Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 10 kwi 2013

    Przepraszam najmocniej za literówkę ale nie każdy jest prezydentem,

    9 Cytuj
  • Edyta 14 kwi 2013

    Czy ktoś może wie kiedy zaczna sie swiecić światła w kosciele przynajmniej na glownych mszach ? za ksiedza Mariana się swiecilo

    7 14 Cytuj
  • 14 kwi 2013

    parafia nie ma dużo na koncie to pewnie oszczędzają prąd

    8 8 Cytuj
  • 14 kwi 2013
    edyta24 napisał/a:

    Czy ktoś może wie kiedy zaczna sie swiecić światła w kosciele przynajmniej na glownych mszach ? za ksiedza Mariana się swiecilo

    Ciemno Ci?

    11 6 Cytuj
  • 15 kwi 2013

    ale księdza Mariana już nie ma.I bardzo dobrze ,a jak Ci nie pasuje to zmień parafię.

    13 7 Cytuj
  • Edyta 15 kwi 2013

    Tak nie pasuje mi ale parafii nie zmienie :P

    10 12 Cytuj
  • 16 kwi 2013

    :) a innych problemów w życiu to Ty nie masz? :)- to zazdroszczę :)
    Ja to nawet nie zauważyłem bo na Eucharystii ważniejsza rzecz się dokonuje...
    Ale nam Chrystusa w sercach brak to za światełkami i błyskotkami się rozglądamy ;)
    pozdrawiam

    ps. w parafii mojej rodziny to za jednego proboszcza koniecznie świeciło się światło: 1,3,5,7,9 9 nieparzyste w tablicy rozdzielczej) ... a przyszedł nowy i wogóle numeracji i "nakazu" nie otrzymał i świecił jak jemu się podoba... przecież nie ma dogmatu :)

    10 3 Cytuj
  • 17 kwi 2013

    Ja z pytaniem do użytkownika edyta24-Która msza według Ciebie jest główną Mszą ? Ja myślę , że wszystkie są jednakowo ważne.Co do oświetlenia to jest ono zbędne w momencie kiedy jest jasno . W domu nikt nie świeci w ciągu dnia . Tak myślę.

    12 1 Cytuj
  • 31 maj 2013

    Łatwo się zmobilizować, trudniej nie stracić głowy.

    4 Cytuj
  • Andrzej 1 cze 2013
    chwila refleksji napisał/a:

    Łatwo się zmobilizować, trudniej nie stracić głowy.

    Ale o co kaman?

    4 Cytuj
  • 1 cze 2013

    Jedno czego nie lubię w tym kościele to brak głośników na polu.Jeżeli komuś zrobi się słabo bądź ma małe dziecko które za bardzo przeszkadza w kościele to po wyjściu na pole już nic się z mszy nie wie.To jedyny kościół jaki znam w którym nie ma głośników na polu...

    15 7 Cytuj
  • Andrzej 2 cze 2013
    amorekm napisał/a:

    Jedno czego nie lubię w tym kościele to brak głośników na polu.Jeżeli komuś zrobi się słabo bądź ma małe dziecko które za bardzo przeszkadza w kościele to po wyjściu na pole już nic się z mszy nie wie.To jedyny kościół jaki znam w którym nie ma głośników na polu...

    To mało kościołów widziałeś/łaś. O ile dobrze pamiętam, w Myślenicach na osiedlu też nie mają głośników na zewnątrz. Widać jednak, że brak głośników nie przeszkadza wiernym w [i]nabożnym[/i] uczestnictwie w niedzielnej mszy świętej. Dzisiaj przejeżdżałem koło kościoła o 12:30, to ładna gromadka była rozsypana wokół kościoła (i nie mówię tutaj o matkach z dziećmi, bo to zrozumiałe, że maluchom czasami trudno wytrzymać w kościele).

    Ale zgadzam się, powinien być jakiś głośnik na polu, aby Ci, którzy nie mogą być w środku, a chcą uczestniczyć we mszy, mogli to zrobić. Bo jeśli chodzi o tych wyżej przeze mnie wspomnianych, to im chyba nie zależy, czy będą słyszeć, czy nie. No, czasami nie chcą komunii przegapić, a trzeba wiedzieć, kiedy skończyć SMS, żeby jeszcze zdążyć przed ołtarz (mspanc).

    8 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 3 cze 2013

    Przy kościele koło rynku to i tak za mało tych głośników na polu jest, bo niektórzy idą na Mszę nie tylko na polu ale i sobie wygodnie usiąść ... na rynku. Więc jeszcze na rynku wypadało by zamontować głośniki.

    5 2 Cytuj
  • 3 cze 2013

    Siemka chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat bo ja uważam że to jest beznadzieja

    8 14 Cytuj
  • lukasz 3 cze 2013

    juz dawno tak powinno byc! Swietny pomysl.

    10 15 Cytuj
  • 3 cze 2013

    Nie wiem co się tak czepiacie Kościoła w Trzemeśni. W wielu parafiach sprzątanie Kościoła należy do Parafian. Weżcie się za robotę nieroby a nie będziecie wypisywać głupawych postów. Mnie pomysł ze sprzątaniem się podoba, i czekam na swoją kolej.

    18 13 Cytuj
  • 3 cze 2013

    użytkowniku lakfree powiedz nam co jest beznadzieją bo ja widzę ze jest wszystko w porządku a poza tym jak już piszesz o sprzątaniu kościoła w trzemeśni to czemu nie napiszesz tego w temacie nowy kościół w trzemeśni tylko zakładasz nowy wątek zaśmiecasz w ten sposób forum

    7 6 Cytuj
  • 6 cze 2013
    amorekm napisał/a:

    Jedno czego nie lubię w tym kościele to brak głośników na polu.Jeżeli komuś zrobi się słabo bądź ma małe dziecko które za bardzo przeszkadza w kościele to po wyjściu na pole już nic się z mszy nie wie.To jedyny kościół jaki znam w którym nie ma głośników na polu...

    To wychodź na dwór jak na polu nic nie słyszysz

    2 6 Cytuj
  • 7 cze 2013

    To tak trzeba robić że jak się już idzie na msze to się nie wychodzi z Kościoła.Masz wymagańia zbyt duży kościół żeby stać na Polu!!..A jak sie już bierze dziecko to trzeba tak robić by nie przeszkadzało:)

    7 11 Cytuj
  • 10 cze 2013
    Smoczek napisał/a:

    To tak trzeba robić że jak się już idzie na msze to się nie wychodzi z Kościoła.Masz wymagańia zbyt duży kościół żeby stać na Polu!!..A jak sie już bierze dziecko to trzeba tak robić by nie przeszkadzało:)

    Ooo widzę że odezwał się ten co w pierwszej ławce przed ołtarzem siedzi.Pewnie w ogóle do kościoła nie chodzisz skoro nie wiesz że jak dziecko zaczyna marudzić w kościele to ludzie zamiast się modlić to wszyscy patrzą na małego brzdąca.

    6 4 Cytuj
  • 10 cze 2013

    To wychodź na dwór jak na polu nic nie słyszysz[/cytat]

    Ale masz beznadziejne poczucie humoru współczuje Twoim bliskim

    3 2 Cytuj
  • 11 cze 2013

    Amorekm nie opowiadaj głupot bo ja nie widziałam nigdy żeby dziecko komuś w kościele przeszkadzało jestem za głośnikami na dworze, ale nie można zwalać na dzieci bez przesady. warto jednak pamiętać że kościół to miejsce zadumy i powagi nie plac zabaw
    kiedy ja uczyłam swoje dzieci chodzić do kościoła to też chowałam się po kątach i stałam na polu, za co dostałam ochrzan od wikarego że dzieci powinny stać przed ołtarzem a nie na polu czy w zakrystii :-0

    3 Cytuj
  • 11 cze 2013

    Amorekm<<<<<< Mów za siebie bo akurat do Kościoła chodze .!! iAjak masz tak głupio gadać to zamilcz!.Nie tak patrzą :P jak myślą że se nie umiesz z nim poradzić i musisz na pole wychodzić tam gdzie nikogo nie ma:D.:D.

    2 2 Cytuj

Odpowiedz