Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 27 gru 2012

    Skąd to wiesz ?
    Podaj link.

    1 6 Cytuj
  • 27 gru 2012
    kasiak napisał/a:

    Skąd to wiesz ?
    Podaj link.

    http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd200926&nr=11
    Na samym dole .

    2 8 Cytuj
  • 27 gru 2012

    Znalazłam
    KS. ANDRZEJ CAPUTA
    Bóg i Człowiek w nauczaniu Kardynała Stanisława Dziwisza -świadka Jana Pawła II
    np tutaj: http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=491

    3 9 Cytuj
  • 27 gru 2012
    osoba prywatna napisał/a:

    Jak już wspomniano każdy pogrzeb prowadził osobiście od domu zmarłego do kościoła bez względu na długość i jakość trasy, oraz na zamożność zmarłego. Gdy o tym dowiedziała się matka przełożona sióstr wizytek w Krakowie ze zdziwieniem powiedziała, że jest to chyba jedyny ksiądz w Polsce.".

    A nie rozumiem, miał brać od kilometra? Prowadzenie zmarłego przez całą wieś to faktycznie chyba tylko jeszcze u Nas w parafii ma miejsce, bo to w XXI wieku jest poprostu śmieszne. Ale to już ludzi wola i upodobania.

    Ksiądz jak Ksiądz, poprostu człowiek i nie ma co zasłaniać się, że to świętość nad świętościami. Nakradł to powinien ponieść karę i powinno to być podane do wiadomości publicznej. Totalnie bezsensu podejście kurii.

    Ja tam nie żałuję i cieszę się ze zmiany. To będzie tylko na plus pod każym względem.

    6 34 Cytuj
  • 27 gru 2012

    podzielili parafię. spełnili misję.

    16 6 Cytuj
  • 27 gru 2012
    życie napisał/a:

    WITAM SERDECZNIE PODAJE DO WIADOMOŚCI IŻ KAŻDA NIEPRAWDZIWA INFORMACJA ZAPISANA NA FORUM DOT . POMÓWIEŃ I ZNIESŁAWIENIA - ZOSTAŁA ZGŁOSZONA NA POLICJĘ

    Naprawdę żal mi cię...

    6 16 Cytuj
  • 28 gru 2012

    To znaczy która została podana? :-)))))))) Niezła ściema, na poziomie przedszkolaka. Chyba na policji umarliby ze śmiechu...

    9 15 Cytuj
  • 28 gru 2012

    jako świadomi parafianie zdecydowanie musimy się domagać od kurii wyjaśnień,
    w końcu kościół funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki naszym ofiarom, to już nie "ciemnogród" jak to bywało w przeszłości,kuria musi umotywować racjonalnymi powodami zwolnienie z funkcji proboszcza ks. Mariana;
    jestem oburzona zachowaniem się tejże instytucji kościelnej - skoro my dajemy na składkę, to kwestię zmiany proboszcza powinno poddać się najpierw pod dyskusję w parafii, a nie szybko zmieniać i odbierać mu ofiary z kolędy, takie coś można ewentualnie załatwiać w przyszłym roku jeśli by były racjonalne powody ku temu, w co wątpię...
    kuria piękny prezent dała ks. Marianowi na święta!!!!
    teraz zdecydowanie powinna być wybrana nowa rada parafialna - trzeba rozwiązać tą bandę kapusiów, którzy z pewnością się przyczynili do odwołania naszego wieloletniego proboszcza;
    a nawet jeżeli prawdą okaże się że nie zapłacono za pomnik papieża i stacje drogi krzyżowej - to bardzo dobrze,ponieważ akurat te odlewy do wykonania i kupienia przez naszą parafię zleciła kuria - były zdecydowanie przepłacone, tym samym nie było za co płacić, a tak nie udanego pomnika papieża to w życiu nie widziałem!!!

    a jak myślicie - czemu ks. Andrzej Caputa awansował???
    http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=491
    powyżej link do jego książki, co daje wiele do myślenia

    apeluję tym samym by domagać się od kurii powrotu ks. Mariana!!!, a jeśli coś złego zrobił - czekamy na wyjaśnienia, bo tej sprawy nie można tak po prostu zostawić!!!

    24 11 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Ludzie czy wy wierzycie w Boga czy w księdza?????
    Proboszcz nie jest przypisany do parafii na wieki ,przychodzi i odchodzi i to jest normalne tylko na wioskach są takie cyrki po odwołaniu proboszcza w miastach tego nie ma a tam proboszcze zmieniani są dość często.Skończcie z tymi plotkami a zwłaszcza ludzie którzy celowo wykorzystują sytuację do szczucia na Kościół. Więcej wiary.

    8 28 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Ja nie mówię, że Marian W. przegrał pieniądze parafian w kasynie na Słowacji, ale pomyślcie co by było gdyby to (teoretycznie) okazało się prawdą? Co by zrobili ci "wierni" obrońcy?

    10 33 Cytuj
  • 28 gru 2012

    pks fan!!! chłopie opanuj sie bluzgasz na księdza mariana od samego początku a tak naprawde nie wiesz co jest grane poczekaj do tego czasu w którym wszystko będzie wyjaśnione

    16 12 Cytuj
  • 28 gru 2012
    pisowiec napisał/a:

    bluzgasz na księdza mariana

    Pokaż mi post w którym bluzgam na ks. Mariana, a poza tym napisałem TEORETYCZNIE.
    Zastanów się co piszesz!!!

    6 25 Cytuj
  • Ryszard 28 gru 2012

    ja myśle że ci wszyscy którzy bronią ks mariana nie wiedza jaka jest prawda bez powodu nie zostal odwolany samo za siebie mówi.

    11 21 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Ludzie co wy tu wypisujecie na tym forum!Wszystko to sa plotki oszczerstwa i pomowienia!Zrobiliscie z ks. Mariana przestepce ,prawie Go osadziliscie nie dajac mu mozliwosci obrony!Jestescie niecierpliwi juz chcielibyscie wiedziec!Czasem milczenie moze okazac sie zlotem!A zeby tego bylo malo zabieracie sie juz za ks.Andrzeja!!!!Wstyd mi za was!!!Raptem jest u was kilka dni i juz Go osadzacie!?Znajomosci???!Jakie znajomosci!!!!!!To jest chore!Obmowa i osadzanie innych to grzech!Nic nie wiecie a tyle piszecie!,Przez takie zdarzenia Bog pokazuje czlowiekowi jaki naprawde jest.Czy sam jestes bez winy zeby miec prawo osadzac innych???

    44 12 Cytuj
  • 28 gru 2012

    No aż się musiałam zarejestrować bo można stracić cierpliwość. Ludzie- to nie pieniądze i proboszcz tworzą waszą wspólnotę - ale wy sami. parafia- to wszyscy wierni. Nie dajcie się w tej trudnej sytuacji. Owszem jest bardzo trudna. Nic nie wiecie- macie prawo do zdenerwowania. Nic nie stoi na przeszkodzie by najnormalniej w świecie udać się do Kurii po wyjaśnienia. Czasem jest sytuacja, że lepiej abyśmy nie wiedzieli dlaczego biskup postąpił tak a nie inaczej. W tej sytuacji odwołanie ks MW było najlepszym rozwiązaniem- zwłaszcza właśnie przed wizytą kolędową. Weszłam na to forum bo chciałam zobaczyć, gdzie został przeniesiony nasz wieloletni duszpasterz w Krakowie ks. Andrzej. I żal mi go tym bardziej , że już za niego się wzięliście za osądzanie. To, że napisał dr o Dziwiszu nie czyni go jego fanem. Tak samo tymi przenosinami był zaskoczony jak wy i jak cała nasza parafia, która została bez jednego z najlepszych pasterzy- całym sercem oddanemu posługiwaniu a nie kasie. Tak samo w jednym dniu dowiedzieliśmy się i on także, że na drugi dzień ma już wyjechać ....
    Awans??? Nie bądźcie śmieszni... od kiedy to przejęcie parafii z potężnymi długami ( bez urazy na wsi) jest awansem? Choć pewnie dla niego wioska i okolice to wymarzone miejsce- no ale nie w tak absurdalnej sytuacji. Nasza wspólnota postanowiła codzień za waszą parafię i za niego się modlić. Tylko tyle jesteśmy w stanie zrobić. Modlimy się także za ks. Mariana - bo przegrał, nie tyle z chorobą , co z samym sobą. Mimo wszystko jest człowiekiem. Od niego żądajcie wyjaśnień- nie od Kurii. Współczuje wam, bo nie ma nic gorszego jak zawiedzione zaufanie. Współczuję nowemu Proboszczowi - bo tego zaufania nigdy nie odbuduje. Aha... z tego co wiem, to przez pokorę tylko się zgodził- bo żaden ksiądz nie chciał przyjąć tego "awansu" a on zaufał Panu Bogu- by go prowadził. To tyle pozdrawiam z os. Kalinowego. Nie skaczcie sobie do oczu - ale przetrwajcie to wspólnie.

    ps. Ks. Andrzeju jesteśmy z Tobą- jakby co to czekamy- wracaj bo parafia bez Księdza nie jest taka sama.

    34 16 Cytuj
  • 28 gru 2012

    masz racje ks.Andrzej nie jest zły widać było na każdej z pierwszych mszy jak mu głupio było przecież on dobrze wie jak ks.Marian był i jest lubiany w parafi więc jemu trzeba dać szanse pokazać się przed parafią nie jego wina ze znalazł się w trzemeśni w takiej bezsensownej sytuacji
    musimy obecnego proboszcza zaakceptować a jednocześnie prosić boga żebyśmy dowiedzieli się prawdy i żebyśmy mogli pomóc ks.Marianowi bo potraktowano go w tragiczny sposób nie dano mu możliwości nawet pożegnać się z parafią i nie obczerniajcie ani ks.Andrzeja ani ks.Mariana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    30 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Witaj "kalinko"!Ciesze sie ze ktos sie jeszcze odezwal z Kalinowego!Napisalas bardzo madre slowa!W pelni sie z tym zgadzam!Obecnie jestem z parafii Kalinowe
    (z ktorej jestem bardzo dumna)a moja rodzinna parafia(z ktorej tez bylam dumna) to Trzemesnia wstyd mi za niektorych parafian (bo nie wszyscy tak sie zachowuja)Modlitwa jes tu najlepszym lekarstwem a szczegolnie do Matki Bozej Picieszenia bo przeciez jest patronka Trzemesni i z niejednej opresji Trzemesnie wyciagala!!Przypomnijcie sobie historie z dawnych lat!Swiadkowie zyja do dzis.A modlitwa rozancowa wiele moze zdzialac!

    26 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Kasiu pus napisalas odpowiedz na wpis ktory to zostal usuniety!Czyzby ktos przekroczyl granice?

    11 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    właśnie niewiem czemu ten zazdrośnik usunął wpis jak tak mu żal ze ks.Marian dostał auto ja napisałam tylko czy mu żal chyba tak

    10 9 Cytuj
  • 28 gru 2012

    kto sztame z ks.trzyma wiadomo .kto auto czerwone dostał wiadomo i kto niby świety wiadomo.pasowało by wkancu pozmieniac ta stara ekipe niby lektorów kościelnych itd

    6 26 Cytuj
  • 28 gru 2012
    tuptus56 napisał/a:

    kto sztame z ks.trzyma wiadomo .kto auto czerwone dostał wiadomo i kto niby świety wiadomo.pasowało by wkancu pozmieniac ta stara ekipe niby lektorów kościelnych itd

    Ja nie wiem.

    3 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    ale inni wiedza tak jak wszystko inne,

    3 16 Cytuj
  • 28 gru 2012
    tuptus56 napisał/a:

    ale inni wiedza tak jak wszystko inne,

    Jak nie chcesz powiedzieć to lepiej nie pisz bo śmieszne to jest.

    3 7 Cytuj
  • 28 gru 2012
    kalinka napisał/a:

    W tej sytuacji odwołanie ks MW było najlepszym rozwiązaniem- zwłaszcza właśnie przed wizytą kolędową. Weszłam na to forum bo chciałam zobaczyć, gdzie został przeniesiony nasz wieloletni duszpasterz w Krakowie ks. Andrzej. I żal mi go tym bardziej , że już za niego się wzięliście za osądzanie. To, że napisał dr o Dziwiszu nie czyni go jego fanem. Tak samo tymi przenosinami był zaskoczony jak wy i jak cała nasza parafia, która została bez jednego z najlepszych pasterzy- całym sercem oddanemu posługiwaniu a nie kasie. Tak samo w jednym dniu dowiedzieliśmy się i on także, że na drugi dzień ma już wyjechać ....
    Awans??? Nie bądźcie śmieszni... od kiedy to przejęcie parafii z potężnymi długami ( bez urazy na wsi) jest awansem?

    Widać wielkomiejskość z twojej wypowiedzi chociaż Huta jest przecież przez Kraków uważana za wieś(bez obrazy). Po 1. nic nie zarzuciliśmy ks.Andrzejowi więc o co się tak oburzasz. Po 2. ks.Marian został proboszczem po półrocznym zarządzaniu parafią po śmierci poprzedniego proboszcza więc zadziwia nas taka szybka zmiana. Po 3. skąd masz takie dokładne informacje o stanie parafii w Trzemeśni skoro jesteś z osiedla Kalinowe. Po 4. wyjaśnienia Kurii albo nie będzie albo obciążą tylko ks.Mariana ponieważ wszystkie komisje kościelne niczego jeszcze nie wyjasniły.

    Dlatego ponieważ jesteś z miasta nie uważaj, że na wsi panuje ciemnogród.

    16 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    mysle ze najlepszym rozwozaniem jes odp. kuri i wymiana ekipy ludzi blisko zwiozanej z kosciołem na inna.

    8 14 Cytuj

Odpowiedz