Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 20 lip 2011

    wymas na paciorkowca a nie gronkowca. Jest to obawiazkowe badanie . Tak zwany GBS nosicielstwo. Jak nie masz to dostaniesz antybiotyk i dziecko rowniez, wiec warto zrobic.

    1 Cytuj
  • 21 lip 2011

    Przeszłam dziś wszystkie sklepy w Myślenicach z bielizna i jestem załamana:(
    Brakuje rozmiarów ,koszula i szlafrok w rozmiarze S to nie spotykana rzecz, wszystko wielkie jak na słonia.

    Cytuj
  • 21 lip 2011

    poszperaj na allegro. Jest spory wybór- ja do porodu kupiłam właśnie tam za śmieszne pieniądze i mam wrażenie ,że niczym się nie różni od drogich firm.

    Cytuj
  • 21 lip 2011

    Od kiedy ten wymaz jest wymagany i ile sie czeka na wynik takiego badania?
    Rodziłam trzy lata temu i nikt mnie o cos takiego nie pytał, antybiotyku nie brałam....

    Cytuj
  • 21 lip 2011

    od 2008 roku , jednak wielu lekarzy tego nie robi, pewnie sie nie uczą. Jednak w szpitalu jest na to bacznie zwracana uwaga. Mi to tłumaczył mój lekarz dokładnie.

    Cytuj
  • 21 lip 2011

    Nie jest obowiązkowe to badanie aczkolwiek wskazane (kosztuje około 20 zł) bo jest to wymaz. Jeśli wynik byłby dodatni dostaje matka w trakcie porodu antybiotyk, ażeby paciorkowiec nie przeszedł na dziecko.

    Cytuj
  • 22 lip 2011

    Czy konieczna jest po porodzie w szpitalu specjalna koszula u góry odpinana czy można mieć zwykłą? I czy koniecznie musi być to koszula czy mogą być piżamy?

    Cytuj
  • 22 lip 2011

    bubu - koszulka z przodu rozpinana jest bardzo wygodna, nie musi być wcale specjalna do karmienia. mogą być piżamki byle góra była właśnie rozpinana, albo miała duży dekolt, wtedy nie trzeba podnosić koszulki do góry przy karmieniu. Warto zajrzeć do kiosku koło szpitala, są tam tanie koszulki i staniczki do karmienia.

    4 Cytuj
  • 22 lip 2011

    witam, mam prosbe do mam, o udzielenie mi informacji o wyprawce dla dzidziusia, znaczy jakie kosmetyki powinnam sie zaopatrzyc jak bede juz w domu po wyjsciu ze szpitala, jakiej firmy polecacie,

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    Mam skierowanie do szpitala bo jestem po terminie, czy musze sie zgłosić z samego rana ? Czy jest możliwe zeby OCT zrobili mi w tym samym dniu? Prosze o odpowiedż kogos kto był w podobnej sytuacji!!

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    Rebeka84- ja kupiłam pampersy-firma"pampers", chusteczki nawilżane też "pampers", do kąpieli natomiast emulsje oilatum,krem do pupy-sudocrem. Więcej moim zdaniem nie ma co kupować i od razu dziecka wszystkimi rodzajami kremu smarować :) Zresztą zawsze możesz dokupić już po porodzie rzeczy, które będą bardziej potrzebne

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    G77- zgłoś się najlepiej na izbie przyjęć zaraz po 7.Najlepiej być na porodówce, przed wizytą, a czy OCT w tym samym dniu to już będzie zależało od różnych badań .

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    dzięki

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    -rebeka-ja z kolei uważam ,że na poczatek nalezy kupic-mydełko-oliwke,krem przeciw odporzeniom,moze byc nivea-jesli nic sie nie dzieje nalezy stosowac normalne kosmetylki-jesli natomiast dziecko będzie alergikiem wtedy trzeba kupic oilatum lub balneum do kapieli-to sa farmaceutyki i leczy sie nimi atopowe zapalenie skóry wiec ja bym ich nie dawaął :na wszelki wypadek"pozatym pampersy,chusteczki nawilzone-duze płatki kosmetyczne /do przemywania buzi/ patyczki z ogranicznikiem :)

    1 Cytuj
  • 24 lip 2011

    Patyczków kosmetycznych u noworodków nie można stosować! jedynie przemywać kosmetycznym wacikiem.Można uszkodzić bębenki u dziecka.

    1 3 Cytuj
  • 24 lip 2011

    aniu-dlatego napisałam z ogranicznikiem bo wtedy mozna bezpiecznie wyczyscici tylko małzowinki uszne bez wkladania patyczków wewnatrz bo maja ograniczniki:))

    3 Cytuj
  • 25 lip 2011

    Być może wiem,że położne i lekarze uczulają aby nie używać żadnych. Lepiej chuchać na zimne :)

    1 Cytuj
  • 25 lip 2011

    witam.
    mam pytanie do osób rodzących w myślenicach. co przyszła mama powinna spakować do torby do szpitala?? chodzi mi szczególnie jakie rzeczy są potrzebne dziecku po porodzie a jakie zapewnia szpital????

    1 Cytuj
  • 25 lip 2011

    [quote=gość: przyszla mama] witam.
    mam pytanie do osób rodzących w myślenicach. co przyszła mama powinna spakować do torby do szpitala?? chodzi mi szczególnie jakie rzeczy są potrzebne dziecku po porodzie a jakie zapewnia szpital???? [/quote]

    Dla dziecka tylko pampersy i wilgotne chusteczki.

    Cytuj
  • 25 lip 2011

    witam, czy wymagane jest w czasie pobytu w myslenickim szpitalu posiadanie podkładow poporodowych na łózko, czy zapewnia szpital? a co z bielizna poporodowa,jednorazowa, czy polecacie?

    Cytuj
  • 27 lip 2011

    Ja miałam podkłady jednorazowe na łózko i to był strzał w dziesiątkę bo o zmianę brudnej pościeli ciężko się doprosić! Majtki siateczkowe poporodowe są wg. mnie najlepsze są przewiewne i można je prać .... miałam też podpaski poporodowe przydały się choćby na noc bo na oddziale dostępna jest tylko liglina. Co do kosmetyków jak dla mnie to wg. uznania ale nie ma co przesadzać ja używam Oliatum/Emolium do kąpieli do buźki i pupci Linomag a jeśli pupka się zaczerwieni to sudokrem czy maść chłodząca choć z sudokremem u chłopców ostrożnie bo wchodzi pod siusiaka i tworzy się mastka...a co do uszu to są specjalne patyczki z oporami

    1 Cytuj
  • 27 lip 2011

    [quote=MaMa24] Ja miałam podkłady jednorazowe na łózko i to był strzał w dziesiątkę bo o zmianę brudnej pościeli ciężko się doprosić! Majtki siateczkowe poporodowe są wg. mnie najlepsze są przewiewne i można je prać .... miałam też podpaski poporodowe przydały się choćby na noc bo na oddziale dostępna jest tylko liglina. Co do kosmetyków jak dla mnie to wg. uznania ale nie ma co przesadzać ja używam Oliatum/Emolium do kąpieli do buźki i pupci Linomag a jeśli pupka się zaczerwieni to sudokrem czy maść chłodząca choć z sudokremem u chłopców ostrożnie bo wchodzi pod siusiaka i tworzy się mastka...a co do uszu to są specjalne patyczki z oporami [/quote]
    Są specjalne podpaski poporodowe ,czy zwykłe o największej chłonności?

    Cytuj
  • 27 lip 2011

    są, ale wg mnie lepiej sobie kupić takie zwykłe, bo i tak co chwilę musisz zmienić a taniej wychodzi

    1 Cytuj
  • 27 lip 2011

    MaMa24
    o zmianę brudnej pościeli ciężko się doprosić, bo jak zauważyłaś jest "komplet" pacjentek na oddziale prawie cały czas, więc tej bielizny po prostu brakuje, nad czym można tylko ubolewać.
    A jeśli chodzi o ligninę, to chodzi tu raczej o to że na ligninie jest się w stanie określić krwawienie, a na podpaskach niestety nie , bo są bardzo wchłanialne, więc szpital nie zaoferuje nic innego.
    jeśli chodzi o patyczki, to na każdym opakowaniu jest zakaz używania do uszu.

    Cytuj
  • 27 lip 2011

    to są specjalne poporodowe- bella mama-kupisz w każdej aptece. Koszt około 5 zł za paczkę. Zwykłe podpaski się nie sprawdzą choćby z tego względu, że nie są tak chłonne. Panie w szkole rodzenia uprzedzały, że mogą być tylko te

    1 2 Cytuj

Odpowiedz