Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • 26 cze 2011

    Wie ktoś może gdzie w octavi 1,9 tdi mogę pozbyć się zużytego filtra cząstek stałych oraz zmiany oprogramowania zarządzającego tym filtrem. Czy któryś zakład mechaniczny w mieście lub okolicy taką rzecz wykona i w jakiej cenie.

    2 Cytuj
  • M G 10 lip 2011

    Czy ktoś orientuje się czy w Myślenicach jest ktoś kto zajmuje się fachowo przekładniami kierowniczymi , wspomaganiem itp.? Nie chodzi mi o wymiane części tylko o ewentualną regenerację. Przycina mi się wspomaganie w Fieście i potrzebuje znaleźć fachowca od takich rzeczy.

    1 Cytuj
  • 11 lip 2011

    Usuwanie DPFa to tylko w porządnym warsztacie np. V-Tech Kraków. Zrobisz to byle gdzie...i będą dopiero jaja - temat rzeka.

    1 1 Cytuj
  • 11 lip 2011

    a czy ktoś się orientuje czy w Myślenicach jest ktoś kto się zna na instalacjach gazowych?
    Potrzebuje kogoś godnego polecenia.

    1 Cytuj
  • 12 lip 2011

    w mce raczej nie kolego. najlepsza osoba jaką znam znajduje sie nad kościołem w głogoczowie .

    2 Cytuj
  • 27 lip 2011

    Gdzie wymieniacie olej z filtrami w samochodzie? możecie coś polecić miejsce, gdzie takie proste rzeczy nie są "partolone" za rozsądne pieniądze?
    Pozdrawiam

    3 3 Cytuj
  • adzygmunt 27 lip 2011

    W Trzemeśni u Bajera /za rzeką/
    Mają sklep motoryzacyjny w M-cach Ul Słoneczna na /zakrętach/

    2 6 Cytuj
  • 27 lip 2011

    Ostatnio wymieniałem na warsztatach w ZSE, ale nie wiem czy ciągle robią (trzeba przywieźć ze sobą olej). Kosztowało niewiele. Niebawem też będę wlewał tylko już sam, bo mam dość wysoko zawieszony samochód. Nie mam kanału bo wymieniłbym ci za przysłowiowe 'na piwo'. Nie wiem jak stary samochód, jeśli na silniku ci zależy w najgorszym wypadku olej GM lub Mobil1, żadnych Castroli czy Sheli. Polecam Valvoline.

    Pytanie z innej beczki: kto oprócz serwisu w Zasani oraz gościa w Bysinie zna się tu dobrze na dieslach (chodzi o przegląd układu paliwowego) i nie zdziera? Chodzi mi dobrego fachowca.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 27 lip 2011

    Daj namiary na gościa w Bysinie może na priv?

    1 1 Cytuj
  • 8 sie 2011

    Stanowczo przestrzegam przed serwisem Scyz-Gum przy ul. 3-go Maja w Myślenicach. Po przyjrzeniu się efektom ich usługi czuję się naciągnięty. Trzeba było własnoręcznie naprawić to, czego nie zrobili, co najgorsze wymontowali jeden z elementów bez umieszczenia w jego miejsce zamiennika, w rezultacie czego samochód nie działał poprawnie!!! (może liczyli na powrót i dalsze "naprawianie"?).
    Bez diagnozy i podania ceny biorą się za robotę (było ustalane inaczej), bądź udają, że się biorą.
    W rezultacie klient jest niedoinformowany, stawiany przed faktem dokonanym i pozbawiony możliwości podjęcia decyzji 'robimy z tym', 'tamto zostawiamy', zdany w zupełności na ich łaskę i niełaskę pod kątem kosztów "naprawy". Szkoda, gdyż wcześniejszy kontakt z tą firmą nie wróżył nic podobnego. Panowie, poniżej przyzwoitego poziomu, ocena: 1.

    10 1 Cytuj
  • adzygmunt 8 sie 2011

    Masz długi staż na "Forum" i mam nadzieję, że to co piszesz nie mija sie z prawdą.
    Miałem podobne przejscia z inna firmą.
    Późniejsze rozmowy z klientami tego zakładu utwierdziły mnie w moim zdaniu.
    Niestety firmy nie wyciągaja wniosków z wpadek.
    Może do czasu?

    2 2 Cytuj
  • 18 sie 2011

    Diesel Serwis w Zasani...to nie porozumienie!!! Oni nie mają zielonego pojęcia co robią i jak robią. Zastanawia mnie jak oni zarabiają na chleb... Może ciągnik, Stara bym tam oddał, ale nowoczesne TDI nigdy, a TDCI w życiu!
    Nie będę wdawał się w szczegóły. Poprostu jak ktoś jest choć trochę kumaty w tych sprawach i wie jak powinna praca z wtryskami wyglądać, to będąc tam pół godziny i pogada z pracownikami już wszystko wie... Porażka.
    Dodatkowo pracują tam, no właśnie czy ktoś wogóle ma jakieś porządne szkolenia z tego zakresu? Bo nie wyglądają profesjonalnie zbytnio... zwłaszcza w piątek lub sobotę przed zamknięciem...

    Co tam robiłem w takim razie? Byłem z autem szefa, a że kiedyś robiłem podobne rzeczy... to nieźle się ubawiłem. Sami się przekonajcie jak mi nie wierzycie.

    12 3 Cytuj
  • 9 wrz 2011

    Ty baranie skoro nie maja zielonego pojecia o robocie to moze powiesz mi z kad maja tyle samochodów na placu i popatrz na rejestracje aut sa z calej malopolski a ty opowiedasz ze z jakims twoim podłym fordem nie moga sobie poradzic???nie rozsmieszaj mnie nawet i zastanow sie albo napraw sobie sam a nie jezdzij po mechanikach.

    1 12 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Sama się przekonałam i Klient ma rację. Oddaliśmy im samochód i musieliśmy szybciutko naprawiać w innym miejscu. Mają zwyczajnie wyrobiona markę, na którą sobie jeszcze zapracowali lata temu i dlatego stoją tam samochody z całej małopolski. A z jakością usług nie idzie to w parze.

    4 2 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Najlepszy jest ten do ktorego jeżdzi władza czyli poseł oraz wójt Pcimia. Mechanik to Janusz Rapacz w Gaju Myslenicka 88. Z szosy widać warsztat i samochody, które sie nie mieszczą. Ma swój chłopski rozum, pracuje z synami . Lepszy niż wszyscy inżynierowie kocha samochody, zna sie zwłaszcza na niemieckich.

    4 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    To oni maja tak marnej jakości samochody?

    2 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    A dlaczego musieliscie naprawic w innym miejscu bo to ze nie mogli sobie poradzic to nie wierze bo mi poradzili sobie z autkiem super a po drugie to chyba nikt tutaj w okolicy nie ma takiego sprzetu jak oni jesli chodzi oczywiscie o uklad paliwowy i dlatego tak czytam jak pisze cie o nich to dlatego nie dowierzam bo u mnie poszło wszystko super i w miare szybko ku mojemu zdziwieniu a usterke miałem nie codzienna wiec dlatego nie zgadzam sie z wasza opinia na temat diesel serwisu w zasaniu jak najbardziej polecam

    2 5 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    Heheh, a komu zadowolonemu chciałoby się aż tyle pisać o firmie? Dużo napisze niezadowolony, a jeśli "zadowolony" pisze za dużo to znaczy że coś naciąganego jest..............

    2 3 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    Ciekawa teoria

    2 2 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    [quote=gość: piotr32222] Ciekawa teoria [/quote]
    Tak, no i bardzo prawdopodobna. Kolega zbyt emocjonalnie reaguje na krytykę serwisu, posuwając się nawet do obrażania. Wnioski niech sobie wyciągnie każdy indywidualnie. Nie byłem nigdy w tym serwisie, choć dosiadam diesla, teraz czeka mnie niebawem remont silnika, ale to już nad Wisłą bo tutejszym firmom boję się powierzać taką robotę.

    3 1 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    [quote=gość: klient] Diesel Serwis w Zasani...to nie porozumienie!!! Oni nie mają zielonego pojęcia co robią i jak robią. Zastanawia mnie jak oni zarabiają na chleb... Może ciągnik, Stara bym tam oddał, ale nowoczesne TDI nigdy, a TDCI w życiu!
    Nie będę wdawał się w szczegóły. Poprostu jak ktoś jest choć trochę kumaty w tych sprawach i wie jak powinna praca z wtryskami wyglądać, to będąc tam pół godziny i pogada z pracownikami już wszystko wie... Porażka.
    Dodatkowo pracują tam, no właśnie czy ktoś wogóle ma jakieś porządne szkolenia z tego zakresu? Bo nie wyglądają profesjonalnie zbytnio... zwłaszcza w piątek lub sobotę przed zamknięciem...

    Co tam robiłem w takim razie? Byłem z autem szefa, a że kiedyś robiłem podobne rzeczy... to nieźle się ubawiłem. Sami się przekonajcie jak mi nie wierzycie. [/quote]

    To co nam się wydaje, że jest, nie zawsze jednak takie jest. Przykłady opisane wyżej. Dlatego, jeżeli już kogoś krytykujemy w temacie mechaniki samochodowej, to może nie za to, w czym się orientują i o zielonej trawie nie rozmawiać - bo jak się sam przekonałem, nie mają na takie rzeczy czasu. A to jak wyglądają - czy Kaczyński wygląda na byłego premiera i prezesa największej partii opozycyjnej w sejmie? opisujmy wnioski z dokonanych napraw i spostrzeżeń, a nie wydaje mi się...o szkolenia pytaj w zakładzie, bo raczej fryzjerów tam nie ma.
    Upaprać w sieci bez żadnej konsekwencji można każdego, niestety.

    3 3 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    Też nie polecam serwisu diesla w Zasani! a podobno miał być świetny.
    Za wtryski zapłaciłem 2500zł i auto po dwóch tygodniach znów z tym samym tam wylądowało.
    Mega niekompetetni i niesłowni /tak w delikatnym ujęciu/

    11 2 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    Ciekawe czy po naprawie zmieniłeś chociaż stację na której zwykle tankujesz?
    :)

    1 3 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    i co niby po 2 tyg. miałoby się popsuć przez paliwo?

    1 3 Cytuj
  • 20 wrz 2011

    wnikliwy - od kiedy ON nie jest już "paliwem"? Ty się dobrze zastanów, a dyskusja niech wróci na właściwe tory.

    2 Cytuj

Odpowiedz