Forum » Społeczeństwo

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

  • 16 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    I co w związku z tym możesz zrobić, poza napisaniem kilku smutnych słów w internecie? To jest ich kraj, ich zabytek, ich sprawa, ich życie, ich bałagan, ich strefy no-go. Zupełnie mi ich nie żal. Obok Włochów traktują najgorzej Polaków i innych ludzi z Europy Centralnej, wola przyjmować nieasymilujących się Algierczyków lub Marokańczyków, czy Senegalczyków, a na Słowian patrzą z pogarda.

    Może i źle traktują Polaków, ale będziemy wspólnie odbudowywać ich katedrę, taką deklarację złożył właśnie Morawiecki.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Może i źle traktują Polaków, ale będziemy wspólnie odbudowywać ich katedrę, taką deklarację złożył właśnie Morawiecki.

    idiotyzm.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019

    Przeglądałem komentarze o przyczynach pożaru i TVP info podaje komentarz działaczki PiS, że to kolejny kościół w Paryżu a wobec tego to planowa robota wrogów chrześcijan.

    Z TVN bis- Jacek Pałasiński w korespondencji z Paryża mówi za źródłem miejscowym, że robotnicy narzekali że jest im zimno....
    ( u nas na budowie, -to info również dla "wykorzystywanych" nauczycieli-, robotnicy pracują w temp. ujemnych i budują co widać teraz na wiosnę, całą zimę) i wstawili im elektryczne grzejniki na górze, by mogli się ogrzać.

    ps. mogli zakontraktować polskiego wykonawcę, Chemobudowę, Mostostal lub inną, której robotnicy nie potrzebują ogrzewania na rusztowaniach.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019

    W tamtym roku otwarto w Notre - Dame kaplicę narodową Matki Boskiej Częstochowskiej i już wtedy premier Gliński obiecał pomoc finansową. W końcu minister kultury i dziedzictwa narodowego. W skarbcu katedralnym znajduje się relikwiarz drzewa Krzyża Świętego. Był on obecny przy koronacji królów Polski, poczynając od czasów Władysława Jagiełły. Stanowił część skarbca koronnego, który w 1669 roku wywiózł bezprawnie po abdykacji król Jan II Kazimierz. Nadmienię, że serce króla Jana Kazimierza znajduje się w kościele Saint - Germain - de Prey, a ciało na Wawelu. Może i tę bazylikę objąć dofinansowaniem? Notre - Dame to dziedzictwo kultury chrześcijańskiej, nie tylko Francuzów. Pozazdrościć tym, co teraz pieprzą o meczetach, Senegalczykach, Algierczykach, Marokańczykach. Oni Notre - Dame nie zagrażają, a Francuzi wielokrotnie zagrażali. W czasie Wielkiej Rewolucji uczynili z niej Świątynię Bytu, a komunardzi w 1871 roku katedrę podpalili. Nie trzeba było Mahometa i jego wyznawców.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Nic. Byłem, widziałem - pozostały wspomnienia z przed kilku lat.
    Teraz im zostało tylko to:

    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/pożar-katedry-notre-dame-i-zgliszcza-przyzwoitości-tylko-polskiej-prawicy/ar-BBVYOJa?ocid=spartandhp

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/pożar-katedry-notre-dame-i-zgliszcza-przyzwoitości-tylko-polskiej-prawicy/ar-BBVYOJa?ocid=spartandhp

    A to pamiętasz? Czy wygodniej zapomnieć?
    https://www.youtube.com/watch?v=nN01EALDNz4&feature=youtu.be
    Tu masz dobrze napisane:

    Strozaninek napisał/a:

    Francuzi (przyp)[...]Obok Włochów traktują najgorzej Polaków i innych ludzi z Europy Centralnej, wola przyjmować nieasymilujących się Algierczyków lub Marokańczyków, czy Senegalczyków, a na Słowian patrzą z pogarda.[...]

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/pożar-katedry-notre-dame-i-zgliszcza-przyzwoitości-tylko-polskiej-prawicy/ar-BBVYOJa?ocid=spartandhp

    Zaliczasz więc mnie - geja - głosującego na Wiosnę i w porywach na Roberta Gwiazdowskiego do grupy prawicowców xD?

    Czyli świat to "My" - ci dobrzy i oni "prawicowcy"?

    Skoro dochody z turystyki do tej katedry czeprie podatnik Francuski - niech on płaci, chyba że ktoś jest darczyńcą i sam sobie wpłaci - nic mi do tego jak ktoś wydaje swoje pieniądze. Wolałbym by pieniądze pochodzące z moich podatków poszły na ważniejszy cel niż remont francuskiego zabytku. Szczególnie, że nie wszyscy Polacy to katolicy.

    Nie mam nic więcej do dodania, proszę nie łączyć mnie z prawicowym lub lewicowym ekstremizmem.

    BTW: Panie Były, skoro prawactwo takie złe, to lepszy lewicowy ekstremizm?

    https://www.wykop.pl/link/4904545/nie-gascie-g-na-cud-ze-sie-pali-zenujacy-wpis-lewicowego-publicysty/

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A to pamiętasz? Czy wygodniej zapomnieć?
    https://www.youtube.com/watch?v=nN01EALDNz4&feature=youtu.be
    Tu masz dobrze napisane:

    Nie wiem na jaki wiek oceniasz Seneka, ale to co zamieszczasz było 77 lat temu. Żeby to zapamiętać i zarejestrować obraz z jakiejś niemieckiej Kroniki Filmowej, musiał by mieć, jakieś 18 lat.
    czyli dzisiaj to posiadacz wieku 95-letni. (bo przecież świadkiem zdarzeń we Francji nie był)
    Jak na ten wiek wyjątkowo sprawnie posługuje się klawiaturą, nawet jak czasem wbija cyrylice.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Nie wiem na jaki wiek oceniasz Seneka, ale to co zamieszczasz było 77 lat temu. Żeby to zapamiętać i zarejestrować obraz z jakiejś niemieckiej Kroniki Filmowej, musiał by mieć, jakieś 18 lat.
    czyli dzisiaj to posiadacz wieku 95-letni. (bo przecież świadkiem zdarzeń we Francji nie był)
    Jak na ten wiek wyjątkowo sprawnie posługuje się klawiaturą, nawet jak czasem wbija cyrylice.

    Przecież studiował na UJocie, to takich rzeczy w szkole nie uczą? A tym bardziej na uniwersytecie?

    Cytuj
  • 16 kwi 2019

    Ale pytanie było:
    "pamiętasz czy wygodniej było zapomnieć".
    To sugeruje, że brał w tym udział, a nie że zapomniał wiedzę nabytą, bo tak było wygodniej.
    przecież nie on był autorem tej wiedzy.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Ale pytanie było:
    "pamiętasz czy wygodniej było zapomnieć".
    To sugeruje, że brał w tym udział, a nie że zapomniał wiedzę nabytą, bo tak było wygodniej.
    przecież nie on był autorem tej wiedzy.

    Nie, to sugeruje, że Myśleniczanin odwoływał się do podstawowej wiedzy historycznej, a nie implikował, że Seneka brał w tych wydarzeniach udział. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019

    Ale temat nie dotyczy Polski, więc nie rozumiem sugestii, że absolwent UJ ma w tym interes aby tą wiedzę o kolaboracji
    Francji ,zapomnieć.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Ale temat nie dotyczy Polski, więc nie rozumiem sugestii, że absolwent UJ ma w tym interes aby tą wiedzę o kolaboracji
    Francji ,zapomnieć.

    Nikt nie sugerował, że ma interes - nie czytasz ze zrozumieniem.

    Seneka napisał/a:

    Pax vobiscum.
    https://www.youtube.com/watch?v=xLBF0Zb8Bs4&fbclid=IwAR32OwZEmUjVvXxQnAtIXJUDMXF03-hLoecraBN01M6xIlsZKElO1hjhHY0

    Życzę ci go przede wszystkim Tobie - żebyś kiedyś zaznał pokój i spokój ducha po przegranych wyborach w 2006 roku. Trzymam kciuki.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A to pamiętasz? Czy wygodniej zapomnieć?

    Jak to rozumieć?

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Jak to rozumieć?

    LOL, dorosłemu człowiekowi tłumaczyć proste zdania pojedyncze.

    Myśleniczanin zadał prost pytanie, do naszego Feniksa, czy pamięta o historii, czy raczej woli PRZEMILCZEĆ pewne fakty, bo mu nie pasują pod rzuconą tezę. *

    Potem Ty się w to wtrąciłeś, rozbijając całe clue dyskusji. Moja sugestia, skorzystasz albo i nie - czasem przeczytaj 3 razy to co tu ludzie publikują, napisz odpowiedź, przeczytaj swoją odpowiedź a dopiero potem ją wysyłaj.

    *co jest znamienne, bo podałem przykład Senece lewicowego ekstremizmu w wydaniu dziennikarza Krytyki Politycznej, ale oczywiście jak to nasz Seneka, gdy argumenty go przerastają, zarzuca jakąś łacińską sentencją i ucieka, bo nie jest wstanie sobie poradzić pod naporem argumentów.

    Cytuj
  • 16 kwi 2019
    bono napisał/a:

    nawet jak czasem wbija cyrylice.

    .....ejjjj :-) on jej nie wbija. Można albo wstawić, albo skopiować (z kopiowanego tekstu, z edytora "wstaw znak"), nie da się jej pomyłkowo wstawić sekwencją klawiszy np gdy szybko piszesz :-))) chłop ma jakieś ruskie źródła, lub dostaje na zamówienie i kopiuje albo mocno klepie z ruskiego serwera (ale musiałby mieć też klawiaturę z cyrylica i krzaczy się formatowanie).

    Strozaninek napisał/a:

    Przecież studiował na UJocie, to takich rzeczy w szkole nie uczą? A tym bardziej na uniwersytecie?

    no własnie studiował czy się uczył bo tu przymieszałeś trochę ? :-) bardziej neutralnie byłoby "chodził na studia" po czym nie miał co ze sobą zrobić i został ...... nauczycielem. Miał swoje 5 minut ale je zaprzepaścił bo uwierzył, że nauczyciel = polityk i ekonomista :-) a potem po 2006 gorycz i rozżalenie ale dlaczego do nas? .....przecież chodził na studia :-))) to tak w formie żartu

    bono napisał/a:

    Jak to rozumieć?

    ale jak jak? Tak, że chłop przypalił po całości wtedy jak chciał się wybielić. Później chwilkę (ale bardzo krótko) próbował pościemniać ale go przerosło. Stracił wiarygodność....ale dla niego to nie pierwszyzna, to jak splunąć. Dla nas niektórych tutaj odwrotnie, dość ważne -przynajmniej dla mnie jest- kim jestem dla samego siebie a nie jak mnie postrzegają. Stróżaninek chyba ma podobnie (choć z innej bajki :-) ) ale umie o tym mówić i się obronić. Niby pierwszy swojski, normalny chłop ale nie wiesz co zrobi jak się odwrócisz? Pouśmiecha się albo wyjmię bejsbola i rozwali Ci łeb bo zmiana uosobienia to fraszka, wystarczy kliknąć "zmień/usuń profil". Drugi nieporównywalnie bardziej wiarygodny, wiesz co możesz się spodziewać bo o tym mówi, choć może/chyba chłop. Popatrz jak diametralnie różni i odmienni a jak rożny szacun. Prawie niesamowite w kontekście ekstremalnego Polaka. Jak ten który się nim obwieszcza od Cecory czy Cedyni po Fundację Batorego jest na samym spodzie piramidy zaufania podczas gdy ten drugi z każdym szczerym wpisem jest u góry tej piramidy a do tego okazuje się być fachowcem i forumowym guru w ekonomii. Czyż to nie chichot losu i historii ? A Ty się pytasz jak to rozumieć? Ej weź.....

    Cytuj
  • 17 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    .....ejjjj :-) on jej nie wbija. Można albo wstawić, albo skopiować (z kopiowanego tekstu, z edytora "wstaw znak"), nie da się jej pomyłkowo wstawić sekwencją klawiszy np gdy szybko piszesz :-))) chłop ma jakieś ruskie źródła, lub dostaje na zamówienie i kopiuje albo mocno klepie z ruskiego serwera (ale musiałby mieć też klawiaturę z cyrylica i krzaczy się formatowanie).

    no własnie studiował czy się uczył bo tu przymieszałeś trochę ? :-) bardziej neutralnie byłoby "chodził na studia" po czym nie miał co ze sobą zrobić i został ...... nauczycielem. Miał swoje 5 minut ale je zaprzepaścił bo uwierzył, że nauczyciel = polityk i ekonomista :-) a potem po 2006 gorycz i rozżalenie ale dlaczego do nas? .....przecież chodził na studia :-))) to tak w formie żartu

    ale jak jak? Tak, że chłop przypalił po całości wtedy jak chciał się wybielić. Później chwilkę (ale bardzo krótko) próbował pościemniać ale go przerosło. Stracił wiarygodność....ale dla niego to nie pierwszyzna, to jak splunąć. Dla nas niektórych tutaj odwrotnie, dość ważne -przynajmniej dla mnie jest- kim jestem dla samego siebie a nie jak mnie postrzegają. Stróżaninek chyba ma podobnie (choć z innej bajki :-) ) ale umie o tym mówić i się obronić.

    Notre - Dame się paliła, a Ty o Senece. Nie dostałeś jeszcze przekazu dnia albo niespójny, bo Premier Morawiecki chce pomóc w odbudowie w ramach rechrystianizacji Europy, Prezydent Duda też się z groszem szarpie, Gliński już w 2018 roku dokładał do Kaplicy Polskiej, a z drugiej strony krytyka Francuzów i odgrażanie się, że nic im dać nie trzeba. Zdecyduj się. Przekaz ustal. Niedawno kpiłeś jak to marnie kształciły uniwersytety za czasów PRL-u, społeczno-polityczną wiedzę jeno dawały. Teraz Prezesa osiągnięcia w kształceniu, które za Raczkiem Bono przytacza, Ci nie przeszkadzają. Zastanów się. Ustal pogląd w tym temacie. No, bo jak to Prezes z trzema lufami do matury przez komunistycznego kacyka interwencję dopuszczon, potem pracę z marksizmu- leninizmu przepchnął mu kolega Ojca, a Seneka pomocy kacyków pezetperowskich chyba nie potrzebował. Maturę zdał normalnie. Nawet jeżeli chodził na studia, a nie studiował, to przynajmniej na najstarszy polski uniwersytet i konkretny kierunek, na który garnęła się brać studencka z całej Polski i często po kacyka typu Kuberskiego sięgano, aby tak sobie pochodzić. Jakaś taka moda była, aby se pochodzić akurat na ten uniwerek. Zamiast Francuzów żałować lub pouczać jak mają traktować Senegalczyków, Marokańczyków, Algierczyków, Wietnamczyków, to Ty Seneka i Seneka. Takiego spustoszenia kościołów jakie miało miejsce w czasie Rewolucji Francuskiej pod koniec XVIII w. już nie będzie. Wiele z nich do dziś się nie pozbierało od tej rewolucji. Komunardzi w 1871 roku poprawili, laicyzacja powojenna dopełnia reszty, bo nie ma kto dbać o renowacje. To specyfika Francji i długo by o tym pisać. Wspomniane wyżej ludy, bardziej od nas Polaków przez Francuzów lubiane to niegdysiejsi obywatele kolonialnej Francji i za Macierzą zatęsknili. Mają często podwójne obywatelstwa. Uwzględniając prowincje i terytoria zamorskie Francji współczesnej nie ma co otwierać gęby, że Prezydent z ciemnoskórym obywatelem Francji się pokazuje. Kiedyś budowano świątynie chrześcijańskie w ich krajach, teraz nawet meczet w Macierzy razić nie powinien. Przywódcy muzułmanów nawołują do składek na odbudowę katedry NOTRE _ DAME, a niektórych na forum to boli. Upadek Europy wieszczą. Przywódca Iranu się godniej zachowuje, kondolencje składa i Maryi patronce katedry cześć oddaje, bo ona w Koranie poczesne miejsce też ma. Wstyd dla naszej ekstremy prawicowej. Skoro prawicowej, to i naturalnie lewicowej. Nie trzeba mnie do odpowiedzi zmuszać, bo to oczywiste. Napisz ta jeszcze coś o Senece. Niech się Europa wali, Ty o Senece.

    Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Francuzi budują swoją utopie, z reszta jak inne narody zachodnioeuropejskie. Polecam poczytać o eksperymencie Calhouna i wyciągnąć wnioski w kontekście tej dyskusji.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna

    Cytuj
  • 17 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Niech się Europa wali, Ty o Senece.

    Widzisz potrafię logicznie fakty łączyć, wyciągnąć wnioski i z deka jedną z wersji przyszłość mi najbliższej zasymulować (w mojej głowie). Stąd i o Senece. Dla mnie tak mi Seneka siadł na wątrobie w mojej ocenie moralności świata, że większe zagrożenia tutaj w lokalnej Polsce zatem "widzę i opisuje, bo tęsknie po tobie" :-)))
    Uczono mnie, że jak się Polska waliła i paliła to chętnych nie było w pospolitym ruszeniu europejskim. Proponuję co najwyżej wysłać tych hydraulików z reklamy co to ich wyp****lili z Francji, może by co pomogli jak strażacy w Szwecji.
    Chłopie gdzie Ciebie nie ma? W Raciechowicach chciałeś od jutra dług spłacać (tylko nie ze swoich), w Dobczycach wypowiadałeś się jako znawca tematu Pani Dyrektor, tutaj naczelny dyzurny wszystkich tematów nawet jak brożka Beci upadnie na ziemię to już symbolicznie krwawisz o upadku PiSowskiej brozki jako symboliki, że PiS się może pakować. Ciebie nie można powaznie odbierać....ot taki szacunek. Ja już wiem dlaczego nauczyciele pchają się do polityki......mają za dużo czasu, Ci mogą chodzić na zebrania skoro pół dnia nie wiedzą co ze sobą zrobić. Aaaaa jest nowy temat nauczyciele wszczynają protest, że w strajku nie są poważnie odbierani. Widziałeś kiedyś takie jaja żeby oprotestować we własnym strajku, czyli strajkować strajkiem w strajku? To tylko ......u nauczycieli mogło być :-)))

    Cytuj
  • 17 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Chłopie gdzie Ciebie nie ma? )

    No Vivaldi, Ty i bono też w prawie każdym wątku brylujecie :)

    2 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Stary ja tam gdzie on......nie ma zmiłuj.
    zdjecie
    Wróg nie śpi, wróg czuwa :-)))

    Cytuj

Odpowiedz