Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 23 gru 2012

    A wie ktoś czemu x. Marian odszedł/zrezygnował?

    5 4 Cytuj
  • 23 gru 2012

    Podobno nie odszedł, tylko zrezygnował z bycia proboszczem, ponieważ nowy kościół jest bardzo zadłużony i już sobie z tym nie radzi... Ale to tak nieoficjalnie.

    10 20 Cytuj
  • 23 gru 2012

    Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze

    13 23 Cytuj
  • 23 gru 2012

    Dostaliscie bardzo dobrego nowego proboszcza ks.Andrzeja!Jest bardzo dobrym człowiekiem, księdzem z powolania,uosobienie dobroci itd.Wiem ,bo właśnie został zabrany z mojej parafi Kalinowe.Bardzo żałuję:-( SKLADAM WIELKIE PODZIEKOWANIE KS.ANDRZEJOWI ZA JEGO POSLUGE mam nadzieję że moja rodzinna parafia dobrze go przyjmie!!!Życzę mu dużo siły i wytrwałości!!!!!

    78 89 Cytuj
  • 23 gru 2012

    Ja słyszałem że ksiądz Marian jest chory. Gdyby były to pieniadze to by go zabrali z parafii

    8 12 Cytuj
  • 23 gru 2012

    Tak czy siak, jeśli nie będzie jakiegoś oficjalnego info (w które wątpię) to będzie tyle najdziwniejszych wersji ilu ludzi w parafii.

    26 3 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Myślę, że powinno zostać jasno powiedziane, dlaczego tak się stało. Ksiądz Marian dał z siebie wszystko dla naszej parafii a tu nagle bez żadnych wyjaśnień zostaje odwołany z bycia proboszczem.

    46 5 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Ordynarnie zaburzono funkcjonowanie naszej wspólnoty. W sposób ironiczny potraktowano człowieka, od kilkunastu lat naszego proboszcza - księdza kanonika mgr Mariana Wieczorka. Sytuacja przed jaką postawił nas jego eminencja kardynał Stanisław Dziwisz oddala nas tylko od struktur hierarchicznych kościoła. Co zrobiono - zarówno ze strony hierarchii kościelnej, jak i ze strony rady parafialnej, czy nawet komitetu budowy kościoła - aby wspomóc człowieka??? NIC!!!

    118 10 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Ksiądz wasz wielebny napożyczał się od parafian pieniędzy i przegrał wszystko w kasynie . Tak więc nie brońcie tego klechy bo przesrał duże pieniądze.

    15 80 Cytuj
  • 24 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Ksiądz wasz wielebny napożyczał się od parafian pieniędzy i przegrał wszystko w kasynie.

    No ja też tak słyszałem. Skoro sam odszedł to dlaczego się nawet nie pożegnał z Parafianami?

    10 37 Cytuj
  • 24 gru 2012

    A odszedł juz? Bo coś słyszałem że póki co jest w parafii i "oddał się do dyspozycji Kardynała".

    ps. W jednym ze sklepów w Trzemeśni jest już do podpisania petycja do Staszka Dziwisza odnośnie odwołania proboszcza.

    26 5 Cytuj
  • 24 gru 2012
    PKS Fan napisał/a:

    trzemesniaa napisał/a:Ksiądz wasz wielebny napożyczał się od parafian pieniędzy i przegrał wszystko w kasynie.No ja też tak słyszałem. Skoro sam odszedł to dlaczego się nawet nie pożegnał z Parafianami?

    Bajeczki , o tym że parafia jest zadłużona to chyba nikogo dziwic nie powinno... taki Kosciół wybudować w takim czasie ... kto ma rozum to połączy fakty..
    Nagadały jakieś matoły z rady parafialnej biskupowi bajek to odwołali nam niesłusznie proboszcza. A szkoda bo dużo biednym ludziom pomagał !

    63 9 Cytuj
  • 24 gru 2012
    koibub2 napisał/a:

    Nagadały jakieś matoły z rady parafialnej biskupowi bajek to odwołali nam niesłusznie proboszcza. A szkoda bo dużo biednym ludziom pomagał !

    A skąd wiesz czy "bajek" i czy "niesłusznie"???

    7 37 Cytuj
  • 24 gru 2012

    ogarnij się człowieku(pks fan). Sam Twój login i zdjęcie świadczy o Twojej inteligencji albo raczej o jej braku. to że jesteś negatywnie nastawiony do Kościoła to nie znaczy, że możesz sobie wymyślać takie rzeczy. Widocznie nie znasz ks. Mariana i nie wiesz jakim jest Dobrym Człowiekiem. i nigdy w życiu nie zrobisz tyle dobrego co on zrobił dla ludzi. To jest właśnie przykład księdza z powołania. Sam sobie" odejmie od ust" byle drugiemu pomóc.
    Tak jak ktoś napisał wcześniej, wersji będzie tyle ile jest ludzi w parafii i dopóki nie zostanie Nam to wyjaśnione to nie sądź, abyś sam nie był sądzony!!

    38 8 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Tak jak napisałem powyżej przegrał kasę parafialną ! oraz napożyczał się od parafian, To nie żadne bajki tylko realia, Może i był dobrym proboszczem ale przegrał z hazardem.

    11 53 Cytuj
  • 24 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Tak jak napisałem powyżej przegrał kasę parafialną ! oraz napożyczał się od parafian, To nie żadne bajki tylko realia, Może i był dobrym proboszczem ale przegrał z hazardem.

    że tak zapytan skąd masz to info, skoro twierdzisz że to "realia"? (nie twierdze że tak nie było bo nie wiem, ale ciekaw jestem skąd wiesz że to pewne)

    20 3 Cytuj
  • 24 gru 2012
    Miku napisał/a:

    ogarnij się człowieku(pks fan). Sam Twój login i zdjęcie świadczy o Twojej inteligencji albo raczej o jej braku. to że jesteś negatywnie nastawiony do Kościoła to nie znaczy, że możesz sobie wymyślać takie rzeczy. Widocznie nie znasz ks. Mariana i nie wiesz jakim jest Dobrym Człowiekiem. i nigdy w życiu nie zrobisz tyle dobrego co on zrobił dla ludzi. To jest właśnie przykład księdza z powołania. Sam sobie" odejmie od ust" byle drugiemu pomóc.
    Tak jak ktoś napisał wcześniej, wersji będzie tyle ile jest ludzi w parafii i dopóki nie zostanie Nam to wyjaśnione to nie sądź, abyś sam nie był sądzony!!

    WG CIEBIE JAK KTOŚ LUBUJE SIĘ W TRANSPORCIE PUBLICZNYM I JEST ANTYFANEM RYDZYKA I KACZYŃSKIEGO JEST NIEINTELIGENTNY????????

    Mylisz się- ja bardzo dobrze znam sytuacje w parafii.

    A co do księdza z powołania - takim księdzem był ks. Wykurz- on pomagał ludziom.

    A twoja wypowiedź-typowy "moher" tzn. wielki katolik a obraża innych. Żałosne.

    4 34 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Śmieszne.. przykre
    zapożyczony, długi, kasyna, petycje w sprawie odwołania...
    Czy ktoś wyraził chęć pomocy?
    To jest właśnie Trzemeśnia.
    Zapyziali mieszkańcy w cieniu Krakowa, mieszkają i ciułają na własny dobrobyt w niedzielę do Kościoła, od poniedziałku w przekrętach, grzesząc i "dzałając" w imieniu swojego sąsiada i każdego innego kto się mu nie spodoba. Sądy, pomówienia i oskarżenia ze skrzywionej gęby wyjęte. To jest właśnie Trzemeśnia.

    Dziękuję Ci księże i współczuje, że trafiłeś w tej rejon, nikt Cię nie doceni, pomimo wad, które każdy z Nas posiada, zasługujesz na wielkie dzięki.

    46 14 Cytuj
  • 24 gru 2012
    irussus napisał/a:

    Śmieszne.. przykre
    zapożyczony, długi, kasyna, petycje w sprawie odwołania...
    Czy ktoś wyraził chęć pomocy?
    To jest właśnie Trzemeśnia.
    Zapyziali mieszkańcy w cieniu Krakowa, mieszkają i ciułają na własny dobrobyt w niedzielę do Kościoła, od poniedziałku w przekrętach, grzesząc i "dzałając" w imieniu swojego sąsiada i każdego innego kto się mu nie spodoba. Sądy, pomówienia i oskarżenia ze skrzywionej gęby wyjęte. To jest właśnie Trzemeśnia.

    Dziękuję Ci księże i współczuje, że trafiłeś w tej rejon, nikt Cię nie doceni, pomimo wad, które każdy z Nas posiada, zasługujesz na wielkie dzięki.

    Niezwykle światły i obeznany w temacie kolego mało wiesz, a co do tej petycji to była własnie w sprawie pomocy a nie żeby go pogrązyć, więc jak nie wiesz to lepiej się nie wypowiadaj. Nawiązując też do Twojej wypowiedzi to gdyby mieszkańcy byli tak "Zapyziali, ciułając na własny dobrobyt" to by ten nowy kościół nie powstał.

    wesołych świąt!

    27 4 Cytuj
  • 24 gru 2012

    WG CIEBIE JAK KTOŚ LUBUJE SIĘ W TRANSPORCIE PUBLICZNYM I JEST ANTYFANEM RYDZYKA I KACZYŃSKIEGO JEST NIEINTELIGENTNY????????

    Mylisz się- ja bardzo dobrze znam sytuacje w parafii.

    A co do księdza z powołania - takim księdzem był ks. Wykurz- on pomagał ludziom.

    A twoja wypowiedź-typowy "moher" tzn. wielki katolik a obraża innych. Żałosne.[/cytat]

    No to zainteresowań można pogratulować. Właśnie widać jak dobrze znasz sytuacje w parafii. Przypuszczenia i insynuacje wyssane z palca zachowaj dla siebie!! ja również nie jestem zwolennikiem radia Maryja, ani jak to powiedziałeś "typowym moherem", ja tylko i wyłącznie chcę poznać prawdę. A jeżeli tak dobrze znasz sytuację to kim Ty jesteś?? bo ja np. współpracuję z księdzem Proboszczem od 11 lat jestem lektorem i złego słowa na Niego nie powiem dlatego nie oskarżaj Człowieka bo coś tam usłyszałeś na wsi..
    P.S możesz się nawet lubować w transporcie międzynarodowym, byleś nie szargał czyjejś( w tym przypadku ks. Mariana) godności.

    31 5 Cytuj
  • 25 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Tak jak napisałem powyżej przegrał kasę parafialną ! oraz napożyczał się od parafian, To nie żadne bajki tylko realia, Może i był dobrym proboszczem ale przegrał z hazardem.

    GRAŁEŚ Z NIM ŻE WIESZ ???????

    26 5 Cytuj
  • 25 gru 2012
    mts197x napisał/a:

    ps. W jednym ze sklepów w Trzemeśni jest już do podpisania petycja do Staszka Dziwisza odnośnie odwołania proboszcza.

    mts197x napisał/a:

    a co do tej petycji to była własnie w sprawie pomocy a nie żeby go pogrązyć

    Konkludując obie powyższe wypowiedzi, jesteś z Trzemeśni :)

    mts197x napisał/a:

    A odszedł juz? Bo coś słyszałem że póki co jest w parafii i "oddał się do dyspozycji Kardynała".

    Za to ty posiadasz bardzo wiarygodne źródło informacji ze sprawy. Nic tylko winszować światłości w wydaniu sera i mleka bazarowego.

    4 13 Cytuj
  • 25 gru 2012

    a czy ten ksiądz jest jeszcze w parafii?

    4 3 Cytuj
  • 25 gru 2012
    Miku napisał/a:

    byleś nie szargał czyjejś( w tym przypadku ks. Mariana) godności.

    POKAŻ MI POST W KTÓRYM JA "SZARGAM" GODNOŚĆ KS. MARIANA

    Miku napisał/a:

    od 11 lat jestem lektorem

    No właśnie. Przypuszczałem, że jesteś blisko "związany" z kościołem.\\

    PS. Gratuluje zainteresowań. Naprawdę super-lektor.

    3 22 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Ksiądz Profesor Mówił Żeby nie robić sensacji a wy obgadujecie i obgadujecie. Mówił na Pasterce zeby sie modlic za zdrowie Ks. Mariana bo jest chory

    4 69 Cytuj

Odpowiedz