Forum » Myślenice

Dotacje z PUP na założenie własnej działalności sposobem na bezrobocie?

  • 13 sty 2011

    o ile mi wiadomo zazwyczaj jest to weksel in blanco

    Cytuj
  • 13 sty 2011

    mam pytanko czy nie wie ktoś kiedy bedzie nabór wniosków na dotację?

    Cytuj
  • 15 sty 2011

    Podobno obcięto dofinansowanie dla urzędów pracy o 70%.To o dotacje będzie trudniej.Nie wiem czy to prawda , czy może ktoś wie jak to jest?

    Cytuj
  • 15 sty 2011

    a jak jest z załatwianiem spraw w urzędzie PUP, czy pracujący tam urzędnicy doradzą czy nie, bardzo proszę o odpowiedź, bo różnie się słyszy.

    Cytuj
  • 19 sty 2011

    nie wiesz ? domyśl się...........

    Cytuj
  • 24 sty 2011

    dlaczego nikt nie udziela odpowiedzi? o co chodzi?

    Cytuj
  • 24 sty 2011

    W urzędzie doradzają , nie ma z tym problemu :) W zasadzie uzyskanie dotacji z PUP jest sprawą banalną.

    1 1 Cytuj
  • 25 sty 2011

    sklep z artykułami dla myśliwych i lubiących postrzelać. Wiatrówki, noże :), broń, lunety i wszelakie akcesoria. Skoro jest strzelnica, to może to wypali :) Ostrowski jest myśliwym, może wspomoże sprawę :), ciekawe czy dałoby dofinansować sprawę :)

    Cytuj
  • 25 sty 2011

    [quote=gość: jarolp] sklep z artykułami dla myśliwych i lubiących postrzelać. Wiatrówki, noże :), broń, lunety i wszelakie akcesoria. Skoro jest strzelnica, to może to wypali :) Ostrowski jest myśliwym, może wspomoże sprawę :), ciekawe czy dałoby dofinansować sprawę :) [/quote]
    Przestań ... ( !! )jaka broń? Mało ci wypadków w naszym mieście- do tego trzeba ludzi naprawdę odpowiedzialnych... i z badaniami wszelakimi.
    A w kwestii dotacji/ hmmm zobaczymy jak mi pójdzie. I tu ( czyli Marg ) i tam (czyli PUP) złożę. A potem zdam relację jak mi poszło. ( mam trochę doświadczenia i "pewnej wiedzy" - no ale zobaczymy....

    Cytuj
  • 26 sty 2011

    rozumiem, że jesteś laikiem w kwestii kupienia broni... to nie takie proste i niestety, ale nie można posiadać broni ostrej a nawet pneumatycznej (powyżej 17J) bez zezwolenia, które, naprawdę wymaga poświęcenia czasu (najszybciej w 2 lata) i pieniędzy (kilka tysięcy).
    Dlatego, czy mało mi wypadków w mieście? pytanie tak retoryczne, że można byłoby je zadać właścicielom szkół jazdy w myślenicach ..... ja w żaden sposób nie uchronię mieszkańców od własnych słabości, dlatego też działabym zgodnie z prawem i w świetle prawa.
    Poza tym, żadnej konkurencji i jakiś sposób połączenia hobby z interesem.

    Cytuj
  • 26 sty 2011

    taaa poczekaj aż bandyci z osiedla sobie wiatrówki pokupują to będziesz miał "ochronę od słabości mieszkańców"

    Cytuj
  • 26 sty 2011

    a jaki problem jest teraz? wejdź sobie na allegro i przestań chrzanić populistyczne dyrdymały.

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    W PUPach jeśli dobrze pamiętam można dostać max. 18tys. na rozpoczęcie działalności.

    Ciekawszą opcją jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki za wdrażanie którego w małopolsce odpowiedzialny jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Informacje na temat instytucji które realizują projekty w ramach POKL działanie 6.2 można znaleść na stonie http://www.pokl.wup-krakow.pl/ po prawej stronie zakładka "Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej" Tutaj wysokość wsparcia wynosi 40tys.

    Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego jest jedną z instytucji które takie konkursy prowadzą obecnie w ramach działania 6.2 (jest w wykazie na stronie WUP). Dla ułatwienia, projekt reazlizowany przez MARG nazywa się "Twój biznes Twoja przyszlość" a strona projektu dostepna jest pod adresem http://www.twojbiznes.malopolska.pl/o-projekcie.html

    pozdrawiam

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    ...witam, ja nie dostałam dotacji trzy razy pomimo tego że mój biznes plan dałam koledze z Krakowa i on dostał od kopa. Pup w odpowiedzi napisał mi że interes mój ( Usługi Foto ) NIE JEST INTRATNY, co to Quwa w ogóle znaczy heheheh, poza tym PUP nie był przygotowany na tak dużą ilość chętnych-hehehe czyli w ogóle nie był przygotowany bo ja trzy razy startowałam w przeciągu 3 lat. A jeszcze jedno odnośnie tego co mówią panie z PUP że można tego samego dnia zarejestrować się na bezrobocie i tego samego dnia złożyć podanie o dofinansowanie-brednie straszne. Później dopiero dowiadujesz się w piśmie które Ci przysyłają że dostałeś za mało punktów min. za to że za krótko byłeś na bezrobociu.Jak ktoś ma pytania to po trzech latach walki z PUP mogę napisać pracę mrg. na ten temat.

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    Urzędy Pracy nie są od znajdywania pracy dla bezrobotnych bo wtedy sami pójdą na bezrobocie.Kiedyś ktoś policzył że więcej jest pracowników PUP niż ofert które i tak są nieaktualne.
    Ale na nową stronkę pieniążki się znalazły.

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    no właśnie co z tą pracą z urzędu pup, dla zwykłych ludzi jej nie ma.................................... dla innych jest.

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    ...jak masz znajomości to masz większe szanse na prace, jak nie to tylko fart nas ratuje hehehehh

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    do hahahhahaha bardzo dziwne jest ze nie dostalas ja ok 3lata temu zarejestrowalem sie na bezrobocie po 2och tyg oddalem biznesplan i we wrzesniu zadzwonili z pup ze mam sie zglosic na kursy po miesiacu otrzymalem dotacje .zadnego pisma nie otrzymalem ze mam malo punktow i jestem za krotko zarejestrowany..

    Cytuj
  • Ryszard Zaleski 17 lut 2011

    [quote=gość: hahahahahah]Pup w odpowiedzi napisał mi że interes mój ( Usługi Foto ) NIE JEST INTRATNY[/quote] ciekawi mnie czy poza chęcią otwarcia działalności i biznesplanem, miałaś jakieś podstawy do świadczenia tego typu usług. Jeśli nie to wcale się nie dziwię bo tez na miejscu PUPu nie dałbym ani złotówki komuś kto nie podsiada predyspozycji czy jakiegoś doświadczenia, fotografia niestety jest bardzo specyficzną branżą gdzie niestety chęci nie wystarczają. Dziś każdego stać na aparat i multum osób chce na fotografii zarabiać wielkie pieniądze. tak swoją drogą ciekawi mnie ile z działalności otwartych z dotacji przerwało dłużej niż 2 lata (okres niskich składek dla ZUS ) ?????

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    [quote=gość: hahahahahah] ...witam, ja nie dostałam dotacji trzy razy pomimo tego że mój biznes plan dałam koledze z Krakowa i on dostał od kopa. Pup w odpowiedzi napisał mi że interes mój ( Usługi Foto ) NIE JEST INTRATNY, co to Quwa w ogóle znaczy heheheh, poza tym PUP nie był przygotowany na tak dużą ilość chętnych-hehehe czyli w ogóle nie był przygotowany bo ja trzy razy startowałam w przeciągu 3 lat. A jeszcze jedno odnośnie tego co mówią panie z PUP że można tego samego dnia zarejestrować się na bezrobocie i tego samego dnia złożyć podanie o dofinansowanie-brednie straszne. Później dopiero dowiadujesz się w piśmie które Ci przysyłają że dostałeś za mało punktów min. za to że za krótko byłeś na bezrobociu.Jak ktoś ma pytania to po trzech latach walki z PUP mogę napisać pracę mrg. na ten temat. [/quote]

    Dziwne , bo ja po 4 dniach od rejestracji składałam papiery o dotację z PUP i nie miałam z tym żadnych problemów. Nie pamiętam już po jakim czasie dostałam wezwanie na szkolenia , ale z tego co pamiętam było to ok. 2 miesięcy. I co jest istotnym faktem , na szkoleniach tych w mojej grupie była osoba która dostała dotację właśnie na 'usługi foto' o których piszesz i nie miała żadnych problemów z jej pozyskaniem . Jeśli chodzi o punkty które przysyłają na piśmie - to pierwsze słyszę .

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    gosc 100 popieram tez pierwsze slysze!

    Cytuj
  • 25 lut 2011

    mam pytanie, również planuje złożyć wniosek do PUP i chciałabym się dowiedzieć czy jest dozwolona dystrybucja? Proszę o szybka odpowiedz.

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    W PUP nadal cisza! Co się dzieje z tymi dotacjami? Czy tylko w Myślenicach tak jest? Trzeba to sprawdzić.

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    Ciekawa sprawa z tymi dotacjami,bo na początku roku gdy się dowiadywałem powiedziano mi że nabór wniosków będzie z końcem lutego lub na początku marca i do tej pory cisza. Sprawdzałem na necie w innych urzędach pracy i w niektórych w tym roku nie będzie dotacji. Krążą plotki że i u nas ma nie być dotacji,ale byłem zweryfikować te informacje w urzędzie i twierdzą tam że będą dotacje i żeby patrzeć na ich strone bo ma być podany termin naboru wniosków,ale kiedy tego dokładnie nie wiadomo.

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    To może i ja zabiorę głos w dyskusji:). Choć region nie ten to może rzuci nieco światła na sposób działania PUP. U nas w Zawierciu informacja o tym że z dniem 14 lutego zaczynają przyjmować wnioski o dotacje pojawiła się na stronie PUP 11 lutego. Wnioski wraz z koniecznymi załącznikami wrzucili rano 14 lutego i przyjmowali je przez 5 dni do piątku. Z informacji którą znalazłem na jednym z for dowiedziałem się że wpłynęła masa wniosków. Teraz czekam na decyzję. Dodam że składałem wniosek na otwarcie Agencji Pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Uprzedzam złośliwe docinki typu: a licencje pana ma? tak. I potwierdzone doświadczenie. Wszystko jest. Jako bezrobotny byłem zarejestrowany w urzędzie od 2,5 roku. Obawiam się jednak czy to wystarczy. Jeśli jest tu ktoś kto też składał wniosek do PUP Zawiercie (woj. śląskie) proszę o jakieś info czy już dostał itd. Pozdrawiam

    Cytuj

Odpowiedz