy do spłacenia z powodu ujemnego bilansu spółki. Tak więc gmina przyczyniła się do zadłużyła PKS a potem zostawiła go z wielomilionowym długiem. Również decyzja o zakupie takich autobusów była zła. To Ostrowski podnosząc rekę na zebraniu wspólników miał bezwzględnie decydujący głos o podjęciu uchwały w sprawie kredytu i zakupu autobusów.
    Czyli gmina zarządzała w spółce PKS a odpowiedzialność przerzuca na innych.

    Wiem, że były pewne sprzeciwy na zakup tych autobusów ale czyjaś ambicja i mała wyobraźnia miały większy wpływ na decyzje w tej sprawie.

    Całą tę sytuację z PKS-em porównuje do zarządzania gminą.

    Cytuj
  • 20 paź 2010

    bez PKS-u jak bez ręki. dziwny jest człowiek co sam sobie odcina rękę

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Znalazłem to dziś na necie

    http://www.mos.gov.pl/artykul/70_infrastruktura_i_srodowisko/11599_myslenice_dwie_umowy_o_dofinansowanie_w_ramach_poiis.html

    Będziemy unieszkodliwiać odpady z obszaru zamieszkałego przez ok. 230 tys. osób.
    Jakoś nie zdawałem sobie z rozmiarów planów naszych włodarzy.

    Dla mnie to tragedia. Piękna wizytówka dla niby miejscowości turystycznej:

    PRZYJEŻDŻAJCIE DO NAS, WASZE ŚMIECI JUŻ U NAS SĄ

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Dzięki za link kruk, wrzucam do innych wątków.

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Podoba mi się jak pracownicy PKS jęczą że zostali źle potraktowani. Niech sobie przypomną jak traktowali pasażerów jeszcze 20 lat temu. Niech się teraz nie dziwią że ich potraktowano tak samo. Co za ironia losu.

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Do Kruka!

    Widzisz teraz jak byli okłamywani wszyscy i Ty również. Najfajniejsze sa te zdjęcia na początku prezentacji z tzw przez mieszkańców mojej wsi pseudokonsultacji społecznych. Jest się czym pochwalić... Tyle ludzi w jednym miejscu i oczywiście władza. Wszędzie. Zawsz dla dobra ogółu - bo i jakże warto poświęcić myślenice dla śmieci! Szczytny cel!. Czekam na wybory - a po nich może sie okazać, że prezesem ZUO będzie nik inny jak Nasz Ukochany Wodź. Któż jak nie On zna się bowiem na śmieciach. Bo gospodarka odpadami jest ważniejsza niż ludzie!

    Przejrzyjcie na oczy moi drodzy! To że ogródek władzy stanowi piękny oświetlony, ukwiecony i świateczny Rynek, to poza nim śmieci.

    Vivat wycieczki poglądowe, Vivat powiat Limanowski! Vivat wola mieszkańców!

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Borzęcanka, gwarantuje że zmienisz zdanie o Limanowej jak przeczytasz ten artykuł; http://odpady.org.pl/plugins/content/content.php?content.3738

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Nuśeniczaninie - pogrążyłeś mnie - tam piszą o spalarni w Myślenicach!!!

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Na spalarnie nie ma zezwolenia moja droga, przynajmniej na razie.

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Mało znam sprawę, ale czy to znaczy, że gdyby nie modernizacja wysypiska (nasze stare też chyba niebawem kwalifikowałoby się do zamknięcia), wtedy to my wozilibyśmy nasze śmieci w świat i płacili za to Bóg wie ile?
    To w końcu dobrze, czy nie, że mamy to wysypisko?

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Brut a ile teraz płacisz za wywóz śmieci do Myślenic?

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    8,63 za tydzień. Nie wiem, ile płacili w Limanowej wcześniej. I nie wiem, ile teraz...

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    To drożej niż w Limanowej, dlaczego Brut, dlaczego?
    Polecam dla porównania;
    http://odpady.org.pl/plugins/aktualnosci/aktualnosci.php?0.view.825

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Masz rację. Na moją 4 osobową rodzinę wychodzi u nas drożej niż tam (po ich podwyżkach) o jakieś 70%. Pytanie - jak często odbierane są tam śmieci. Wiem, że w niektórych miejscach Krakowa (może we wszystkich) odbierają śmieci raz na 2 tygodnie. Jak jest w Limanowej - znowu nie wiem...

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Jesteś nieoceniony M007. Nie widzę tu nigdzie samej Limanowej, ale wnioskuję, że tam również śmieci wywożone są dwa razy w miesiącu (jeśli się mylę, to mnie popraw). U nas 4 razy. No to z tym porównywaniem cen bylibyśmy chyba nie fair, bo u nas jednak (licząc dla pojemnika - a nie wyobrażam sobie, żeby był odbierany rzadziej) wychodzi taniej (na razie). No chyba, że tamtejsze pojemniki są większe - Ty pewnie znowu będziesz wiedział...

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Czy wiem? Nie muszę tego wiedzieć. Ale jak chcesz więcej informacji, wystarczy się zorientować. Zadzwonić gdzie trzeba - informacja dostępna dla każdego. Ale jak się tylko siedzi i czeka aż zrobią to inni... No cóż kwestia przyzwyczajenia ;)

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Ale chyba nie chodzi o to, że Ci brakło argumentów, więc pijesz do mnie... To Ty pytałeś, dlaczego u nas jest drożej, dlaczego...

    Cytuj

Odpowiedz