Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 28 gru 2012

    Ludzie jesteście z siebie dumni? swoimi podłymi komentarzami, rozsiewanymi plotkami, informacjami wyssanymi z palca ZNISZCZYLIŚCIE człowieka? wyobrażacie sobie co on teraz czuje? No nie bo po co? puszcze plotkę zmieszam kogoś z błotem i cieszę się z tego.
    Tragiczne

    42 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Hehe, dziwią mnie te niektóre komentarze.

    Ks. Marian być księdzem dobrym, ale swoje wady miał. Jednak potrafił być miły i dobry. Szkoda tylko, że za często upierał się. Według mnie cała ta plotka wyszła znikąd. Ktoś komuś powie w autobusie swoje spekulacje, następna osobo doda cegiełkę, następna kolejną i tak dalej będzie się to krążyć. I co? Ks. Makselon mówił, żebyśmy "nie spekulowali". Taa, 15 lat i nagle pryyk: ksiądz odszedł a my musimy cicho sza. Kuria by powiedziała i był by spokój. No może, że się po prostu boją

    24 7 Cytuj
  • 28 gru 2012

    DZIWNE!!

    1 4 Cytuj
  • 28 gru 2012

    [quote=niepoważany parafian]

    kalinka napisał/a:

    W tej sytuacji odwołanie ks MW było najlepszym rozwiązaniem- zwłaszcza właśnie przed wizytą kolędową. Weszłam na to forum bo chciałam zobaczyć, gdzie został przeniesiony nasz wieloletni duszpasterz w Krakowie ks. Andrzej. I żal mi go tym bardziej , że już za niego się wzięliście za osądzanie. To, że napisał dr o Dziwiszu nie czyni go jego fanem. Tak samo tymi przenosinami był zaskoczony jak wy i jak cała nasza parafia, która została bez jednego z najlepszych pasterzy- całym sercem oddanemu posługiwaniu a nie kasie. Tak samo w jednym dniu dowiedzieliśmy się i on także, że na drugi dzień ma już wyjechać ....
    Awans??? Nie bądźcie śmieszni... od kiedy to przejęcie parafii z potężnymi długami ( bez urazy na wsi) jest awansem?

    Widać wielkomiejskość z twojej wypowiedzi chociaż Huta jest przecież przez Kraków uważana za wieś(bez obrazy). Po 1. nic nie zarzuciliśmy ks.Andrzejowi więc o co się tak oburzasz. Po 2. ks.Marian został proboszczem po półrocznym zarządzaniu parafią po śmierci poprzedniego proboszcza więc zadziwia nas taka szybka zmiana. Po 3. skąd masz takie dokładne informacje o stanie parafii w Trzemeśni skoro jesteś z osiedla Kalinowe. Po 4. wyjaśnienia Kurii albo nie będzie albo obciążą tylko ks.Mariana ponieważ wszystkie komisje kościelne niczego jeszcze nie wyjasniły.

    Dlatego ponieważ jesteś z miasta nie uważaj, że na wsi panuje ciemnogród.[/quote]
    Mieszkam w hucie ale stamtąd nie pochodzę... i nie uważam nikogo za ciemnogród- dostrzegam jednak w niektórych wypowiedziach jakby kompleks niższości z powodu pochodzenia. Niesłusznie zresztą.

    odpowiadam na pytania:
    1. Była osoba, która zaczęła spekulowac, że skoro napisał dr o Dziwiszu ( a raczej o tym ile nauczania Jana Pawła II pozostało w jego kapelanie)- zatem książka jest bardziej o nauczaniu JP2.- zatem dlatego otrzymał "awans"... to już jest podżeganie i niesłuszne oskarżenie. Odsyłam do lektury tejże pracy.
    2. Macie prawo do zadziwienia i nawet do buntu- ale nie niszczcie się nawzajem.
    3. O stanie parafii przeczytałam dokładnie od deski do deski ten wątek forum- jeśli uważasz to za dokładne dane- to sami je tu zamieściliście.
    4. Co do "wielkomiejskości" z mojej wypowiedzi- źle odebrałeś. Nie mam nic do wsi- tylko do zarzutu "awans" - sami z mężem budujemy dom na wsi. W naszej parafii przez ostatni tydzień również dużo się mówi o Trzemeśni w kontekście przenosin ks. Andrzeja.

    pozdrawiam bardzo serdecznie.

    12 12 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Widzę, że skońyczliście tą dyskusję więc w końcu i ja mogę się wypowiedzieć!

    6 9 Cytuj
  • 28 gru 2012

    1. Jestem na tą chwilę (po przeczytaniu wszystkich wpisów oraz na podstawie informacji prywatnych) zdecydowanie za obrońcami Księdza Mariana
    2. Widzę, że na forum wypowiadają się osoby z wszystkich stron (struktur parafi) także "pośrednio" przedstawiciele Rady Budowy Kościoła.

    28 7 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Nie rozumiem kilku rzeczy dotyczących ofiar na kościół. Jeżeli ktoś nie dawał kasy na kościół, pomniki drogę krzyżową i inne to w czym ma problem? A kto dawał to niech nie narzeka bo przecież został wyczytany jako ofiarodawca i może być dumny przed sąsiadem. Kto dał anonimowo to na chwałę Boga i napewno zostanie wynagrodzony.

    Cokolwiek się wydarzyło to niewątpliwie powinniśmy podziękować x Marianowi!!!
    Zapewne nie będziemy mogli tego uczynić uroczyście ze względu na panujące emocje.
    Kościół mamy i na pewno żaden komornik nam go nie odbierze! Wbrew wszystkiemu jesteśmy silną parafią. Jak będzie trzeba to i pieniądze wyciągniemy i różańce. Błądzić nam jest rzeczą ludzką a każdy ksiądz to człowiek. Każdy też ma prawo do obrony.
    Nikt nie powiedział oficjalnie co było przyczyną odwołania i nie potrzebne w związku z tym są różne domysły. Tak nie powinno być! Chcemy poznać prawdę! Należy nam się to bez dwóch zdań.
    Funkcja proboszcza na danej parafii nie musi być do smiertna i nie chodzi o zmianę proboszcza a sposób jaki nam to zrobiono!
    Bo co było powodem to tylko my parafianie tego nie wiemy.
    Przyszła pora na zmianę i miejmy nadzieję, że parafia trafiła na dobrego, spokojnego , otwartego dla wszystkich kapłana.

    Dziękuję ks kanonikowi Marianowi Wieczorek, za całą posługę proboszczowską w naszej parafii. Życzę mu dużo zdrowia, dużo siły w zmaganiu się z przeciwnościami i zapewniam o modlitwie.

    39 10 Cytuj
  • 28 gru 2012

    3. Pytam jakim "prawem" parę osób zadecydowało za całą wspólnotę parafialną (około 4 osoby) w jakże ważnej sprawie - oczywiście odwołuję się do kwestii iż to te 4 osoby były donosicielami "X" inforamacji (na tą chwilę niewiadomo czy prawdziwych) do Kurii. Dlaczego nie uzgodniono tego z parafianami (niech się głupio nawet nie próbują tłumaczyć że nie było jak - a np. zebrania wiejskie, wizyta w domach itd.)??

    37 6 Cytuj
  • 28 gru 2012

    4. W celu wyjaśnienia wszelkich nie domówień proponuje aby osoba znana w Parafi (np. Radny Miasta i Gminy, Sołtys) zwołał zebranie w tejże sprawie w celu odbycia luźnej dyskusji. Miało by ono na celu wyjaśnienie wszelkich nie domówień oraz przedstawienie racji przez obie strony (zwolennicy - przeciwnicy Ks. Mariana). Oczywiście na zebraniu tym powinni pojawić się wszyscy przedstawiciele RBK wraz z wspaniałą "4" oraz inny przedstawiciele danych struktur parafii, których na tą chwilę na tym formu nie wymienie.

    23 7 Cytuj
  • 28 gru 2012

    5. Znam Ks. Mariana od samego początku kiedy pojawił się u nas w parafii. Jest on dla mnie wzorem w kwestii filozofi "Ora et labora " ("MÓDL SIĘ I PRACUJ"), ale należy pamiętać iż każdy jest tylko "CZŁOWIEKIEM" - każdy ma swoje słabości. Nie pisze o tym po to aby ktoś pomyślał, że wieżę w oszczerstwa pod jego adresem, ale po to aby pamiętać że każdy może mieć chwilę słabości. I taka ma być na to reakcja!!!

    34 5 Cytuj
  • 28 gru 2012

    DEMOKRACJA

    Bardzo dziękuję za twoją wypowiedź.

    21 5 Cytuj
  • wojtek labedz 28 gru 2012

    Ja widziałem jak wyglądała praca ks Mariana. Dawał z siebie wszystko a i tak ciężko było ludziom dogodzić. Niestety nasi parafianie uwielbiają sensacje i to jest najważniejsze a nikt jakoś nie spróbuje zrozumieć ze każdemu może coś nie wyjść. Człowiek chodźby był złoty to i tak zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje a uwierzcie mi- ludzie dawali mu popalić nieraz. Jestem tylko zły na Dziwisza ze pomimo tylu dobrych rzeczy które zrobił, nie starał się pomóc i rozwiązać problem tylko od razu pod ścianę i do odstrzału. Myśle że człowiek który 15 lat poświęcił dla parafii szybko się nie pozbiera zwłaszcza że zrobiono to chwilę przed wigilią. I jeszcze jedno: skoro kilka osób z rady wiedziało o problemach to czemu nikt nie starał sie pomóc? Czemu ks Marian nie szukał pomocy? Tylu osobom pomógł- nie wierze że jakbyśmy wiedzieli to byśmy go zostawili samego.

    46 7 Cytuj
  • 28 gru 2012

    6. Uważam, że za wszelką cenę powinniśmy domagać sie wyjaśnienia tej sprawy w trybie natychmiastowym!! Odpowiedzi od Kurii napewno nie dostaniemy (a jeżeli ona będzie to wyrażona w sposób spontaniczny nie określająca żadnych szczegółów). Od tego czy ta sprawa zostanie wyjaśniona zależy dalsza atmosfera w parafi. Jeżeli kwestia ta ucichnie i nie zostanie rozwiazana w sposób jany nie warto należeć do takiej "Wspólnoty" (bo wtedy to nie "Wspólnota"). Żyć w zakłamaniu i rozważąniu czy rację mają Parafianie czy paru biznesmenów! Zachęcam do podjęcia odopwiednich działań!!!

    33 6 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Jeszcze jedno - nie wincie bezpośrednio Dziwisza (nie zasługuje na jakiekolwiek komentarze). Pamiętajcie, że to KARDYNAŁ i musi posługiwać się Prawem Kanonicznym oraz informacjami, które są mu przekazywane przez dane osoby (no właśnie! - bez komentarza i jakichkolwiek domysłów).

    17 19 Cytuj
  • 28 gru 2012

    DEMOKRACJA - Śmiecisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Już koniec?

    Może najpierw poznajmy szczegóły, a potem będziemy chwalić wspaniałego księdza Mariana lub nie. Co z tego, że 15 lat wypruwał sobie żyły dla parafii, jeżeli pogłoski i głebokim zadłużeniu się potwierdzą?

    Najpierw trzeba poznać odpowiedź na nurtujące Nas wszystkich pytania.

    6 38 Cytuj
  • 28 gru 2012

    Sprawozdanie finansowe parafii powinno być w sylwestra. Niedowiarki się przekonają o finansach parafii za które odpowiadał ks Proboszcz .

    7 21 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Proponuję wydać to w formie biuletynu jak dotychczas.
    Tym razem kto ile stracił.
    Żałosne jak zawsze...

    22 7 Cytuj
  • 29 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Sprawozdanie finansowe parafii powinno być w sylwestra. Niedowiarki się przekonają o finansach parafii za które odpowiadał ks Proboszcz .

    ciekawe skąd nowy proboszcz zdobędzie te informacje w tydzień. To rozliczenie powinien zrobić ks Marian - a o nim słychu ni widu chociaż widziałem, że jechał do parafii. No tyle odwagi to powinien mieć - jak chłop to chłop.

    7 10 Cytuj
  • 29 gru 2012

    odwagę powinny mieć te osoby, które będąc u Biskupa przed samymi świętami wywołały całe to zamieszanie!

    33 8 Cytuj
  • 29 gru 2012
    kukuryku napisał/a:

    Proponuję wydać to w formie biuletynu jak dotychczas. Tym razem kto ile stracił.Żałosne jak zawsze...

    Dokładnie! Do tej pory wspaniały ksiądz Marian drukował listę, to może teraz należałoby wydrukować jego listę...

    8 25 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Jestem wdzięczny ks. Marianowi za zbudowanie w Parafii Trzemeśnia przede wszystkim wielkiego kościoła duchowego.Widac to było na kazdym nabożeństwie w liczbie ministrantów, lektorów,młodzieży ...itd.Odwołanie go w taki sposób to żęnujące to brak szacunku dla całej parafii.Ks. Marianie myślę,ze większość parafii jest z tobą. Ja modlę sie za ciebie!

    40 10 Cytuj
  • 29 gru 2012

    masz sto % racji na pewno większość tych prawdziwych parafian jest za ks.Marianem

    30 11 Cytuj
  • 29 gru 2012

    A ludzie mówili dziś w HITPOLU, że siostra przywiozła x Mariana !!!

    12 8 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Słuchajcie nikt z was nie ma racji ksiądz Marian był w naszej parafii bardzo długo i był bardzo dobrym proboszczem jak i katechetą.Owszem miał swoje różne dziwne teksty, ale był naprawdę dobry.Nie możecie go tak bezczelnie osądzać!On mógł raz pójść do kasyna i grać ale chciał to zrobi dla parafii.Owszem może pożyczył od bogatych ludzi pieniądze ale nie na kasyna tylko na kościół.Jeżeli bogaci ludzie pożyczali mu pieniądze to ich sprawa i niech nie mają teraz pretensji do niego!!!!Ksiądz Marin jest chory i oddał się do dyspozycji Kardynała ponieważ nie mógł sobie już poradzić z byciem proboszczem.Ksiądz Marin jest dobrym człowiekiem i zrezygnował z posady proboszcza u nas w parafii, aby go przenieść do parafii gdzie mieszka jego siostra.Ksiądz Marin powiedział do ministrantów że ludzie wbili mu nóż w plecy.Po prostu go zdradzili a on im ufał.To dziwne, że kiedy w parafii św.Klemensa zaczęło brakować pieniędzy na kościół to rada budowy kościoła nagle zrezygnowała i wycofała się.To niesprawiedliwe!!!!Człowiek od 15 lat buduje kościół i stara się aby ludzie mieli gdzie się modlić po za domem, a oni i tak są nie wdzięczni!!!!To skandal!!!!To nie prawda że ksiądz Marin pożyczał pieniądze od parafin na kasyna tylko na skończenie budowy kościoła!!!!Robił składki na różne rzeczy nie po to aby przegrać w kasynie, ale po to by wygrać coś dla parafii lub przeznaczał składki na inne cele.Może i ksiądz Marian raz poszedł grać w kasynie i mógł się wciągnąć ale nie możemy tego nazwać hazardem ponieważ on to zrobił dla naszej parafii aby Ci ludzie którzy w naszej parafii są głodni, bezdomni, lub chorzy bez opieki, mieli pożywienie, schronienie i opiekę!!!!Te różne plotki które nie którzy tu piszą to nieprawda!!!!!Ksiądz Marin nie miał żadnych kobiet na boku czy coś w tym stylu, nie on był pożądnym, szczerym i uczciwym człowiekiem jak i księdzem!!!!Nikt z Was nie ma racji!!!Ci którzy obrażają księdza Mariana są podli!!!!Powinni się wstydzić!!!!

    39 17 Cytuj

Odpowiedz