Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 5 lis 2010

    Czytając wypowiedzi tych panów socjologów to strach pomyśleć gdzie oni zdobyli tę wiedzę, pewno byli na szkoleniu Pana Burmistrza . Tak więc wybieram mniejsze ZŁO i zagłosuję na PANA KIELANA .

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Czytając wypowiedzi tych panów gości to strach pomyśleć gdzie oni zdobyli wiedzę, pewno byli na szkoleniu Pana Kielana . Tak więc wybieram mniejsze ZŁO i zagłosuję na PANA OSTROWSKIEGO .

    Wpis równie dobry lub równie beznadziejny......

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    [quote=wiktor kielan]Szanowni Państwo,

    Gość Majka! Uprzejmie proszę o rzetelne cytowanie moich wypowiedzi. Prawdą jest że deklarowałem utrzymanie szkoły na Chełmie. Powinna ona pełnić nie tylko rolę edukacyjną, ale również być miejscem spotkań dla mieszkańców Chełmu, w tym dzieci i młodzieży w godzinach popołudniowych i wieczornych czyli pełnić rolę świetlicy. Będę po wyborach zabiegał aby takim miejscem szkoła była.

    [/quote]
    Szanowny p. Kandydacie. Mam pytanie do Pana.
    Czy wie Pan jakie są koszty utrzymania szkoły na Chełmie? Ile wynosi subwencja oświatowa, a ile dopłaca Gmina?
    Powiem tak, utrzymanie szkoły na Chełmie, pomijając różnicę w zużyciu mediów kosztuje tyle samo ile szkoły w Borzęcie, Drogini, czy Osieczanach. Pensje nauczycieli czy obsługi są takie same gwarantuje to Karta Nauczyciela (w stosunku do nauczycieli) i Układ Zbiorowy (w stosunku do obsługi).
    I teraz proszę porównać 22 dzieci na Chełmie (w całej szkole) i ponad setka dzieciaków w Borzęcie i ww miejscowościach. Gdzie tu ekonomia?

    W szacunkiem
    taki_gość

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Pan Kielan niestety nie może się udzielać na forum, od godziny 14.30 jest na spotkaniach bezpośrednich. Taki_gościu, dzisiaj o godz. 18.30 jest spotkanie w strażnicy na Zarabiu, zapraszam można wpaść na chwilę i zadać to konkretne pytanie.
    Jeśli nie dasz rady dziś, to natępna okazja jest w niedzielę w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu o godz. 15.
    To najlepsza forma kontaktu.
    Serdecznie pozdrawiam
    Rafał Zalubowski

    Cytuj
  • Wacław Nowak 5 lis 2010

    [quote=cyrk]Pan Kielan niestety nie może się udzielać na forum, od godziny 14.30 jest na spotkaniach bezpośrednich. Taki_gościu, dzisiaj o godz. 18.30 jest spotkanie w strażnicy na Zarabiu, zapraszam można wpaść na chwilę i zadać to konkretne pytanie.
    Jeśli nie dasz rady dziś, to natępna okazja jest w niedzielę w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu o godz. 15.
    To najlepsza forma kontaktu.
    Serdecznie pozdrawiam
    Rafał Zalubowski[/quote]

    Ja rozumiem że lepiej na niewygodne pytania odpowiadać w mniejszym towarzystwie, a gdy jest to towarzystwo w większości popierające to już jest miód na ciałko :)
    Oczekujemy odpowiedzi na to pytanie tutaj publicznie, podobnie jak na pomówienia i oskarżenia Gret i tego pana, który uważa że avatar musi reprezentować osobę która się nim posługuje, z tego co wiem ten pan ma na końcu nicka 007, a reprezentuje świnię albo chlew :). Ja reprezentuję herbem Myślenic jednego z mieszkańców tego cudownego miasta, więc chyba obaj reprezentujemy to czym jesteśmy, w takim razie w czym problem ?

    Tutaj jego wypowiedź ażeby ktoś nie napisał że niestosownie się zachowuję lub komuś ubliżam:

    [quote=Mysleniczanin007]Jeszcze raz poczytaj co napisałem powyżej. Dziękuję za avatar jednak sądzę że dobór jest conajmniej niestosowny, nie używa się symboli których się nie reprezentuje. T[/quote]

    Od tych osób oczekujemy tutaj odpowiedzi dlaczego oskarżają Ostrowskiego mając tyle podobno dowodów a nie wystąpili z tymi dowodami do prokuratury, CBA i CBŚ ? Dodam że ukrywanie wiedzy na tematy afer z udziałem publicznych funduszy także jest karalne.

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Szanowny Wacławku
    M.in w SEDNIE pisaliśmy o tym, że w krakowskiej prokuraturze toczy się postępowanie poświęcone nieprawidłowościom związanym z rozbudową wysypiska śmieci. To bardzo łatwe do sprawdzenia, proszę zadzwonić do rzecznika prokuratury i Pan się dowie tego co jest jawną informacją na ten temat.
    Podawaliśmy na ten temat pełną informację, którą udało się nam uzyskać(niewiele), n.in w oparciu, o który artykuł kodeksu karnego toczy się kierunek postępownania. Na dziś wiem tylko tyle więcej i to z nieoficjalnego źródła, że śledztwo ma charakter rozwojowy.
    Pytania takiego-gościa nie jest pytaniem niewygodnym, tylko jak wyjaśniłem Pan Kielan w czasie kampanii nie może poświęcać czasu forum, od czego dzisiaj zrobił wyjątek w tym wątku. Na jego spotkaniach wcale nie panuje cieplarniana atmosfera z czego doskonale zdaje Pan sobie sprawę. Na każdym z nich są goście z komitetu Pana Ostrowskiego i starają się dość mocno postawić Kielana pod ścianą trudnymi pytaniami.
    To fakty. Pewnie niewygodne, ale jednak.
    Pozdrawiam
    ps. Wpisy użytkownika Majki wykazują pewną zbieżność z pytaniami gościa, który był na Chełmie i posiadał, krótką bródkę. Może to zbieżność przypadkowa jednak...

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    [quote=taki_gość]
    I teraz proszę porównać 22 dzieci na Chełmie (w całej szkole) i ponad setka dzieciaków w Borzęcie i ww miejscowościach. Gdzie tu ekonomia?[/quote]
    Dolicz jeszcze koszt dojazdów tych dzieci do szkół jeśli uczyłyby się - w innej niż na Chełmie - szkole. Za frajer dojazdy ???

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Oj słyszymy o tej sprawie śmietnika już chyba parę lat toczy się i toczy.....
    Ciekawe tylko czy urzędasy z funduszy unijnych dałyby choć złotówkę gdyby sprawa nie była zakończona.
    A po drugie powiedzcie w końcu ludziom co będzie ze śmieciami jak już zamkniecie ten śmietnik ???? Wywieziemy nasze do ...lasu???
    Tylko znowu panie Cyrk nie zasłaniaj się programem, nie zapraszaj mnie na spotkania z Kielanem, bo byłem już na takim i pytanie o śmietnik zostało sprytnie rozmyte w ble ble ble... toczymy sprawę.... nie poddajemy się.... śmietnik jest nielegalny... Pytam konkretnie co po zamknięciu śmietnika???? No i ile będzie kosztowała rekultywacja terenu, nie licząc dotacji unijnych, które pewnie trzeba będzie zwrócić ?????

    Cytuj
  • Wacław Nowak 5 lis 2010

    [quote=cyrk]Szanowny Wacławku
    M.in w SEDNIE pisaliśmy o tym, że w krakowskiej prokuraturze toczy się postępowanie poświęcone nieprawidłowościom związanym z rozbudową wysypiska śmieci. To bardzo łatwe do sprawdzenia, proszę zadzwonić do rzecznika prokuratury i Pan się dowie tego co jest jawną informacją na ten temat.
    Podawaliśmy na ten temat pełną informację, którą udało się nam uzyskać(niewiele), n.in w oparciu, o który artykuł kodeksu karnego toczy się kierunek postępownania. Na dziś wiem tylko tyle więcej i to z nieoficjalnego źródła, że śledztwo ma charakter rozwojowy.
    [/quote]

    Ot i rzeczowa odpowiedź. Tak się składa że czytam Sedno bo lubię prasę typu "Skandal", ale to że śledztwo ma charakter rozwojowy nie oznacza że zostało zamknięte z udowodnieniem winy lub niewinności, tak więc dopóki to się nie stanie to każdy wpis watahy Pana Kielana jest niczym innym jak pomówieniem i tak pozostanie do czasu zakończenia śledztwa i ogłoszenia prawomocnego wyroku.

    Dodatkowo nie podoba mi się ton Pana Kielana, który wielce oburzony insynuacjami, bądź nie, gości majka i smolik sam (bądź przez swój fanatyczny elektorat) rozpoczął kampanię nienawiści i obrzucania się błotem i pomówieniami.
    Dobrze napisała wesoły strażak - kto sieje wiatr zbiera burzę.

    Najbardziej jednak podoba mi się kampania spokoju, jaka jest prowadzona przez Ostrowskiego, skierowana do ludzi myślących i widzących a nie ślepych i zafascynowanych obietnicami bez pokrycia i dodatkowo bez żadnej praktyki.
    Dodam jeszcze że tłumaczy się tylko winny i byłbym bardzo zniesmaczony gdyby Ostrowski odpowiadał i dał się wciągnąć w szambo jakim są na insynuacje z tego tematu
    http://www.miasto-info.pl/forum/temat1010

    Waszej kampanii brakuje psychologicznej analizy całości i dla tego przegracie, bo wasza kampania jakoś dziwnie przypomina kampanię Prawa i Sprawiedliwości, czyli fałszu, pomówień obietnic i starań w kierunku podzielenia społeczności czyli wojny Polsko-Polskiej.

    Pozdrawiam was i waszą wyrenderowaną rzeczywistość - takie dwie sprzeczności :)

    Życzę ponadto byście nie musieli nigdy uczęszczać do nowo powstałej w Krakowie szkoły obsługi narzędzi budowlanych dla VIP-ów - wygrana Kielana musiała by was do niej niestety zaprowadzić ;)

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    [quote=:[hr][quote]taki_gość napisał]
    I teraz proszę porównać 22 dzieci na Chełmie (w całej szkole) i ponad setka dzieciaków w Borzęcie i ww miejscowościach. Gdzie tu ekonomia?[/quote]
    Dolicz jeszcze koszt dojazdów tych dzieci do szkół jeśli uczyłyby się - w innej niż na Chełmie - szkole. Za frajer dojazdy ???[/quote]

    Koszty dowozów dzieci i młodzieży pokrywa gmina. Myślę, że koszty dojazdów byłyby mniejsze niż utrzymywanie szkoły na Chełmie

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    [quote=cyrk]Pan Kielan niestety nie może się udzielać na forum, od godziny 14.30 jest na spotkaniach bezpośrednich. Taki_gościu, dzisiaj o godz. 18.30 jest spotkanie w strażnicy na Zarabiu, zapraszam można wpaść na chwilę i zadać to konkretne pytanie.
    Jeśli nie dasz rady dziś, to natępna okazja jest w niedzielę w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu o godz. 15.
    To najlepsza forma kontaktu.
    Serdecznie pozdrawiam
    Rafał Zalubowski[/quote]

    Witaj Cyrk-u
    Myślę, że równie dobrze na to pytanie możesz odpowiedzieć Ty tutaj na forum. Wszak jesteś kandydatem do rady Gminy, i Tobie również na sercu leżą finanse gminy.

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Proszę mi wyjaśnić na jakiej zasadzie działa ta ankieta dotycząca kandydatów co wchodzę na forum to mogę głosować z tego samego komputera!!! przecież to jest bez sensu. Wystarczy przecież np. sam Cyrk i 007 oraz moja skromna osoba,żeby nabijać głosy!!!!

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Cyrku no i co z moimi pytaniami o śmietnik niewygodne czy jak ????

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Qleeg napisał: "Oj brakuje Zdzicha na tym forum, on by trochę rozluźnił atmosferę :-)"

    To może dla rozluźnienia zacytuję "Litanię" nieocenionego Zdzicha:

    "Litania do Burmiszcza Jegomości

    My Myśleniczanie, ludzie prości,
    zanosim dziś litanię do Burmiszcza Jegomości
    Niesiem mu podziękowania
    Za wszystkie jego starania i chwalebne dokonania.
    Błogosław mu w szczęściu Panie
    Za dżew starych i spróchniałych w mieście wycinanie,
    By nikomu nie zagrażały te haszcze
    Całe miasto trudowi temu klaszcze
    Z oszołomami się męczy i poświęca wszystko
    By nam uczynić piękne wysypisko
    Za co mu Pan Marszałek dał nawet Dukata Złotego
    Rzeby pokazać jak bardzo go szanuje jak brata swojego
    Żeby nasz powiat i też inne powiaty stały się czyste
    I jak dżwi w Urzędzie przejrzyste
    Nad wszystkim guruje nowoczesna Hala
    Która nam się jako Europejczykom czuć się pozwala
    A kiedy po trudzie znojnym rozrywki poczeba
    Daje nam Dni Myślenic jako zabawę oprócz chleba
    Nad wszystkim czuwa, drogi naprawia, chodniki i mosty
    W przeciwieństwie do tego leniwego Pana Starosty
    Pożytek wszedzie i dobra wszelkiego przybywa
    A wrogów i oszołomów coraz bardziej ubywa
    Jeszcze popaczcie na jego szlachetne zamiary
    Nikt chyba takich nie ma, toż to nie do wiary!!!
    Szczelnica i biblioteka zaraz się wyłoni
    Jak na wiośnie kwiat biały na smukłej jabłoni.
    A wszystkiemu pomoże mądra Rada Miasta
    Co jest jak lukier ozdobny do Burmiszcza ciasta
    Chwalcie Burmiszcza wszyscy i zanoście modły
    Rzeby go nie zastąpił jakiś człowiek podły

    Podpisano
    Zdzichó z Suwałk

    pozdrawiam"

    źródło:
    http://www.miasto-info.pl/forum/temat317

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Wacławek widzisz, znowu udowadniasz swoją niekompetencję. Już pisałem że jestem świnią i dlatego mam adekwatny avatar. Koreluje to ze sytuacją w gminie. Podejrzewam że domyślisz się o co mi chodzi. Odnośnie herbu szanowny Wacławku to też mam i to starszy niż ten z Twojego avataru. Pomiędzy reprezantacją a byciem mieszkańcem jest zasadnicza różnica - na reprezentację to sobie trzeba zasłużyć.
    Mam nadzieję że nie muszę przypominać mojej prośby.

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Jak u nas przyjęło się że winę trzeba udowodnić,ktoś kiedyś to wymyślił i teraz wszyscy powtarzają.Przy naszym wymiarze sprawiedliwości trwa to latami,niektóre sprawy toczą się od lat 90 tych i nic.W NORMALNYCH KRAJACH wystarczy że polityk zrobi prywatne zakupy służbową kartą kredytową lub zatrudni kogoś z rodziny żeby miał po karierze ale nie u nas.U nas obowiązują inne standardy ,można zatrudniać kolegów bez kwalifikacji,sprzedawać mienie bez przetargu czy dawać zatrudnienie znajomym a potem raz na cztery lata zrobić kawałek chodnika czy przetkać przepust aby wyborcy byli" szczęśliwi".Ludzie gdzie my żyjemy,czy to "republika bananowa' czy "oligarchia " w rosyjskim stylu czy cywilizowany kraj środkowoeuropejski????

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    [quote]Proszę mi wyjaśnić na jakiej zasadzie działa ta ankieta dotycząca kandydatów co wchodzę na forum to mogę głosować z tego samego komputera!!! przecież to jest bez sensu. Wystarczy przecież np. sam Cyrk i 007 oraz moja skromna osoba,żeby nabijać głosy!!!![/quote]
    Jakby głosować można było tylko będąc zalogowanym problem zostałby wyraźnie ograniczony. Zapewne masz zmienne IP.

    Odnośnie posta wyżej. Trochę rozbawił mnie widok panów czyszczących chodnik przy Kazimierza Wielkiego. Nie chodzi mi o nich, ale o to, że kazano im teraz czyścić. Jesień - spadają liście, przyjdzie zima i na wiosnę znów trzeba będzie sprzątać, a może dopiero przed kolejnymi wyborami ;)

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    ad-zygmunt dlaczego cię nie boli ze dzieci w Trzemeśni mają mało pomieszczeń a na terenie szkoły mieszka jakiś zasłużony z lat 70 ???????????

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    A czy adz gdzieś startuje na radnego? i czy rzeczywiście w szkole jest ciasno?
    Chyba ubywa klas, a przybywa pomieszczeń administracyjnych!

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    [quote]nomad napisał:Trochę rozbawił mnie widok panów czyszczących chodnik przy Kazimierza Wielkiego. Nie chodzi mi o nich, ale o to, że kazano im teraz czyścić. Jesień - spadają liście, przyjdzie zima i na wiosnę znów trzeba będzie sprzątać, a może dopiero przed kolejnymi wyborami ;)[/quote]

    A kanalizacja na ulicach (kratki) jak były zatkane tak są.
    No ale gdyby je udrożnić to nie byłoby już tak widoczne jak wyczyszczenie chodnika. A ich niedrożność ujawni się pewno po raz kolejny jak już będzie po wyborach i znów nas zacznie zalewać woda płynąca ulicami :(((

    Cytuj
  • Wacław Nowak 6 lis 2010

    [quote=Mysleniczanin007]Wacławek widzisz, znowu udowadniasz swoją niekompetencję. Już pisałem że jestem świnią i dlatego mam adekwatny avatar. Koreluje to ze sytuacją w gminie. Podejrzewam że domyślisz się o co mi chodzi. Odnośnie herbu szanowny Wacławku to też mam i to starszy niż ten z Twojego avataru. Pomiędzy reprezantacją a byciem mieszkańcem jest zasadnicza różnica - na reprezentację to sobie trzeba zasłużyć.
    Mam nadzieję że nie muszę przypominać mojej prośby.[/quote]

    Wysoko się cenisz pisząc niekompetencję :) Ja bym powiedział raczej, że nie jesteś dla mnie nikim wyróżniającym się, bym miał cię prześwietlać, by doczytać się gdzieś tam w twoich wypocinach, że jesteś świnią :)
    Reprezentacja zmienną jest co nie grozi mieszkańcom, zresztą kogo ty reprezentujesz skoro jesteś zwolennikiem mniejszości i to tej słabiej wykształconej kreującej Kielana na jedyny słuszny wybór?
    Prośby zawsze lepiej powtarzać, a nuż się zgodzę i zrobię coś dla Ciebie ;)

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    Chamstwo napisane wprost. I co po takim poście napisać, wrzucić wszystkich wyborców Ostrowskiego do jednego wora, że chamy, w zasadzie powinno się skoro Kielanowcami wyciera sie podłoge w urzędzie i nie tylko.

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    [quote]Czytając wypowiedzi tych panów socjologów to strach pomyśleć gdzie oni zdobyli tę wiedzę, pewno byli na szkoleniu Pana Burmistrza . Tak więc wybieram mniejsze ZŁO i zagłosuję na PANA KIELANA .[/quote]
    Boś głupi!!! Prawda jest okrutna.

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    Co do Ciebie Wacławku sprawdza się jeszcze jedno ważne powiedzenie "Ignorance is bliss". Negacja rzeczywistości pozwala Ci na szczęśliwy żywot. Szczęść Ci Boże Wacławku. Przestaję wiec cokolwiek Ci udowadniać bo widzę że dyskusja z Tobą to rzucanie grochu o ścianę. Żyj sobie dalej w przekonaniu że "kielanowcy" to mniejszość, samorządowcy są czyści jak woda żródlana i mamy najpiękniejsze miasteczko w Europie. Powodzenia.
    Jednak kiedyś opadnie "mgła" i trzeba się będzie obudzić. Może się okazać wtedy że komitetem powitalnym zamiast dziewczynek w strojach ludowych, będzie grupka lekarzy w białych kitlach.

    Cytuj

Odpowiedz