Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 9 lis 2010

    Bardzo żal mi Kielana bo z ust mu leci piana! Po woli zbliżamy się do końca tych jarmarcznych popisów . Panu Kielanowi i jego ludziom dziękujemy za występy. Żal mi trochę Grety i Cyrka bo przez moment uwierzyli ze mają coś do powiedzenia i ktoś z nimi się utożsamia, niestety "live is brutal", ale dzięki było miło !!!

    Cytuj
  • 9 lis 2010

    Taki np Makry z dolnego powyżej , niby w imieniu kogo się wypowiada mówiąc "my dziękujemy" ? Ilu was jest tak naprawdę przy tym kompie dwóch trzech? Cyniczna troskliwość o Pana Kielana czemu Ma służyć ? Dodawaniu sobie animuszu , czy robieniu sztucznego tłoku po stronie popleczników MO? A co do "live is brutal" to mam nadzieje własnie się kończy dla Myślenic.

    Cytuj
  • 9 lis 2010

    Szanowni Państwo, Drodzy Użytkownicy,

    Z uwagi na fakt, że temat "Nieskazitelni Radni" został zamknięty, swój post publikuję w tym temacie:

    Niniejszym oświadczam, iż nie jestem autorem wątku "Nieskazitelni Radni". Nie brałem również udziału w jego tworzeniu. Jakakolwiek próba łączenia mnie z tą sprawą jest bezpodstawną próbą dyskredytacji i oczernienia mojej osoby. Proszę o zaprzestanie takich działań.

    Ani ja, ani nikt z mojej Rodziny nie kandyduje do Rady Miasta, bądź Rady Powiatu. Nie widzę więc żadnego obowiązku, abym miał składać dalsze wyjaśnienia.

    Drogi "Wyładunek"

    Jako, że bardzo prosisz gotów jestem udostępnić listę osób i podmiotów na rzecz których moja Rodzina, bądź Spółki których jesteśmy udziałowcami dokonali wpłat:

    - Budowa Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się! w Łagiewnikach
    - Caritas Archidiecezji Krakowskiej
    - Fundacja Fuga Mundi
    - Fundacja Anny Dymnej - Mimo Wszystko
    - Hospicjum Św. Łazarza
    - Klub Sportowy Dalin Myślenice
    - Klub Sportowy Orzeł Myślenice
    - Polska Akcja Humanitarna
    - Rada Budowy kościoła p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Trzemeśni
    - Stowarzyszenie Parafiada im. Józefa Kalasancjusza
    - Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach
    - Parafia św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach - Zarabiu
    - Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach - Osiedle
    - Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Krzywaczce

    Ponadto istnieje szereg prywatnych osób i podmiotów, których udzielona została pomoc materialna, bądź finansowa. Nie mniej jednak osoby te z uwagi na swą sytuację chcą pozostać anonimowe.

    Myślę, że o kwotach nie przystoi pisać. Mogę jednak zapewnić, iż nie były to z pewnością wpłaty symboliczne.

    Odniosę się również do wypowiedzi "Duken":

    [quote]Żadne ratowanie , widać młody kamilek nie nagrywal tak jak w sądzie w krakowie nie wiem czy wie iż na rozprawie sądowej nie wolno nagrywać bez zgody sędziego.[/quote]

    Proszę o nie podawanie kłamstw. Nigdy nie nagrywałem żadnej rozprawy. Zresztą po co? Przecież w tym celu sporządzany jest przecież protokół. Widocznie pomieszało Ci się - to domena Pana Redaktora Półtoraka z Dziennika Polskiego. To on potajemnie nagrywał na swój telefon komórkowy rozmowę z Panem Bielą, która to właśnie prezentowana była na rozprawie.

    Z wyrazami szacunku
    Kamil Brózda

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Jaki procent kwoty zarobionej na Gminie na działkach pod wysypisko przeznaczyliście na te cele "charytatywne" ???

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Szanowni Państwo

    Wątek "NIESKAZITELNI RADNI" został zamknięty po mojej informacji dla redakcji, że osoba, której dobre imię zostało w nim naruszone zamierzała (wczoraj) złożyć skargę na policję.

    Pod każdym wątkiem znajduje się informacja od Redakcji treści:
    Twój host to.....Informacja ta zostanie zapisana......

    Znacie ją Państwo dostatecznie dobrze. Redakcja wielokrotnie apelowała o odpowiedzialność w zamieszczaniu wpisów na forum.

    Autor wątku "nieskazitelni radni" chcąc zdyskredytować Pana Kielana posłużył się w tym wątku cytatami z materiału prasowego, nie zadał sobie jednak trudu dociec dalszego biegu opisywanej przez siebie sprawy, wraz z późniejszymi orzeczeniami różnych instytucji itp, itd

    NIe będę tu niczyim adwokatem. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona rzetelnie na drodze prawnej.

    Panie Kamilu
    Był Pan gościem spotkania na Górnym Przedmieściu. Miałem tam okazję wysłuchać Pańskich pytań. Sądzę, że Pańska obecność na tym spotkaniu miała służyć tylko ataskowi na Pana Kielana jego otoczenie oraz Izbę Gospodarczą. Było to spotkanie otwarte i każdy mógł na nie przyjść. Osobiście cieszę się, że Pan na nie przyszedł, jednak zwrócę uwagę, że żadne z Pańskich pytań nie dotyczyło zagadnień dzielnicy, której było poświęcone. Pan próbował głównie zdyskredytować Izbę Gospodarczą okraszając to stwierdzeniem "że nie widzi Pan różowej przyszłości dla Myślenic jeśli wygra Kielan".
    Otrzymał Pan w odpowiedzi wyczerpujące wyjaśnienie dyr. Osińskiego dotyczące działalności Izby również bardzo ostrą odpowiedź na Pańskie zarzuty od Pana Sawickiego.
    Ja się bardzo cieszę, że obóz Pana Ostrowskiego ma na każdym spotkaniu Pana Kielana swoje przedstawicielstwo, które przychodzi na nie aby go atakować bo jak Pan chyba stwierdził naocznie Pan Kielan potrafi w odpowiedzi wiele Państwu wyjaśnić i poinformować o sprawach, o których być może nie macie Państwo wiedzy.
    Pański brat bodaj Karol, proszę mnie poprawić jeśli się pomyliłem, mówił na spotkaniu na Zarabiu o wysypisku śmieci i o tym, że wszystkie postępowania sprawdzające na nim się zakończyły.
    Otóż nie zakończyły się i była o tym informacja w prasie. Osobiście to potwierdzałem w rozmowie z rzecznikiem krakowskiej prokuratury i informację na ten temat sam zamieściłem w SEDNIE.
    Z tego co ustaliłem nikt z mieszkańców Myślenic nie składał w tej sprawie doniesienia. Czynności podjęła policja, po procesie lub w czasie jego trwanie, który Pan Burmistrz wytoczył Panu Półtorakowi jak się domyślam na podstawie przedstawionego w czasie procesu materiału dowodowego.
    Jak Pan wie trwają postępowania w sądzie Administracyjnym.
    Proszę zatem poprosić brata, żeby występując publicznie mówił rzetelnie o faktach.
    tyle do Pana osobiście.

    Na tym forum ulubioną formą ataku Na Pana Kielana jest wykazywanie słabości jego otoczenia, często okraszone hipotezami w stylu: "co Kielan im obiecał" "o co go poproszą po wyborach" etc.
    Otóż szanowni Państwo, Pan Kielan żadnej osobie, członkowi swojego sztabu nie obiecywał niczego poza przyszłym rzetelnym i mądrym pełnieniem urzędu Burmistrza, żadnych korzyści materialnych, funkcji, stanowisk
    Jednym z jego głównych postulatów w wyborach jest odejście od podobnych negatywnych zachowań w sferze publicznej. Wiem, że na spotkaniach mówi o tym z przekonania a nie serwując kiełbaskę wyborczą.
    Co do ataków na Pan Sawickiego, Pana Sikorę itp. Szanowni Państwo, środowiska tych Panów znają ich najlepiej zapewne jako osoby zamożne i z charakterami, ale zawsze skore do pomocy. Budzą Oni nieraz kontrowersje, zapewne mają wielu wrogów ale również wielu przyjaciół.
    Szanujmy ich jednak za fakt, że dają ludziom pracę, udzielają się filantropijnie w stopniu, który przekracza jak sądzę wyobraźnię niektórych osób, które piszą napastliwe posty pod ich adresem. Odprowadzają też do kasy gminy gigantyczne podatki, które potem użyte jako środki budżetowe służą wspólnemu dobru wszystkich mieszkańców.

    Ci Panowie łącznie dają pracę ponad czterystu osobom. To liczba niewiele mniejsza od liczby osób, która teraz traci pracę w BAT. Proszę o namysł nad tym faktem.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Dlaczego post dotyczący sawickiego nieskazitelni radni jest niedostepny/ zamknięty ? czy to jest zasada forum ?
    Co z Tym tematem ??? Był nie na ręke ??? Prosze o odpowiedź??? Czy po wyborach i ewentualnej wygranej pana Kielana też bedzie tu taka cenzura ???

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Nie warto już tu pisać.... likwiduje się niewygodne tematy, niewygodne wpisy, wyśmiewa się tych co mają inne zdanie. Ja żegnam wszystkich i też odpuszczam.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Gdzie można składać wnioski z prośbą o przesunięcie koryta raby ?

    Cytuj
  • adzygmunt 10 lis 2010

    Nie wiem. Mnie także podoba się ten apel. Ogródki Działkowe "Porabie" tego potrzebują!

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote=cyrk]Szanowni Państwo

    Wątek "NIESKAZITELNI RADNI" został zamknięty po mojej informacji dla redakcji, że osoba, której dobre imię zostało w nim naruszone zamierzała (wczoraj) złożyć skargę na policję.

    (...)

    Autor wątku "nieskazitelni radni" chcąc zdyskredytować Pana Kielana posłużył się w tym wątku cytatami z materiału prasowego, nie zadał sobie jednak trudu dociec dalszego biegu opisywanej przez siebie sprawy, wraz z późniejszymi orzeczeniami różnych instytucji itp, itd

    [/quote]

    Może w takim razie zamiast wątek zamykać, należało po prostu dopisać, jak sprawa się zakończyła... Ja na przykład sprawy nie znałem w ogóle. Teraz wiem jak się zaczęła... a nie wiem jak skończyła. Czy autor wątku podał kłamliwe informacje, czy niepełne? W pierwszym przypadku sprawą powinien zająć się prokurator, w drugim - może wystarczyło podać uzupełnienie...

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Zawsze sprawę można wyjaśnić i "odwiesić wątek, tak jak stało się to w przypadku tematy "Kulisy władzy". Co innego jeżeli został złożony wniosek o zniesławienie. Wtedy osoba poszkodowana może ubiegać się o całkowite usunięcie tematu z forum bez dodatkowych wyjaśnień.

    Moim zdaniem takie zagrywki sa przykładem bezpardonowej walki o stołki i tylko cząstką "czystej kampanii wyborczej" jaką serwuje nam obóz obecnie rządzących. Co zresztą widać na podstawie spotkań z Wiktorem. Kto bywa ten wie o co mi chodzi.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Ludzie co Wy piszecie? Kogo zostały naruszone dobra osobiste? Tego pana Tadeusza? No chyba żartujecie, autor wypowiedzi podał wierny cytat ze strony internetowej programu "UWAGA". Nie mącie ludziom w głowach... Dobra osobiste zostały naruszone, ale Pani redaktor, która została bezpodstawnie obrażona..

    Zapraszam na stronę internetową "UWAGI" http://uwaga.onet.pl/
    i wpisanie w wyszukiwarce frazę: "Klej jednak truł"...

    Najprościej jest zamknąć temat, który jest niewygodny i uderza w opozycje.

    Sposób w jaki została potraktowana telewizja przez tego Pana jest karygodny, mam nadzieję, że WYBORCY wydadzą odpowiedni werdykt na tego Pana :)

    Ja dodam jeszcze, że ten Pan jest sponsorem gazety "Sedno".

    PYTANIE DO PANA RAFAŁA ZALUBOWSKIEGO:

    Proszę o odpowiedź czy Pan Tadeusz finansuję kampanię wyborczą PANA WIKTORA KIELANA?

    Panowie nie ma się czego obawiać, wyborcy chcą znać prawdę... Przypominam, że finansowanie KAMPANII WYBORCZEJ JEST JAWNE i jeśli nie zostanie opublikowana informacja to osobiście pofatyguję się do Was i podam te informacje do publicznej wiadomości.

    Pozdrawiam wszystkich baardzo serdecznie: Zofia

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote]Gdzie można składać wnioski z prośbą o przesunięcie koryta raby ? [/quote]
    A gdzie można składać wnioski o przesunięcie Zarabia w inne miejsce, żeby Go więcej nie zalewało ?

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Pan S. kandyduje na Radnego i możesz po prostu na Niego nie oddać głosu ale to, że dotuje gazetę, która jest niewygodna dla jaśnie nam (oby już niedługo) panującego to jakie to ma znaczenie ??

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Taka z Ciebie Zofia z Krzyszkowic jak ze mnie Marysia z Głogoczowa.

    ZERO ODWAGI CYWILNEJ !!

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote=kalkulator]Jaki procent kwoty zarobionej na Gminie na działkach pod wysypisko przeznaczyliście na te cele "charytatywne" ???[/quote]

    ponawiam pytanie...
    Kamil_ odwagi troszeczkę ! Nie stać Cię na odpowiedź ?

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote],
    PYTANIE DO PANA RAFAŁA ZALUBOWSKIEGO:

    Proszę o odpowiedź czy Pan Tadeusz finansuję kampanię wyborczą PANA WIKTORA KIELANA?

    [/quote]

    Oczywiście Droga Pani. Ja również ją finansuję a raczej będę bo jeszcze nie dokonałem wpłaty. I mam z tego powodu sporo satysfakcji.
    serdecznie pozdrawiam

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Do Cyrka

    Panie Rafale, na 37 stronie tego wątku zadałem Panu pytanie, niestety nie uzyskałem na nie odpowiedzi. Następnie założyłem specjalny wątek z tym pytaniem jednak został on usunięty.
    Mam nadzieję, że tutaj otrzymam teraz odpowiedź na moje pytanie
    Pozdrawiam
    taki_gość

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Szanowny taki_gościu.
    Dostaliśmy właśnie niedawno materiały dotyczące kosztów utrzymania szkoły na Chełmie na maila. Mam nadzieję, że uda mi się Panu niebawem odpowiedzieć konkretniej. Z pierwszej rozmowy na ten temat odbytej z P.Kielanem, który otrzymał te dane wynika, że nie są one nie do uniesienia przez budżet gminy.
    Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Chełmu życzą sobie bardzo aby szkoła tam dalej funkcjonowała to chyba oszczędności trzeba szukać gdzie indziej a zapewniam Pana, że można.
    pozdrawiam
    ps.Proszę aby Pan to samo pytanie zadał obecnie rządzącym!

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Dziękuję za odpowiedź.
    Czyli mam domniemywać, że w razie wygranej tak p. Kielan jak i Pan będziecie za utrzymaniem szkoły na Chełmie?

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Do taki_gość. Nie za bardzo rozumiem, skąd się w tym momencie biorą teksty na temat likwidacji szkoły na Chełmie. Przecież obecny pan burmistrz na ostatnim spotkaniu samorządowym z mieszkańcami w szkole na Chełmie, ponad miesiąc temu, wyraźnie stwierdził, że funkcjonowanie tej szkoły nie jest żadnym problemem dla budżetu gminy i decyzja w sprawie przyszłości tej szkoły powinna zależeć wyłącznie od mieszkańców Chełmu. Byłem na tym spotkaniu i to słyszałem, tak jak i wszyscy inni obecni. Natomiast pan Kielan tylko wzmocnił to stanowisko, mówiąc, że jak będzie wybrany, to na pewno nie dopuści do likwidacji szkoły. Tak więc, oficjalne stanowiska obu kandydatów w tej sprawie niewiele się różnią. Nie ma sensu tworzyć wrażenia, że sprawa szkoły na Chełmie jest jakąś osią sporu między kandydatami, bo dotychczasowe wypowiedzi obu panów nie dają do tego żadnych podstaw. Proszę forumowiczów, aby nie robić czarnego "pijaru" tej szkole i nie wkręcać jej sztucznie w kampanię wyborczą.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Przeglądałem kandydatów na radnych komitetu Ostrowskiego 90% to nauczyciele,okropne to niema w gronie obecnego burmistrza ludzi wywodzących się z innych środowisk popierających Jego.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Do Chełmianin
    Zdaję sobie sprawę, że dla mieszkańców Chełmu szkoła jest ważna. Jest to nie tylko miejsce do nauki Waszych dzieci, ale i miejsce spotkań takich jak z p. Kielanem czy p. Ostrowskim.
    Nie chcę jej robić "czarnego pijaru" (ten temat zaczęła Pani podpisująca się jako nauczycielka z Chełmu). Słysząc o ilości dzieci jaką Ona podała zapytałem p. Kielana a potem p. Zalubowskiego o sens jej utrzymywania (ze względów ekonomicznych)

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Panie Rafale i Panie Wiktorze,

    Na wstępnie pragnę zaznaczyć, iż celem mojego udziału w spotkaniu w dniu 05.11.2010 roku w Strażnicy OSP na Zarabiu nie było atakowanie czy dyskredytowanie Pana Kielana. Zjawiłem się tam, gdyż chciałem usłyszeć jakie są plany Szanownego Kandydata w stosunku do dzielnicy, w której mieszkam.

    Również to nie moja osoba zaczęła na spotkaniu wątek Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Pierwsze pytania padły ze strony Pana Jana Sikory. Ja włączyłem się jedynie do dyskusji z uwagi na informacje podawane przez Pana Kielana, z którymi się nie zgadzałem. Nie chciałbym, aby zadawanie przeze mnie trudnych pytań, traktowane było jako ataki na jakąkolwiek osobę.

    Sposób odpowiedzi Pana Kielana w stosunku do mnie, był w mojej ocenie daleki od standardów jakie powinien prezentować Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Jest to oczywiście moje odczucie, każda z osób obecnych na spotkaniu ma prawo mieć własne zdanie w tym zakresie.

    Z pewnością dzielą nas różnice w pewnych kwestiach politycznych. Spory są elementem polityki, nie mniej jednak nie chciałbym, aby różnice te przenosiły się na nasze kontakty międzyludzkie. Mam nadzieję, że moje zachowanie po spotkaniu w stosunku do Pana Rafała Zalubowskiego i Pana Wiktora Kielana (pożegnanie i podanie ręki) jest przykładem mojej dobrej woli w tym zakresie.

    Z poważaniem
    Karol Brózda

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Szanowni Państwo,

    Chciałbym poinformować wszystkich, iż dysponujemy operatem szacunkowym sporządzonym przez Biegłego Sądowego Rzeczoznawcę Majątkowego w zakresie nieruchomości, który wykazuje wycenę działek (o których wielokrotnie tutaj pisano) na cenę wyższą aniżeli cena po której dokonano sprzedaży. Operat pokazuje wartość tych gruntów na dzień sprzedaży. Pragnę wszystkim przypomnieć, iż Rzeczoznawca taki ponosi pełną odpowiedzialność za sporządzony przez siebie operat szacunkowy. Dokument ten został okazany Panu Redaktorowi Półtorakowi z "Dziennika Polskiego" w czasie rozprawy. Udostępniony został on również odpowiednim organom państwowym.

    W tym miejscu pragnę zapytać osób, które komentują tą sprawę, czy posiadają podobny dokument (sporządzony w formie papierowej, przez uprawnioną osobę w tym zakresie), który wskazywałby znaczną różnicę pomiędzy wartością sprzedaży, a wartością operatu szacunkowego?

    Ponadto, Najwyższa Izba Kontroli w protokole dodatkowym odniosła się do powyższej kwestii i nie wykazała nieprawidłowości w tym zakresie.

    Nie zamierzam podejmować w tej sprawie dalszej retoryki, chyba że ktoś powoła się / przedstawi dokument o którym pisałem powyżej.

    Z poważaniem
    Karol Brózda

    Cytuj

Odpowiedz