Forum » Myślenice

PARKOWANIE: A niech się WSTYDZĄ!!!

  • 14 maj 2010

    Osiedle 1000-lecia jadąc od ulicy Dunina w lewo w kierunku Ogrodowej, jest próg zwalniający i zarówno po prawej jak i po lewej stoją samochody zaparkowane najczęściej tak krzywo ze ledwo idzie się przecisnąć. Na ulicy Słowackiego od wiaduktu w kierunku busów powinien być zakaz parkowania kierowcy wyjeżdżający z bocznej uliczki przez zaparkowane samochody nie widzą czy coś nadjeżdża i bardzo często wymuszają pierwszeństwo zmuszając innych do gwałtownego hamowania. Kolejną sprawą są te pierniczone auta na rynku to jest szczyt wszystkiego przepis wyraźnie mówi o inwalidach który mają problemy z poruszaniem się a nie o starych dziadach emerytach przygłuchłych na 1 ucho mających takie karteczki za szybą i zapierniczających szybciej po rynku niż nie jeden młody.

    1 Cytuj
  • basia 14 maj 2010

    Odwieczny problem z parkingiem na rynku - po prostu szkoda gadać. Niedługo na wszystkich mapach Myślenice zamiast oznaczenia rynek powinno być "Parking główny - Centrum"

    2 Cytuj
  • 14 maj 2010

    [quote=Vivaldi]światowy, dzwoń , śmiało dzwoń. [/quote]
    Vivaldi, co z telefonu jak Policję (i Straż Miejską) mamy jaką mamy (czytaj: bez jaj).
    Gdyby mieli to co Wałęsa pomiędzy nogami nosi to reagowaliby bez telefonu, a jak widać współpraca "stróżów prawa" ze społeczeństwem u nas nie działa jak powinna...

    1 Cytuj
  • 14 maj 2010

    Najlepsze są patrole. W dzień co chwile ich widać, a w nocy schowani śpią.

    1 Cytuj
  • 14 maj 2010

    Jak by mi się nie podobała praca Policji w Myślenicach , to bym Skargę (telefoniczną bądz m@ilem ) zgłosił ( anonimowo )

    do Warszawy , na szczęście mieszkam w Warszawie , a nie w Myślenicach ;)

    1 Cytuj
  • 18 maj 2010

    [quote=Vivaldi napisał:[hr][quote]]Możesz tam przesłać zdjęcie takiego samochodu (mail i telefon znajduje się na stronie)[/quote]kiedyś ktoś zrobił filmik telefonem jadąc za radiowozem nie będącym "w akcji". Prędkość (pokazany licznik własnego auta i jazda za radiowozem), wyprzedzanie i takie tam, jest gdzieś na you tubie. Czytałem wypowiedź tego człowieka, sprawa była głośna. Zaniósł na policję a ta wlepiła mandat ..... jemu. Zaczął się łańcuszek. Policjantów nie ukarano w pierwszym postanowieniu bo o ile dobrze pamiętam na podstawie braku homologacji telefonu jako urządzenia rejestrującego ww wideo oraz braku homologacji prędkościomierza widocznego na filmiku jako urządzenia homologowanego do rejestracji wykroczenia prędkości. [/quote]

    tutaj więcej o zdjęciach które nie mogą zostać użyte do karania
    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/takie-fotoradary-nielegalne,1480216 >

    Cytuj
  • 1 lut 2011

    jak macie problem z parkowaniem pod blokiem to założyć kolczatkę na drodze i wstawić bramkę na kartę i skończą się wasze problemy. Dużo takich rozwiązań ma zastosowanie w innych miastach polskich i spółdzielniach mieszkaniowych.

    1 1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    Wy mówicie, żeby policjanci reagowali jeździli do źle zaparkowanych samochodów, a co ja mam powiedzieć, jak mi koleś samochód pod pocztą uszkodził i na komendzie dowiedziałam się, że nie ma patrolu, żeby tam podesłać (dla nie wtajemniczonych komenda jest dziesięć metrów od poczty)

    2 Cytuj
  • 24 mar 2011

    [quote=monika85] Wy mówicie, żeby policjanci reagowali jeździli do źle zaparkowanych samochodów, a co ja mam powiedzieć, jak mi koleś samochód pod pocztą uszkodził i na komendzie dowiedziałam się, że nie ma patrolu, żeby tam podesłać (dla nie wtajemniczonych komenda jest dziesięć metrów od poczty) [/quote]
    No to rzeczywiście ,zabłysnęli intelektem .

    2 1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    Nie chce obrażać policjantów, bo może to nie wynika z ich złej woli tylko braków personalnych. Bo skoro mają np jeden patrol, który ma swój rejon od Myślenic po Pcim i inne miejscowości to trudno wymagać, żeby w ciągu 5 minut znaleźli się na moje zawołanie.
    W sumie to nawet byli bardzo mili tylko szkoda , że na tym się skończyło. Nic więcej nie zrobili i dopiero jak sama znalazłam samochód sprawcy to się ruszyło.

    1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    Niech się Straż Miejsca i Policja wstydzi. Na tysiąclecia na przeciwko sklepu całodobowego pod blokiem numer 8 bezpośrednio pod kamerą, parkują samochody na przejściu dla pieszych lub na wieździe do parkingu i co ? .... zero reakcji. WIĘC PYTAM SIĘ PO CHOLERE JEST TEN MONITORING !!!

    To samo dzieje się na Sobieskiego koło Gimnazjum - wreszcie może ktoś zacznie działać z źle zaparkowanymi samochodami.

    2 Cytuj
  • 24 mar 2011

    [quote=monika85] Nie chce obrażać policjantów, bo może to nie wynika z ich złej woli tylko braków personalnych. Bo skoro mają np jeden patrol, który ma swój rejon od Myślenic po Pcim i inne miejscowości to trudno wymagać, żeby w ciągu 5 minut znaleźli się na moje zawołanie.
    W sumie to nawet byli bardzo mili tylko szkoda , że na tym się skończyło. Nic więcej nie zrobili i dopiero jak sama znalazłam samochód sprawcy to się ruszyło. [/quote]
    Dla chcącego nic trudnego- jeżeli mogą stać na zarabiu i gawędzić pół godziny ze znajomymi np. ze straży miejskiej ,to myślę że zajrzeliby za tą pocztę gdyby im się faktycznie chciało.
    A gdyby kolizja była znaczna ,lub sprawca kolizji wypierałby się lub przestawiał samochód chcąc zatrzeć faktyczny stan i przyczynę wypadku?!. Od TEGO jest policja i dla TEGO płacimy podatki żeby oni stawiali się na miejsce ,gdy jest taka potrzeba!!!

    1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    koleś nie przestawił samochodu. Koleś zwyczajnie uciekł z nadzieją , że nikt nie widział. A ktoś widział i dokładnie opisał samochód. A że był charakterystyczny i dobrze opisany nie miałam większego problemu z jego znalezieniem (szkoda, że sama musiałam to robić).
    Bardzo chętnie powiedziałabym temu panu parę słów, bo z uwagi na to jakie usługi świadczy powinien zachować się bardziej elegancko. Ale postępowanie trwa i trzeba siedzieć cicho :D

    1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    No tak ,takich "uciekinierów " nie brakuje - niestety :)

    1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    Ile razy na dzień przejeżdża radiowóz bądź strażowóz przez rynek jadąc w stronę Sobieskiego ??
    Pod Domem Greckim aż do samego skrzyżowania parkują samochody (widziałem na tyle bezczelnych, że na łuku stawiają auta), i co ???

    ZERO REAKCJI !!!!!

    Nie brońcie stróżów prawa brakami personalnymi - to jest czyste LENISTWO !!!

    3 Cytuj
  • 24 mar 2011

    [quote=gość: merido] "światowy"- świadczy to o czymś bardzo niepokojącym, czyli braku zaufania do służb, których zadaniem jest nadzorowanie porządku [/quote]
    merido, nie ośmieszaj się... jak można mieć zaufanie do służb, które sobie bimbają z karygodnego łamania przepisów ?!

    Dowodem braku cierpliwości właśnie są... m.in. samosądy, a w tym przypadku opisane 'delikatne' - bezbolesne medody dające kierowcy do 'myślenia'..

    3 Cytuj
  • 24 mar 2011

    Czas zacząć działać http://www.youtube.com/watch?v=uxc2w6Mfdvg .

    Proponuję również publikować na forum numery rejestracyjne aut źle zapartowanych. NIECH SIĘ WSTYDZĄ !!!

    A Policja i Straż Miejska niech wreszcie sie ruszy !!!

    1 Cytuj
  • 24 mar 2011

    1. Czy wy ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE parkujecie idealnie? Ja się staram, ale pewnie czasem zamiast 1.5 m zostawię 1.45 :-D

    2. Czy ktoś to tutaj przeczyta? Jest taka stronka od tego ogólnopolska"
    http://www.swietekrowy.pl/

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    [quote=marko] 1. Czy wy ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE parkujecie idealnie? Ja się staram, ale pewnie czasem zamiast 1.5 m zostawię 1.45 :-D
    [/quote]

    Nikomu nie chodzi o samochód który zostawia 1.45 a nie 1,5. Chodzi o samochody które faktycznie blokują chodnik i nie ma jak przejść. Ja osobiście zawsze w takiej sprawie dzwonie na policję. Co prawda nie czekam az przyjada bo i tak musze to auto jakos ominąć ale przynajmniej mam poczucie że coś robię.

    Co do akcji ze szminką to nikt nie wspomniał o tym że takie zachowanie może być po prostu niebezpieczne... Większość ludzi (normalnych) nie posunie się do rękoczynów wobec kobiety ale jak sie trafi jakis świr to może być nieszczęście a naprawde nie wiem czy warto.

    Co do parkowania to równie jak parkowanie w miejscu niedozwolonym wkurza mnie parkowanie równocześnie na dwóch miejscach. Uważam ze powinno to być karane tak samo jak parkowanie w miejscu niedozwolonym.

    Co do publikacji numerów rejstracyjnych na forum to:
    1. po co ?
    2. nie wiem czy to legalne

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    A jeszcze sobie przypomniałem jeda rzecz. Jakis czas temu, chyba w okolicy ostatnich wakacji robili coś z pradem na ul. K. Wielkiego na wysokości p. Rakoczego. Panowie robotnicy przyjechali busem (Lublin) zablokowali cały chodnik po stronie Rakoczego (bo rozbierali kostkę i kopali) a swoje autko postawili...dokładnie po drugiej stronie ulicy zajmując cały chodnik, nie zostawili nawet 30 cm od ogrodzenia. To dopiero jest fantazja !

    Niestety musze stwierdzić ze przez cały dzien albo dwa tak stali wiec prawdopodobnie nikt ze straży miejskiej ani z policji sie tym nie zainteresował :(

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    Dzisiaj byłem na spacerku koło nowego "dworca" ul.Słoneczna sklep z art.drewnianymi na płocie tabliczki "parkin dla klientów" .Pytanie gdzie można sobie wykupić chodnik w powiecie?.Jeśli tak to niedługo będziemy chodzić ulicami. Gdzie jest straż miejska , policja.

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    No sami widzidzie tą bezczynność naszych służb...

    Można mieć do nich "zaufanie" ???

    Łamiący przepisy napiszą - MOŻNA !

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    Ciekawe, że w tym temacie ludzie uważający sie za "mądrzejszych" od tych którzy łamia przepisy ruchu drogowego sami proponują łamać prawo poprzez naruszanie własności prywatnej. Szminki, dupinki itd, ludzie... Ja nie jestem nerwowym człowiekiem ale gdybym źle zaparkował i zobaczył jakiegoś cyca który się bawi w Janosika albo Zorro i maluje mi szminką po szybie to bym mu tą szminkę wsadził wiadomo gdzie...
    Mandat mogę zapłacić jeśli zawale sprawę ale żaden obibok i domorosły bohater nie będzi mi bazgrał po moim samochodzie bo po 1 nie jest do tego uprawniony przez nikogo a po 2 nie ma zielonego pojęcia z jakiego powodu stanąłem tak jak stanąłem samochodem.
    Co do służb... za co nie lubi sie straży miejskiej w Krakowie? Za to że ładują mandaty każdemu jak leci i bez gadania. Chcecie taką wojenke u nas rozpętać? Pamiętajcie że to wszystko czego chcemy z czasem wraca do nas samych. Nie ma ludzi idealnych. Niech sie nasi stróze wkurzą... to się wszyscy w tym małym ciasnym mieście przekonamy ile może kosztować moment nierozwagi podczas parkowania samochodem. I sie będziemy gotować we własnym sosie.

    1 2 Cytuj
  • 25 mar 2011

    lakukaraczia, NIKT nie może stać ponad prawem !
    Jedni mają płacić za to samo wykroczenie, inni nie ? A niby dlaczego ?
    Dla Myślenic ustanowiono inny KODEKS DROGOWY ???
    Albo chcemy w mieście porządku albo b***delu !

    Cytuj

Odpowiedz