Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 8 wrz 2010

    widać, że ani nie jesteś przedsiębiorcą ani nie masz pojęcia w kwestii nauczania i wychowania. to o czym piszesz odnośnie nauczycieli to JEST kreatywność. każdego dnia trzeba stosować różne metody, żeby zachęcić uczniów do nauki czy jakiejkolwiek pracy- i nie mówię tu o tych dobrych. popracuj w jednej klasie z tzw. moralniakami czy buntownikami a jednocześnie poświęć czas tym zdolnym, żeby nie tracili czasu. teoria jest piękna, praktyka- lepiej nie mówić. a co do zadłużenia gminy, to jedna z sąsiednich gmin, którą "dowodzi" fachowiec z wykształcenia, również narzeka na długi. mimo doświadczenia tej osoby i uznania wśród mieszkańców (ze względów oczywistych nie podam nazwy). tak więc, czarna, teoria jest piękna ale potem trzeba zderzyć się z realiami. spróbuj. powodzenia.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    "widać, że ani nie jesteś przedsiębiorcą ani nie masz pojęcia w kwestii nauczania i wychowania. to o czym piszesz odnośnie nauczycieli to JEST kreatywność. każdego dnia trzeba stosować różne metody, żeby zachęcić uczniów do nauki czy jakiejkolwiek pracy- i nie mówię tu o tych dobrych. popracuj w jednej klasie z tzw. moralniakami czy buntownikami a jednocześnie poświęć czas tym zdolnym, żeby nie tracili czasu."

    I dlatego dysponując tą kreatywnością Droga N-lko powinnaś dalej z oddaniem pozostać tam gdzie jesteś czyli w szkole. Co więcej zachęcić swoich kolegów Óstrowskiego, Łatasa. Grabowskiego, Podmokłego, Ślósarza, Cachla, Szpakiewicza, Tomala, Cichonia, Szlachetkę i.in. do powrotu do wykonywania zawodu wyuczonego. hehe

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    [quote] Co więcej zachęcić swoich kolegów Óstrowskiego, Łatasa. Grabowskiego, Podmokłego, Ślósarza, Cachla, Szpakiewicza, Tomala, Cichonia, Szlachetkę i.in. do powrotu do wykonywania zawodu wyuczonego. hehe[/quote]

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    [quote] Co więcej zachęcić swoich kolegów Óstrowskiego, Łatasa. Grabowskiego, Podmokłego, Ślósarza, Cachla, Szpakiewicza, Tomala, Cichonia, Szlachetkę i.in. do powrotu do wykonywania zawodu wyuczonego. hehe[/quote]

    Ale my ich w szkołach nie chcemy :(

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    do kochanek
    budowanie autorytetu przez nauczyciela wśród uczniów jest czymś innym niż budowanie autorytetu samorządowaca wśród ludzi dorosłych, w społeczności. a burmistrz ma przede wszystki kontakt z ludźmi dorosłymi. to miałam na myśli rozróżniając te dwie kwestie.

    do n-lka
    nauczyciel dostaje pensję bez względu na wyniki, efekty. oczywiście jeśli rażąco zaniedba swoje obowiązki, to pewnie może być zwolniony. przedsiębiorca jeśli nie wypracuje zysku, to zostaje "bez wypłaty", nie ma stałego etatu. mówię o zupełenie innej mentalności i innej filozofii.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Ale Ostrowski wcale nie musi być dobrym nauczycielem! ba pamiętam lekcje hisotrii z tym Panem i powiem dosadnie był beznadziejny!
    Dlaczego wsadzasz wszystkich nauczycieli do jednego worka? podobnie mógłbym określić każdą grupę zawodową, np policja: chamscy, nie dokształceni, przekupni i generalnie tłumany na rządowych posadkach. Jest to bardzo stereotypowe podejście, ale stwierdzam, ze wszyscy są właśnie tacy! zgodnie z Twoim podejściem jakże obiektywnym.

    Nie, nie można tak robić. To, że ktoś jest nauczycielem, wcale nie może dyskwalifikować go z jakiejkolwiek służby społecznej. Nie można sztucznie budowac podziałów wg zawodów (strasznie to głupie) i dobierać wg tego kryterium idealnego samorządowca.
    Bo raz, że samorządowcem może być każdy kto spełnia się w społeczeństwie, potrafi budować i tworzyć szeroko tzw partycypację społeczną,
    Dwa każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, nie można mówić, ze w tym zawodzie np nauczyciela, osoba nie jest w jakimś tam stopniu gospodarna, ale być może w życiu prywatnym jest o wiele bardziej zarada od nie jednego ekonomisty z wykształcenia.
    Proste przykłady, ale ten wątek jest jeszcze bardziej prosty.

    Zgodnie z Waszą tezą, drużyna Malty czy Lichtensteinu w Piłce Nożnej powinna zostać rozwiązana, bo osoby grające w tych zespołach w ogóle nie są sportowcami.

    Ostatni przykład Myślenicko Polański, Jurek Cachel. Nauczyciel? tak, dyrektor szkoły? tak, przebudował zespół szkół z sukcesem? tak, jest samorządowcem? tak. Potrafi gospodarować kasą? tak, bo tego sie wymaga od każdego dyrektora szkoły, a tutaj ba, przekształcono całą jednostkę oświatową. Gość starał się o dofinansowanie z kilkunastu miejsc i mu się udało.

    Reasumując, skończcie z tymi głupotami, bo wprowadzacie poziom forum onetu tutaj.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Poza tym wszystkim, śmiem stwierdzić, że nauczyciele jednak stanowią tutaj największą grupę zawodową z wyższym wykształceniem. Zatem może więcej szacunku do tych ludzi.

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 8 wrz 2010

    Gdybysz istniał taki możliwość, to Pan Zdzch załorzyłby szkuł marzeń, gdzie poproszono by do praca Państwo samorzomd. W taki szkuł uczono by lepi niż w Harward, lepi nisz w Oksfort, lepi niż w Jagelońmski...
    Jednakowosz warzniejszy znuj dla dobra samorzomdu!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 8 wrz 2010

    Do kroćset czorty!
    No to jurz przeszło pojemcie!
    Rzeby w "Głosu Myslenickim" wydrukowano Panu Kielanu tyle zdjemć! Tu działa jaki urok na Ci Państwo redaktorstwo, albo podobnierz ja Pana Staszka porwano ich zamieniajomc na przebierańce zez ty opozycji. Ratujcierz Pana Burmiszcza mieskańcy!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    A co to, Zdzichó, mamy come back komuny ???

    Cenzury szukasz ?!

    W następnym numerze Głosu będzie moja sesja, później mojego sąsiada itd...

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Czy ten Kielan oprócz aktywnych reklam prowadzi jakąś aktywność samorządową? nie znam tego człowieka i właściwie z niczym mi sie nie kojarzy? bo reklamy to tochę... za mało

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    irussus, a czy GMO prowadził jakąś aktywność samorządową zanim został panującym ???!!! Znaleźli go w kapuście i ogłosili jego start w wyborach.

    Przeczytaj co nieco o Panu (!) Kielanie, no chyba, że to Twój kolega ?

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Mówienie o aktywności samorządowej w przypadku GMO zakrawa na żart,nawet teraz uprawia dyktaturę .Radni są tylko po to że ustawa o samorządzie tego wymaga i aby w razie czego powiedzieć -to nie ja to rada uchwaliła.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Natomiast określanie Kielana jako społecznika to prawdziwa komedia.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    [quote]irussus, a czy GMO prowadził jakąś aktywność samorządową zanim został panującym ???!!! Znaleźli go w kapuście i ogłosili jego start w wyborach.

    Przeczytaj co nieco o Panu (!) Kielanie, no chyba, że to Twój kolega ?[/quote]

    A kto to jest GMO? kimkolwiek on jest, nie pytałem o niego tylko o Kielana, który fakt faktem zajął w poprzednich wyborach drugie miejsce i teraz ostro wystartował. Nie znam gościa, nie mieszkam w Myślenicach i nic o nim nie wiem, a wypadało by znać kandydatów. Myślę, że gdyby był moim kolegą to ja nie miałbym czasu pisanie tych pierdół.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Ostrowski??? Kielan??? Prosta sprawa. Pierwszy już rządzi i przez lata nauczył się czego nie umiał. Drugi nie umie niczego. Ja mam to głęboko, który będzie... Od lat nie oglądam informacji i staram się ich nie słuchać. Przez to jestem zdrowszy o wiele. Dalczego? Bo wszystko to polityka, czyli rzygowiny, gnój, chamstwo, włażenie w d..., poplecznictwo, łapownictwo, afery, wojny, bieda i całe zło świata. O przepraszam... Nie całe zło świata, ale jego część, bo druga zarezerwowana jest dla religii. I teraz czekam na grom z jasnego nieba!!! Mało tego, nie idę do wyborów!!! To jest mój wybór. I proszę nie pisać o mnie ateista, żyd itp. Jak zdąrzyliście się zorientować, nie jestem patriotą. Drze mnie to, który dochrapie się stołka. Mam ważniejsze sprawy od tych w ogóle nieistotnych, jak wybory. Pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących!

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Przepraszam za błąd ortograficzny.

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Więcej takich jak OstroKielan a na pewno będzie w Myślenicach lepiej. Szkoda było jego czasu na pisanie takich idiotyzmów.

    Cytuj
  • BEata 8 wrz 2010

    a wracając do tematu ;]to polecam w kwetii zdjęć (zresztą bardzo sztampowych)Pana Kielana.
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8351059,Czy_wpisy_Kracika_na_facebooku_to_kampania_wyborcza_.html

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 9 wrz 2010

    Szanowne mieskańcy!
    Zastanawiano siem ostatni czas Pan Zdzich, gdzie by tu jaki karier zezrobić gdybysz siem przegrało wybur Panu Burmiszczu Macieju, w końmcu wpadmniemto na pomysł gdzie zabiro siem za pisarstwo. Jurz umyślono popoprzez Pan Zdzich nowy ksiomżek do zespisania o temacie mitologiczności:
    Czynaście prac Pana Burmiszcza
    gdzie siem opisze dokonania.
    Pierszy prac Pana Burmiszcza - zezbudowanie Zakład Utylizacja Odpaduw.
    Drugi prac Pana Burmiszcza - naprawa PKS i nowy dworzec dla miast Myślenice.
    Czeci prac Pana Burmiszcza - zezbudowanie strefa przemysłowa koło rzeki Rab i odbudowanie po powodzi.
    Czwarty prac Pana Burmiszcza - zezbudowanie kanalizacja kamionkowa wew wieś Bulina.
    Piomty prac Pana Burmiszcza - zezbudowanie afaltownie na poczeby nowych drug.
    Szusty prac Pana Burmiszcza - zezbudowanie płot Panu Piotru Sikora, rzeby nie tracono piniomdz w budrzet miast Myślenice
    Siudmy prac Pana Burmiszcza - powyciemcie haszcz na plac zabaw na Zarabie, gdzie uratowano gminno imfrastrukture.
    Usmy prac Pana Burmiszcza - zezbudownie szczelmnicy sportowy i hal w miast Myślenice.
    Dziewiomty prac Pana Burmiszcza - uszczelenie przeklemte dziennikarstwo wew proces somdowy.
    Dziesiomty prac Pana Burmiszcza - relitawizacja Zarabie.
    Jedemnasty prac Pana Burmiszcza - napisanie list do firma BAT w obronie mieskańcuw ih miejsc prac.
    Dwunasty prac Pana Burmiszcza - weńście wew mumdurze straży na mosta wiszomcego wewczas powodzi dla zdjemć do gazety Pana Staszka.
    Czynasty prac Pana Burmiszcza - załadowanie i wyładowanie mieskańcuw na nowy dworzec Pan Kośmiński.

    O tyh to dokonaniah napisze siem ksiomżek biograficzno mitologiczny gdzie siem puźni zarobi miliony zez wpływów zez sprzedarzy na cały świat.
    Taki to karier umyslono dla Pan Zdzich
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 9 wrz 2010

    rewelka po prostu! Zdzihó jesteś lepszy od Marcina !!!

    Cytuj
  • 9 wrz 2010

    czterynasty prac: zezłożenie pozewu do prokuratory przeciwko podstępnemu RZGW, przez któren Raba porwała ulice burmiszcza

    Cytuj
  • 10 wrz 2010

    Pietnasty prac: celowe opóźnione złożenie protestu przeciw powstaniu kamieniołomu na Bysinie co było działaniem przemyślanym z premedytacją dzięki czemu mamy wzmożony ruch TIRów przez centrum miasta !

    Cytuj
  • 10 wrz 2010

    Pojawiło się kilka wątków które potrafię dość dokładnie wyjaśnić :) Jeśli ktoś powątpiewa to nawet lepiej... Platforma w Myślenicach od marca tego roku znacząco się odmieniła (zarówno w składzie jak i czynach) czego skutkiem było opuszczenie jej przez Andrzeja Urańskiego. Platforma wystawi listy zarówno do Rady Gminy jak i Rady Powiatu we wszystkich okręgach. Jeśli idzie o kandydata na burmistrza - trwają wewnętrzne rozmowy. Możliwych jest kilka wariantów. Kandydat należący do PO, kandydat nienależący do PO (ani Maciej Ostrowski, ani Wiktor Kielan)- który startowałby pod szyldem PO, nie wystawianie kandydata i nie wskazywanie wyborcom, nie wystawianie kandydata i poparcie któregoś z startujących (prawdopodobnie tutaj nie udało by się doprowadzić do dyscypliny i zdania były by podzielone). Wszystkie scenariusze są możliwe. Decyzja zostanie podjęta w ustawowym czasie :)

    Na marginesie Panie Zdzichó - będę pierwszą osobą w kolejce po ten ksiomżek! Duży talent :)

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 10 wrz 2010

    Zastanawia mnie to, na ile jest sens dywagacja zaplecza partyjnego do kandydatury w ramach samorządów lokalnych. Jak post wyżej, partyjniacy decydują kto wystąpi i układają listy wyborcze. Czy o to ma chodzić w samorządności lokalnej? jakoś mam inną wizję, w każdym razie, osoba która widzi się na stanowisku burmistrza raczej potrafi za siebie sama odpowiadać, a w społeczności lokalnej, jeżeli coś zyskała, nie będzie musiała być reprezentowana przez partyjaniactwo, bo to sprawdza się raczej w makro przestrzeni wyborczej.

    Cytuj

Odpowiedz