Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 15 paź 2010

    Masz rację Myśleniczaninie. Nie po to "tyram" kilkanaście godzin dziennie, by być pozbawianą wiedzy na temat tego, na co idą moje podatki. A więc kto finansuje?

    Cytuj
  • 15 paź 2010

    W kwestii finansowania kampanii. Często jest tak, że w sytuacji osoby sprawującej władzę rozmywa się trochę granica gdzie jest już kampania a gdzie jeszcze wykonywanie obowiązków. Widać to było na przykładzie urzędującego i poprzedniego prezydenta i raz po raz podnosiły się głosy krytyki. Jeśli nie było to łamanie prawa to przynajmniej zasad etyki. A teraz zastanówcie się ile z obecnych działań burmistrza było sfinansowanych z jego prywatnych/sponsorowanych nakładów. Te wszystkie wypasione artykuły w prasie lokalnej od paru tygodni chwalące dokonania Urzędu (w domyśle burmistrza) za czyją są kasę? Prawa nikt nie złamał ale etyka...

    Cytuj
  • 15 paź 2010

    Promocja w czasie trwania kadencji to jedno, a promocja własnej kandydatury w okresie przedwyborczym to drugie. Nie mieszajmy tematów bo postronni czytelnicy sie nie połapią.
    Proste pytanie;
    Kto finansuje kandydaturę Leszka Gowina i Macieja Ostrowskiego? Zaznaczam pytanie dotyczy sponsorowania prywatnych podmiotów. Urząd nie ma nic wspólnego z Maciejem Ostrowskim poza zajmowaną przez niego funkcją Burmistrza. Wykorzystywanie społecznych funduszy do promocji własnej kandydatury jak robi to chociażby w ostatnim dodatku do Dziennika Polskiego zakrawa na promocję własnego nazwiska korzystając z publicznych pieniędzy.

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    [quote=wiktor kielan]wesoły strażaku!
    nie bądź smutny, Kielan nie zamierza nikogo z forumowiczów śledzić i załatwiać - niezależnie od wyniku wyborów.
    WK [/quote]

    Panie Wiktorze. Jestem bardzo ciekaw Pańskiego zdania na temat sytuacji w naszym szpitalu, jego kondycji, problemów z związkami zawodowymi, problemów z nieprzestrzeganiem przez dyrektora Stycznia praw pracowniczych oraz co się z tym ostatnio zazębiło - zwolnieniu wicestarosty Halka.
    Proszę rzeczowo się ustosunkować do rządów dyrektora szpitala, bo myślę że wielu tutaj chciałoby poznać opinię ważnego i liczącego się kandydata obok obecnego burmistrza M. Ostrowskiego?

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Docencik, a co ma piernik do wiatraka?
    Przecież SP ZOZ jest własnością i prowadzony przez Powiat!
    SP ZOZ - siedlisko zła. Oszalałe pielęgniarki, zepsuci lekarze.
    To wszystko podsycane przez niekompetentnego dyrektora
    i nawiedzonego, agresywnego starostę.
    Żeruje na tej całej beznadziei PIS z jabłczanym posłem na czele.
    Jak czytam na stronach Dziennika, że najlepszym radnym powiatu
    jest niejaki Pan Halek to szlag mnie trafia. Świat i ludzie zwariowali.
    Kielan pewnie się wypowie, choć uważam, że nie powinien bo to nie jego sprawa.
    Wszyscy jesteście siebie warci.

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Ale skoro organ prowadzący mamy taki jaki mamy to możliwe, że Pan Kielan po wyborach będzie proszony wreszcie o jakieś konkrety w sprawie szpitala

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Kielan szaleje ze spotkaniami.
    Ostrowski hamuje z blogiem.

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    www.miasto-info.pl/myslenice/fundusze-unijne-myslenice-na-pierwszym-miejscu

    Panie Ostrowski - Dziękujemy i liczymy na zwycięstwo w nadchodzących wyborach :)

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Ciekawe komu będziecie dziękować jak po wyborach wszystko to policzą...

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Jakim trzeba być ciemniakiem, aby sądzić, że politycy dbają o społeczeństwo, księża o jego dusze, policja o jego bezpieczeństwo.
    Prawda jest taka, że każdy dba o własną kieszeń a wszelkie medialne wystąpienia są zawsze obliczone na zysk. Społeczeństwo czy wyborcy to tylko mięso armatnie, jego rzekome dobro to pretekst do rozszerzania strefy wpływów i jej ochrona, poparcie to wskaźnik ilości okłamanych i oszukanych ludzi. Zaprawdę powiadam wam - tylko Jednemu zależy na was, tylko On was pragnie i tylko Jemu możecie zaufać. Bo wielki jest Nasz Ojciec

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Niestety co do pierwszej części wypowiedzi, a stety co do drugiej czeęści ale Opat w poście powyżej ma 100% RACJI

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Myśląc po Opat-cku to wszystkich należy mierzyć jedną miarą? Jeżeli jednemu dało się szansę to można go ocenić ale jeżeli inni nie mieli tej szansy to też należy ich ocenia się wg. tej samej miary?

    Czy myląc, że wszyscy poza ,,mną” są źli, czy tak należy myśleć? W obecnym czasie mając do kogoś zaufanie można usłyszeć, że jest się naiwnym. Ciekawy kraj w którym żyjemy, podobno demokratyczny i podobno jest wolność słowa, a w rzeczywistości co innego, przykładem jest choćby to forum.

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Brawo Panie Ostrowski!

    W najnowszym wpisie na swoim blogu nazwał Pan wszystkich swoich oponentów wskazujących na zadłużenie gminy "rzeszą lokalnych krzykaczy".
    Świetnie to brzmi w ustach kogoś kto na tym samym blogu pisał wcześniej o czystej kampanii politycznej.
    Czy do rzeszy lokalnych krzykaczy należą również eksperci "Rating Fitch"???

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Widzę że kampania wyborcza p. Kelana w tej chwili polega na natychmiastowym zerwaniu nowo zawieszonych plakatów p.Ostrowskiego . Gratuluje :)

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Kampanio, oskarżasz p. Kielana, a tyko On i jego komitet bierze udział w tych wyborach. A może to Ty sam/a zrywasz te plakaty.
    Taki przykład, na 30 powieszonych plakatów W. Kielana zostało zerwanych 20, czy może to Ty?

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Oto cały nasz obecny burmistrz Ostrowski, który mówi o mieszkańcach gminy ,,konfabulanci”, ,,wyładunek-załadunek” czy ostatnio ,,krzykacze”. Jak ten człowiek może prowadzić rozmowy z tymi mieszkańcami, którzy maja inne zdanie czy maja zastrzeżenia do jego zarządzania gminą? Jak długo można jeszcze wysłuchiwać takiej arogancji w stosunku do wyborców?

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    A nikomu z Was nie przyszło do głowy, że krzykacze, to niekoniecznie określenie dla opozycji? Myślicie, że każdy działa, tak jak Wy i wyłącznie opluwa i obraża - szukając dziury w całym. Ja jestem zdania, że połowa z nas na tym forum, to krzykacze, bo wprowadzane wpisy nie są w żaden sposób merytoryczne (przynajmniej większość) - krzyk, larum, a w końcu demagogia. Tyle jest na tym forum treści.

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Szanowny Czytelniku, proszę wskazać choć jeden mój wpis w którym obrażam kogokolwiek lub też wyrażam się niemerytorycznie. Piszę to ze względu na to że wpisy na blogu szanownego Burmistrza odnoszą się również do moich postów. Już dawno stwierdziłem że każdy urzytkownik tego forum powinien odpowiadać za swoje wypowiedzi. Braku kultury niektórych uczestników dyskusji nie można nazywać "krzykactwem". Równocześnie jawi się to być niemerytorycznym stwierdzeniem w stosunku choćby do wypowiedzi Grety.J której każdy wpis poparty jesy logicznym i konkretnym faktem, więc nie rozumiem ataku na treść tego forum.

    Cytuj
  • Aurelia Stachowicz 17 paź 2010

    Drodzy
    Niżej moje pytania zadane Maciejowi Ostrowskiemu na Jego blogu. Piszę to u Was, ponieważ od kilku dni nie mogę doczekać się na odpowiedzi z wątku Oskarowego.

    Aurelia Stachowicz pisze:
    17 października 2010 o 18:33
    Panie Macieju
    Bardzo proszę o odpowiedź na zadane przeze mnie dwa pytania w poprzednim „Oskarowym” wpisie.

    A co do tego co powyżej. Proszę o informację jaka była w Pana kadencji całkowita kwota środków wydatkowana na reklamy i artykuły sponsorowane w Gazecie Krakowskiej i Polska The Times? Proszę również o informację na temat środków wydatkowanych na te same cele przez Zakład Utylizacji Odpadów?
    Aurelia

    Odpowiedz
    Aurelia Stachowicz pisze:
    17 października 2010 o 18:44
    Panie Maćku
    Na spotkaniu wyborczym w Polance wyparł Pan się znajomości inwestora niedoszłej inwestycji pn. Miasteczko Seniora w Zawadzie i faktu istnienia samego projektu. Jak Pan wie wzbudziło to wielkie zdziwienie Pańskich przeciwników.
    Cóż, pragnąc oddać na Pana swój głos w nadchodzących wyborach, my mieszkańcy chcielibyśmy Panu, dostojnemu i wiarygodnemu przedstawicielowi władz zaufać. Stąd też te pytania.
    Proszę o informację czy poznał Pan i spotykał się z inwestorem, który chciał zainwestować w Zawadzie i jak nazywała się ta spółka (dane z KRS są jawne). Czy Spółka składała wnioski o zmianę sposobu przeznaczenia gruntów? Czy inwestor w jakikolwiek sposób przyczynił się do finansowania zmiany przeznaczenia gruntów lub innych działań finansowanych z budżetu Gminy Myślenice?
    życzę miłego wieczoru i proszę o odpowiedzi na moje pytania
    Aurelia

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Skoro nie na blogu, to może tu, u nas na forum burmistrz raczy odpowiedzieć, lub zleci to szefowi swojego komitetu. Wkońcu mamy demokrację:)

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Widziałam dziś plakaty burmistrza, wygląda rewelacyjnie, odmłodzony o jakieś...20 lat z hakiem. Rozumiem, że trzeba jakoś wyglądać ale taki retusz to przesada.

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Pan Kielan sam ściąga plakaty bo podobno zostało zgłoszone na Policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z wcześniejszym rozpoczęciem kampanii wyborczej przez sztab Kielana.

    CZYŻBY JUŻ PROBLEMY Z PRAWEM???

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    [quote= Informator]Pan Kielan sam ściąga plakaty bo podobno zostało zgłoszone na Policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z wcześniejszym rozpoczęciem kampanii wyborczej przez sztab Kielana.

    CZYŻBY JUŻ PROBLEMY Z PRAWEM???[/quote]

    Proszę Państwa.

    STANOWCZO ZAPRZECZAMY z naszej strony jakimkolwiek działaniom niezgodnym z prawem. Kampania prowadzona przez kandydata na burmistrza p. Wiktora Kielana i Komitet Wyborczy WWK jest czysta i jawna co potwierdzają regularne spotkania z mieszkańcami miasta i gminy Myślenice, gotowość i chęć dialogu a nie anonimowe działania polegające na zrywaniu plakataów i oczernianiu innych osób.

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    Przeczytałem ostatnie wpisy na blogu Pana Macieja.
    Polecam komentarze M007 i Aurelii Stachowicz i jestem w ciężkim szoku. Szokuje mnie pokrętność odpowiedzi na temat konkursów ekologicznych i "ociężałość" jego wywodu pt. Nie popełniłem grzechu zaniechania.
    Mój Boże, kto to nami rządzi przez te ostatnie lata.I co za bezmyślni ludzie go wspierają?

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    Przeglądając główną strone Miasto-info zastanowiła mnie ankieta:
    "Czy uważasz, że przed wyborami samorządowymi powinna odbyć się debata z udziałem kandydatów na stanowisko burmistrza Myślenic?"
    Co oznacza te 7% na NIE??? Bo nie bardzo rozumiem? Dlaczego ktoś głosowałby na nie? W końcu zależy nam na transparentnej, otwartej, merytorycznej i otwartej dyspucie pomiędzy kandydatami. Dlaczego więc na nie?

    Cytuj

Odpowiedz