Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 31 lip 2009

    Dobrze to Cyrk ująłeś - aglomeracje mają dzielnice podmiejskie, gdzie mozna uprawiac rekreację i tego się trzymajmy. Taki ma status nasze Zarabie i nawet wysypisko temu nie zaszkodziło czy wytwórnia mas bitumicznych. W tym roku zauwazyłem nawet więcej przyjeżdżających niż w zeszłym.
    Natomiast czym innym jest tworzenie kurortu, na to trzeba miec pomysł, środki i liczyć się z konsekwencjami jakie to za sobą pociągnie - jednym z nich jest drozyzna w sklepach. To jest fakt wystarczy pobyc troche w rodzimych kurortach nadmorskich.
    Mogę kilka cen przytoczyć z Kołobrzegu z początku lipca, np. 1 kg truskawek 10 zł, 1 kg czereśni - 14 zł itp.

    Cytuj
  • 31 lip 2009

    Drogi Witrozie

    Heroiczna obrona nieopatrznie wypowiedzianych przez burmistrza słów przysporzy Ci być może jego względów, pamiętaj jednak, że używając w tym celu marnej jakości argumentów ekonomicznych narażasz na szwank swoją reputację na forum. Drożyzna w sklepach, którą straszysz nie przekona nawet ucznia z podstawówki bo już ich uczą o istnieniu w gospodarce mechanizmów regulacyjnych. Ktoś sprzedaje czereśnie po 14 zł, więc jeden płaci, drugi zarabia. Myślenice kurort to możliwość zarobku dla właścicieli sklepów, restauracji, pubów wynajmujących noclegi, taksówkarzy, instruktorów sportów zimowych i letnich, budowlańców stawiających domki letniskowe, wille, hotele, pośredników kredytowych, banków i kochanego ZUO, które przyjmie więcej śmieci. To również korzyść dla Ciebie bo dom lub mieszkanie, które posiadasz będzie więcej warte.
    Ekonomia to naprawdę prosta i logiczna nauka.
    :)

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    w Kołobrzegu, powiadasz witroz,
    byłeś na festiwalu pieśni zaangażowanej? Jak występ, zdobyłeś bursztynowe jaja?
    Aha, jeszcze jedno!
    Jak spotkasz Maćka na korytarzu,podsuń mu temat utworzenia,wzorem innych kurortów,alei gwiazd. W Myśleniach, międzyzdrojach małopolski proponuję aleję gwiazd politycznych, w tym samorządowych oraz filantropów. Szerokie znajomości burmistrza gwarantują sukces tego przedsięwzięcia. Odciśnięte dłonie, stopy, kieszenie, fragmenty wypowiedzi juz dzisiaj mogłyby umilać spacer mieszkańcom z rynku na zarabie i z powrotem.

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    W takiej alei powinny być ale odciski palców???

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    Fantastyczny pomysł kolego Załamany:)

    A ileż kubików specjalnej mieszanki betonowej mógłby dostarczyć ZIBET na taką aleję gwiazd? Wszak lista osób godnych tego rodzaju wyróżnienia wymagałaby zabetonowania jednego brzegu Raby aż do samej Stróży gdzie patronat na tą inicjatywą przejąłby wójt Daniel Obajtek.

    :)

    Cytuj
  • adzygmunt 1 sie 2009

    Najpewniej byłoby tego kogoś postawić w świeżo wylany beton na alejkę. Nie byłoby żadnych złudzeń co do owego osobnika! A jak wierność odtworzenia!!!

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    Greto! Ekonomia to nie nauka ścisła. Nie chcę tu powtarzać truizmów ale kurort w M-ce nie oznacza, że wszyscy będziemy piękni i bogaci. W Zakopanem też wielu ludzi żyje poniżej minimum socjalnego. A konkretniej ceny mieszkań z wielkiej płyty w Kołobrzegu nie są droższe niż w Myślenicach niedawno były nawet tańsze.

    Załamany! Nie będą odbierał Ci praw autorskich to tej cennej inicjatywy. Sam możesz zgłosić to Maćkowi na korytarzu. Ja na pewno będę popierał, zwszcza w wersji Drivera - z odciskiem palców.

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    żarty żartami ale zapytałem Cię Witroz o Zawadę. Czy coś Ci wiadomo na temat niedoszłej tam inwestycji?

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    Nie wiem Cyrk. I tego się będę trzymał. Im mniej wiem tym lepiej śpię.

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    Wszechstronność Witroza zadziwia nawet Gretę J.
    Człek ów bez wahania potrafi powiedzieć ile w Kołobrzegu kosztują czereśnie, truskawki i mieszkania z wielkiej płyty, oraz jak to się ma do cen w Myślenicach. Wie również dość dokładnie ile osób w Zakopanem żyje poniżej minimum socjalnego.
    Sobie tylko znaną metodą pomierzył liczbę turystów, którzy odwiedzili nasze miasto w tym i ubiegłym roku.

    Zawstydzona swoją ignorancją Greta zapytuje więc:
    Czy jest na świecie miejsce gdzie wszyscy są piękni i bogaci a nikt nie żyje poniżej minimum socjalnego?
    Czy tylko roztropności burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego i powstałym pod jego skrzydłami asfaltowni i wysypisku zawdzięczamy to, że tutaj żebracy nie słaniają się z głodu na ulicach?
    I czy wprowadzenie ograniczeń w handlu na Końskim Rynku nie było pochopną i nieprzemyślaną regulacją, w wyniku której na truskawki i czereśnie stać będzie jedynie najbogatszych?

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    [quote=witroz]Nie wiem Cyrk. I tego się będę trzymał. Im mniej wiem tym lepiej śpię. [/quote]

    W Urzędzie obowiązują prawa jak w mafii:

    "MNIEJ WIESZ - DŁUŻEJ ŻYJESZ"

    :)

    Cytuj
  • 1 sie 2009

    [quote=witroz]Nie wiem Cyrk. I tego się będę trzymał. Im mniej wiem tym lepiej śpię. [/quote]
    Może zatem redaktorzy GM zrobiliby materiał na ten temat. Wiem coś o tym ale jako przedstaswiciel SEDNA umiem tylko kłamać. Nie chciałbym zatem wprowadzać obywateli w błąd a z drugiej strony jako obywatel chciałbym się czegoś dowiedzieć na temat podobno niemałego projektu inwestycyjnego, który straciliśmy z powodu wizjonerskich planów rozbudowy wysypiska.
    Pewnie jednak GM o tym napisze.
    ;)

    Cytuj
  • 2 sie 2009

    Greto jest takie piękne miejsce, ale nie wiem czy Cię tam zabiorę. Zgryźliwa się robisz a nie ma nic gorszego od zrzędliwej baby. Licze jednak, że ...

    Cytuj
  • 2 sie 2009

    jeżeli Myślenice mają być miejscem gdzie mieszkańcy Krakowa będą przyjeżdżać po pracy, lub na weekend to nie przeszkodzi temu ani wysypisko ani WMB. Podstawą tego typu turystyki jest atrakcyjność oferty spędzenia tych kilku (kilkudziesięciu) godzin w naszym mieście i gwarantuję, że nikt z turystów nie zwróci uwagi na w/w. mankamenty.
    Moim skromnym zdaniem zamknięcie zarabia dla ruchu samochodowego z jednoczesnym stworzeniem miejsc w których można pozostawić auto wprowadziłoby więcej dla atrakcyjności naszego miasta niż likwidacja WMB

    Cytuj
  • 2 sie 2009

    Nie no jasne, że WMB to fajna rzecz, która co prawda powinna zniknąć za jakiś miesiąc bo POLDIM kończy moderniazję zakopianki ale chyba postoi dłużej bo gdzie indziej znajdzie się kretyn, który pozwoli ją zlokalizować.

    Niby WMB emituje sporo szkodliwych drobnych pyłów do atmosfery, niby wypuszcza trochę toksycznych i rakotwórczych węglowodorów ale któżby się tym przejmował skoro są DNI MYŚLENIC kiedy można się po swojsku schlać, zerzygać i chwalić burmistrza nie czując nic, z wyrzutami sumienia włącznie.
    :)

    1 Cytuj
  • 3 sie 2009

    Greta powiedz czy myślisz, że jak WMB zostanie zamknięta to do naszego miasta nagle zjadą turyści?
    WMB jak i wysypisko jest problemem dla mieszkańców Myślenic, a nie dla przyjezdnych. Zapytaj tych co do nas przyjeżdżają czy wiedzą co się dzieje z papierkiem po właśnie zjedzonym lodzie jeśli wogóle wyrzucą go do kosza, a nie na trawnik.

    Cytuj
  • 3 sie 2009

    Od dłuuuuższego czasu zastanawiam się skąd w tej kobiecie bierze się tyle jadu i zgryźliwości w stosunku do M.O. Czyżby zranione uczucia w przeszłości? Zawiedzione nadzieje? Każdy jej post nie byłby postem, gdyby nie zawierał w sobie jakiegoś (choćby najmniejszego) ataku na miłościwie nam panującego...

    Cytuj
  • 3 sie 2009

    Greta i M?
    ;)

    Cytuj
  • 3 sie 2009

    Sama się zastanawiam od kiedy M.O. mnie tak irytuje. Może faktycznie to jakiś uraz z dzieciństwa? Pamiętam jak kiedyś zostawił mnie samą w piaskownicy i poszedł się bawić z Bronkiem z 7 klasy...

    :)

    Cytuj
  • 4 sie 2009

    Jak siegne pamiecia, tak zawsze bylo. Byli tacy ktorzy woleli bawic sie z tym ktorzy mieli bardziej atrakcyjne zabawki. Czym skorupka za mlodu nasiaknie, tym na starosc traci. A moze to kwestia stanowiska? Jak spotkam Macieja na korytarzu, to sie go zapytam o co chodzi ;)

    Cytuj
  • 4 sie 2009

    Jakież to symptomatyczne. Myśleniczanin007, Witroz - wszyscy będą pytać burmistrza na korytarzu! Nie przyjmie Was w gabinecie?:)
    Choć pewnie powinnam Wam zazdrościć bo ze mną nie chcą rozmawiać nawet przez sekretarki
    :)

    Cytuj
  • 5 sie 2009

    Czytając Państwa komentarze dochodzę do wniosku, że Myślenice to jeden wielki smród wydobywający się z wysypiska... Mieszkam nieopodal Krakowa dwa tygodnie temu w weekend omijając korki jechałem przez Wieliczkę do Myślenic... Specjalnie zatrzymałem się w Borzęcie, aby sam na własnej skórze doświadczyć tego smrodu. Spotkało mnie zaskoczenie, bo posiadam czuły zmysł węchu. Zapewniam, że nic nie czulem. Zjechałem trochę niżej i zobaczyłem wytwórnie mas bitumicznych, wiec postanowiłem otworzyć okno, ale po raz drugi nic nie doświatczylem.. Dojechałem na Zarabie aby zaparkować samochód i spotyka mnie wielka niespodzianka widząc piękny obiekt. Pragnę zaznaczyć, że w Myślenicach ostatni raz byłem jakieś 3 lata temu.. Zapytałem jednego z mieszkańców i usłyszałem, że w tej okolicy budowane jest pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej i zaplecze szatniowo-treningowe... Byłem zszokowany rozmachem prac jakie prowadzone są w Strefie Wolnego Czasu. Zapytam miłego człowieka, który był właśnie na spacerze skąd tyle krytyki władzy myślenickiej i osoby pana Burmistrza... Uzyskałem natychmiastową odpowiedź, że on tych ludzi kompletnie nie rozumie, ponieważ Myślenice naprawdę stają się miastem, który świetnie się rozwija podczas kryzysu ekonomicznego na całym świecie.. Zostały mi przytoczone najważniejsze inwestycje jakie pan Ostrowski zrealizował w ostatnich latach (wybudowanie hali widowiskowo-sportowej, boiska "Orlik", nowoczesnych kortów tenisowych, instalacja monitoringu miasta, z tego co ten człowiek mnie poinformował, że w fazie realizacji jest projekt boisk sportowych wraz ze sztuczną nawierzchnią przy szkołach w całej Gminie Myślenice która nie posiada hali sportowej, pragnę również zauważyć, że powstaje boisko przy hali ) Wracając w moje strony całą drogę myślałem skąd rodzą się opinie tak bardzo ubliżające panu Ostrowskiemu? Doszedłem do wniosku, że brak kontrargumentów do inwestycji rodzi wiele frustracji, agresji i obelg... Do Myślenic na wypoczynek przyjeżdżam już od dobrych piętnastu lat, częstotliwość zależy od tego ile mam pracy… Natomiast pierwszy raz zdarzylo się, że nie byłem w Myślenicach przez 3 lata… W minionych latach mogę powiedzieć z cala świadomością, że w Myślenicach nie działo się kompletnie nic… Ostatnie 3 lata dla Myślenic można określić jako złote.. Jestem zszokowany opiniami jakie czytam na tym forum... Zauważam, że pani Greta J., Cyrk itp. to towarzystwo wzajemnej adoracji i podkreślam to z całym naciskiem. Pozdrawiam serdecznie

    Cytuj
  • 5 sie 2009

    Wspaniale! Czuje sie jak w Starozytnym Rzymie. Igrzyska juz byly, polalo sie piwo, mob zadowolony. Czas teraz dla plebeuszy glosic chwale Cezara. Z pelnym brzuchem i pustym pecherzem, swiat wydaje sie pelniejszy!!!! Ave Cesar!! Tylko wez pod uwage Piotrze K. ze wiekszosc z nas tu mieszka. Na stale. Relatywnie po trzech latach absencji, nawet wolnosc piekniej pachnie dla skazanca.
    Reasumujac. Niektorym senatorom nie podoba sie polityka Cezara. Nie pomoga plebeusze ani gwardia petorianska. Widac nie wszystko zloto co sie swieci. Zwlaszcza to przemilczone przez ostatnie 3 lata. Czy sie to komus podoba czy tez nie. Brutusie? Jestes z nami czy przeciwko nam?
    Z historycznego punktu widzenia, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 5 sie 2009

    Udany tekst Działu Promocji UM (Piotrek K )

    Cytuj
  • 5 sie 2009

    [quote]Zapytam miłego człowieka, który był właśnie na spacerze skąd tyle krytyki władzy myślenickiej i osoby pana Burmistrza... Uzyskałem natychmiastową odpowiedź, że on tych ludzi kompletnie nie rozumie,

    Wracając w moje strony całą drogę myślałem skąd rodzą się opinie tak bardzo ubliżające panu Ostrowskiemu? Doszedłem do wniosku, że brak kontrargumentów do inwestycji rodzi wiele frustracji, agresji i obelg...

    Jestem zszokowany opiniami jakie czytam na tym forum... Zauważam, że pani Greta J., Cyrk itp. to towarzystwo wzajemnej adoracji[/quote]

    Piotrek K.
    Cyrk, Greta J. itd. są to ludzie chorzy z nienawiści, zazdrośni o władzę, którzy do niczego w życiu nie doszli dlatego swoje frustracje i problemy wyładowywują na osobie pana Burmistrza Ostrowskiego. :)
    Pozdrawiam

    Cytuj

Odpowiedz