Forum » Myślenice

Przedszkola w Myślenicach.

  • 30 paź 2011

    na 5h bezpłatne gmina nie ma pieniędzy dla przedszkoli , ale na głupie czytniki do odbijania sie kartami było a to nie mała suma bo na jedno przedszkole wyniosło to 3,5 tyś i po co to a jeszcze za dodatkowe karty trzeba było płacić, pytam po co to dawniej tego nie było i był spokój, a odnośnie tych 5h bezpłatnych co były do tej pory to grono jest takich rodziców co chca żeby dziecko choć te 5h miało jakaś stycznosc z dziećmi a np matka jest w domu, dla mnie ten system robi sie chory po co takie zamieszki buuuuuuuuuuuuu

    2 1 Cytuj
  • 31 paź 2011

    Jes kasa na stawianie pomników na rondach, zatrudnianie wiceburmistrza, Ostrowski lekką ręką pozbywa się dochodów za wynajem placu na Słowackiego a środków na przedszkola nie ma !

    Kosztami przedszkoli i naszych dzieci burmistrz uprawia prywatę ?

    8 1 Cytuj
  • 31 paź 2011

    Jeżeli większość rodziców zapisała dzieci na bezpłatne(dla nich!!) 5 godzin to po co utrzymywać przedszkole dłużej. Ostatnio na zebraniu w przedszkolu dowiedziałam się, że zapewnią kilka przedszkoli całodziennych, a resztę będzie na 5 godzin i tyle.

    2 3 Cytuj
  • 31 paź 2011

    na 5h bezpłatne gmina nie ma pieniędzy dla przedszkoli , ale na głupie czytniki do odbijania sie kartami było a to nie mała suma bo na jedno przedszkole wyniosło to 3,5 tyś i po co to a jeszcze za dodatkowe karty trzeba było płacić, pytam po co to dawniej tego nie było i był spokój, a odnośnie tych 5h bezpłatnych co były do tej pory to grono jest takich rodziców co chca żeby dziecko choć te 5h miało jakaś stycznosc z dziećmi a np matka jest w domu, dla mnie ten system robi sie chory po co takie zamieszki buuuuuuuuuuuuu
    to są początki inwigilacji i zasr..ych systemów kontrolingu ludzi i tego co robią

    5 1 Cytuj
  • 31 paź 2011

    "VETOWICZ" PO CO SIE POWTARZASZ !!! JUZ TO KTOŚ NAPISAL "bycalbonie"
    [quote=gość: vetowicz] na 5h bezpłatne gmina nie ma pieniędzy dla przedszkoli , ale na głupie czytniki do odbijania sie kartami było a to nie mała suma bo na jedno przedszkole wyniosło to 3,5 tyś i po co to a jeszcze za dodatkowe karty trzeba było płacić, pytam po co to dawniej tego nie było i był spokój, a odnośnie tych 5h bezpłatnych co były do tej pory to grono jest takich rodziców co chca żeby dziecko choć te 5h miało jakaś stycznosc z dziećmi a np matka jest w domu, dla mnie ten system robi sie chory po co takie zamieszki buuuuuuuuuuuuu
    to są początki inwigilacji i zasr..ych systemów kontrolingu ludzi i tego co robią [/quote]

    1 Cytuj
  • 5 lis 2011

    intelektualiści ze Szczebrzeszyna mocno wchodzą:)))

    2 1 Cytuj
  • 16 gru 2011

    kto wie cos o euforii jakie ceny jaka atmosfera...

    3 Cytuj
  • 4 sty 2012

    obiło mi się o uszy że pięciogodzinowe przedszkola mają być bezpłatne ale tylko poza Myślenicami,na wsiach ale powtórzę obiło mi się ...czy ktoś ma wiedzę w tym temacie

    1 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Nie koniecznie tylko na wsi, równie dobrze może być i w mieście. "Bezpłatne" - a szanowny rodzicu, który chcesz posyłać dziecko na bezpłatne 5 godzin nie zastanowiłeś się nad tym kto zapłaci za wodę jak się twoje dziecko będzie myło, załatwiało potrzeby fizjologiczne, kto zapłaci za papier toaletowy i chusteczki do nosa, kto zapłaci za energię elektryczną i cieplną itp. itd Ja ci powiem zapłaci nie Gmina tylko te dzieci za, których rodzice płacą czesne - niestety.

    5 6 Cytuj
  • 4 sty 2012

    coś w tym jest bo nie ma nic za darmo!!
    no ale nawyk ze starych czasów pozostał a tu KAPITALIZM pełną gębą-koniec niby gratisów

    1 1 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Drodzy rodzice jeśli macie zamiar posyłać dzieci na bezpłatne godziny, to zastanówcie się nad tym czy to jest do końca uczciwe w stosunku do tych, którzy posyłają z opłatą czesnego.W końcu Gmina nie daje na te dzieci złamanego grosza, a dotacji z Ministerstwa nie ma. Czy warto łakomić się na te 80zł lub 120zł.opłaty kosztem innych. Przecież płacąc takie pieniądze w przedszkolu macie prawie 9 godzin opieki i nie tylko bo edukacja też w to wchodzi. Za takie pieniądze tego nie zapewnicie dzieciom w domach. A ja się tez Was pytam: co z uspołecznieniem dzieci? Dziecko przebywając tylko 5 godz. w przedszkolu 2 godz. poświęca na posiłek, ok.1 godz.na zajęcia obowiązkowe a zabawa wspólna z innymi, zajęcia indywidualne, gry, zabawy dyd. umiejętność rozwiązywania konfliktów, zajęcia wyrównawcze i szereg innych rozmów z rówieśnikami i nie tylko to przykro mi ale na to już nie ma czasu.
    Zanim poślesz dziecko na 5 godz. bo niby bezpłatne to zastanów się nad tym co jest ważniejsze dla dobra Twojego dziecka: pozornie zaoszczędzone pieniądze czy doświadczenie dziecka nabyte w gronie rówieśników

    8 11 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Zanim napiszesz posta pomysl czy własnie ktos nie morduje KOTKA godziny bezpłatne sa dla tych którzy nie maja na to funduszy wiec nie siej mętu KAPISZI

    9 2 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Gadasz kompletne głupoty i nie masz pojęcia o szczegółowych zasadach odpłatności. Akurat w większości z tych bezpłatnych godz. korzystają ci, którzy by cie kasą zabili. Jeśli chodzi o ludzi z naprawdę ciężkiej sytuacji finansowej to wiem, że jest możliwość złożenia wniosku do Rady Miejskiej o częściowe lub całkowite umorzenie czesnego. Takie przypadki są rozpatrywane w większości pozytywnie, oraz zwrócenie się do Opieki Społecznej o dofinansowanie posiłków. Tu również jest spora przychylność. Mętu nie sieje bo nie mam takiej potrzeby. Chcę tylko uzmysłowić niektórym rodzicom pewnych faktów i możliwości.

    3 2 Cytuj
  • 4 sty 2012

    BEDE SLAC DZIECI NA 5 GODZIN BO JEST BEZPŁATNIE WIEC CZEMU NIE NIE ROZUMIEM WAS

    4 1 Cytuj
  • 4 sty 2012

    a kto ci ma zaplacić za ciepło dla dziecka, wode prąd, papier toaletowy, kartki do rysowania, kredki farby klej itd..........INNI,KTÓRZY PŁACĄ, CZYLI KOSZTEM ICH DZIECI SUPER BRAWO

    4 5 Cytuj
  • 4 sty 2012

    liza SIEJESZ ZAMET OT CO BO NIE MASZ DZIECI ALBO FACETA

    3 3 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Mam dzieci i faceta i pracuję w przedszkolu. Zadowolona?

    3 3 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Uważam, że te 5 godzin darmowych powinno się należeć dzieciom, których rodzice korzystają z MOPS-u czy innych instytucji. Z grupy mojej córki codziennie dwie dziewczynki sa odbierane przed 13 - bo za darmo. Ja nie mówię, że nie wolno ale skoro mamusie mają na fryzjerów, kopcenie papierosów i jazdę samochodami, to niech do jasnej cholery płacą za dzieci a nie uczą ich od małego sponsoringu.....

    6 6 Cytuj
  • 4 sty 2012

    "małcinkowa" mówisz świętą rację, właśnie mają na wiele więcej dla siebie a żałują na dzieci

    3 2 Cytuj
  • 4 sty 2012

    http://www.prawomiejscowe.pl/institution/17819/legalact/158621/17819

    W lutym wchodzi w życie nowa uchwała naszej rady miejskiej w sprawie odpłatności za przedszkola, powyżej link. Ceny nieznacznie ale w górę, tyle że wprowadzili obniżkę na drugie i kolejne dziecko.
    Widziałam dziś wzór umowy, trochę dziwne te ich wyliczenia, ale pewnie wszystko wyjdzie w praniu
    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 4 sty 2012

    Jak mama nie pracuje albo w domu jest np. babcia, która moze zajmować sie wnukiem to dlaczego mam wysłać dziecko do przedszkola na cały dzień?? Te 5 godzin w zupełności wystarcza na uspołecznianie dzieci, dom i kochający ludzie tez dziecku są potrzebni nawet bardziej. Moim zdaniem taka opcja jest dla dziecka najzdrowsza. A przedszkola są przez te 5 godzin bezpłatne bo takie prawo chyba w UE jest, tak?, poprawcie mnie jeśli sie mylę, ale to ma być upowszechnianie kształcenia. I dobrze, ze tak jest.

    8 1 Cytuj
  • 4 sty 2012

    liza, pewnie masz rację. Zwróć jednak uwagę, że ta "niesprawiedliwość" nie jest winą rodziców, a ustawodawcy. Nic nie stało na przeszkodzie, by jednocześnie z brakiem odpłatności za podstawę programową, wprowadzić zryczałtowaną opłatę z tytułu kosztów, które wymieniłaś bądź też, by tą opłatą (wobec wszystkich dzieci za te 5 h, a nie tylko wobec tych, które zostają krótko) obciążyć rady gmin - z zagwarantowaniem ich pokrycia z subwencji ze Skarbu Państwa.
    Myślę, że krytyka rodziców, że korzystają z tego, co prawnie przysługuje ich dzieciom, nie jest właściwa.
    Tym bardziej, że dla wielu te 80 zł to duży wydatek, co nie znaczy, że niemożliwy do pokrycia.
    W przypadku mojego 4-latka nie jest też właściwy argument, że wiele omija go przez to, że jest w przedszkolu 4 godziny, gdyż odbieram go o 12. O tej porze bowiem dzieci idą spać, a wstają o 14. Potem podwieczorek i do domu. Więc de facto społecznie traci on 30 minut i to poświęconych na ubranie się i spożycie posiłku. Być może przy starszych dzieciach argument, który podałaś ma znaczenie, tu jednak jest chybiony.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracy z dziećmi.

    7 1 Cytuj
  • 5 sty 2012

    jak najwięcej czasu między rówieśnikami i nie bijcie się o parę groszy bo nie zapłacicie teraz zapłacicie w przyszłości.

    1 3 Cytuj
  • 5 sty 2012

    Zastanawiam się nad wysłaniem dwóch i pół letnich bliżniaków i pięciolatka do przedszkola Doradzicie mi coś?

    1 Cytuj
  • 5 sty 2012

    5 godzin poza domem dla przedszkolaka to wystarczająco dużo. Tu nie zawsze o kasę chodzi!!!

    5 2 Cytuj

Odpowiedz