Forum » Myślenice

Przedszkola w Myślenicach.

  • 18 sie 2011

    Hmm..Gdy człowiek czyta takie rzeczy włos jeży się na głowie!!! Najłatwiej jest krytykować.Miałam 2-je dzieci w przedszkolu nr 6 i jestem zachwycona.Personel wykwalifikowany,świetna atmosfera,a dzieciaki mają mnóstwo atrakcji:) Ktoś,kto wypisuje tutaj takie bzdury,chyba nie ma pojęcia o tym jak funkcjonują przedszkola..Każdy ma prawo do swojej opinii,ale trzeba mieć świadomość,że oskarżanie kogoś o "korupcję" czy okradanie przedszkola jest karalne,a każdego można w dzisiejszych czasach namierzyć.Więc nie myślcie drogie Panie,że jesteście anonimowe nawet jeśli się nie podpisałyście..Zastanówcie się nad tym co tutaj wypisujecie???
    Widać nie macie innych problemów..Gdyby Was dopadła choroba,bieda czy jakieś inne nieszczęście, nie zajmowałybyście się plotkowaniem!!!
    Współczuję Wam,bo musicie być nieszczęśliwymi ludźmi...
    Proponuję zmienić przedszkole,bo jest ich w Myślenicach aż 8. Ewentualnie zatrudnić Nianię,której już dziś współczuję..;)
    Pozdrawiam

    1 4 Cytuj
  • 18 sie 2011

    [quote=gość: ona4598566] Hmm..Gdy człowiek czyta takie rzeczy włos jeży się na głowie!!! Najłatwiej jest krytykować.Miałam 2-je dzieci w przedszkolu nr 6 i jestem zachwycona.Personel wykwalifikowany,świetna atmosfera,a dzieciaki mają mnóstwo atrakcji:) Ktoś,kto wypisuje tutaj takie bzdury,chyba nie ma pojęcia o tym jak funkcjonują przedszkola..Każdy ma prawo do swojej opinii,ale trzeba mieć świadomość,że oskarżanie kogoś o "korupcję" czy okradanie przedszkola jest karalne,a każdego można w dzisiejszych czasach namierzyć.Więc nie myślcie drogie Panie,że jesteście anonimowe nawet jeśli się nie podpisałyście..Zastanówcie się nad tym co tutaj wypisujecie???Widać nie macie innych problemów..Gdyby Was dopadła choroba,bieda czy jakieś inne nieszczęście, nie zajmowałybyście się plotkowaniem!!!Współczuję Wam,bo musicie być nieszczęśliwymi ludźmi...Proponuję zmienić przedszkole,bo jest ich w Myślenicach aż 8. Ewentualnie zatrudnić Nianię,której już dziś współczuję..;)Pozdrawiam [/quote]
    W którym miejscu mojego posta oskarżyłam kogoś o korupcję, kradzież.... ?
    Powiedziałam co mnie irytuje nie oskarżając nikogo o nic.
    Zastanów się Pani Zachwycona bo broniąc kogoś przed obelgami sama obrażasz innych.

    4 1 Cytuj
  • 18 sie 2011

    Czyżby nikt nikogo nie oskarżał? "skorumpowana P.dyrektor" ? to nie jest oskarżenie? Insynuowanie,że pieniądze są wydawane nie wiadomo na jaki cel?
    Uważam,że PS nr 6 jest najlepiej doinwestowane i jest to tylko zasługa Dyrekcji. Nikt nie jest zmuszany do wpłat,a na festyny i fanty również Dyrekcja szuka sponsorów. Za zarobione pieniądze kupowane są meble,zabawki dla dzieci. Wszystko jest dla dzieci...
    Nie miałam w zamiarze nikogo obrażać lecz uświadomić.
    Nie można na forum wypisywać wszystkiego co nam ślina na język przyniesie...

    1 2 Cytuj
  • 19 sie 2011

    Tego już za wiele!
    Doprawdy albo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem albo .............. no nie wiem jakie pobudki Tobą kierują?
    kiedy użyłam określenia "skorumpowana p.dyrektor"?
    1.jeżeli cytujesz to zastanów się kogo?
    2. nigdy nie insynuowałam w jai sposób wydawane są pieniądze bo de facto nie mam żadnego wpływu na ich wydawanie!
    3.Fakt, że nie mam wpływu na ich wydawanie mnie wkurza bo są (a raczej były) one pobierane w postaci np. funduszu pomocy przedszkolu a moje zaangażowanie kończyło sie na uiszczeniu wymaganej kwoty.
    4. nigdy nie wypowiadałam się nt. kompetencji pedagogicznych personelu gdyż :
    a)nie mam żadnych kwalifikacji w tym kierunku;
    b)nie mam żadnych poważniejszych zastrzeżeń do w/w
    5. operujesz ogólnikami np"wszystko jest dla dzieci" tzn co?różności? czyli co?
    6.interesuje mnie tylko mój post żaden inny nie zgadzam się na nadinterpretację moich słów, nie zgadzam się na ich przeinaczanie oraz naginanie ich dla realizacji swoich partykularnych interesów dlatego jeśli zamierzasz podejmować ze mną dyskusję to może najpierw zastanów się czy na pewno mówimy o tym samym.

    2 Cytuj
  • 19 sie 2011

    Mam wrażenie,że ty masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu! Nie odniosłam się bezpośrednio do twojego postu,lecz do kilku wyżej..Choć twój również przykuł moją uwagę..Nie wszystko co piszesz jest prawdą i nikt nie jest zmuszany do składek,bo są one dobrowolne.Ale dzięki temu przedszkole wygląda tak jak wygląda.Żadne inne przedszkole nie jest tak wyposażone..Szczerze mówiąc weszłam na to forum przez przypadek i nie chcę tego dłużej ciągnąć,bo mało mnie obchodzą problemy takich ludzi jak ty,agresywnych i myślących,że są pępkiem świata! Dla mnie ważne jest to,że dzieci wychodzące z tego przedszkola są najlepiej przygotowane do szkoły i nie obchodzi mnie to czy wycierają sobie pupę szarym czy też białym papierem!!! Śmiechu warte:) Każdy ma wybór i może zapisać dziecko tam,gdzie mu się podoba.Więc kochane mamusie życzę Wam powodzenia w wychowaniu waszych pociech i mniej zmartwień tego typu;)

    2 5 Cytuj
  • 19 sie 2011

    popieram o.n.a.

    1 1 Cytuj
  • 19 sie 2011

    Szanowna ona .
    ja również nie mam ochoty ciągnąć tej dyskusji.
    Problem w tym, że nie zaznaczając do kogo sie odnosisz wrzucasz wszystkich do jednego worka w tym również mnie a ja sobie tego nie życzę z kilku prostych względów:
    Po pierwsze znam doskonale wagę słów i wiem czym są prawa i dobra osobiste i chociażby z tego względu (o zwykłej przyzwoitości nawet już nie wspominam) nie mam ochoty pomawiać i oskarżać kogokolwiek.
    Po drugie co do składek to niestety po raz kolejny udowadniasz, że to jednak Ty nie rozumiesz czytanego tekstu. Nigdy i nigdzie nie powiedziałam, że składki nie są dobrowolne!
    Fakt pozostaje faktem, że płacąc za przedszkole doliczana jest kwota 10 zł na wspomniany wyżej FPP i tyle.
    pewnie gdybym chciała nie zapłaciłabym ale doskonale wiesz dlaczego mimo to płacę- po prostu nikt nie lubi się "stawiać".
    Zresztą nie chodzi nawet o sam fundusz tylko o to, że wolałabym aby pieniądze z niego wędrowały do grupy, do której uczęszcza moje dziecko a nie całego przedszkola.
    Co do jakości i standardu wyposażenia nie wypowiem się bo nie mam porównania a Ty masz? Ciekawe skąd?
    Co do papieru w ubikacji również nic na ten temat nie wiem- więc pozostawię to tylko Twojej wiedzy.
    Pepek świata sobie wypraszam- podobno nikogo nie obrażasz. To nie jest kwestia egoizmu , agresji czy checi dokopania komukolwiek tylko głos w dyskusji oparty w większości na merytorycznych -moim zdaniem- argumentach.
    To Twoje posty wydają się być nacechowane emocjonalnie i mogę się tylko domyślać dlaczego.
    Co do jakości przygotowania dzieci do szkoły odpowiedz proszę na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Dysponujesz jakimis danymi w tym zakresie? Jeżeli tak to podaj je proszę myślę, że byłby to cenny głos w prowadzonej tutaj dyskusji.
    I ostatnia sprawa piszesz bo ''mało mnie obchodzą problemy takich ludzi jak ty'' co wiesz o moich problemach? jakim prawem określasz mnie jako osobę agresywną, określasz jako "pepek świata"?
    Bronisz godności jednych naruszając godność drugich np. moją używając takich jak wspomniane wyżej określenia.
    Powtarzam raz jeszcze znam wagę swoich słów, w życiu kieruję się prostą zasadą ''nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" dlatego nigdy nie posunęłabym się do pomówienia i oczernienia kogokolwiek i tego samego uczę moje dzieci!
    Jeżeli kogokolwiek uraziły moje słowa to bardzo przepraszam nie miałam takiej intencji!

    5 Cytuj
  • 19 sie 2011

    AMEN...

    2 Cytuj
  • 19 sie 2011

    Droga Aniu,
    pisząc o przyzwoitości chyba nie masz pojęcia na czym ona polega..Jeżeli tak cię irytuje fakt na co wydawane są pieniądze,to po prostu idź do Pani Dyrektor i zarządaj rachunków.Każdy ma do tego prawo i myślę,że w każdej chwili możesz je zweryfikować.
    Jeśli chodzi o składki to płacą je wszyscy rodzice i prawdopodobnie każda grupa ma swoją pulę pieniędzy,która jest przeznaczana na jej potrzeby.
    O papierze toaletowym przeczytałam w poście powyżej i mnie to rozbawiło..
    A co do jakości przygotowania dzieci do szkoły wypowiedziałam się,gdyż moje dzieci są wzorowymi uczniami i ich wychowawczynie pytały do jakiego przedszkola chodziły,po czym stwierdziły,że dzieci z PS nr 6 zawsze są świetnie przygotowane do szkoły...To nie jest mój wymysł..
    I na koniec-próbujesz za wszelką cenę przekonać tu wszystkich,że nie miałaś nic złego na myśli pisząc o wydatkach pt."różne"...hmm...kogo to obchodzi?Myślę,że nikt nie jest w stanie wydać pieniędzy beż udokumentowania,wszystko jest pod kontrolą pracowników,rady rodziców i jeszcze pewnie jakiś innych komisji,nie wspominając już o Urzędzie Miasta.Każdy rachunek jest sprawdzany,więc po co wnikać w szczegóły?
    Nie wiem czy w tym roku również będą składki na fundusz,ale podejrzewam,że tak,bo skąd przedszkola mają brać pieniądze? Na szczęście mnie to już nie dotyczy,ale myślę Droga Aniu,że ciebie owszem.Więc zagryź zęby i daj upust swoim emocjom,a potem wypowiedz się na forum.Chętnie poczytam :)
    Nie prawdą jest,że podchodzę do tej sprawy emocjonalnie.To twoje posty nasączone są jadem.Jednak nie znoszę niesprawiedliwości i oczerniania innych.
    I tak jak napisał "jaw" AMEN
    Pozdrawiam:)

    4 Cytuj
  • 21 sie 2011

    Szanowna Ona miałam nie odpisywać już na Twój post ale nie jestem w stanie się powstrzymac.
    odnosząc się do udokumentowania wydatków to sądzę, że to równie dobrze wydający mógłby poinformować rodziców ile pieniędzy zostało przeznaczone z całej puli na potrzeby konkretnej grupy.
    Co do kwestii wyników nauczania Twoich dzieci to gratuluję i mam nadzieję, że taki stan rzeczy będzie utrzymywał się nadal (czyt. zawsze będą wzorowymi uczniami) ale wybacz miarą jakości nie jest subiektywna opinia Pań nauczycielek tylko konkretne dane oparte na badaniu jakości nauczania .
    dlatego argument "moje dzieci swietnie się uczą bo chodziły do przedszkola nr6 jest dla mnie równie przekonujący jak np taki, że świetnie się uczą bo w dniu ich narodzin występował bardzo sprzyjający układ planet.
    A może po prostu są inteligentne, pilne wpoiłaś im właściwy sytstem wartości i odziedziczyły inteligencję po rodzicach a do tego wykorzystały to czego nauczyły się w przedszkolu- i wystarczy.
    Podaj mi dane liczby, badania, wyniki, że właśnie edukacja w tym przedszkolu ma fantastyczny wpływ na późniejsze sukcesy edukacyjne dziecka w okresie nauki w szkole a z radością przyznam ci rację.
    Odpowiedzią na pytanie "skąd przedszkola mają miec pieniądze ?" niech będzie stwierdzenie następujące organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Myślenice, co miesiąc płaciłaś (i ja też) czesne w wysokości 130 zł, dodatkowo odpłatne były niektóre zajęcia np. tańce itp.
    Gmina jest ustawowo zobligowana do prowadzenia placówek edukacyjnych tzn. Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Przedszkoli- stąd właśnie przedszkola mają mieć pieniądze.
    Jeżeli Twoje dzieci uczęszczają do publicznych szkół (prowadzonych przez Gminę) to nie płacisz czesnego- czy płacisz na fundusz pomocy szkole ? Nie mówie o komitecie rodzicielskim bo to zupełnie inna sprawa choć nie słyszłam aby w przypadku zwolnienia z niego trzeba było pisac podanie do dyrekcji po prostu rodzic nie wpłacał i już.
    Piszesz "Nie wiem czy w tym roku również będą składki na fundusz,ale podejrzewam,że tak,bo skąd przedszkola mają brać pieniądze? Na szczęście mnie to już nie dotyczy''- dlaczego na szczęście? skoro jest tak fajnie ???????????
    Co do jadu zawartego w moich wypowiedziach to wybacz ale odnośnie przedszkola nie zauważyłam abym była w jakiś specjalny sposób złośliwa natomiast Ty i owszem ale nie spodziewam się zbyt wiele więc ............
    Amen.

    3 Cytuj
  • 1 wrz 2011

    drodzy forumowicze poinformujcie mnie proszę od jakiego wieku przyjmują dzieci do przedszkola? Za rok we wrzesniu moja córka skonczy 2 latka i 5m-cy. Czy jest szansa, że zostanie przyjęta? Ze względów lokalizacyjnych najbardziej odpowiadałoby mi przedszkole na górnym przedmieściu. Czy tam przyjmują takie maluchy, czy dopiero od 3lat? Rozumiem, że dziecko nie może mieć pampersa, tak? Chętnie tez poczytam opinie na temat przedszkola nr 1.

    1 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    Niech na żyje RADA MIEJSKA

    Dziękujemy za podniesienie czesnego, usunięcie zniżki w czesnym na drugie i kolejne dziecko w przedszkolu. Realizujecie politykę prorodzinną rewelacyjnie. A karty czipowe w przedszkolach to po prostu przebuj wszech czasów.
    Będziemy o Was pamiętać podczas natępnych wyborów, te trzy lala szybko miną

    11 1 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    Najbardziej podoba mi sie ten punkt paragrafu 2
    4.Za każdą rozpoczętą godzinę zajęć świadczonych przez przedszkole i oddział przedszkolny przy szkole
    podstawowej ponad deklarowaną przez rodziców (opiekunów prawnych) liczbę godzin pobytu dziecka
    w przedszkolu, ponad czas określony w § 2 , opłata wynosi 5,00 zł.
    Teraz wiem dlaczego te czipy
    Ciekawa jestem ile to kosztowało

    5 1 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    to ile w końcu kosztuje godzina przedszkola po tych pięciu darmowych co nam je tusk podarował.???

    1 1 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    [quote=gość: jokoszima] drodzy forumowicze poinformujcie mnie proszę od jakiego wieku przyjmują dzieci do przedszkola? Za rok we wrzesniu moja córka skonczy 2 latka i 5m-cy. Czy jest szansa, że zostanie przyjęta? Ze względów lokalizacyjnych najbardziej odpowiadałoby mi przedszkole na górnym przedmieściu. Czy tam przyjmują takie maluchy, czy dopiero od 3lat? Rozumiem, że dziecko nie może mieć pampersa, tak? Chętnie tez poczytam opinie na temat przedszkola nr 1. [/quo

    W publicznych przedszkolach bardzo ciężko o miejsce ale w prywatnych jest ok i dzieciątko może nosić pampersy. Im nie sprawia to problemu a i grupy dzieci są mniejsze. Na całe szczęście prywatnych przedszkoli jest już trochę w Myślenicach i nie odbiegają co po niektóre z wysokością czesnego od publicznych a warunki na pewno lepsze. Z tego co widziałam ogłoszenie w gazecie Myślenickiej to na Daszyńskiego 24a jest przedszkole za 180 zł czesne + jedzenie. Warto się dowiedzieć. Ja dowożę dziecko z zarabia do szkoły na tysiąclecia i powiem szczerze że nie jest to aż tak uciążliwe a mały jest bardzo zadowolony.....pozdrawiam i powodzenia

    2 Cytuj
  • 8 wrz 2011

    dzięki mamcik za odpowiedź. Myślałam o prywatnym przedszkolu, ale nie chciałabym, żeby moje dziecko spędzało w nim cały dzień. Jeśli udałoby się ulokować je w przedszkolu na górnym przedmieściu to mogłaby je odbierać babcia, znacznie wcześniej niż ja czy mąż po pracy. Wszystkie prywatne przedszkola to jednak kawałek drogi dla starszej osoby mającej pod opieką jeszcze jednego malucha.

    1 Cytuj
  • 8 wrz 2011

    Tusk przeprasza
    24 minuty temu
    "Przepraszam rodziców. Jako premier czuję się współodpowiedzialny za to, że samorządowcy wykorzystują przepisy ustawy oświatowej naliczając bardzo niekorzystne dla rodziców opłaty za przedszkole" - mówi Donald Tusk. W niektórych regionach ceny za opiekę przedszkolną wzrosły o 100 procent. W ciągu kilku dni wojewodowie mają przedstawić premierowi wyniki kontroli cen.

    Cytuj
  • 8 wrz 2011

    Stawka 5 zł za każdą napoczetą godzinę plasuje nas w "górnej stawce" tj. drożej niż Kraków, Warszawa i Wrocław - ceny w tych miastach podała wczorajsza "wyborcza".
    Na pocieszenie cena i tak nizsza niz w Biskupcu.

    2 Cytuj
  • 9 wrz 2011

    prokurator gadasz głupoty siostra ma dzieciaka w przedszkolu i mówi że ma teraz taniej niż w ubiegłym roku. zapisała dziecko do 8,5 godz. i płaci 120 zł a w ubiegłym roku było 130 zł:-) wychodzi jej 1,60 za godzinę. jak podzieli te 120 na ilość dni w miesiącu i godzin dziennie. Te 5 zł o których piszesz są jak dzieciaka nie odbierzesz albo wcześniej przyprowadzisz.

    Cytuj
  • 9 wrz 2011

    Dzięki Fredzio!
    Musiałem nie zrozumieć Szanownej małżonki- ale już mi lepiej:)

    Cytuj
  • 9 wrz 2011

    chipy w przedszkolu potem w mamrze na nodze lub ręce-jest ok trzeba przygotowywać !

    Cytuj
  • 9 wrz 2011

    A w Warszawie 3.50 za godz.

    Cytuj
  • 10 wrz 2011

    witam, moja córka chodzi do przedszkola nr 5 i nigdy nie chce wracac do domu jak się ją odbiera, jest zachwycona, ma 3 lata i dopiero pierwszy raz poszła do przedszkola w tym roku, z reką na sercu moge polecic to przedzszkole, opłaty na pewno mniejsze niż opieka niańki :), maluszki mają osobną sale na pietrze- 2 sale i duza łazienka, 3 panie do opieki, starsze dzieci im nie przeszkadzają, jedzenie smaczne-moja córcia zjada wszystko co w domu sie jej bardzo rzadko zdarzało, pani dyrektor dość surowa ale tylko w stosunku do rodziców a zwłaszcza tym z wiecznymi pretensjami:) ale za to bardzo konkretna, dla dzieci miła,śpiewa z nimi i wymyśla przeróżne zabawy dostosowane do wieku, niewiem jak bedzie dalej bo na razie to kilka dni minęło od rozpoczęcia roku szkolnego.
    czesne za 7 godzin wynosi 80 zł plus wyżywienie, karty chipowe są ale skoro mamy płacić 5 zł za każdą kolejną godzine to przynajmniej na koniec miesiąca dostanę wydruk z kompa ile i kiedy sie spłam po małą :) mnie to akurat nie przeszkadza a nauczycielki nie musza codziennie biegac z dziennikiem i wpisywac kto kiedy i o której godzinie przyprowadził swoją pociechę, a w poprzednich latach chodziła tam córka znajomej i ona tez była zadowolona, co do opieki nad dziećmi to jeszcze sie nie spotkałam z jakąś niemiłą panią z żadnego oddziału, wręcz przeciwnie wszystkie udzielają pomocy i prowadzą na odpowiednią sale bądż też do odpowiedniej pani nieważne czy Cie znają czy nie
    jak narazie jestem bardzo zadowolona z wyboru przedszkola nr 5

    3 Cytuj
  • 10 wrz 2011

    a'propos 5tki za godzinę. Nasz wielmożnie zarządzający piekną cene na jego spłatę długów nam zafundował. Pytam zatem : dlazego u nas na wsi gdzie zarobki sa przez pół a nawet 1:3 w stosunku do Krakowa przedszkole kosztuje właśnie tą 1/3 więcej niż każde z przedszkoli w Krakowie ? Tam za godzinę od 2,9 do 3,6zł. Maciej pojechał po całości z ceną. Woda max opłąty, przedszkola max mam poczucie jakbyśmy mieszkali w jakiejś prestiżowej i "elytarnej" kaście skoro naokoło wszędzie taniej.

    5 Cytuj
  • 10 wrz 2011

    Viv to Ty zapomniałeś???? Mieszkamy w MIĘDZYZDROJACH MAŁOPOLSKI

    2 2 Cytuj

Odpowiedz