Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

  • adzygmunt 26 lis 2009

    Droga zachodnia tak, rondo przy starej strażnicy po drodze zachodniej do roboty, lub do ponownej przymiarki, po wybudowaniu obwodnicy!!!

    1 Cytuj
  • 29 lis 2009

    Wszyscy dyskutują na temat odciążenia Myślenice , ale chyba tylko Rynk. Nikt nie zainteredsował sie tym, że cała ta obwodnica ma być skierowana w połowie Górnego Przedmieścia na już istniejąca drogę. Cały ruch będzie dalej odbywał się przez Bysinę i Jasienicę, gdzie strach przejść chociażby kawałek do sklepu. Bardzo dobrze, że nie będzie realizowany tak pokopany plan. Projekt konsultowany z mieszkańcami miał być całkim inny. Komu zależało na budowie zjazdu w połowie Górnego Przedmieścia i budowie mostu o nośności 30 ton? Czy ważniejsza jest trasa rowerowa czy od lat umocnione brzegi Bysinki, które pod tą trasę będą naruszane? Mieszkańcy Górnego Przedmieścia zostali jak zwykle wystrychnięci na dudka dla kilku nowobogackich, którzy zaplanowali sobie supermarket. Ale żeby kupować trzeba mieć pieniądze, a w Myślenicach nikt nie myśli o bezrobociu, bo po co.

    Cytuj
  • 29 lis 2009

    dokładnie - posiadamy ziemie od pokoleń! kosztem tychże właśnie "nowobogackich" mały się jej zrzec. żeby im było dobrze. kto wziął pieniądze za taki projekt????

    Cytuj
  • 30 lis 2009

    Przykro mi ''zainteresowana'' wezną Ci

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    Chciałem podziękować pracownikom UMiG w Myślenicach za poinformowanie zainteresowanych choćby w najprostszej formie, o spotkaniu w dniu 4 grudnia 2009. Czy to jest tak męcząca rzecz, która, zabiera tak dużo sił, że osoby pracujące w tym urzędzie nie są w stanie tego dokonać? Choćby umieścić ogłoszenie na stronie www.miasto-info.pl . Ludzie, którzy są zainteresowani tematem „drogi zachodniej” taką informację by przeczytali i poinformowali osoby, które nie mają możliwości korzystania z Internetu. W ten sposób UMiG w Myślenicach dąży do celu, za który obrał sobie przeprowadzenie tej inwestycji wbrew sprzeciwom mieszkańców górnego przedmieścia, Bysiny czy Jasienicy. Apeluję do UMiG w Myślenicach żeby o następnym spotkaniu takowa informacja pojawiła się dwa lub kilka dni wcześniej. Pozdrawiam Misiek_A. Mieszkaniec Myślenic.

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    jakie spotkanie odbyło się 4 grudnia? wiem o spotkaniu 7 grudnia, ale 4????

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    spotkanie było z projektantami drogi

    Cytuj
  • 7 gru 2009

    a ja gorąco chciałam podziękować panu burmistrzowi za dzisiejsze przybycie na debatę społeczną :) bardzo miło, że czas znalazł i mi wszystko wyjaśnił.
    a panu staroście też dziękuję za to, że tak ładnie i spokojnie wszystko wyjaśniał

    Cytuj
  • 8 gru 2009

    Bysina!Burmistrz bezprawnie zabiera mam nasze grunty!Bazując na niedoinformowaniu ludzi i mydląc oczy nowymi terenami budowlanymi chce zwalić nam na głowy cały ciężki transport!Ludzie a wy na to nic???Debata z projektantami drogi odbyła się po cichu o 7.30 w piątek!I nie wniosła niczego,projektanci nie widzieli potrzeby odniesienia się do wniosków włascicieli gruntów.
    Widać że bardzo zależało organizatorom na tym żeby przybyło jak najmniej osób.Zresztą nie jest tu właściwe słowo debata,były to to raczej monologi naszych "dobroczyńców"Pojedyńcze wnioski nic nie dadzą jednoczmy się w walce o prawo do decydowania o nas!!!

    Cytuj
  • 11 gru 2009

    O tego typu "konsultacjach" chyba gdzieś już kiedyś słyszałem.
    Dziwi mnie tylko, że pomimo krótkiego stosunkowo upływu czasu, ani urząd ani inni mieszkańcy gminy nie wyciągnęli odpowiednich wniosków?

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    pytanie - czy obejście/obwodnica zachodnia, to ma być droga KRAJOWA?

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    docelowo: POWIATOWA

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    jednak chyba zamysł jest inny - powinno być: docelowo: krajowa - jakby tak przeanalizować jej projekt - to w zasadzie wychodzi, że to krajowa

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    zgorszony,
    to ciekawe co powiesz jak droga Jawornik-Rudnik-Sułkowice jest... drogą wojewódzką ?

    Planowana obwodnica/droga zachodnia docelowo będzie POWIATOWA a wtedy ul. 3-go maja przejdzie pod Gminę.

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    ok ccc, już nieważne - sprawdziłem dziś to będzie niespodzianka i nagroda na mieszkańców - droga krajowa :D

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    [quote]ok ccc, już nieważne - sprawdziłem dziś to będzie niespodzianka i nagroda na mieszkańców - droga krajowa :D[/quote]
    Jeżeli ma to być droga krajowa to lepiej żeby nie było żadnej drogi. Nie wiem czy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę. Ale przez drogę krajową nie przejadą do lasu czy na swoje pole pod lasem. Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    Chciałem jeszcze powiedzieć że, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie planu drogi to 20 grudnia upływa termin składania wniosków w studium w UMiG w Myślenicach. Chyba że źle słyszałem. Chciałbym jeszcze żeby sprawą tej drogi zajęła się jakaś telewizja bo to naprawdę dobry temat. Burmistrz ma wszystkich mieszkańców w nosie. Co mu tam ludzie głowę będą zawracać jak on ma inne ważniejsze rzeczy na głowie. I nie pojawił się na choćby jednym spotkaniu. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    [quote=:[hr][quote] napisał]ok ccc, już nieważne - sprawdziłem dziś to będzie niespodzianka i nagroda na mieszkańców - droga krajowa :D[/quote]
    Jeżeli ma to być droga krajowa to lepiej żeby nie było żadnej drogi. Nie wiem czy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę. Ale przez drogę krajową nie przejadą do lasu czy na swoje pole pod lasem. Pozdrawiam.[/quote]

    CO za BZDURY !!!

    zgorszony, nie siej zamętu !

    Tak jak wcześniej napisałem - docelowo ta droga/obwodnica zachodnia będzie drogą POWIATOWĄ.
    Wówczas ul. 3-go Maja przejdzie pod opiekę Gminy.

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    [quote]

    CO za BZDURY !!!

    zgorszony, nie siej zamętu !

    Tak jak wcześniej napisałem - docelowo ta droga/obwodnica zachodnia będzie drogą POWIATOWĄ.
    Wówczas ul. 3-go Maja przejdzie pod opiekę Gminy.[/quote]

    bardzo bym chciał, żeby to były bzdury :/ to docelowo droga krajowa - widziałeś projekt tej drogi? czy tam są jakieś przejazdy północ - południe? zwróciłeś uwagę na jej szerokość?
    zapewniam Cię - nie sieję zamętu!

    Cytuj
  • 16 gru 2009

    ja jestem tylko jednego ciekawa... w jaki sposób zareagowałby Pan Burmistrz i wszyscy Ci ktorzy wpadli na genialny pomysł stworzenia Obwodnicy przez duże O, gdyby to ich działka została przedzielona na pół ową Obwodnicą??? Ciekawe czy ich entuzjazm byłby taki sam jak teraz. Wielkie przedsięwzięcie Droga Zachodnia kosztem ludzi, którzy całe życie harowali na tych działkach, żeby przeżyć. Myślę że ostatnie zdanie nie jest napisane nad wyrost bo zapewne w większości przypadków tak było. A co do przebiegu tej drogi między łazienką a tapczanem... jest kilka takich przypadków, gdzie droga przebiega tuż obok domów... Osiedle pod Dalinem... a co za tym idzie??? wykupią działki rolne zrobią drogę a resztę gruntów przekształcą w działki budowlane i "NA PEWNO" sprzedadzą za taką samą cenę...
    Nic dodać nic ująć. Mam nadzieję że w końcu KTOŚ się tym porządnie zajmie i np wytłumaczy jaki jest sens, żeby tę drogę stworzyć bo ja tego nie rozumiem???

    Cytuj
  • 16 gru 2009

    jeszcze jedno zdanie... zarówno Władza, jak i pomysłodawcy Drogi zachodniej na kazde pytanie odpowiadają w taki sam sposób zmieniając tylko szyk zdania więc nie ma co liczyć na konkrety, bo dla nich ta droga jest SUPER, TO PRZYSZŁOŚĆ bo odciąży centrum miasta a dociąży :D Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę... Paranoja. Kasy nie ma żeby chodnik zrobić m. in. na Bysinie i w Jasienicy, latem ludziom brakuje wody bo nie ma dostępu do wodociągów, w niektórych wsiach nie ma nawet kanalizacji, kosze wywożą raz w miesiącu, dziury w drogach takie że nie można normalnie przejechać ale najważniejsza jest droga zachodnia!!! na to kasa jest, na projekty, na ludzi którzy od kilku lat chodzą i robią pomiary po polach, ale na to co potrzeba kasy nie ma. Oto Polska właśnie. Byleby drugiemu życie utrudnić.
    to było zdanie wielokrotnie złożone... :D

    Cytuj
  • 16 gru 2009

    to jest właśnie to /jak ma być kanalizacja to przez działke sasiada /boswoja uprawiam od pradziada /jak trzeba poszerzyć droge to oby inni dali /słup /owszem nie na moim bo ja to mam dla dzieci a dzieci dla swoich dzieci /najlepiej żeby to wszystko szło kilometr nad ziemią /ale my chcemy kanalizacji drog chodników/ to jest właśnie ta przewrotnosć i zawisc

    Cytuj
  • adzygmunt 16 gru 2009

    Argumenty jak wyżej, przy inwestycjach liniowych zawsze były od momentu kiedy tzw władza zaczęła się liczyć z prawem własności.
    Bardzo rozumiem tych ludzi, którzy utracą działkę na zawsze np: pod drogę lub budownictwo publiczne.
    Trudniej mi zrozumieć ludzi, którzy nie zgadzają się na przejście kanalizacji po krańcu działki. Rozumiem tych którzy nie zgadzają się, by inwestycja liniowa, zakopana w ziemi była pośrodku, nawet napiszę: między kibelkiem a wanną, a jest tak, bo projektanci nie uzyskują zgody 100% rysują plan na obietnicach, że jakoś się dogadamy.
    Efekt jest taki, ze linie sa wrysowane tam, gdzie wygodniej "planowi" i odbiegają od wcześniejszych rozmów /nie ustaleń/.
    Kolejna fala niechęci jest podyktowana zniszczeniami działki. Kanalizacje kopie się głęboko nieraz i dwa metry. Przewrócona kamienista ziemia leży na wierzchu ledwie ubita /bo później się zapadnie/ i horror pozostaje na długo.
    Obietnica inwestora i wykonawcy, że tak będzie to jak było, to zwykła bajka.
    Znam to z autopsji.
    I mamy obraz niechęci ludzi do wykonawcy, projektu, jakiejkolwiek ingerencji w ich działkę, pole z dziada pradziada, lub kupioną z myślą, że to będzie ich Eden na stare lata.
    Temat jak rzeka. Nie opisałem nawet początków problemów ludzi z inwestycjami liniowymi.

    Cytuj

Odpowiedz