Forum » Społeczeństwo

religia jak supermarket?

  • 22 cze 2009

    "czy religia daje lepsze wytlumaczenie?"

    ha, religia przynajmniej daje JAKIEŚ wytłumaczenie

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=Dawoozo]

    inne religie są dla mnie dziwne, bez sensowne i bezpodstawne...

    [/quote]

    dlaczego?

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=Dawoozo]"czy religia daje lepsze wytlumaczenie?"

    ha, religia przynajmniej daje JAKIEŚ wytłumaczenie[/quote]

    Po piersze, jakie wytlumaczenie daje religia? ze Bog nas stworzyl ale nie okazalismy sie godni i musimy cierpiec zeby dostac sie do nieba bo jak nie to pojdziemy do piekla?? - jak sie to ma do ewolucji? czy Bog stworzyl swiat i prawa fizyki tak dostosowal bylmy mogli wyewoluowac z czasem?
    dla mnie to troche dziecinne

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=Mysleniczanin007] A poza tym to co tu z logiki jak nauka nie potrafi udowodnic skad sie wzial czlowiek (Homo Sapiens) na ziemi. Tylko spekulacje i laczenie niespojnych faktow.
    Serdecznie pozdrawiam, Myśleniczanin007.[/quote]

    chodzi ci tutaj o braki w teorii ewolucji?

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    znaleźli brakujące ogniwo jak co... :P

    Adam i Ewa to akurat symbolika... Poczytaj coś o tym. Pisze że Bóg stworzył człowieka w ostatnim dniu (chyba :P), ale dla Boga czasu niema, więc człowieka mógł tworzyć przez ewolucję, dostał duszę co pozwoliło mu bezinteresownie miłować drugiego człowieka, współczuć itp

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    Nie o teorie tylko o sposob w jakim czlowiek "myslacy" potrafil wyewoluowac w tak krotkim czasie a reszta nadrzednych dalej sie "iska" ... Brak powiazan tlumacza nieodkrytym ogniwem. Zawsze czegos brakuje, albo cos sie ukrywa. Zeby nie siac poplochu.

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=Dawoozo]znaleźli brakujące ogniwo jak co... :P

    Adam i Ewa to akurat symbolika... Poczytaj coś o tym. Pisze że Bóg stworzył człowieka w ostatnim dniu (chyba :P), ale dla Boga czasu niema, więc człowieka mógł tworzyć przez ewolucję, dostał duszę co pozwoliło mu bezinteresownie miłować drugiego człowieka, współczuć itp[/quote]

    ""w ostatnim dniu"" "ale dla Boga czasu niema"
    lol, uwielbiam takie kwiatki...

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    ha... dopiero pytałaś czy czytałem Stary Testament... dobitnie udowodniłaś że nie miałaś z nim styczności, na pewno nie z księgą rodzaju

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=Dawoozo]ha... dopiero pytałaś czy czytałem Stary Testament... dobitnie udowodniłaś że nie miałaś z nim styczności, na pewno nie z księgą rodzaju[/quote]

    Pozwol, ze zdradze cie pewnien sekret, to, ze ktos zadaje pytania niekoniecznie swiadczy o tym ze czegos nie wie, ale moze chce poznac co ty myslisz???
    ale to chyba jeszcze nie te lata nie ten poziom dyskusji...

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    nie, to mi raczej odniechcewa się pisać... z calym szacunkiem, gdybyś wiedziała z księgi rodzaju, Bóg stworzył świat w 7 dni (przypominam o symbolice)- ktoś tak napisał, i może cała ewolucja dążyła do stworzenia człowieka, bo to było ostatnie stworzenie Boga... ? rozumiesz czy jeszcze jakoś uprościć?

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=Dawoozo] i może cała ewolucja dążyła do stworzenia człowieka, bo to było ostatnie stworzenie Boga... ? [/quote]

    no rzeczywiscie jak to powiedzial Mysleniczanin007:
    "czlowiek ma ego wieksze niz ten wszechswiat to widac, slychac i czuc"

    Jednak wszystko sie wokol nas kreci, nie tylko slonce, nawet cala ewolucja....

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    bo świat został stworzony nie dla żaby tylko dla człowieka...

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    ememka czego nie rozumiesz? Co czytasz? Bo z pytań, znajomości ewolucjonizmu i teologii wynika,że najwyzej FAKT.

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    [quote=ubi]ememka czego nie rozumiesz? Co czytasz? Bo z pytań, znajomości ewolucjonizmu i teologii wynika,że najwyzej FAKT.[/quote]

    no wlasnie w ostatnim numerze Faktu byl super artykul o teorii kwantowej poparty dowodami z Hawking-a a w nastepnym bedzie specjalny dodatek o Darwinie z okazji dwusetnych urodzin...

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    no ale co to ma do tego? Tak się składa,że studiuje w pracowni biochemii fizycznej i jak widzę,ze ktoś podpiera się FAKTEM jako źródłem naukowym, na którym bazuje wypowiedź to ... no właśnie. Jak chcesz powstaw ewolucjonizmu polecam "Zarys mechanizmów Ewolucji" (radzę znać podstawy genetyki populacji) a jeśli chcesz coś na temat teorii kwantów najpierw polecam podstawy matematyki. No ale nie odpowiedziałaś na pytanie?

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    [quote] i jak widzę,ze ktoś podpiera się FAKTEM jako źródłem naukowym, na którym bazuje wypowiedź to ... no właśnie[/quote]

    ach ta ironia... chyba ja przeceniam...

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    I za to kocham pierniki torunskie, Sokratesa i sztuke Starozytnego Egiptu :D

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    [quote=Mysleniczanin007]I za to kocham pierniki torunskie, Sokratesa i sztuke Starozytnego Egiptu :D[/quote]

    ewolucja ewolucja a mlodzi dalej tacy sami....

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    Może uproszczę, bo raczej wygląda na to,że wspomnienie o FAKCIE to nie przypadek, wiec zadaję pytanie jeszcze raz.Chodzi mi o to,żebyś mi napisała czego nie rozumiesz,ewentualnie odparła to jakimś w miarę inteligentnym argumentem.

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    Ty ememko pewnie jesteś już stara tak? wiesz dobrze że Boga nie ma i masz na to niezbite dowody w postaci doświadczenia tak? albo raczej nie doświadczenia Boga...

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    [quote=ubi]Może uproszczę, bo raczej wygląda na to,że wspomnienie o FAKCIE to nie przypadek, wiec zadaję pytanie jeszcze raz.Chodzi mi o to,żebyś mi napisała czego nie rozumiesz,ewentualnie odparła to jakimś w miarę inteligentnym argumentem. [/quote]

    ciesze sie, ze oferujesz pomoc w zrozumieniu nurtujacych mnie rzeczy. Mam kilka:
    Kim właściwie jest Bóg?
    Czy mamy jakiś dobry powód, by wierzyć w Boga?
    Czy wiara religijna może być racjonalna?
    Jesli Bog istnieje, czy ma poczucie humoru?
    Po co nam kosc ogonowa?
    z gory dziekuje

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    bo jeśli piszę, że WIDZIAŁEM na własne oczy jak ludzie upadali po błogosławieństwie kapłana i zostali uleczani, czy wyzwoleni z opętania- mój brat który na coś choruje, poczuł też siłe Boga ale nieświadomie się jej nie poddał czuł to... a Ty mi tu piszesz o Darwinach i innych...

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    w takim razie koniec i bomba a kto czytal ten... nie ma nic lepszego do roboty w srodku nocy
    ja sie chowam do kacika zanim mi cykute jakas podadza...

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    By nie mnożyć bytów ponad potrzebę:
    1) Absolutem
    2)Brak argumentów,że nie istnieje
    3)Racjonalizm filozoficzny - nie,bo sam rozum nie wystarcza. Ale wiara będąca faktem, nie byłaby wiarą.
    4)Bóg nie jest posągiem tylko osobą. Jeśli człowiek stworzony na Jego obraz ma poczucie humoru, Bóg musi też mieć.
    5)Kość ogonowa jest rudymentem
    Proszę bardzo

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    Chcialbym nadmienic ze nie wszystkie garnitury kupuje sie w sklepie. Nie sadze tez ze skalowanie ludzi pod wzgledem wieku jest na miejscu. Mamy inne doswiadczenia, bywamy w roznych miejscach. Czytamy rozne zeczy, spotykamy roznych ludzi. Dla niektorych nawet cale zycie nie wystarczy zeby poznac to co innym udaje sie doswiadczyc przez jeden rok. Nie oceniajmy sie wzajemnie po naszych wypowiedziach. Mamy polemizowac czy konkurowac?
    Pragne tu przytoczyc slowa piosenki jednego z moich wspanialych mentorow;
    "... Spiewac kazdy moze, troche lepiej lub troche gozej. I wcale nie o to chodzi jak co komu wychodzi..." ()

    Cytuj

Odpowiedz