Forum » Myślenice

Pan Starosta!

  • Zdzichó Kowal PJN 12 cze 2010

    A niehrze Pan nie zadremczo Pana Zdzicha piszomc od żeczy. Szanowny Panie Pan Burmiszcz Maciej Ostrowski na sto procemt wygro wybur z PAn Kielam. Pan Starosta znowusz zasiomdzie na starostectwie i siem zakończy opozycja. Zeby jeszcze nie wywierziono to SEDNO na taczce za bumtownictwo!
    pozdrawiam
    Zdzichó
    posk skriptum: idzie siem na mecz podpowiedzieć Panu Rejhaglu jak zagrać tymi Grekami.

    Cytuj
  • 12 cze 2010

    powaga, dzięki ci, że konsekwentnie sadzasz moją skromną osobę na fotelu starosty; jakoś nie zakodowało się, że nim nie jestem- choć trzymam za niego kciuki; adzymut- nic żeś mi nie uczynił, a odnośnie drogi, to mieszkam w jej ewentualnym obrębie i jestem z tych niewielu, którym ona nie będzie przeszkadzać; jednocześnie znam dobrze tutejszą "opozycję" (bliższe, dalsze i jeszcze dalsze sąsiedztwa), która to konsekwentnie piętrzy problemy co do lokalizacji- nie dogodzisz wszystkim jednocześnie (i co tu może starosta- na siłę???); złośliwości też niewiele mogą- sam sprawdź...; życzę ewentualnej nowej władzy sukcesów w tej kwestii (no i wtedy czekam na stosowne komentarze;)

    Cytuj
  • 20 cze 2010

    No panie starosto na pewno nie jest miło czytać w dziennikpolski24.pl (region Myślenice) ,,Myślenice 2010 co już mamy, czego jeszcze brakuje"( art darmowy)że starostwo skutecznie blokuje powstanie ścieżek rowerowych w Myślenicach.Panie starosto czy bycie hamulcowym w sprawie ścieżek rowerowych w Myślenicach, a przez to hamulcowym rozwoju miasta to jest jedno z pańskich osiągnięć? Pytam bo się dziwie że nauczyciel, dyrektor szkoły może działać na przekór potrzebom młodzieży w naszym mieście.

    Cytuj
  • 21 cze 2010

    dynamo, pozwól najpierw naprawić szkody po powodzi, popedałuj sobie po Zarabiu to się przekonasz...

    Cytuj
  • adzygmunt 21 cze 2010

    Forumowicze w zależności od wieku, wykształcenia, pochodzenia społecznego, miejsca zamieszkania etc mają do szeroko pojętej władzy żale, pretensje. oczekiwania /niepotrzebne skreślić/.
    Gdyby ktoś pokusił się o wyłuszczenie tu na tych stronach, za co odpowiada powiat a za co miasto. to owe źle ukierunkowane postulaty nie miałyby miejsca.
    Myślę, że brak wiedzy na ten temat pozwala przerzucać "władzy" odpowiedzialność za stan dróg, chodników. Np we wsi chodnik jest miejski a droga już powiatu to oczywista jedna z wielu paranoi.
    Przed wyborami do samorządu powinniśmy o tym wiedzieć.
    To podstawowa wiedza, której szczególnie na wsi brak.
    Wrzucę tu pierwsze pytanie: Do kogo należy ochrona zdrowia obywateli na naszym terenie. Ja pewną wiedzę mam, ale ze stanem faktycznym jest różnie, mimo, że prawo jest jedno.Starostwo i UMiG odżegnuje się od jednoznacznej odpowiedzi!

    Cytuj
  • 21 cze 2010

    ...jako mieszkanka przy drodze gminnej WIEM, że chodnik też jest gminny. analogicznie jest przy powiatowej... myślę logicznie a nie paranoicznie. resztę sprawdź sobie na stronach urzędów (tak jak ja) to łatwe- gotową odpowiedź zachowam dla siebie. kombinuj jak umiesz adzymuncie

    Cytuj
  • 22 cze 2010

    adzygmunt musisz wiedzieć że zarządzającym ruchem na drogach gminnych jest powiat, dotyczy to również wprowadzania ograniczeń lub nowych organizacji ruchu.W tym przypadku o tyle zwłoka 3 letnia jest niezrozumiała że chodzi o pomoc osobom młodym niepełnosprawnym i turystom na których ponoć tak bardzo wszystkim zależy.Samo zarabie jest jednym z elementów o które powinno się dbać, jednak jakiekolwiek inwestycje w terenie zalewowym są ryzykowne, podobno planuje się tylko na zarabiu stworzenie ścieżek rowerowych, tylko jak szerokiemu gronu ludzi będą one służyły no i utrzymają się do następnej powodzi. Z tego co przeczytałem to szereg instytucji oceniło pozytywnie koncepcję ścieżek rowerowych i to przed powodzią, lecz jak pamiętam starostwo za pilniejsze uważało wybudowanie nowego gmachu starostwa i być może wybudują go nie bacząc na potrzebę odbudowy zarabia i dróg.(podtopiony 3 lata zwłoki to nie 3 tygodnie musimy się rozwijać i myśleć jak może być lepiej i realizować dobre pomysły)

    Cytuj
  • 24 cze 2010

    dynamo, ścieżki owszem, ale popytaj ile osób lubi biegać między budynkami starostwa że by coś załatwić (np. ja); nie uważam za bezsens skupić wszystko w jednym; wniosek- każdy ma swoje potrzeby "na już" tylko jak tu każdemu dogodzić? i skąd wziąć na to wszystko?! mnie zależy i na ścieżkach i na wygodnym załatwieniu moich spraw- bez biegania, i żeby nie podtapiało... Współczuję tym, którzy muszą rozwiązać mój problem :( ;a co do niepełnosprawnych (młodych, czy starszych) to dotyczy to również sklepów, komunikacji, itp. znam parę osób i ich problemy- niestety ogólnopolskie... znajdź na wszystko rozwiązanie, bo trochę mnie wkurza jeżeli ktoś rusza temat tylko po to, żeby podjudzać; masz pomysł to startuj w wyborach- chętnie zagłosuję. ---znowu pada!!!---

    Cytuj
  • 24 cze 2010

    podtopiony nie irytuj się, sprawa ścieżek tylko obnażyła w jaki sposób działają działacze w powiecie, 3 lata nie ocenili wniosku o ścieżki rowerowe w tym czasie wiele innych instytucji to uczyniło i to mnie zbulwersowało po przeczytaniu tego art, przeczytaj to się przekonasz że nie chodzi o podjudzanie tylko stwierdzenie że w starostwie komuś taki pomysł wyraźnie przeszkadza. Jeśli pan JT kiedyś będzie się chwalił jak sprawował urząd to mu o tym powiedz i tyle- pozdrawiam (ps.w Pcimiu mają 1 km ścieżek gratuluję zaradności Wójtowi p. Obajtkowi)

    Cytuj
  • 24 cze 2010

    [quote]dynamo, ścieżki owszem, ale popytaj ile osób lubi biegać między budynkami starostwa że by coś załatwić (np. ja);[/quote]

    podtopiony, może zastanowisz się z czego częściej się korzysta - z roweru na codzień, ale czy Ty codziennie załatwiasz sprawy w Starostwie ???

    Poza tym... najwyższy czas odchudzić biura a nie rozbudowywać !

    Cytuj
  • 25 cze 2010

    podlany, może zastanowisz się ile ludzi dziennie korzysta z roweru a ile goni po urzędach??? jak widzisz: i to i to jest potrzebne... nie myśl jedynie o nielicznych

    Cytuj
  • 27 cze 2010

    podtopiony- jesteś zakręcony z tym promowaniem rozbudowy starostwa, wiedz jedno że ścieżki rowerowe wystarczy wyznaczyć (nowa organizacja ruchu)minimalnym kosztem duży zysk.Natomiast budynek starostwa musi być wybudowany i będzie kosztować oj będzie i zysku brak.Zachęcam cię do przeczytania dziennika pl (sobotni)p Kielan jednoznacznie określa co należy zrobić w Myślenicach,,wyznaczyć ścieżki rowerowe" Ten człowiek ma świadomość że bezpieczny ruch rowerowy jest alternatywą dla ruchu samochodowego i podniesie komfort życia mieszkańców. Dziwię się staroście który blokuje takie inicjatywy jak ścieżki rowerowe, no i gdzie są nasi parlamentarzyści dyrektorzy szkół którym powinno na bezpiecznym ruchu rowerowym w mieście zależeć, bo jak wstęgi tną na nowych obiektach sportowych to deklaracji poparcia dla sportu nie brakuje.

    Cytuj
  • 28 cze 2010

    dynamo, czytaj ze zrozumieniem- ja niczego nie promuję, zwracam jedynie uwagę, że nie tylko twoje i podlanego problemy trzeba rozwiązać- moje i mnie podobnych również; poza tym udało mi się zasięgnąć informacji prawie u źródła- z tym brakiem poparcia dla ścieżek jest trochę inaczej niż twierdzi promująca "prawdę" gazeta dziennik pl.; tak sobie myślę, że taniej będzie utrzymać jeden budynek niż 5- lub ile ich tam jest- poza tym lepiej wybudować nowy niż remontować kilka starych (od pracowników wiem, że się sypią- z resztą to widać), no i stare można sprzedać na koszt budowy nowego...; a co do nowej organizacji ruchu, to chyba nie myślisz o jednokierunkowym ruchu np. ulic Średniawskiego i 3 maja (wiem to od dociekliwych znajomych mieszkańców), bo nie będę codziennie jeździć wkoło dla twojego i Kielana widzimisię (pisz konkretnie)- mają małe dzieci, więc szkoła, przedszkole, praca, itp.- parę razy dziennie (to też koszt). Jest wiele osób tak myślących. Więc zapamiętaj: promuję swoje problemy a nie czyjąś opcję przedwyborczą i jak każdy- będę swego (i nie tylko swego) zdania bronić...

    Cytuj
  • 29 cze 2010

    Powołana przez wojewodę małopolskiego Stanisława Kracika komisja zweryfikowała kwoty, na jakie oszacowały swoje szkody popowodziowe poszczególne gminy powiatu myślenickiego. Zweryfikowana została także kwota oszacowana przez Zarząd Powiatu myślenickiego.

    Wnioskowaną przez powiat kwotę 51 mln złotych komisja wojewody zweryfikowała do 17 mln 700 tysięcy złotych (bez uwzględnienia 30 milionów złotych przeznaczonych na likwidację osuwisk). Gmina Dobczyce, która oszacowała swoje straty na 19 mln złotych, według komisji powinna otrzymać 12 mln (kwota także bez środków przeznaczonych na likwidację osuwisk), zaś gmina Pcim zdaniem komisji poszkodowana została na 5,4 mln złotych.

    Więcej na temat efektów weryfikacji kwot przeznaczonych na pomoc popowodziową przez wojewódzką komisję - w jutrzejszym numerze "Dziennika Myślenickiego".
    Panie Starosto
    Czy kiedy powiat płaci w zamówieniach publicznych to w podobny sposób ustalacie koszty robót?
    hehehe....

    Cytuj
  • 29 cze 2010

    jeszcze nie widziałam żeby ktoś szacował szkody zaniżając kwoty (sama szacowałam swoje po powodzi) trzeba być idiotą żeby tak zrobić- każdy zawyża bo i tak utną! czyżby PYTANIE urwało się z choinki?; niech zawyżają jeżeli to ma przynieść korzyści dla potrzeb naszych! rząd obiecuje a potem się wycofuje a z pustej kasy nie nasypiesz. niech nasze władze windują kwoty! jestem za!!! hehehehehehehehe
    ( a ty to prorok, czy sam piszesz te artykuły skoro je znasz zanim są opublikowane???)

    Cytuj
  • 29 cze 2010

    jeśli ktoś jest oszustem to jest w każdej sprawie, jeśli oszukuje to zawsze i wszystkich, jeśli tak jest to dobrze że dziennik pl. to ujawnia i cieszy mnie to że siedziba dz.pl. jest w Myślenicach bo wiem dzięki nim o wiele więcej i robią robotę z klasą.Pisałem już że dla mnie krętacz pozostanie krętaczem i to na zawsze, nie mogę mieć dla takich ludzi szacunku- obrzydliwe <<odpowiedź>> zastanów się jakie zachowania popierasz następnym razem ciebie oszukają!!

    Cytuj
  • 29 cze 2010

    powaga, pokaż mi jedną osobę oprócz ciebie oczywiście, która nie jest krętaczem... każdy kombinuje żeby coś wskurać (ja też), żeby cokolwiek załatwić trzeba kombinować (gazety też nieźle kombinują żeby mieć czytelników- przekręcają fakty ile wlezie). rząd kombinuje jak tu nie wypłacić obiecanej kasy np. dla powodzian i naprawę szkód! no to niech i samorządy kombinują jak na to wyrwać, bo jeżeli nie będzie kasy, to taki jak ty znowu będzie się pastwił że nie naprawione drogi itp. niech góra przestanie kręcić to i dół nie będzie musiał...- nadal popieram!!! bo tu jest wiele do zrobienia a nie tylko krytykowanie "na łamach" (z klasą???-hehehehehe) na razie to mnie oszukało ubezpieczenie- napisz coś i o tym!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 30 cze 2010

    To niestety jak dla mnie jest obrzydliwą praktyką. Czas byśmy wszyscy z tego się wycofali. A Ty "odpowiedź" to propagujesz.
    Jedną osobę niepraktykującą wskazałeś/aś w poście, drugą ja wskażę - adz!

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    no ale w końcu to te straty oszacowano mniej więcej dobrze no nie ?
    starosta 51 mln - Kracik 17 mln 700 tys + 30 mln osuwiska = 47,7 mln to chyba różnica do przyjęcia ????? wiadomo , że Wojewoda na pewno zaniżył straty bo mu kasy brak.

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    Mam nadzieję, że Józef TOMAL ponownie zostanie Starostą !!!!!!!!

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    do ,,podtopionego ,to ja, odpowiedź" który jest tą samą osobą odnośnie ścieżek rowerowych -tak ruch jednokierunkowy może zaistnieć na ul Średniawskiego i ul 3-go Maja tak jak to funkcjonuje na ul Słowackiego gdzie obserwujemy płynność ruchu poj. ścieżki rowerowe zaistniałyby w jezdni przy prawej krawędzi i prowadziłyby od ostatniego mostu od strony Bysiny do Zakopianki i poprzez łącznik przy Zakopiance połączenie z ul Kazimierza Wielkiego.Co do twojej dbałości o interesy ,, dociekliwych mieszkańców" to odpowiem że dzieci nie jeżdżą autami do szkoły( bo nie mają uprawnień) ale mogą rowerami pod warunkiem bezpiecznej drogi czyli wyznaczonej ścieżki rowerowej.Więc nie martw się o kółka na Średniawskiego bo na ul Słowackiego to Ci taka organizacja ruchu nie przeszkadza . To co dzisiejszy nr dz pl opisuje nie pozostawia cienia nadziei że pomyłek nie było, więc celowe działanie. Gmina Lubień wzorem, Siepraw się przyznał że można wyremontować za mniej kasy, a co z resztą gmin?

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    Zapomniałem o starostwie też jest na tej niechlubnej ,,liście Kracika"

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    szanowni mądrale a ja dalej nie wiem czy starosta oszacował straty w miarę dobrze czy nie ????

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    dynamo, to, że parę osób myśli nie tak, jak ty nie oznacza 3 w 1- (przy okazji pozdrawiam resztę trójcy oraz JFK i wieśniaka)- masz jakiś kompleks niespełnienia? gdzie wg ciebie wspominam, że dzieci same jeżdżą autami do szkoły??? czytaj ze zrozumieniem... wożą je rodzice (m.in, i ja) i znam ich opinie (a ty???) żeby dzieci mogły do szkoły jeździć rowerami muszą mieć je gdzie przechować, no i ile z nich ma uprawnienia na rower? o to też się zatroszcz skoro tak dbasz o całe miasto jako jedyny :))) moje "interesy" i tych "dociekliwych", nie są wyssane z palca, i nie baw się w niewydarzonego psychologa sądowego... a moje zmartwienia co do ulic na G.P pozostaw mnie, bo ja tu nie widzę problemu i nie szukam go na siłę. postaraj się o "ujednokierunkowienie" całego miasta, bo przecież rowerzyści wszędzie będą chcieli dojechać.... sprawy starostwa zostawiam Staroście (Bogu dzięki- to nie ty) P.S. -skoro ty piszesz w kilku osobach, nie znaczy to, że każdy tak robi.. (żałuję, że i mnie nie posadziłeś w fotelu Starosty- tak jak jednego z nas)-

    Cytuj
  • 30 cze 2010

    ale konkretnie,starosta wycenił straty powodziowe w miarę dobrze czy nie ???? Greto J NA POMOC !!!

    Cytuj

Odpowiedz