Forum » Praca

B...ex - Stróża??

  • 14 gru 2010

    [quote=gość: F13]
    chyba zartujesz.... to tak jakby stary sie mial przejmowac tym ze ludzie np. w sieci ,,AVITA" maja kiepsko.
    pomysl czlowieku..... [/quote]

    Zapewne jest Ci znane powiedzenie: "Kropla drazy skale"?
    Wystarczy, ze przynajmniej jedna osoba zainteresuje sie tematem, pozniej przekaze nastepnej i "lawina" sama ruszy.
    Pamietaj o tym, ze osoba zakladajaca ten watek na forum, tez zapewne nie liczyla na taki odzew...
    Napisalem zreszta, ze nie licze na wiele, uwazam jednak, ze probowac warto.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 14 gru 2010

    Co wy na to że Bzomex kupił firmę Prodimet Pcim od Polskiego Związku Głuchych który był właścicielem tej spółki pan Józef obiecywał na 70 % że utrzyma stanowiska pracy.

    Cytuj
  • 14 gru 2010

    ratujcie się

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    Zauważyłem pominięcie jeszcze jednej myślę, że równie ważnej sprawy. Mianowicie urlopów pracowników zmian. To co zostało już powiedziane o nich to prawda, ale jest jeszcze jedna sprawa.
    Jak już wcześniej zdążyliście przeczytać praca na zmianie to praca w trybie dniówki (6 dni) ? nocki (4dni).
    Oficjalna lista oczywiście to każdy tydzień po 5 dni (po 8 godzin) a pracując jedynie 4 nocki zostaje ten niewykorzystany piątek. Jak go można wykorzystać? Tu odpowiedź nasuwa się sama. Zmuszać pracowników do wypisywania urlopu w ten dzień. Genialny sposób firma płaci pracownikom tylko 50 zł (za 1 dzień UW) i dodatkowo nie traci ludzi w pracy. Przecież wtedy nie ma pracy.

    Oczywiście to jeszcze nie koniec informacji o tej firmie i mam nadzieję nie skończy się na tym forum.

    Pan B. zalecił swoim przedstawicielom handlowym mówić klientom i osobom postronnym, że to forum pisze konkurencja, która chce go oczernić. Niestety jest to desperacki ratunek. Unikanie tematu nic nie da bo tak to się nie skończy. Tak traktuje pan pracowników, to i pracownicy pokazali co o panu sądzą. Słusznie obawia się pan całej tej sytuacji. Konkurencja może jedynie się cieszyć z tego co się tutaj dzieje.

    To dalej nie koniec informacji ?.

    1 Cytuj
  • 15 gru 2010

    Ludzie nie rozumiem was - Nagrajcie drani, miejcie dowody i do sądu- Wykończcie go!
    Nie jesteście zwierzętami tylko ludzmi - Dziś on ma pieniądze ale kiedys może je straćic - i co wtedy? " Prochem Jesteś i w proch się obrócisz " tylko tyle po nich pozostnie.Wy nie macie nic do strcenia Praca jest- nie jest tak źl. Jak ktoś nie szuka to nie wie. A on niech sam zapieprza jak mu się tak podoba.

    1 Cytuj
  • 15 gru 2010

    Witam :) tak to wszysto czytam i wnioskuje ze to jest zenada!!!!Jak wam nie pasi to idźcie się zwolnic... A hurtownia nie upadnie.. przyjmie nowych pracowników.. a co do zarobków to nie ustala sie ich z kosmosu... Zwolnijcie sie i znajdzcie prace w innej firmie, :) i niech tak zrobi kazdy komu cos nie pasuje zobaczycie czy wam bedzie tak dobrze gdzie indziej

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    Sprawa jest prosta. Musicie udowodnić w sądzie że macie po ok 80 h w miesiącu nadgodzin co przez okres 12 miesięcy daje 960h NADGODZIN są to kilkunasto tysięczne odprawy wraz z odsetkami dla jednej osoby mnożąc to przez ilość pracowników to Pan B długo nie pozbędzie się wrzodów układu pokarmowego i nie tylko. A i urząd skarbowy należy powiadomić ale nie w Myślenicach sprawe w sądzie wygracie ale musicie mieć dowody!!!! Powodzenia takie rzeczy w krakowie skończyły by się już dawno upadkiem firmy i bankructwem właściciela.

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    że niby to wszystko konkurencja pisze? dobre sobie, bzomex nie ma aż tak groźnej konkurencji bo w innych hurtowniach, firmach ludzi szanują, firma bzomex jest bezkonkurencyjna w wyzysku pracownika i dlatego góruje na rynku!!! osobiście wysłałem link z tym forum do wielkiego światowca j. m. b. oczywiście z pozdrowieniami, ja APELUJE do właścicieli sklepów
    NIE ZAMAWIAJCIE TOWARU Z HURTOWNI BZOMEX
    1 marże są bardzo wysokie
    2 nie bierzcie cukru pudru bzomex i seton ktoś wcześniej opisywał w jaki sposób jest robiony ( cały syf z podłogi w tym właśnie cukrze pudrze JEST!)
    3 dajcie odpocząć pracownikom tzn. niewolnikom bo niewyróbka jest ogromna
    4 niech światowiec j. b. pójdzie z torbami bo na to zasługuje

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    Drodzy klienci,
    Jeśli towar do Was nie dochodzi na czas to podziękujcie szefowi, gdyż jest taka niewyróbka, że kogoś trzeba olać żeby inni mogli mieć towar. I będzie coraz gorzej, bo wciąż jest mało klientów.

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    jakaś część prawdy w tym musi byc albo jacyś nieudolni pracownicy co nie mogą sie pogodzić z tym że inni mają ale moim zdaniem jesli nie oni to będą inni wyzyskiwacze................
    ........kochani przecież mamy WOLNY ŚWIAT nie pasuje to nie pracuje.......
    wszyscy tylko narzekają tak im źle tak niedobrze...........

    Ludzie pomyślcie przez chwile jak napisał har pagan cyt
    "ja APELUJE do właścicieli sklepów NIE ZAMAWIAJCIE TOWARU Z HURTOWNI BZOMEX"
    ludzie jednak tam pracują jeśli nie będzie zamówień to oczywiste jest że hutrownia upadnie a co z tymi którym ta praca odpowiada?? co z tymi co utrzymują rodziny dzięki tej pracy??
    jak macie twarde dowody a nie tylko czyjeś żale to do sądu pracy....

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    to se znajdzcie inna robote!!!!!!! nikt wam nie kaze tam robic!!! zastanowcie sie co
    piszecie

    2 Cytuj
  • 15 gru 2010

    [quote=gość: LENA] to se znajdzcie inna robote!!!!!!! nikt wam nie kaze tam robic!!! zastanowcie sie co
    piszecie [/quote]
    Jak czytam taką wypowiedź to normalnie mi się krew w zyłach gotuje. Żeby do ludzi którzy rzadaja respektowania podstawowych ludzkich praw tak napisać to (nie mam takiego określenia które mogłoby nie być przekleństwem). Zrozum wreszcie że niewolnictwo się skończyło ! chociaż ekonomiczni terroryści tacy jak właściciel tej hurtowni wciąż próbuja je na nowo wprowadzać. Nie dajcie się takim "wielkim beznesmeną" którzy jak tylko mają trochę władzy nad drugim człowiekiem to się bedą nad nim pastwić. Pracownicy, musicie się w końcu zorganizować i walczyć o swoje. Z pozdrowieniem Anarchiści z 13 oddziału.

    Cytuj
  • 15 gru 2010

    odzew do big stana
    z pewnością przez mój post jutro zamkną zadeskują hurtownie, ludzie i ich rodziny poumierają z głodu, wypowiadasz sie jak któryś z prostaków z tejże hurtowni: nie pasuje to wypad. tam robota nie odpowiada nikomu, co prawda jest tam parę talentów którzy mogliby nawet po niedzielach robić ale to już ich problem ino robota i robota zero zainteresowań. zamówienia zawsze będą bo dużo sklepów jest skazanych na handel z bzomex, nie chodzi mi o to żeby ludzie byli pozbawieni źródła utrzymania, chodzi o to żeby polepszyć tam WARUNKI PRACY i odsunąć nieodpowiednich, niegodnych nierozumnych, niekompetentnych ludzi od władzy wszystkich bez wyjątku, zrobić przemiał w kierownictwie, wprowadzić dodatki za robote w nocy za nadgodziny i szereg innych rzeczy które nie mają prawa bytu!!!
    big stan twoje ip już mi dużo powiedziało wiem gdzie cie szukac i wszyscy na forum sie dowiedzą kto to taki bystry

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    rewolucje trzeba zrobić! powiedzmy niech ludzie robią te 200h(to juz i tak za duzo) ale za większą kase jak za 250h, dodatki muszą być. ja już w tej firmie nie pracuje, szef mnie okradał to ja odbijałem sobie z dużo większą nawiązką, nie będe pisał za dużo :) dopóki pracownik (w tym przypadku ROBOL) nie będzie szanowany dopóty pracownik nie będzie szanował pracy i towaru! napisze teraz z punktu widzenia kierowcy lub konwojenta, jeśli jakiegoś towaru jest za dużo zapakowane to robi sie tel. do gościa który robił ten dany towar na palecie(nie dzwoni sie jeśli tym robiącym jest ruda albo zolu lub ktoś inny niepewny bo takich jest dużo) jeśli sie w poblizu nie mieszka nie ma znajomego to najzwyczajniej ten towar jest wyrzucany do kosza nawet w dużych ilościach, nie wraca sie tego na magazyn żeby ten co zapakował za dużo na palete nie miał problemów, ten proceder zawsze był jeszcze za moich czasów rok temu i oczywiście wciąż jest! jak pracownik szanowany tak towar szanowany! wiem dużo o tej firmie, właściciel mógłby sie ode mnie duzo dowiedzieć tylko w jego przypadku groziło by to atakiem serca bo już lata lecą a garb coraz większy

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    Ręce same opadają jak się szanuje człowieka...
    Kolacja nocna, wcina cała zmiana bułki i inne specjały...

    Większość już zdążyła zjeść, wpada kierownik zmiany na stołówkę (wszyscy wiedzą, że oznacza to koniec przerwy) i zamiast ogłosić koniec jedzenia tak jak to zwykle robi wyskakuje z tekstem do pracownika:
    "Jeszcze nie zjadłeś, to co tak długo?"
    Pracownik: "No normalnie przecież jem..."
    Kierownik: "No, dlatego że jeszcze nie zjadłeś masz mieć dłuższą przerwę?"
    Pracownik: (milczenie)
    Kierownik: "No i co?"
    Pracownik: "No dobra to wyrzucę resztę".... /mowa o zupce chińskiej.../

    Panie kierowniku... świat by się przez te dwie minuty machania łyżką przez gościa nie zawalił, a pan pokazał tylko co można o panu sądzić...

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    Z tego co sprawdziłem to na tym temacie forum wypowiada się praktycznie cały czas ta sama grupa ludzi tylko pod różnymi nazwami Użytkowników (podszywają się pod różne osoby), chcą zrobić tylko jak największe zamieszanie, większość z nich nawet nie pracowała w bzomex, a ci co pracowali to zostali wyrzuceni za okradanie firmy i swoich kolegów. Ciekawe czy to samo powtórzą przed sądem? gdy dostaną wezewnie od prawnika za pomówienia i kłamstwa. Ci ludzie piszą takie głupoty bo myślę, że jak siedzą przed komputerem to są nie do wykrycia i myślą że są bezkarni

    1 Cytuj
  • 16 gru 2010

    Nie pasowało to trzeba było się zwolnic jeszcze tego samego dnia,a nie teraz biadolic i nadawac na firmę. Widac że nikt z was nie śmigał za granicą, np w Niemczech, tam byście dopiero mieli pole do popisu w oczernianiu pracodawcy. Dla wypielęgnowanych rączek przez mamusię żadnej roboty się nie znajdzie

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    radze wam wymyście coś tak długo nie pociągniecie praca po 250h odbije się kiedyś na waszym zdrowiu a wtedy was wszyscy oleją a leczenie kosztuje wiem coś otym nie dajcie z siebie robić niewolników trzymajcie się

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    Wiecie, czytam to i czytam, nie pracuje tam, ale wiele moich bliskich osób tam pracuje, i wiecie co wam powiem? Ci na uprzywilejowanych stanowiskach naprawde nie mają co narzekać bo mają dobrze, ale normalni pracownicy tak już nie mają, z tymi jedzeniem i z przerwami też słyszałam od zmajomych i jak odnoszą się do nich kierownicy, i to , ze nie można zachorować bo jest im to odbijane z wypłaty. Ludzie chcą tylko, żeby były lepsze warunki pracy,i szacunek dla nich, i żeby zarabiali tyle ile powinni za tą robotę i za tyle godzin. Czy to według niektórych na tym forum to za dużo?? Mówicie jak wam nie pasuje, to wypad. To jest brak szacunku dla drugiego, człowiek chce pracować, stara się, ale ileż można psychicznie wytrzymać w takiej atmosferze? Może inni nie mogą znaleść innej pracy, a mają na utrzymaniu rodzinę. Pracowałem w różnych pracach, gdzie też był wyzysk i okłamywanie, ale mogłem zachorować, kierownicy norlmalnie się odnosili, miałem przerwy i miałem tyle pieniędzy ile godzin przerobiłem i nie odbijali za to, ze czlowiek zachorował. Dziwie się, ze nie które osoby na tą firmę nie dadzą sobie nic powiedzieć, a bardzo dobrze wiedzą jak tam jest. Mam nadzieje, że kierownicy zmienią stosunek do pracowników, będą traktować ich jak ludzie a nie jak zwierzęta, a Pan B będzie uczciwie płacił i traktował swoich pracowników, bo to dzięki nim ma Pan tak dużo pieniędzy. Nie życzę aby ta firma upadła, bo naprawde jest dobrą firmą, ale Panie B pamiętaj ludzie to nie zwierzęta, albo roboty, które nie mogą zachorować, nie muszą jeść ani odpoczywać, sam Pan z pewnością kiedyś pracował w młodym wieku jako normalny pracownik i też Pana tak traktowali jak Pan teraz swoich pracowników?

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    he widze ze pojawiają się głosy którym zależy na reputacji firmy, zaczynaja opowiadac zmyślone historyjki i straszyć sądami to wam nic nie da wszyscy wiedzą jak jest, tutaj nikt nie pisze głupot, jest to najzwyczajniej w świecie szczera prawda choć dla niektórych niewygodna, czeka was niestety telewizja i masa inspekcji

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    wypraszam sobie Panie "wielki Sędzie" że piszą tutaj osoby które zostały zwolnione za kradzieże itp. ja też pisałam a odeszłam bo po prostu byłam gnębiona psychicznie w tej pracy więc prosze nie wygłaszać takich teorii, myśle że wiele osób sie z tym zgodzi. a co do wezwania przez prawnika to wiem pan że istenieje takie cos jak ochrona danych osobowych i jesli miałabym dostać takie wezwanie to zaskarżę o łamanie tego prawa osobę/instytucje która poda Ip mojego komputera bo po to jest forum aby można było sie wypowiadac i nikt mi nie zabroni robic tego anonimowo. a tak w ogóle to gdybym dostała takie wezwanie to mogłabym w sądzie ciekawe rzeczy opowiadac o pracy w tym miejscu, o przekrętach szefostwa i machlojach, więc prosze sobie darowac takie wpisy na forum i straszenie.

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    Nie dam sobie zamydlić oczu tymi wszystkimi prostackimi komentarzami. Z tego co wiem i słyszę to różne firmy w roku 2011 mają zwalniać ludzi, a firma Bzomex daje zatrudnienie dziesiątkom ludzi i chce zatrudniać dalej (jak nie chcecie pracować w tej firmie to nie pracujcie, ale okażcie trochę szacunku bo to świadczy o Was). Z moich informacji Bzomex jeszcze nigdy w historii firmy nie opóźnił wypłaty nawet o jeden dzień (jest wypłacana nawet wcześniej). Tak więc niech Ci ściemniacze sobie dalej piszą głupoty, a ja idę do Bzomex złożyć podanie o pracę... a Wy pomyślcie lepiej jaki poziom prezentujecie bo na forum obrażacie ludzi myśląc że zniechęcicie ich do składania podań o pracę i tym samym będzie większa szansa, że sami ją dostaniecie. Ja jestem mądrzejszy od was...

    3 Cytuj
  • 16 gru 2010

    [quote=gość: bezrobotny] Nie dam sobie zamydlić oczu tymi wszystkimi prostackimi komentarzami. Z tego co wiem i słyszę to różne firmy w roku 2011 mają zwalniać ludzi, a firma Bzomex daje zatrudnienie dziesiątkom ludzi i chce zatrudniać dalej (jak nie chcecie pracować w tej firmie to nie pracujcie, ale okażcie trochę szacunku bo to świadczy o Was). Z moich informacji Bzomex jeszcze nigdy w historii firmy nie opóźnił wypłaty nawet o jeden dzień (jest wypłacana nawet wcześniej). Tak więc niech Ci ściemniacze sobie dalej piszą głupoty, a ja idę do Bzomex złożyć podanie o pracę... a Wy pomyślcie lepiej jaki poziom prezentujecie bo na forum obrażacie ludzi myśląc że zniechęcicie ich do składania podań o pracę i tym samym będzie większa szansa, że sami ją dostaniecie. Ja jestem mądrzejszy od was... [/quote]

    Oczywiście przecież przyjdz do pracy nikt ci nie zabroni tego, ale ciekawe czy będziesz miał taką samą opinię po przepracowanym pierwszym tygodniu i po pierwszej wypłacie?

    2 Cytuj
  • 16 gru 2010

    [quote=gość: bezrobotny] Z moich informacji Bzomex jeszcze nigdy w historii firmy nie opóźnił wypłaty nawet o jeden dzień (jest wypłacana nawet wcześniej). [/quote]

    Mylisz sie kolego niestety byly takie sytuacje ze przelewy byly pozniej niz 10 nie zawsze byly w terminie..a najwieksze opoznienie bylo jak garbusek byl sobie na hawajach i mial w d...wyplaty, a nikt inny nie mogl zrobic przelewow bez jego zgody, nawet Ewka ktora nie pojechala...tak ze widac ze nawet stary nie ma zaufania do rodziny!!

    Cytuj
  • 16 gru 2010

    gdyby sprawa z tego forum znalazła się w sądzie bzomex byłby już pogrążony, a co do bezrobotnego to aż żal czytać gościu co ty wypisujesz, właśnie dzięki takim delikwentom jak ty sprawa łamania praw pracownika w hurtowni nie była poruszana przez wiele lat

    Cytuj

Odpowiedz