Forum » Myślenice

Wybory już 21 listopada! Kto w gminach, kto do powiatu!?

  • 29 paź 2010

    Szanowny Panie Mer
    Skoro nie jest Pan w stanie wyczytać tego z notki to postaram się uzupełnić Pańskie informacje.
    Byłem współzałożycielem stowarzyszenia "Dobre Zdanie", które występowało w sprawach dewastacji cmentarza komunalnego na Stradomiu oraz broniło bytu Muzeum Regionalnego w Myślenicach kiedy groziła mu likwidacja, dbałości o kulturę i zabytki Myślenic, monitoringiem przekształaceń na terenie PKS, organizowaliśmy m.in dużą debatę na ten temat. Przez trzy lata o czym piszę w notce pomagałem organizować wykłady najpierw krótko wespół z Galerią Sztuki Współczesnej a następnie po jej likwidacji, z Muzeum Regionalnym w Myślenicach. Zorganizowaliśmy wówczas wspólnie niemal 40 imprez, które średnio odwiedziało ok. 40 słuchaczy. Oczywiście mój wkład Szanowny Panie był tu znikomy wobec pracy personelu Muzeum.
    Od trzech lat społecznie pracuje w SEDNIE do którego piszę artykuły interwencyjne, o kulturze, rysuję. To średnio ok. 4 dni w miesiącu, kiedy pracuję nieodpłatnie.
    Interweniowałem w wielu sprawach: w kwestii opieki nad bezdomnymi psami, wycinki drzew, bezpieczeństwa ruchu samochodowego na osiedlu, czystości terenów miejskich centrum i na Zarabiu,dworca PKS i komunikacji, cmentarza komunalnego.
    Współorganizowałem Izbę gospodarczą, przez okres niemal pół roku.

    Czy jest Pan usatysfakcjonowany moją odpowiedzią? Może Pan to oczywiście wyszydzić ale jeśli tak to prosiłbym aby sam Pan zademonstrował swoje zaangażownie w sprawy Myślenic.

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    a kogo to obchodzi cyrk? wazne ze bedzie fajnie :) najlepszy opis kandydata jak na razie...

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    swoja droga jak mozna starac sie o mandat radnego a pisac jako cyrk, malpka, strazak, policjant czy inny? na liscie mam zaznaczyc cyrka?

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    A ty KREMIK pewnie piszesz jeszcze z kilku nicków, a jak już tak mielisz jęzorem to uważaj żebyś się nie ugryzł w język, bo się zatrujesz własnym jadem...

    Swoją drogą nie rozumiem jak można być tak bezinteresownie złośliwym jak niektórzy goście na tym forum.

    Już wcześniej ostrzegano mnie, że przed wyborami będzie w internecie wysyp chamów i ludzi potrafiących jechać na najniższych instynktach... Żeby tylko kogoś zgnoić...

    No i sprawdziło się, ciekawe co będzie za dwa tygodnie.

    Wiem, że jest ciężko rozwalić tą panującą klikę, ale mam nadzieję, że to się stanie.

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    [quote]swoja droga jak mozna starac sie o mandat radnego a pisac jako cyrk, malpka, strazak, policjant czy inny? na liscie mam zaznaczyc cyrka?[/quote]

    TAK

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    [quote=cyrk]Szanowny Panie Mer
    Skoro nie jest Pan w stanie wyczytać tego z notki to postaram się uzupełnić Pańskie informacje.
    Byłem współzałożycielem stowarzyszenia "Dobre Zdanie", które występowało w sprawach dewastacji cmentarza komunalnego na Stradomiu oraz broniło bytu Muzeum Regionalnego w Myślenicach kiedy groziła mu likwidacja, dbałości o kulturę i zabytki Myślenic, monitoringiem przekształaceń na terenie PKS, organizowaliśmy m.in dużą debatę na ten temat. Przez trzy lata o czym piszę w notce pomagałem organizować wykłady najpierw krótko wespół z Galerią Sztuki Współczesnej a następnie po jej likwidacji, z Muzeum Regionalnym w Myślenicach. Zorganizowaliśmy wówczas wspólnie niemal 40 imprez, które średnio odwiedziało ok. 40 słuchaczy. Oczywiście mój wkład Szanowny Panie był tu znikomy wobec pracy personelu Muzeum.
    Od trzech lat społecznie pracuje w SEDNIE do którego piszę artykuły interwencyjne, o kulturze, rysuję. To średnio ok. 4 dni w miesiącu, kiedy pracuję nieodpłatnie.
    Interweniowałem w wielu sprawach: w kwestii opieki nad bezdomnymi psami, wycinki drzew, bezpieczeństwa ruchu samochodowego na osiedlu, czystości terenów miejskich centrum i na Zarabiu,dworca PKS i komunikacji, cmentarza komunalnego.
    Współorganizowałem Izbę gospodarczą, przez okres niemal pół roku.

    Czy jest Pan usatysfakcjonowany moją odpowiedzią? Może Pan to oczywiście wyszydzić ale jeśli tak to prosiłbym aby sam Pan zademonstrował swoje zaangażownie w sprawy Myślenic.[/quote]

    Krytykowanie Myśleniczan przez niewielką grupkę sflustrowanych ludzi to według ciebie jest praca społeczna. Z twoich wypowiedzi i krytyki jeszcze nic nie "wyrosło". Burmistrza Ostrowskiego nie dało się kupić to trzeba mu dołożyć. A kampania KWW W.Kielana jest bardzo, bardzo "bogata". Trzeba będzie po wyborach spłacić dług w stosunku do sponsorów.
    Zobaczymy i rozliczymy.
    Mieszkaniec Myślenic nie związany z samoorządem gminnym.

    Gratuluję i czekam na wynik poparcia Myśleniczan.

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    -Burmistrza Ostrowskiego nie dało się kupić-

    to było piękne, aż prawie się popłakałem ze wzruszenia jaki nasz Pan i Szef jest idealny.....

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    Myśleniczanin przed pisaniem nie jedz jabłek a po napisaniu przeczytaj jeszcze raz bo takie wpisy jak ten"-Burmistrza Ostrowskiego nie dało się kupić-"rozśmieszają tylko czytających.
    Jan Pietrzak powiedział kiedyś "gdybym nie wiedział że głupota pomyślałbym że to prowokacja".

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    Tak sobie patrze po tych listach i z ciekawszych osób to do Powiatu wydaje mi się Paweł Lemaniak z Myślenic ( KWW Forum Ziemi Myślenickiej) i Michał Hodurek ze Stróży (z listy PiS). Pierwszy to o ile dobrze kojarzę historyk związany z Domem Greckim a drugi to do Gazety Krakowskiej pisze (przynajmniej tak wnioskuję po tym co w internecie jest o nim)...

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    zgadza się. na necie coś jest. koleś pisze od 3 lat. wygląda na to że jest chłopak zorientowany w tym co się w powiecie dzieje

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    Ja cię kręce! nawet słynny arab KASZU kandyduje do powiatu!

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    rso na burmiszcza :-0

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    Wiecei co na listach jednak są fajni ludzie ale nie będę tutaj o nich pisal bo nie sa na listach Kielana wiec ich zaraz tutaj będą mieszać z błotem - STAWIAM NA PO !!

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Ja też stawiam na PO,podobają mi się aby ratować budżet potrafią zaoszczędzić nawet na nieboszczykach.Ciekawe komu zabiorą w następnej kolejności byle tylko nie ruszyć oligarchów i popierającego ich "biznesu".

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    stawiam na bezpartyjnych. PO już pokazała co potrafi
    KIELAN NA BURMISTRZA!!!

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Jakoś wole PO i ludzi którzy nie zmieniają barw co wybory jak Kielan najper Liga Rodzin nie ma ligi to co innego za 4 lata SLD lub Samoobrona byle sie wepchać. Wolę tych co mimo problemów nie zmieniają barw i poglądów

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Ludzie litośći przejdzie do mertytorycznych rzeczy a skończcie z opluwaniem jednego i drugiego. Nie ma ideałów ale ... można wybrać dobrych ludzi.

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    A jak poznać kto jest dobry a kto zły?

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Ludzie to są ludzie znamy ich z pracy , tego co robią , jacy są czego dokonali w życiu osobistym i zawodowym.
    Głosujmy na ludzi nie na listy , karty , podpisy i popisy tych co już byli dajmy szanse nowym tym których znamy i wiemy co od nich oczekiwać !

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Dobry wieczór! Kandyduję do Rady Powiatu z listy
    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARTNERSTWO W SAMORZĄDZIE, chciałem zapytać co sądzicie o mojej kandydaturze. Jestem mieszkańcem Osieczan. Od ponad dwudziestu lat działam w OSP Osieczany ( 13 lat byłem członkiem zarządu ), przez dwie kadencje byłem członkiem Rady Sołeckiej w Osieczanach, ponadto aktywnie działałem w Stowarzyszeniu Pływackim "Aquarius" (do 2008 r), obecnie jestem członkiem Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP w Myślenicach, na terenie wsi działam w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wsi Osieczany (obecnie jako sekretarz), jestem z ramienia OSP Osieczany przedstawicielem w LGD "Między Dalinem i Gościbią" (pracuję w komisji opiniującej wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych). Obecnie pracuję w szkole w Osieczanach (jestem dyrektorem w sumie już 12 lat - SP Krzyszkowice, a potem ZPO Osieczany). Do moich największych sukcesów w tej pracy mogę zaliczyć doprowadzenie do generalnego remontu szkoły i przedszkola w Osieczanach. Pozyskałem środki unijne na doposażenie szkoły i placu zabaw przy przedszkolu.
    Myślę, że jestem doskonale zorientowany w potrzebach mojej okolicy i wiem, że po wyborze do rady powiatu będę mógł być wam pomocny.
    Nie ukrywam, że liczę na głosy szanownych uczestników tego forum.

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Mając tyle obowiązków trudno będzie być dobrym radnym

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Drogi Panie Bogusławie startuje Pan z listy spółka zoo "Ostrowski i Urbański". W związku z tym mam pytanie na kogo będzie pan głosował w kategorii burmistrz (bo podobno macie wszyscy z tej listy głosować na pana Macieja). A drugie pytanie, jak to było z tym zwolnieniem Pani Przewłockiej poprzedniczki Pana przez Pana Macieja z funkcji dyrektora szkoły szkoły w Osieczanach?

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    Szanowny Panie Bogusławie

    Aby odpowiedzieć na zadane przez Pana pytanie chciałabym wiedzieć jakie są Pana poglądy na istotne problemy z jakimi przyjdzie się mierzyć Radzie Powiatu.
    Zacznijmy od dróg powiatowych.
    Mimo, że udało się pozyskać w ostatnich latach znaczącą ilość środków finansowych na remonty dróg (choć wcale nie rekordową w porównaniu z sąsiednimi powiatami jak chcieliby twierdzić niektórzy) to widocznym problemem jest fatalna jakość zarządzania i niekompetencja. Zarząd Dróg Powiatowych to jedyna w okolicy instytucja tego typu ,która nie zatrudnia ANI JEDNEGO INŻYNIERA O SPECJALNOŚCI DROGOWEJ.
    Najlepszy dowód na bałagan jaki panuje na drogach ma Pan właśnie w Osieczanach.
    W tym roku sprzątnięto po raz pierwszy od bodaj 7 lub więcej lat chodnik i pobocze drogi.
    W normalnym miejscu na świecie chodniki sprząta się zawsze wiosną, zbierając materiał pozostały po zimie a nie raz na kilka lat w roku wyborczym.
    Czy i jak zamierza Pan wpłynąć na jakość pracy ZDP?

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    [quote=taki_gość]Mając tyle obowiązków trudno będzie być dobrym radnym[/quote]

    Czy w związku z tym sugerujesz, że skuteczniejszym radnym będzie ktoś bezrobotny, który na dodatek nie był aktywny społecznie, więc będzie miał więcej czasu?

    Cytuj
  • 30 paź 2010

    [quote]Drogi Panie Bogusławie startuje Pan z listy spółka zoo "Ostrowski i Urbański". W związku z tym mam pytanie na kogo będzie pan głosował w kategorii burmistrz (bo podobno macie wszyscy z tej listy głosować na pana Macieja). A drugie pytanie, jak to było z tym zwolnieniem Pani Przewłockiej poprzedniczki Pana przez Pana Macieja z funkcji dyrektora szkoły szkoły w Osieczanach? [/quote]

    Pewnie zagłosuję na Ostrowskiego i nie boję się tego powiedzieć (pytanie czy docenisz mój wybór i szczerość?) Co znaczy "macie głosować? Kto jest w stanie to sprawdzić ? Ostrowski czy Urbański ? Nie wiem czy uwierzysz, ale nie było takiego nakazu, choć oficjalnie faktycznie mój komitet popiera Ostrowskiego.

    Nie wiem jaki związek ma była dyrektorka z wyborami, ale niech tam..... Została zwolniona przez organ prowadzący szkołę (czyli gminę) na wspólny wniosek rodziców i nauczycieli po uzyskaniu przez niego POZYTYWNEJ opinii Kuratorium Oświaty. Faktem jest, że było to coś nowego w historii szkolnictwa w gminie.

    Cytuj

Odpowiedz