Forum » Myślenice

Przedszkola w Myślenicach.

  • 10 kwi 2012

    Kurcze, a do burmistrza Sułkowic nie próbowałaś uderzać w tej sprawie, przecież gmina powinna sprawować opiekę nad przedszkolem, bo chyba z tamtąd idą pieniądze na wypłaty.... a nie ma jakiegoś rozporządzenia w sprawie tych wymaganych godzin, ile powinno być przedszkole otwarte...uważam że godz 13 jest jakimś żartem...i jest to bezprawne...tak tylko na chłopski rozum ;)

    1 Cytuj
  • 10 kwi 2012

    aaa i jeszcze nad jednym bym się zastanowiła...słyszałam( z bardzo dobrego źródła), że z tym przedszkolem były już problemy w tamtym roku, bo chcieli je zamknąć i dzieci przenieść do Sułkowic....czy przypadkiem dyrektor nie chce doprowadzic właśnie do upadku przedszkola i ręce umyć od wszystkiego??

    1 Cytuj
  • 10 kwi 2012

    Szkoda że w Myślenicach naprawdę przedszkola czynne dłużej przestały być potrzebne. Przecież jak odbieram dziecko o godz. 16 z "szóstki", to jest niewiele dzieci w grupie i jeszcze jedna rzecz , wcale nie jest prawdą, że "szóstka" ma mieć dzieci ponad 8 godzin, we wszystkich przedszkolach można też zapisać dzieci na dłuższy czas lub krótszy, tam też. Inną sprawą jest , że w "szóstce" informują, że dzieci zapisane krócej się nie dostaną. Cwane są bo przecież poobcinają im etaty, gdy dzieci będą krócej, chyba tylko o to chodzi. I jeszcze jedno posyłam tam dziecko bo mam blisko, ale wiem, że na pewno jest to najdroższe przedszkole w Myślenicach. Zgodzie się na Radę Rodziców, ale protestuję na niby "dobrowolny" fundusz zbierany co miesiąc przy odpłatnościach. Wszystkim jest ciężko!!! :(

    2 Cytuj
  • 10 kwi 2012

    mam pytanie w święta moja córka rozcieła rękę tak, że była potrzebna pomoc chirurga aby ją zszył. Czy z racji tego, że corka jest ubezpieczona w przedszkolu może liczyć na jakieś odszkodowanie? wypadek zdarzyl się w święta, jeśli tak gdzie się najpierw powinnam zgłosić, do przedszkola czy ubezpieczyciela?

    Cytuj
  • 10 kwi 2012

    podbijam pytanie, córka skręciła noge w święta i nie wiem czy się nie wygłupię jak pójdę zapytac do przedszkola czy się jej coś nalezy

    Cytuj
  • 10 kwi 2012

    Napewno najpierw trzeba iść do przedszkola, bo tam otrzymacie numer polisy i dane ubezpieczyciela. Jak moja córka złamała rękę, dyrektorka sama mi zasugerowała, że mogę się starać o odszkodowanie, a wypadek również był poza przedszkolem.

    Cytuj
  • 10 kwi 2012

    sytuacja wygląda tak że to wszystko zależy od tego jaka polisę ma przedszkole. ja w swoim klubie maluszka miałam taką że niezależnie od tego gdzie się zdarzył wypadek dziecko dostawało odszkodowanie bo miałam polisę bezimienną na cały rok bez względu na porę dnia czy nocy :)

    Cytuj
  • 11 kwi 2012

    [quote=gość: baśka] aaa i jeszcze nad jednym bym się zastanowiła...słyszałam( z bardzo dobrego źródła), że z tym przedszkolem były już problemy w tamtym roku, bo chcieli je zamknąć i dzieci przenieść do Sułkowic....czy przypadkiem dyrektor nie chce doprowadzic właśnie do upadku przedszkola i ręce umyć od wszystkiego?? [/quote]

    tak problemy były w zeszłym roku bo sanepid chciał zamknąć przedszkole, warunki w starym są straszne, śmierdzi szambem zmieszanym z lizolem, grzyb na ścianach, syf i brud. Nowe przedszkole miało byćoddane półtora roku temu i nie zdążyli. Blisko osiemdziesiątka dzieci gnieździ się w 3 małych salkach, jadalnia ma może 12m2

    Cytuj
  • 11 kwi 2012

    będąc w sytuacji opisanej przez kaczkę, zapisałabym dziecko do Eureki w Myślenicach.Jest to przedszkole dofinansowane przez gminę. Z tego co wiem nie trzeba być zameldowanym w Myślenicach.Koszt razem z wyżywieniem, basenem, rytmiką ok 300zł. Przedszkole jest czynne od 6 do
    18. Zapisanych jest dużo dzieci rodziców pracujących w Myślenicach, gdyż mogą odbierać dzieci w dogodnych dla siebie godzinach.

    3 6 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    ja także polecam:)

    1 4 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    dzidzia chodziła tam we wakacje, też bylam zachwyzona tylko dalej problem z dzieckiem, przerzucaniem, za rok szkoła, koleżanki dobiorą się w zerówce w pary a ona przyjdzie niejako obca, dla takiego dziecka to szmat czasu dla niej byłby to szok. Muszę myślećo niej a nie o swojej wygodzie

    1 1 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    Proszę napiszcie opinie o żłobkach/przedszkolach prywatnych innych niż Eureka. Szukam dla dziecka od września, będzie miało 2,5 roku.

    Cytuj
  • 12 kwi 2012

    [quote=gość: mack] mam dziecko w prywatnym przedszkolu z indywidualna dietą , owszem obiad dowożą ale jest przygotowywany w stołowce szkolnej.
    dzieci podzielone są na grupy wiekowe
    panie nie zmieniły sie od zeszłego roku , maja kierunkowe wykształcenie są i starsze i młodsze
    program jest realizowany ( dziecko jest w grupie zerówkowej)
    a na basen jada raz w tygodniu i syn już niezle sobie radzi z pływaniem

    więc nie rozumiem tej nagonki na tzw prywatne [/quote]

    A które to przedszkole?

    1 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    A co sądzicie o przedszkolu nr. 8 ?
    Chciałam tam posłać moją córkę, ale nie jestem do końca przekonana ponieważ słyszałam wiele negatywnych opinii na jego temat.

    Cytuj
  • 12 kwi 2012

    [quote=gość: mama] A co sądzicie o przedszkolu nr. 8 ?
    Chciałam tam posłać moją córkę, ale nie jestem do końca przekonana ponieważ słyszałam wiele negatywnych opinii na jego temat. [/quote]

    patrz wstecz

    2 1 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    [quote=gość: memo] gość: mama napisał/a: A co sądzicie o przedszkolu nr. 8 ?
    Chciałam tam posłać moją córkę, ale nie jestem do końca przekonana ponieważ słyszałam wiele negatywnych opinii na jego temat.

    patrz wstecz [/quote]
    a na temat kazdego przedszkola przeczytasz wiele negatywnych opini...
    Do wyboru do koloru...

    3 Cytuj
  • 13 kwi 2012

    Zgadzam się wszystkie przedszkola publiczne podobnie pracują , nie ma wielkich różnic , opłaty też są takie same- właściwie jest dużo taniej w państwowych niż w prywatnych, gdzie masz bliżej tam posyłaj . Ja przeniosłam swoje dziecko z Eureki do państwowego i jestem bardzo zadowolona. Szalona róznica.!!! Wymagania od dzieci wysokie , realizują programy zgodne ze wskazaniami MEN, a w Eurece chodzi w zasadzie o pilnowanie dzieci , możesz przyprowadzic dziecko na godzinę , czy dwie , nawet przyjmuja dzieci ze szkoły. Jesli chcesz by dziecko się nauczyło, nie zmarnowało wieku przedszkolnego polecam publiczne. Polecam :)))

    7 1 Cytuj
  • 13 kwi 2012

    Witam :) Ja posyłam swoje dziecko do prywatnego przedszkola
    moja córeczka chodzi tam z uśmiechem więc ja również jestem bardzo zadowolona. Panie są miłe, kompetentne, chętne do współpracy z rodzicami, , nikt tam z dzieci nie chce na siłę zrobić geniuszy, przede wszystkim nauka przez zabawę(widzę jak bardzo szybko się uczy), poznawanie świata i nauka bycia maluszka w grupie. :)

    3 1 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    [quote=gość: max] Do poli- przedszkolanka to dziewczynka co chodzi do przedszkola. A jeśli chodzi ci o zawód to jest to nauczycielka przedszkola [/quote]
    do Ciebie- taki zawód jak nauczycielka przedszkola nie istnieje, gdyż przedszkole jako martwy twór nie wymaga nauczania, nie trzeba go uczyć czytać ani pisać etc.
    Zawód zwie się: Nauczyciel WYCHOWANIA przedszkolnego..
    Ot taki szkopuł, a jaką robi różnicę.

    Cytuj
  • 14 kwi 2012

    lola88 ty nie masz pojęcia co sie tam dzieje. Myślisz, że w państwowym jest jak : nauka tylko przez zabawę i to ciekawymi metodami wykorzystująca najnowocześniejsze pomoce dyd. działanie własne dzieci i dochodzenie do sukcesu samodzielnie. O jakich kompetencjach nauczycielek z prywatnych przedszkoli mówisz? Kompletnie o nich nic nie wiesz nawet nie mają wykształcenia pedag.. i nie znają możliwości psycho - fizycznych dzieci od 2 do 6 lat. Tak się składa, że wiem kto tam pracuje i znam te niby nauczycielki ( po kilku byle jakich kursach), które nie wiedzą, że mają obserwować dzieci, robić z tych obserwacji notatki, które im posłużą do dalszej pracy i do przekazania właśnie konkretnych informacji o dziecku rodzicom i wiele innych spostrzeżeń nawet o deficytach, które rodzic nie zawsze widzi albo nie chce widzieć. Prywatne to przechowalnia dzieci i nic po za tym.

    2 1 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    Dokładnie zgadzam się z mama mia " na temat kazdego przedszkola przeczytasz wiele negatywnych opini..." dlatego uważam że każdy powinien sam iść obejrzeć i zdecydować jakie będzie dla dziecka najlepsze przeszkolę gdzie odpowiednio się nim zajmą, nie tylko sugerować się czasem głupimi bezsensownymi wypowiedziami na forum.
    Pozdrawiam!

    5 Cytuj
  • 19 kwi 2012

    Ile dzieci bez przedszkola?

    Cytuj
  • 19 kwi 2012

    Wszyscy rodzice zadowoleni? Dzieci przyjęte?

    Cytuj
  • 19 kwi 2012

    Mojego syna nie przyjeli do "6" - jestem pewna,ze to efekt tego iz na karcie podałam godz. uczeszczania dziecka do przedszkola 7-12, ponieważ nie widze sensu trzymania dziecka na siłę w przedszkolu kiedy ja wczesniej kończę pracę. No i mam efekty.Dodam jeszcze, ze moje starsze dziecko uczęszczało do "6".
    Ciągną pieniądze z rodziców ile wlezie tłumaczac sie złą sytuacją a ja tam wcale nie widzę żeby było ciężko. Może mi ktoś wyjaśni po jaką cholerę tyle osób jest zatrudnionych w biurze?Dyrektorka - rozumiem musi być:) Intendentka a ta druga pani to co ? Jej asystentka? Czy nie wystarczy jedna osoba do obsługi finansowej , zamawiania towaru, układania jadłospisu etc... Jeżeli nie wystarczy to może jest kiepska i trzeba zwolnić obydwie panie a na ich miejsce przyjać jedna ale za to kompetentną?
    Jeżeli w innych przedszkolach jest podobnie to warto się tym zając i przedstawić sprawę burmistrzowi /na początek/ - bo to przecież nasze pieniadze , nasze podatki.
    Kiedy moje starsze dziecko chodzilo do "6"/ kilka dobrych lat temu/ w biurze była jedna pani Mala i dawała radę a nie było wówczas komputera i wszystko liczyła na tzw."piechotę".

    7 1 Cytuj
  • 19 kwi 2012

    i to jest święta racja mamo Olafa, trzeba z tym iść wyżej

    1 1 Cytuj

Odpowiedz