Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 31 paź 2010

    Moje pytanie brzmi:
    ile jeszcze medali przyzna Nawara Ostrowskiemu przed wyborami?
    Ja mam parę propozycji:
    - Burmistrz najbardziej transparentny (szklane drzwi, chociaż nie w jego gabinecie)
    - Burmistrz, który się nie dał kupić (najbardziej się nie dał kupić Bronkowi)
    - champion ekologii (przyjaciel drzew i recyklingu odpadów)
    - złoty dukat II za zasługi dla przedsiębiorczości (30 miejsc pracy w sortowni odpadów dla zwalnianych z BAT)
    - złota łopata (perfekcyjna realizacja infrastruktury komunikacyjnej na byłych terenach PKS)
    - złote usta (za blog)
    - diamentowy promotor (za ośmiomiesięczny komunikat na portalu miejskim "strona w budowie")
    - brązowy krzyż zasługi (za obronę dobrego imienia gminy w sądach)
    - kawaler asfaltowej podwiązki (za WMB)
    ..............

    Oczekuję na Wasze propozycje.

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Jak ciężko jest Wam powiedzieć gratuluję i przejść dalej.
    Oj żałosne, to żałosne.
    Ja, tam p. Kielanowi wcale nie żałuję nagrody od tego samego marszałka. A dostał taką! Pamiętacie może?

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Tragedia te tony wylewanych pomyj na Ostrowskiego i te całe miasto zaklejone Kielanem!!!Ja miałbym zagłosować na takich płytkich i małych ludzi to niech mi ręka uschnie. Jedno jest pocieszające na szczęście coraz więcej ludzi myśli tak samo a po opublikowaniu list przez Kielana jest o tym przekonana. Pokrzyczcie sobie jeszcze trzy tygodnie bo 21.11 dostaniecie "ze szpica w sam środek..."

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Dziękujemy Panu Burmistrzowi za DWORZEC ŚLICZNY W MYŚLENICACH itd................

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    [quote=Mysleniczanin007]Widzisz Wesoły, myślę że to działa w obie strony - spójrz ilu forumowiczów z imienia i nazwiska deklaruje poparcie dla Macieja Ostrowskiego? Gross jego "popleczników" to niezarejestrowani "goście" w większości piszący z pod kilku nicków w razie gdyby stała się rzecz niesłychana i wygrał Wiktor Kielan. Wtedy wiatr powieje w drugą strone i będą się chwalić jak to "oni" nie głosowali na Wiktora. A na razie trzeba popierać to co juz "sprawdzone" bo jest za co...[/quote]

    Mam nieco inną teorię w kwestii niezarejestrowanych "gości". Takich można znaleźć również wśród zwolenników Pana Kielana. Może to tacy malkoltenci, lubiący sobie ponarzekać. Kiedy Pan Kielan wygra wybory (a wtedy pewnie w najlepszym razie nie będzie gorzej niż teraz) dalej będą sobie mogli narzekać - tym razem na nowego burmistrza.

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Widzę że zwolennicy obecnego burmistrza nie potrafią utrzymać fasonu, przeciwników nazywają malkoltentami, małostkowymi, krzykacze, konfabulanci, płytcy mali ludzie.Kultura u was dno i nerwy krótkie,jezyk szkoda gadać , reszta ???????????.

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    [quote=Mysleniczanin007]Czas wirtuozerii i rzemiosła nieubłaganie dobiega końca. Czas by gminę przejęli profesjonaliści. Liczą się ludzie, nie statystyki, inwestycje na kredyt i polityka jakby komunikacyjna. Doskonale rozumiem że niektórym będzie ciężko się z tym rozstać.[/quote]
    Hmmm, dziwne. Ekipa, która ma w składzie polonistkę ma problemy z semantyką i językiem polskim. "Profesjonaliści" znaczy inaczej "zawodowcy". To akurat o ekipie Ostrowskiego można powiedzieć, że w samorządowym fachu są profesjonalistami, bo od wielu lat w tym zawodzie pracują. Ekipa Kielana, to w tym odniesieniu amatorzy, którzy dopiero CHCĄ zostać zawodowcami i będą się tego fachu uczyć, co jak już ktoś tu słusznie zauważył potrwa minimum rok.

    Odchodząc od semantyki - nie rozumiem czemu niektórzy się dziwią, że ludzie Kielana tylko atakują Ostrowskiego. Przecież Kielan jeszcze niczego nie dokonał w sferze publicznej, nie może się więc porównywać do Ostrowskiego. Logiczne zatem, że jedyną strategią, którą mógł obrać jest negowanie zasług kontrkandydata, ciągłe atakowanie go oraz obietnice krainy mlekiem i miodem płynącej po objęciu fotela. Acha, no i jeszcze arcyagresywna kampania plakatowo-bannerowa. Ja w każdym razie swojego głosu na Kielana nie oddam.

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Nie podniecaj się Bond i nie filozofuj, słaby jesteś jak wczorajszy odcinek o przygodach średnio rozgarniętego agenta JKM. Co by nie pisać i jak nie wymyślać Ostrowski i tak wygra i wszyscy o tym wiemy.To was boli i stąd te konwulsyjne ruchy. Tak że "spokój grabarza" i dajcie już spokój bo się z was śmieją. Cyrki , Grety ,Tajgery wychodzą z siebie a to wszystko lipa. Naprawdę apeluje nie ośmieszajcie się więcej.

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Klasę profesjonalizmu ekipy Ostrowskiego można poznać po owocach ich pracy. Zrujnowany dworzec, gmina pozbawiona kontroli nad komunikacją autobusową, strefa przemysłowa w terenie zagrożonym powodzią, kanalizacja z rur kamionkowych w obszarach potencjalnie osuwiskowych (Poręba), asfaltownia w strefie ochronnej ujęcia wody i wyrzynane bezmyślnie drzewa (plac zabaw na Zarabiu) to tylko pierwsze z brzegu przykłady.
    Zorientowani i tak wiedzą, że wszystkie decyzje podejmuje burmistrz osobiście i nawet naczelnicy wydziałów UMiG nie moga wyżej wała podskoczyć.

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    [quote=Bond]Widzę że zwolennicy obecnego burmistrza nie potrafią utrzymać fasonu, przeciwników nazywają malkoltentami, małostkowymi, krzykacze, konfabulanci, płytcy mali ludzie.Kultura u was dno i nerwy krótkie,jezyk szkoda gadać , reszta ???????????.[/quote]

    Oj Bond, nie jesteś mi ani przeciwnikiem ani sojusznikiem. Poddałem alternatywną (w stosunku do M007) koncepcję w kwestii motywów wypowiedzi "gości", a Ty toczysz pianę. Obetrzyj usta i pomyśl, zanim wyślesz kolejnego posta. Kto - mówisz - ma te "krótkie nerwy"?

    Cytuj
  • 31 paź 2010

    Rex, profesjonalizm dotyczy zawodów wykonywanych przez kandydatów na fotel burmistrza i do rady miasta. Profesjonalizm polega również na stosunku do stanowiska. Sam fakt "bycia" na stanowisku x- czasu nie stanowi o profesjonalnym podejściu do obowiązków. Przykro mi to stwierdzić ale określenie wirtuozi i kowale pasuje bardziej do obecnej rady miasta. Jak już mam się czepiać to raczej gracze i rzemieślnicy. Kowalstwo to kawałek ciężkiego chleba, konia trzeba umieć podkuć. W przypadku gdy rzemieślnik jest tylko wyuczony koń zacznie kuleć co można zauważyć na przkładzie naszych "kowali" i ich gminnej klaczy. O graczach już nie wspomnę.
    Profesjonalizm objawia się wielozadaniowością, aktywnością i pasją, o której już pisałem.

    Reasumując podsumowanie Twojego postu Rex napiszę tak żeby każdy zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi;
    Kielan nie jest odpowiedzią na zły sposób zarządzania gminą przez Ostrowskiego jak sugerują osoby popierające kandydature Macieja na reelekcję, Wiktor Kielan jest ALTERNATYWĄ dla mieszkańców Gminy Myślenice. Alternatywą otwartej polityki gospodarczej, alternatywą polityki społecznej aż w końcu alternatywą dla działan rozwojowych naszego miasta i gminy. Kto twierdzi że jest inaczej, niech złoży wniosek do prokuratury. Komitet Wyborczy Wiktora Kielana działa jawnie, produktywnie i z zapałem jaki będzie odzwierciedleniem aktywności tegoż komitetu po wyborach. Proszę o racjonalne podejście do tematu i zaniechanie komentarzy typu " Kielanowcy będą się uczyć samorządu. Ludzie Ostrowskiego już się nauczyli"
    bezpodstawne brednie zwłaszcza patrząc na sześć ostatnich lat działania obecnego samorządu. Chaotyczna próba złapania kilku srok za ogony. I to ma być profesjonalizm? Proszę Rex, wymień choć jednego członka obecnego samorządu którego WYKSZTAŁCENIE jest adekwatne do zajmowanego stanowiska. Zwłaszcza jeżeli chodzi o sytuacje gospodarki finansowej gminy. Bardzo proszę.

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Panowie zwolennicy Kielana a może i sam pijar lub nawet sam Pan Kielan, którzy się tu wypowiadają, powiem wam jedno - zaatakowaliście agresywną reklamą w necie a najbardziej przez zapapranie miasta plakatami. Wiecie ile drzew musiało zginąć by te śmieci po drzewach mogły parzyć w oczy?
    Ta polityka działa pozytywnie w przystępnym stosunku, ale w przypadku z jakim mamy do czynienia co bym kogoś nie zapytał to mówi że na tego na drzewie głosu nie odda, więc strzeliliście sobie sami w nogę. Nie powiem żeby mnie to nie cieszyło, bo cieszy gdyż znam zasługi obecnego burmistrza, ale jestem za demokracją i wyborem społecznym.
    Wasza nachalna reklama zamiast przysporzyć wam głosów kieruje wyborców pomiędzy Gowina i Ostrowskiego, a jak łatwo przeanalizować każdy głos na Gowina jest połową głosu na Ostrowskiego, więc warto na następny raz za 4 lata po przegranej zwrócić uwagę by działać w granicach wytrzymałości ludzi którzy muszą to wszystko oglądać, a przegrana Pana Kielana jest wg. mnie winą jego doradców, którzy zastosowali prymitywny i odstraszający sposób na zdobycie poparcie. Przesyt w jedzeniu powoduje odruch wymiotny i podobnie jest w reklamie.

    Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia za 4 lata.

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Miasto-info przegina z kalendarium wydarzeń. Jeśli w naszym miescie nie dzieje się nic godniejszego wydarzenia niż Herbatka z Kielanem, to dla mnie to koniec świata. Całe Kalendarium może oprócz 5 pozycji to Kielan mało tego spotkanie z nim to "Wydarzenie"... Paranoja!!

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    [quote]Miasto-info przegina z kalendarium wydarzeń. Jeśli w naszym miescie nie dzieje się nic godniejszego wydarzenia niż Herbatka z Kielanem, to dla mnie to koniec świata. Całe Kalendarium może oprócz 5 pozycji to Kielan mało tego spotkanie z nim to "Wydarzenie"... Paranoja!![/quote]

    Kalendarium jak i tresci na stronie moga tworzyc Uzytkownicy. Prosze spojrzec kto dodal informacje o spotkaniach... tak samo kazdy z Użytkownikow moze dodawac wydarzenia jesli o nich wie i chce poinformowac innych. Jesli pozostali kandydaci na burmistrza beda organizowac spotkania z wyborcami i dodadza je lub poinformuja nas droga mailowa o nich - rowniez znajda sie w kalendarzu. Nie widzimy zadnego problemu. Szkoda ze ten post nie pojawil sie przed sobota, na ktory to dzien zapowiadalismy 4 imprezy w lokalnych klubach. Jeszcze raz przypominamy - portal miasto-info.pl jest portalem spolecznosciowym, jednak aby dostrzec mozliwosci jakie daje nalezy zalozyc konto - wowczas mozna dodawac wydarzenia i korzystac z innych opcji.

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Zieliński nie podniecaj się tak. Ty nawet nie wiesz za co z tego co wymieniłeś odpowiada Burmistrz, a za co np. Starosta czy RZGW. Jeśli sztab Kielana tak wygląda to napewno wygracie. He, he, he..........
    P.S.
    Za cztery lata Ostrowski też wygra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, bo to miasto nigdy nie miało i nie będzie miało lepszego Burmistrza.

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Drogi Wacławku

    Proponuję wymienić stary podręcznik do marketingu na coś bardziej aktualnego. W reklamie nie ma czegoś takiego jak przesyt i odruch wymiotny a conajwyżej próg percepcji.
    Widzę,że bardzo boli Cię jak szybko i sprawnie ludzie Kielana prowadzą akcję plakatową.
    Jest to smutne dla Was, zwłaszcza jeśli weźmiecie pod uwagę fakt, że podobnymi działaniami na rzecz Macieja zajmują się pracownicy ZUO, używając do tego służbowego samochodu.

    :)

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Do Wacławek:
    to właśnie obecny burmistrz przyczynił się do masowej wycinki i ogławiania drzew w Myślenicach, tak więc proszę najpierw popatrzeć na działania swojego idola, zanim oceni pan innych!

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Panie śmiechu warty!!!:)

    Starosta wydał pozwolenie na budowę asfaltowni, ale wcześniej zgodzić się musiał na to burmistrz wydając tzw. decyzję środowiskow,która powinna być zgodna z planem zagospodarowania a nie była (zakaz produkcji i używania środków szkodliwych). Tak, że nasz Maciej pierwszy się załużył i tej palmy pierwszeństwa mu nie odbieraj.

    Strefę przemysłową lokalizował burmistrz przy wyraźnych przeciwskazaniach wodziarzy. Jak to się skończyło to widzieliśmy dwa miechy temu.

    Pozdro dla plakaciarzy z ZUO:)

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Chciałem powiedzieć z ZOO

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    [quote]
    Wasza nachalna reklama zamiast przysporzyć wam głosów kieruje wyborców pomiędzy Gowina i Ostrowskiego, a jak łatwo przeanalizować każdy głos na Gowina jest połową głosu na Ostrowskiego, więc warto na następny raz za 4 lata po przegranej zwrócić uwagę by działać w granicach wytrzymałości ludzi którzy muszą to wszystko oglądać, a przegrana Pana Kielana jest wg. mnie winą jego doradców, którzy zastosowali prymitywny i odstraszający sposób na zdobycie poparcie. Przesyt w jedzeniu powoduje odruch wymiotny i podobnie jest w reklamie.
    [/quote]

    Popieram w całej rozciągłości. Kielan przegra przez swoich doradców i prymitywną reklamę gdzie popadnie.

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Mnie się wydaje że "odruch wymiotny" nie jest spowodowany aktywną kampanią wyborczą Komitetu Wyborczego Wiktora Kielana, to reakcja na bezsilność w obliczu zagrożenia przybliżającą sie wizją wyniku w nadchodzących wyborach. Sądząc po prywatnych rozmowach, niektórzy już nabawili się nerwicy żołądka... Melisa Panie i Panowie, na ukojenie skołatanych nerwów i żołądków. Relatywnie, niektórym kandydatom przyda się taka "dieta cud" :D

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Też tak sadzę jako zwolennik Kielana, uważam ze jego kampanią kieruje debil.Troche tez mi rece opadły jak w sobotnim Dzienniku zobaczyłem kandydatów. Będę na niego głosował ale niestety obawiam sie że "będzie w pałę" i oby nie w pierwszej rundzie.

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=6671

    LAUREATEM w kategorii miasta do 15 tysięcy mieszkańców został CHEŁMEK LAUREATEM w kategorii miasta od 15 do 30 tysięcy mieszkańców zostały MYŚLENICE LAUREATEM w kategorii miasta powyżej 30 tysięcy mieszkańców został NOWY SĄCZ Wyróżnienie w I Kategorii: Miasta do 15 tysięcy mieszkańców otrzymały DOBCZYCE Wyróżnienie w I Kategorii: Miasta do 15 tysięcy mieszkańców otrzymał BIECZ Wyróżnienie w I Kategorii: Miasta do 15 tysięcy mieszkańców otrzymała BOBOWA Wyróżnienie w I Kategorii: Miasta do 15 tysięcy mieszkańców otrzymała SUCHA BESKIDZKA Wyróżnienie w III Kategorii: Miasta powyżej 30 tysięcy mieszkańców otrzymał TARNÓW W plebiscycie oceniano elementy, które wpływają na jakość życia i jego koszty, oraz skuteczność władz samorządowych w pozyskiwaniu i wykorzystaniu środków zewnętrznych, w tym funduszy unijnych. O wynikach plebiscytu decydowały wyniki specjalnej ankiety, ocena zgłoszonych przez miasto własnych projektów zrealizowanych w okresie kadencji, oraz głosowanie mieszkańców. Ostateczną decyzję o tym, które miasta zostaną laureatami zgodnie z regulaminem podjęła Kapituła Plebiscytu.

    http://d.polskatimes.pl/k/r/9/60/90/4ccbbdc1d033e_z.pdf

    Co tu pięcej dodawać. Wynik wyborów jest prosty. Szkoda że zwolennicy Kielana i Gowina nie potrafią go przyjąć do siebie

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Jak myślicie czy to prawda, że po Porębie i Trzemeśni kursował samochód należący do jednej z publicznych instytucji a jadąca nim ekipa zrywała plakaty Kielana nawet z miejsc na prywatnych posesjach?
    Jak myślicie prawda to czy nie?

    Skoro Kielan tak sobie szkodzi plakatami to dlaczego puszczacie granatowego opla nocą, żeby mu je niszczyć?

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Nawet w dniu Wszyskich Świętych biedni pracują, żeby zerwać plakaty P. W. Kielana.

    Cytuj

Odpowiedz