Forum » Myślenice

WIELKA WODA 2010 - TWORZYMY RAPORT Z POWIATU

  • adzygmunt 30 lip 2010

    Wówczas tylko mówiło się jadę nad Rabę PO KAMIENIE w rzeczy samej to po księżycówkę a przy okazji trochę żwiru!!!

    Cytuj
  • 7 sie 2010

    Czesi walczą z wielką wodą, deszczowe chmury zbierają się nad Polską od wczoraj, w serwisach informacyjnych straszą intensywnymi opadami... Jak myślicie - brzegi Raby wytrzymają jeszcze jedną "wielką wodę"? A może żywioł uderzy z całym impetem, porwie budki na górnym jazie, po drodze zbierze trochę kamieni i drzew a następnie wtargnie na oczyszczalnie ścieków i zmyje to całe towarzystwo ? Ciekawe czy w tym roku nawiedzą nasze miasto jakieś atrakcje...

    Cytuj
  • 7 sie 2010

    Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku.

    Cytuj
  • adzygmunt 7 sie 2010

    Otóż woda nie ma się zbierać jak wrzód na .... lecz spływać.
    Betonowanie brzegów, ujarzmianie potoków, planowa gospodarka leśna, odbija się czkawką.
    Ostatnie doniesienia z Dolnego Śląska są przerażające.
    Czas aby ludzie przestali uczyć naturę jak ma się zachowywać a sami nauczyli z nią żyć w zgodzie!!!

    Cytuj
  • 30 sie 2010

    Uwaga
    W najbliższych dniach może wystąpić poważne zagrożenie powodziowe. Spodziewane są spore opady deszczu w dniach wtorek - czwartek. Możliwe lokalne podtopienia i wylewy rzek w tym Raby.

    Cytuj
  • 30 sie 2010

    będzie lało! w końcu szkoła się zaczyna :(

    Cytuj
  • 30 sie 2010

    bez paniki, gmina przygotowana na kolejna powódź!! Zarabia nie zniszczy bo nie ma już co..... Raba koło Copera (czy jak to się tam pisze) i działek w Osieczanach pięknie wyregulowana i umocniona ( za co WIEEEEELKIEEE dzięki i szacunek dla zarządcy tego odcinka Raby) TO CZEGO DO JASNEJ CHOINKI MAMY SIĘ BAĆ ???? Po prostu SILNI ZWARCI I GOTOWI !!! (jak w 1939 roku!!!)

    Cytuj
  • 30 sie 2010

    no i mówiłem, że się uda!! miało lać i na szczęście nie leje!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 31 sie 2010

    Niestety całą noc pada. I już Trzemeśnianka jest wysoka, ale na razie jest ok.

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    Na pocieszenia Wam napisze, że po deszczu przychodzi słońce....albo śnieg.

    Cytuj
  • adzygmunt 31 sie 2010

    Lepsze to niż woda, która cieknie po ścianie "kominowej" mimo kilku prób uszczelniania.

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    Lepsze także od wody kapiącej z sufitu i cieknącej po ścianach, bo sąsiadce "wąż z pralki wyskoczył".

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    Jaka jest teraz sytuacja na ZArabiu??

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    wlasnie, jak jest na zarabiu w Myslenicach?

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    Bysinka jest już bardzo duża !

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    na górnym jazie jest tak ze wg. mnie dwie godzinki i boiska beda pod woda jezeli będzie dalej padać

    Cytuj
  • adzygmunt 31 sie 2010

    Raba na nowo podmywa działki na Porabiu. W poprzednich powodziach zabrała dziewięć altan wraz z ziemią, teraz mocno przymierza się do następnych murowanych domów-altan

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    właśnie wróciłem z okolic tamy w dobczycach, rozmawiałem z panem fotografem i powiedział że jest zagrożenie że tama niewytrzyma .

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    to samo slyszałem 2 dni deszczu i po tamie

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    może więcej szczegółów, bo nie wiem czy już uciekać na kornatkę...

    a to jakiś fotograf - wróżbita?

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    Nie siejcie paniki, większa Raba była i zapora w Dobczycach wytrzymała.

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    widzicie pisowcy z okolicznych wiosek tama już tego nie wytrzymuje kto mieszka w tamtych okolicach i wam pokaże..

    Cytuj
  • 31 sie 2010

    zastanawiam się czy gmina w razie (co nie daj Boże)rozwalenia wałów na Dolnym Przedm. będzie mogła domagać się odszkodowania od zarządcy Raby, który od maja totalnie olewa sprawę regulacji Raby w Osieczanach. No i ciekawe ile jeszcze domków z działek popłynie????

    Cytuj
  • adzygmunt 31 sie 2010

    Z wiadomości zasłyszanych z działek: Prokurator wezwał na "rozmowę kontrolowaną" odpowiedzialnego za stan brzegów Raby. Nie pamiętam nazwiska, coś na "A"?
    Zarząd Działek już był "na spotkaniu".

    Cytuj

Odpowiedz