Forum » Okolice

Myślenice - Poręba - chodnik

  • 30 gru 2010

    Ja tylko powtórzyłem słowa Pani, która mieszka pod Kamiennikiem. Jej syn przychodzi bawić się do mojego wnuka i musi być wieczorem odwożony samochodem do samego domu, ze względu na te wilki.
    Uważam, że robią sobie cyrk z tą zwierzyną. Ostatnio doszły wilki i żmije. Namnożyli lisów, które pozbawiły mnie widoku baraszkujących na łąkach kuropatw(wszystkie zostały dokładnie zjedzone, tak samo jak nie istnieją już hodowle kur w wolnym wybiegu, bo wszystko liski zjadły). Teraz wszystko hoduje się w szczelnym ogrodzeniu. Nie da się wejść do lasu, bo na każdym kroku żmije. Bobry, których w naszych okolicach nigdy nie było, wcinają drzewa i blokują rzeczki, tylko szum. Żaby też wyginęły, a bocianów przez to jest mniej i całkowicie spada u nas przyrost naturalny. Nie będzie bocianów, nie będzie dzieci.

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    Ja wiem, że przesadzam, mówię tylko nieprawdę, jestem ograniczony umysłowo itd. itp...
    W związku z powyższym nie ma konieczności przypominania mi o tym.
    Z poważaniem
    tik kit

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    Szanowny Tik Kit jest takie powiedzenie "Nie było nas, był las. Nie będzie nas, będzie las." Moim skromnym zdaniem, gdyby człowiek za bardzo nie ingerował w przyrodę wszystko to, co wyginęło lub wkrótce wyginie byłoby w dobrej formie. Przecież wilki żyją od ok. 2 milionów lat i są bardzo pożyteczne w świecie przyrody. Są częścią ekosystemu. To człowiek jest szkodnikiem niszczącym Ziemię wraz z jej fauną i florą.
    Z drugiej strony dobrze, że ktoś czuwa nad bezpieczeństwem dzieci.

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    Tik Kit przeprowadz się do ROSPUDY!!!!!!!!!!!!TAM EKOLODZY WALCZYLI O NATURE TO BĘDZIEES JEJ TAM MIAŁ PEŁNO!!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 30 gru 2010

    Wilki potrafią nie tylko dbać o selekcje naturalna. Kilka lat temu w śnieżną zimę w Bieszczadach okrążyły stado kilkunastu jeleni. Pogoniły je po głębokim i zmarzniętym śniegu.
    Wstawka, jeleń sarna nie ma szans na ucieczkę po kopnym i zlodowaciałym śniegu zapada sie w przeciwieństwie do wilczej szerokiej łapy.
    Efekt zagryzły kilkanaście jeleni i zostawiły Dla nich wystarczyłby jeden do nakarmienia całej watahy. I Gdzie tu selekcja naturalna?
    Inny przykład juz z naszego podwórka Zrzucanie szczepionek p. wściekliźnie odrodziło pogłowie lisa. Natychmiast spadła liczebność ptaków i zajęcy.
    Czy ktoś widział w rejonie Kamiennika zająca?. Do tego przyplątał się jakiś pomór zajęczy i można go oglądać bez przeszkód w ... lasku wolskim!
    Człowiek zaczął ingerować w świat przyrody. I idzie rykoszetem ludzkie działanie

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    [quote=Luna] " Moim skromnym zdaniem, gdyby człowiek za bardzo nie ingerował w przyrodę wszystko to, co wyginęło lub wkrótce wyginie byłoby w dobrej formie. Przecież wilki żyją od ok. 2 milionów lat i są bardzo pożyteczne w świecie przyrody. Są częścią ekosystemu. To człowiek jest szkodnikiem niszczącym Ziemię wraz z jej fauną i florą."
    Bulwersuje mnie fakt, że jako stworzeni na podobieństwo Boże, tak postępujemy niezgodnie z potrzebami natury.
    Wolę góry, ponieważ w Rospudzie nie pomieszkałbym długo, bo te tereny w związku z topnieniem lodowców, za kilkadziesiąt lat znajdą się pod wodą.
    _______
    Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię, to ludzie.

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    Z tymi wilkami to prawda. Sąsiad widział ze 3 pod Łysiną, inny widział jak 3-4 wilki jadły sarnę przy budzie w stronę Suchej Polany. Wilki są. Nie wiem ile, osobiscie jako wielka fanka lasu omijam go teraz ze strachu jednak wielkim łukiem. Nuż wilcy głodni i zapolują na człowieka? Saren też szkoda. Wiem, że są chronione wilki, ale jestem za odstrzałem paru sztuk :)
    Wiem, że bez przyrody nie będzie człowieka, ale pamiętajmy - to przyroda jest dla człowieka, a nie odwrotnie. Kto inaczej myśli, niech wraca do lisiej jamy, albo do mrowiska czy co tam chce :)

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    Proponuję załóżcie nowy temat-WILKI-,bo tu się pisze o chodniku:) Choć swoją drogą marzenia o budowie brakujących chodników zeszły na PSY ! ,a wilk to przecież PIES:>

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    Sprawa z chodnikiem jest chyba załatwiona. Radni z Polanki, Zawady, Borzęty, Osieczan, Drogini nam pomogą, bo to nasz okręg wyborczy.
    Ile można pisać o chodniku. Są od tego Rady Sołeckie, Sołtysi, Urząd Miasta, Powiat, Województwo...
    Setki, a może tysiące urzędników ...
    Władza nie śpi...

    Cytuj
  • 1 sty 2011

    Osoby zainteresowane dyskusją na temat wilków zapraszam do tematu:
    http://forum.miasto-info.pl/wolne-mysli/1143,wilk-dlaczego-jest-zagrozony-wyginieciem.html

    Cytuj
  • 7 sty 2011

    władza nie śpi, ale mieszkańcy tak.
    Wszelaka inwencja i chęć załatwienia sprawy powinna od Nas wypłynąć, powinniśmy to zrealizować m.in. poprzez odpowiedzialne głosowanie w wyborach lokalnych oraz uczestnictwo w lokalnej społeczności.
    Obecnie jest tak, że cokolwiek jest wykonywane na obszarze Trzemeśni, to albo zasługa radnego z Poręby, albo samej gminy i stricte konkretnych wydziałów, albo w końcu Trzemeńskiego Stowarzyszenia - które niestety ogranicza się praktycznie do ośrodka zdrowia.

    Gdzie jest Pani sołtys? rada sołecka? zebrania wiejskie i rzeczowa dyskusja nad sprawami wsi? to jest prawdziwa władza - jaką żeśmy sobie sami sprawili demokratyzując system społeczno - gospodarczy. Ostatnie ogniwo jest jego najsłabszym - niestety powinno być proporcjonalnie odwrotnie.

    Zresztą, każdy kto niestety, w tej wsi podejmuje jakiekolwiek dezycje, jeździ samochodem, dlatego chodnik od dawna w Trzemesni odszedł do lamusa :)

    Cytuj
  • adzygmunt 7 sty 2011

    Dużo racji, małe sprostowanie. Jeśli już to "trzemeśniańskiego" HI,hi
    Jest jeszcze druga dziedzina działalności wypoczynek dzieci i młodzieży.
    Wkrótce ukaże się w elitarnie małym wydaniu 50 sztuk kalendarzyk stojący na biurko. /koszty/
    Na spodniej stronie jest mini sprawozdanie z pracy SIO w roku 2010, oraz cele i zadania statutowe
    I 1000 sztuk kalendarza listkowego.
    W obu kalendarzach podajemy nr KRS 00001444165, konto dala darowizn 26 cyfr
    oraz namiar na budowaną na bieżąco stronę internetową www.inicjatywatrzemesnia.republika.pl
    Są na niej praktycznie wszystkie informacje o SIO

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    Coś z tą Trzemeśnią nietak!

    Cytuj
  • 30 sty 2011

    Oj tak tak wszystko pomału milknie miał być chodnik a tu cisza niky sie dalej nie interesuje co z nami jak będą nasze dzieci wracały do domu ze szkoły ,jest coraz nie bezpiecznie ....gdzie oświetlenie na pobocznych drogach tu dopiero zaczynają sie problemy i nikt nie pomyśli jak by to rozwiązac....

    Cytuj
  • 31 sty 2011

    przeprowadz się ze wsi do miasta i bedzie po problemie.

    Cytuj
  • 1 lut 2011

    Nasze władze zapadły w sen zimowy-TRZYLETNI- po to ,żeby się z niego wybudzić tuż przed WYBORAMI i dopiero wtedy będą DZIAŁAĆ jak to ostatnio wykazali !? Tak że kochani mieszkańcy przed nami TRZY LATA spokoju (obym się mylił)

    Cytuj
  • 1 lut 2011

    jesienią będą wybory samorządowe także nic się nie martwcie nasi posłowie z okolicy zaczną wkońcu coś działać i zobaczycie zaraz będą 'coś' otwierać w naszym mieście może rondo,dworzec albo biblioteke..poczekajcie!

    Cytuj
  • 1 lut 2011

    mój błąd nie samorządowe tylko do sejmu itd. ;-) te pierwsze jeszcze siedzą mi w głowie...

    Cytuj
  • 4 lut 2011

    szanowni forumowicze jeżdżący przez Osieczany PROSZĘ UWAŻAĆ NA ZAKRĘCIE POMIĘDZY SKLEPEM GS (hitpol) A INTER ZOO!!!!! Wyskoczyły tam takie dziury, że ciężko przejechać.

    Cytuj
  • 4 lut 2011

    Przestaniesz w końcu spiskować przeciw dyr. Grabowskiemu Ty strażacki prowoku z Droginii?!

    Cytuj
  • 4 lut 2011

    Nie to w końcu ja podstępnie robię te dziury aby Monte Grabi wpadł w którąś z nich !
    No i niech żyje straż z Drogini!!!!!!

    Cytuj
  • 5 lut 2011

    Powolutku, bo idzie ciepło, śniegu już nie widać, plus wielki na termometrach, zaraz drogi będą zalepione, chodniki zaczną się robić na wiosnę, a w przyszłym roku problemy będą od nowa, bo życie nie znosi próżni.

    Cytuj
  • adzygmunt 5 lut 2011

    Ja jeszcze przyszłym rokiem nie żyję chociaż chciałbym, latka lecą!
    Mnie i moim bliskim, także sąsiadom, chodnik i równa droga potrzebna jest w tym roku!
    Nie życzę Monte Grabi aby sobie coś uszkodził, ale gdyby mu koło i rura na dziurze dała znać....

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    drogińska straż=żenada....wystarczy popatrzeć na wasze festyny...co roku jest niebezpiecznie...po co tam jesteście???nigdy porządku nie pilnujecie..

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    to było do wesołego strażaka....do wesołego drogińskiego strażaka.

    Cytuj

Odpowiedz