Forum » Okolice

Myślenice - Poręba - chodnik

  • 14 lis 2010

    bedzie chodnik...bo wybory ida

    Cytuj
  • 14 lis 2010

    A skandaliczny wpis nie zniknął. Pewnie gdyby chodziło np. o pana od klatek to byłoby szybciutko.

    Cytuj
  • 14 lis 2010

    Wybory niech beda tylko naprawde niech zaczna robic chodniki i oswietlenie na pobocznych drogach ,,bo az strach z domu wychodzic....

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lis 2010

    Jak na razie są "pucowane" chodniki w Trzemeśni. Kiedy dobudują? A kiedy poprawiony zostanie chodnik od szkoły w dół. Tam szpilki damy gubią!

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    Do Eros!!! Po co głos na forum zabiera ktoś tak glupi???O ile wiem podałeś kwotę za dwa miesiące!! A wogole po co chodniki ! Spadną plakaty będzie jak ulał .

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Czy zwróciliście uwage na ,zbyt czesto rozłożone lampy w Trzemeśni koło kośćioła w stronę strażnicy po co tyle lamp na plac zabaw przecież dzieciaki nocą się nie bawią nie lepiej było by rozwieśić oświetlenie w pobocznych zakamarkach naszej wsi ,a drugą rzecz która jest beznadziejna to trzy latarnie koło siebie przy mośćie na bulinę od czego jest sołtyska powinna naprawdę dobrze rozplanować gdzie było by lepsze rozwiązanie ...

    Cytuj
  • adzygmunt 18 lis 2010

    Oświetlono plac zabaw z jednego powodu. W nocy niszczono urządzenia.Dodam jeszcze, że festyn także na tym korzysta i imprezy w domu strażaka. Ale to rozwiązanie pochodne od przyczyny głównej.I zdziwiłbyś się ile dzieci czy już młodzieży tam przesiaduje nawet do późna.

    Cytuj
  • 21 lis 2010

    Po co na wsi chodnik??TRAKTOR WSZĘDZIE WJEDZIE!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 21 lis 2010

    Jasne, i nie ma obowiązku dmuchania!

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2010

    Wycinek z listy wyborczej w Trzemesni.
    Gmina
    W Malinowski 243
    K Dabrowski 165
    J Pałka 85
    A Jaskowiec 70
    P Szydlak 75
    S Szczepanik 39
    J Lis 16
    M Kucała 11
    Powiat
    Wylegała 165
    Moryc 85
    Sawicki 75
    Sukta 59
    M Jaskowiec 27
    Burmistrz
    Ostrowski 703
    Kielan 247
    Gowin 33

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Gratulacje dla Radnego z Poręy za najlepszy wynik w radzie Gminy.
    Gratuluje i mam nadzieje że bedzie pan dalej dbał o Nasze tereny, tak jak Pan to robił dotychczs.

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    gość nie gada ale stara się coś zrobić

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    dołączam się do gratulacji... :)

    Cytuj
  • 23 lis 2010

    Kaziu jesteś wielki !niech będzie głupio tym co go krytykują ma najwięcej głosów!!

    Cytuj
  • 23 lis 2010

    Moje gratulacje panie Kaziu,a niektórzy byli tacy pewni że nikt na pana nie zagłosuje :> ha,ha,ha dobrze im tak -powodzenia w dalszej pracy.

    Cytuj
  • adzygmunt 23 lis 2010

    Trzemeśnia w poniedziałkowe rano obudziła się z ręka w nocniku. Ta wieś nie ma lidera. Nie ma osoby, która w odpowiednim czasie zebrałaby wszystkich wyborców i przedstawiła sensowny plan głosowania przy obecnym stanie prawnym.
    Inna sprawa, że w Zasani, Łękach P O R Ę B I E pęka sala jak jest zwołanie zebranie.
    Tam się decyduje komu oddać głos na radnego gminnego i do powiatu przy całej złożoności systemy wyborczego. Poręba wychodzi na swoje.
    Pozostałe wsie toczą swoje małe wojenki, częstują wódeczka zapewniają transport a jak!
    I jeden drugiemu podbiera głosy. Efekt znany!
    Mówiło się o tym w Trzemeśni cztery lata temu, mówi się teraz i za cztery lata będzie!

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Oj tak Trzemeśnia nigdy nie umie poradzic sobie z takimi rzeczami oni tylko liczą co by b ylo gdyby ,ale niestety nic nie zrobili dla naszej wsi ....panie kazku jest pan wielki pelny szacun dla pana ....liczymy na pana

    Cytuj
  • 30 lis 2010

    Sypło śniegiem i pobocza znikły. Brak chodników to problem w Trzemeśni w stronę Poręby. Radny z Poręby zadziała ???

    Cytuj
  • adzygmunt 30 lis 2010

    Sypnęło śniegiem i pobocza zniknęły. Radny z Poręby na pewno interweniuje, ale za sytuację odpowiedzialny jest Monte Grabi.
    Ludzie także mogliby coś dla siebie zrobić. Ba, mają obowiązek odśnieżyć chodnik przed swoją posesją.
    Droga do Poręby należy do powiatu. "Atakowany" powinien być radny powiatowy. Kogo mamy z naszej parafii?
    Zacznij powoli adresować swoje zdanie - słuszne, we właściwą stronę.
    Czyżbyśmy budzili się powyborczo z ręką w nocniku?

    Cytuj
  • 30 lis 2010

    Adz ale radny też może interweniować we właściwą stronę, a i skutek powinien być większy.

    Cytuj
  • adzygmunt 30 lis 2010

    Oczywiście !!! I byłbym zdumiony gdyby interwencji na prośbę mieszkańców odmówił !!!!

    Cytuj
  • 30 lis 2010

    Cytat"Ludzie także mogliby coś dla siebie zrobić. Ba, mają obowiązek odśnieżyć chodnik przed swoją posesją."
    Adz wałkowaliśmy już ten temat chyba jeszcze na poprzednim forum i udowodniłem Ci że nie wszędzie.Na wsi obowiązek ten spoczywa na zarządcy drogi czy gminie ponieważ znajduje się w tzw. pasie drogowym a w miastach przylega bezpośrednio do granicy posesji.
    Sprawdź jeszcze raz jak zapomniałeś bo widzę że latka robią swoje.
    Wtedy nie pisałem jako gość ale bardzo lubiłem się z Tobą spierać.

    Cytuj
  • adzygmunt 30 lis 2010

    Oczywiście, że pamiętam dyskusje, ale nie pamiętam awataru - latka lecą.
    I co jest dla mnie oczywiste wrócę do tekstów pisanych w tamtej sprawie by Ci udowodnić po raz drugi w jakim stopniu ja mam rację. Już się zabieram do roboty.
    Zdążyłem nim zniknęło "edytuj"
    http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fprawo.gazetaprawna.pl%2Fartykuly%2F105709%2Cza_odsniezanie_chodnika_odpowiada_wlasciciel_domu.html&ei=EFD1TODkAcmUswaXrqHmBA&usg=AFQjCNFNcM9TkwMIC6zrhYMK7_lnYlswmA&sig2=DN0xpHT3YTgFzdCimeYbkA
    Zauważ, nie ma tam nic o zróżnicowaniu obowiązków miastowego i wiejskiego właściciela posesji
    /nieruchomości/

    Cytuj
  • 30 lis 2010

    Adz.proszę o zacytowanie art. ustawy a nie prasowych ?Co do odnośnika
    Właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać chodnika wówczas, gdy nie przylega on bezpośrednio do nieruchomości, lecz dzieli go od niej pas trawnika. Wtedy obowiązek usuwania z niego śniegu ciąży na gminie. Jeżeli na chodniku znajduje się przystanek komunikacyjny, płatny postój albo miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, to wówczas obowiązek uprzątnięcia ich ciąży na firmach, które je użytkują.
    Strzeliłeś sobie w kolano Pozdrawiam Zorro a potem kto inny.,

    Cytuj

Odpowiedz