Forum » Myślenice

Pan Starosta!

  • 2 cze 2010

    Jedyne miejsce gdzie można się dowiedzieć prawdy o Myślenicach to w wyśmiane przez "Naczelnego DP" Sedno i Dziennik :) :0

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    To nie jest temat o Grecie tylko o Józefie.
    ...Budujemy mosty dla posady pana Starosty.....

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    GRETA 4. Nie wiem czy to szczęscie, bo marzę że kiedyś będę mieć okazję polemizować ze starostą Józefem czy burmistrzem Maciejem

    Pewno nigdy, pomarzyć zawsze możesz.

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    [quote]a ja się dalej pytam czemu tak ważny problem ubioru w czasie powodzi jest lekceważony ????? przecież wyraźnie napisałem, że to zaraźliwe!!!! czemu NIKT nie krytykuje wojewody zachodniopomorskiego, który również miał czelność pokazać się w kurtce strażackiej na wałach i to do kamery!!!! NO JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST W TEJ SYTUACJI GRETA????? SKANDAL PO PROSTU!!!![/quote]

    Sikawkowy - nie podniecaj się tak, zachowaj siły na akcję - dziś znów woda wylała na drogę powiatową Osieczany-Zarabie.
    Dziwisz się że nikt Ci nie odpowiada. Któżby chciał tracić czas na tłumaczenie wesołemu strażakowi jaka jest różnica pomiędzy ubraniem kurtki podczas wizyty w miejscu powodzi a całodziennym paradowaniem w pełnym uzbrojeniu po urzędzie,na rynku itp.
    Poza tym nie musisz sięgać tak daleko - nasz wojewoda wizytując tereny dotknięte klęską również wyglądał podobnie. No może prócz butów, bo to niehigienicznie chodzić w nieswoim obuwiu.
    :)

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    aha, to jednak inni mogą? chyba rozumiem. nie w ubiorze tkwi problem tylko w człowieku. jakby chodził w garniturze to też byłoby źle.
    ciekawi mnie jednak jak nasza gmina poradziła sobie z prowadzeniem akcji powodziowej?? czyżby nie daj Boże dobrze ??? pewnie tak, bo inaczej Greta nie zostawiłaby suchej nitki na UMiG. stąd właśnie pojawił się problem nieszczęsnego ubrania.
    i pozdrawiam pozdrowieniem znalezionym w sieci:
    jak wam się powodzi?? no nie przelewa nam się!!

    Cytuj
  • 3 cze 2010

    Pyta przyjaciela wieśniaka ocena akcja...

    Bardzo dobra, bardzo dobra akcja wodziowa!
    Godna podkreślenia postawa burmistrz Ostałowska, która nawet noc nie zdejmować szturmowego mundura i ciężka buta.
    Godna wyróżniona radna Kazimierza i jego zmechanizowana piła, która zaratować miejscowość Łęka od zasypania!
    Godna doceniona dyrektor Karwowska od droga, która mimo że zjawić w praca w pierwsza dzień powodzia dopiero godzin ósma to cały czas być myśla z dzielna ratownika!
    Godna niepominięcia bohaterska postawa starost Ziomal, która przez dzika krzaka i głęboka kałuża prowadzić premier Łuska i pokazać mu dumna: "Oto moja droga powiatowa! - Dziś urwana!"

    Dobra wodziowa, bardzo dobra akcja wodziowa.

    A SEDNA w ta czas tylko knuła i pisała!!!

    Cytuj
  • 3 cze 2010

    W marcu ubiegłego roku pojawił się na miasto-info następujący tekst:

    "Dyrektor SP ZOZ chce wybudować lądowisko koło szpitala

    Helikoptery ratunkowe będą lądować na terenie szpitala. Na razie SP ZOZ pracuje nad projektem lądowiska, którego budowa w 85% może zostać pokryta ze środków zewnętrznych"
    http://www.miasto-info.pl/myslenice/dyrektor-sp-zoz-chce-wybudowac-ladowisko-kolo-szpitala

    Czy ktoś wie coś na ten temat? Czy powstało to lądowisko i czy starosta z dyrektorem szpitala zdobyli te 85% dofinansowania zewnętrznego?

    Cytuj
  • 3 cze 2010

    "Stabilizacja osuwiska w Trzebunii - 176 tysięcy złotych
    + 1 kilometr drogi(!!!) z 5 mostkami za 1,9 miliona złotych
    www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g23/thumb2.html";
    jwp Greto, a jak długie i jak głębokie jest osuwisko w Borzęcie w stosunku do Trzebunii? Bierz liczydło i licz. A osoby kompetentne w tym czasie będą szukać funduszy na usuwanie szkód zamiast wyszukiwać liczb nieadekwatnych do sytuacji. Nie zapomnij dać swoim "informatorom" po 30 srebrników... No i niech następnym razem dostarczą bardziej precyzyjnych informacji, bo wstyd...

    Cytuj
  • 3 cze 2010

    do zobaczycie- nastąpiła mała pomyłka starosta liczy na poparcie w wyborach, że 85% ludności jego poprze bo ma tak wielkie osiągnięcia jak zdjęcie w Dz.Pl. z premierem wtedy też dyrektor szpitala się ostanie.To jest prawdziwy cel starosty Tomala nie tam jakieś lądowisko, piszą o nim zawsze przed wyborami i Lud łapie się na tą kiełbasę wyborczą. Dla mnie sama osoba J T to krętacz , na górnym wyparł się własnych słów co do drogi zach o czym pisano na tym forum warto to przypomnieć <pomysł drogi zach to poskomunistycznt pomysł> na pewno nie zagłosuję na niego.

    Cytuj
  • 4 cze 2010

    Największy problem dla obecnej opozycji to jak był ubrany Starosta czy Burmistrz.

    Cytuj
  • 4 cze 2010

    jasne że to istotne. politycy płacą grube pieniądze osobom, ktore mówią im jak mają sie ubrać, co mowić, do kogo i jaką przy tym przybrać pozycję ciała itd, itp
    czasmi tym nadrabiają braki w swoich innych umiejętnościach albo ich braku właśnie

    Cytuj
  • 4 cze 2010

    O co ci chodzi "poziom opozycji" ? Popatrz na Wuja, Zdzicha lub Tajgera. Jak cię widzą tak cię piszą. Każdy utożsamia się z kim chce.

    Cytuj
  • 4 cze 2010

    [quote]O co ci chodzi "poziom opozycji" ? Popatrz na Wuja, Zdzicha lub Tajgera. Jak cię widzą tak cię piszą. Każdy utożsamia się z kim chce. [/quote]

    COŚ W TYM JEST

    Cytuj
  • 5 cze 2010

    ONO a czym ty nadrabiasz swoje braki??? i jakie prezentujesz pozycje??? zaproponuj coś, to i ja skorzystam z twoich "umiejętności". POWAGA, widzę, że masz niezłe znajomości- kiedy ci starosta powiedział na ile procent liczy? a jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o osiągnięciach naszych lokalnych władz, to trochę poczytaj, lub popytaj a nie tylko oglądaj obrazki- no chyba że masz problem z literkami... (ciekawe czym podpadłeś prawy człowiecze, że cię tak wkurzył ten "krętacz"??????????)

    Cytuj
  • 6 cze 2010

    do poczytania o osiągnięciach naszych lokalnych władz wybierz właściwą gazetę; bo w niektórych piszą prawdę; wtedy będzie rozczarowanie;)

    Cytuj
  • 6 cze 2010

    to ciekawe, bo parę "prawd" z proponowanych przez ciebie gazetek, jest nieźle naciąganych (znam opisane fakty, które nigdy nie miały miejsca!!!) no ale jak ktoś ślepo daje się nabijać w balona to jego problem. a swoją drogą to- czy ktoś zna gazetę która opisuje 100-procentową prawdę? ;) -żal mi cię, o naiwny poszukiwaczu prawdy-

    Cytuj
  • 6 cze 2010

    [quote]to ciekawe, bo parę "prawd" z proponowanych przez ciebie gazetek, jest nieźle naciąganych (znam opisane fakty, które nigdy nie miały miejsca!!!)[/quote]

    Znasz to podaj. Chociaż jeden.

    Cytuj
  • 7 cze 2010

    Gdzie jest DWORZEC opisany że będzie????itd.....

    Cytuj
  • 7 cze 2010

    do wiesio- jeśli chodzi o to na ile procent liczy starosta to powiem tobie że na więcej niż tu określiłem ma chłop aspiracje i potrafi się wkręcić i nie jest to złem każdy może ja też, złem jest to że piastując to stanowisko niewiele robi dla lokalnej społeczności. 1 szpital- tak naprawdę jest nadal patowa sytuacja, 2 drogi- efektem zaniedbań w utrzymaniu są tak wielkie straty ,rowy przydrożne i pobocza w odprowadzeniu wody zawiodły i woda uszkodziła asfalt, 3 ruch tirów przez Myślenice jest umacniany przez JT poprzez popieranie takich inicjatyw jak budowa ronda w śródmieściu z 30t mostami, pomimo tego że deklaruje chęć wyprowadzenia TIRów z miasta. Więc mówienie jednego a robienie zupełnie czegoś odwrotnego nie jest krętactwem?dla mnie jest i powiem więcej szkoda że tak jest bo ludzie pokładali nadzieję że jak starosta z Myślenic to coś się polepszy, a tu nic. Wszystko idzie nadal w złym kierunku i teraz będą wybory i trzeba poszukać bardziej rozsądnego człowieka na to stanowisko.A co z deklaracją (Sedno wywiad) że wyjaśni w jakich okolicznościach wydano zezwolenie na kamieniołom w Bysinie gdzie jest winowajca? gmina czy powiat? nic i nic i nic i bez osiągnięć-przeciętniak i tyle

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    Czytam i czytam, i nic rozsądnego nie wyczytam.
    greta na wszystkim się zna, wszystko wie, pomoże każdemu, nawet moda jej nie jest obca, wszystko zrobi dla Myślenic, bo ona tylko może je uratować, tylko ona jest wszechwładna i wszystko wiedzącą, ale oprócz siedzenia na tym forum i pisania durnych postów, wytykania błędów i zawiści do władzy, nic nie robi (a przepraszam robi - nabija posty toż to ciężka praca).
    90% piszących to wierni czytelnicy Sedna, gazety darmowej, której treściami zaślepieni jesteście. Co by nie zrobili, Sedno jedno i to samo, źle, bo źle no i co z tego że dobrze robią jak mogłoby być lepiej itp.
    Zamiast czas tracić na tych Waszych niezwykle interesujących dyskusjach, może do roboty byście się wzięli, "W cudzym oku źdźbło, a w swoim belki nie widzi."
    czas najwyższy odejść od klawiatury, i może coś zrobić dla Myślenic?
    Przeciętniak to taka osoba która nic nie robi, nie stara się, niestety ale to pasuje do Was. Nie wiem czy ludzie na prawdę tacy są zawistni. Na szczęście nie wszyscy tacy są.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    Święta prawda.
    Potrafią tylko krytykować.

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    No i mamy " kontrę" na forum. Nie rozumiem dlaczego nagle "obudziło się grono przeciwników" Sedna.
    Czytam Sedno i Myslenicką. Każda z tych gazet jest inna. Jedna uwzniośla każde poczynanie władzy nie licząc się z tym, że to MY mieszkańcy daliśmy na to pieniadze z NASZYCH podatków i to MY mieszkancy PŁACIMY za ich pracę. Zatem uważam, że dobrze jest, że ktoś to kontroluje - czyli SEDNO. W naszym mieście każda krytyka jest rozpatrywana tylko i wyłacznie jako zajadłość, próżniactwo, zawiść itd... Każdemu życzę żeby się zaangażował z życie gminy - ale też i życzę sobie jako mieszkaniec być RZETELNIE informowamym o tym co sie dzieje w MOIM mieście. Mam dość bałbochwalczego pokazywania zdjęć z otwarcia, z zamknięcia, informacji o tym, że przedszkole było na wycieczce - chcę widzieć moje miasto obiektywnie - jesli hala - to ile faktycznie kosztowało, jeśli wysypisko to za jaką cenę -zarówno materialna jak i pozamaterialną. Jeśli drzewa - to dlaczego klony. Jesli powódzź- to dlaczego! Czcze gadanie do mnie nie pprzemawia! I tu ukłon w stronę tych forumowiczów, co próbują zmierzyć się z tematami trudnymi w tym Grety, Cyrka i Myśleniczaniana. niezależnie od tego kim są.
    Czekam na wybory - te samorządowe - ja już wiem na kogo zagłosuję.

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    Zacytuję własną wypowiedź z 02.04.2009, 20:44 z tematu forum: "Nie dla samorządowej prasy???"
    SEDNO pisało o różnych inicjatywach i przedsięwzięciach wartościowych osób np: o NRW czyli o organizacji "Na Własną rękę", o inicjatywach pracowników Domu Greckiego, o Amatorskim Teatrze im. Kardynała Wojtyły (przy MOKiS), o Ogólnoposkich Warsztatach Gospel w Sieprawiu, o inicjatywie pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Myślenicach, którzy zdobyli środki unijne na atrakcyjne zajęcia dla młodzieży i dorosłych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (projekt FENIX). I to wszystko co wymieniłam to jest z ostatnich dwóch numerów. Nie wiem skąd Twoje przekonanie, że to krytyczna gazeta. Ja nie mam takiego wrażenia. Dla jednych szklanka jest w połowie pełna, dla innych w połowie pusta...

    W Sednie poruszane są różne tematy. Czasem zdarzają się teksty dla niektórych osób kontrowersyjne. Moim zdaniem plusem Sedna jest odnoszenie się do wydarzeń, które nigdy nie pojawiły się na łamach Myślenickiej lub zostały opisane tam, że tak to określę w sposób specyficzny

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    Wczorajszy Dziennik Polski
    "Kto płaci za remont drogi w Pcimiu?
    PowiatZdaniem Starostwa Powiatowego, to nie władze gminy Pcim udrażniały w sobotę drogę do przysiółka Krzywica.

    Przypomnijmy, wczoraj twierdził tak na naszych łamach wójt Daniel Obajtek: - To jedyna nieprzejezdna droga na terenie naszej gminy. Walczymy o to, aby przywrócić przejazd.

    Starosta Józef Tomal ma taką wersję zdarzeń. - Wójt Pcimia rzeczywiście polecił jednego wykonawcę, ale prowizoryczny przejazd jeszcze po pierwszej fali powodziowej przed trzema tygodniami był wykonywany na koszt powiatu. Udrożniliśmy drogę - zgodnie z sugestią wójta - choć nie tak, jak chcieliśmy. Z czwartku na piątek przy dużej fali prowizorycznie postawiony most znowu nie wytrzymał. Ponownie zleciliśmy zadanie temu samemu wykonawcy. Za wszystkie roboty płaci powiat, a nie Pcim - twierdzi starosta. Podczas wczorajszego spotkania starosty z burmistrzami i wójtami, Daniela Obajtka nie było. (RP)"

    No dobrze, przeczytałem i już mam popowodzową refleksję. Okazało się, że najistotniejsze jest to kto płaci za remont. Możeby jaką tablicę pierdyknąć - "ludzie po tym moście i drodze chodzicie z łaski Pana Starosty". Hehehe.....
    ;)

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    [quote=cyrk]No dobrze, przeczytałem i już mam popowodzową refleksję. Okazało się, że najistotniejsze jest to kto płaci za remont. Możeby jaką tablicę pierdyknąć - "ludzie po tym moście i drodze chodzicie z łaski Pana Starosty". Hehehe.....
    ;)
    [/quote]
    CYRK&#039;u zdecydowanie wolę Ciebie gdy piszesz w wątku Krytycy obecnej władzy. Tam nie ma w Tobie ironii. Cóż w tym dziwnego, że Starosta wyjaśnił, że to powiat zapłacił za remont drogi na Krzywicę a nie Gmina Pcim. Gdybym był na miejscu starosty zrobiłbym tak samo.

    Cytuj

Odpowiedz