Forum » Społeczeństwo

religia jak supermarket?

  • Def Ibrylator 5 cze 2014

    Mała zmiana tematu.
    Co sądzicie o tym ?
    http://wyborcza.pl/1,75478,16096751,Ksiadz_rzuca_wyzwanie_pastafarianom___Stawiam_spaghetti.html

    Moim zdaniem to świetny ruch katolickiego księdza. Od zawsze uważałem, że potencjalnego wroga nie należy wyśmiewać, a walczyć z nim na równych i uczciwych zasadach. Taki katolicyzm rozumiem. Inteligentne podejście do sprawy. Jeżeli Latający kościół chce być uznawany za poważny - niechaj będzie, ale niech udowodni, że posiada godne nazwy "kościół" zasoby wiedzy i mądrości.

    Mało tego - sam chciałbym zobaczyć taką rozmowę.

    2 Cytuj
  • Misiek 8 cze 2014
    jola napisał/a:

    sakrament kapłanstwa jest tak wielkim i cennym darem od Boga- nie potraficie tego dostrzec widzicie tylko złe rzeczy czyny, myślicie tylko jak kogoś oczernić jak puścić plotke!

    to pewne uwarunkowania zawiśc, ludzie rozmawiają jakim nowym samochodem jezdzi ksiądz a nie otym jak pięknie mówił na kazaniu!

    oni też sa ludzmi, niech każdy pojży na siebie co może w sobie zmienić ile razy zachowywał się nietaktownie, jeśli się z czegoś spowiadam to rozumiem że uznaje to za grzech coś złego - skąd zdziwienie że nie dostałem rozgrzeszenia!jeśli to co robisz jest normalne to jakiś dobrzy uczynek bo cały okręg ogóły i milion innych ludzi postepuje tak samo to dlaczego się z tego spowiadasz!

    LUDZIE PISZCIE O WIERZE SWOICH DUCHOWYCH PRZEŻYCIACH A NIE SZKALUJCIE!!!!!!!!!!!

    Kochana nie ośmieszaj się z tym darem bo mnie się zdaje ze kler bardzo szybko z daru przechodzi do zawodowstwa.
    Jeśli chodzi o kazania już dawno nie słyszałem pięknego kazania a z doświadczenia wiem że mało który ksiądz potrafi pięknie mówić spowodowane jest to zwykłym lenistwem bo do jednej mszy w tygodniu można się przygotować.

    Co się tyczy oczerniania, kościół to zamknięta społeczność która kieruje się swoimi prawami jak się ostatnimi czasy okazuje stojącymi ponad prawem obowiązującym w danym kraju.
    Wszyscy oni robili i robią co im się żywnie podoba a całej reszcie wara od tego tak zawsze było i im się wydaje że tak dalej będzie.
    Na szczęście coraz więcej ludzi interesuje się tym co robią klechy no i się okazuje że cała ta społeczność jest na wskroś przeżarta zgnilizną fałszem i obłudą.
    Ja nie twierdze że każdy ksiądz czy zakonnica są zepsuci ale dopóki nie przestaną ukrywać i nie pozbędą się ze swoich szeregów zwyrodnialców którzy od dawna powinni być za kratami zdania nie zmienię.
    Ktoś tutaj pisał że chodzi do kościoła dla Boga z tego co pamiętam Bóg jest wszędzie a na religii uczyli nas że i pomodlić można się wszędzie.
    Dlaczegóż wiec mam oglądać i słuchać ludzi którzy na wzór Chrystusa mieli nawracać i uczyć miłości, a swoim postępowaniem odpychają ludzi od kościoła.
    Czegóż mogą mnie oni nauczyć skoro największą miłością darzą pieniądze.

    1 Cytuj
  • Misiek 8 cze 2014
    sh_ma napisał/a:

    Ja wierzę i ufam, że to Bóg wybrał Franciszka na papieża. Twierdzenie że w czasie konklawe popełniono błąd jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że większość kardynałów źle rozeznało natchnienia Ducha Świętego, czyli źle się modliło. No chyba, że krytykujący mają zero pokory i robią się mądrzejsi od Stwórcy.
    Zawsze byli tacy, którzy wybór danego papieża uważali za błąd. Dotyczy to również wyboru tych którzy za kilka dni będą kanonizowani. Wybór papieża to nie wybór prezydenta czy premiera - rządzi się innymi prawami. Osobiście przypuszczam, że mogło być tak, że Bóg oczekiwał wyboru Franciszka już 9 lat temu, tylko diabeł skutecznie namieszał..

    A wiesz dlaczego wybory papieża rządzą się innymi prawami???
    Bo jak napisałem w poście wyżej kler to zamknięte hierarchiczne społeczeństwo a cała reszta ma gówno do gadania.
    A Bóg ? być może ma dość tego wszystkiego i już dawno dał sobie spokój. Bo niby dlaczego pozwala krzywdzić małe dzieci dlaczego to one mają nieść krzyż tego świata, przecież ma całe zastępy księży, zakonnic, biskupów, kardynałów a nawet papieży.
    Na koniec dodam że jeśli jak twierdzisz Bóg maczał palce w wyborach papieża być może chciał pokazać że należało by brać pod uwagę trochę młodszych kandydatów a i okres ich pontyfikatu określić wiekiem.
    Bo z całym szacunkiem dla nich starość niestety nie idzie w parze ani ze zdrowiem fizycznym ani psychicznym tak wiec wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne aby schorowany 90-letni człowiek mógł sprawnie zarządzać całym kościołem katolickim.

    Cytuj
  • 9 cze 2014

    A tutaj typowe zachowanie polityka który w mediach mówi co innego a w życiu robi co innego.Wygadują różne brednie na kościół i księży a ukradkiem całują biskupów w pierścień.Zagorzale walczą z religią aby przypodobać się durnym wyborcom a robią zupełnie co innego a głupi naród wszystko kupi.Mają wyborców za idiotów i wcale się nie mylą w swojej ocenie.Przykłady-Tusk ślub kościelny przed poprzednimi wyborami czy żebranie o chociaż krótkie spotkanie z Papieżem przed aktualnymi ,spowiedź Dyktatora czy najnowszy przykład
    http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/kalisz-ukradkiem-chrzci-syna-maly-ignas-juz-ochrzczony_405746.html

    Cytuj
  • Def Ibrylator 9 cze 2014
    krowka123 napisał/a:

    A tutaj typowe zachowanie polityka który w mediach mówi co innego a w życiu robi co innego.Wygadują różne brednie na kościół i księży a ukradkiem całują biskupów w pierścień.Zagorzale walczą z religią aby przypodobać się durnym wyborcom a robią zupełnie co innego a głupi naród wszystko kupi.Mają wyborców za idiotów i wcale się nie mylą w swojej ocenie.Przykłady-Tusk ślub kościelny przed poprzednimi wyborami czy żebranie o chociaż krótkie spotkanie z Papieżem przed aktualnymi ,spowiedź Dyktatora czy najnowszy przykład
    http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/kalisz-ukradkiem-chrzci-syna-maly-ignas-juz-ochrzczony_405746.html

    Szanujmy się... nie opierajmy swoich wywodów na forum o Fakt i Super Express. Mało brakuje a zaraz będziemy rozstrzygać spory i problemy z Pudelek.pl.

    Cytuj
  • 9 cze 2014

    Co w moim poście było niezgodne z prawdą?Tusk wziął śub - wziął,był u Papieża przed wyborami -był,Jaruzelski wyspowiadał się co potwierdziły wszystkie media-tak jedyna informacja to ta za SE odnośnie chrztu ale dam sobie rękę odciąć że prawdziwa.
    Szanujmy się i jak widzimy że coś jest czarne mówmy że czarne a jak białę to że białe a nie szukajmy wyjścia awaryjnego.Tak jest prawda -politycy mają nas za idiotów- co innego robią co innego mówią a co innego myślą (nie wszyscy bo niektórym Stwórca nie dał zbyt wielu szarych komórek)

    1 Cytuj
  • Def Ibrylator 9 cze 2014
    krowka123 napisał/a:

    Co w moim poście było niezgodne z prawdą?Tusk wziął śub - wziął,był u Papieża przed wyborami -był,Jaruzelski wyspowiadał się co potwierdziły wszystkie media-tak jedyna informacja to ta za SE odnośnie chrztu ale dam sobie rękę odciąć że prawdziwa.
    Szanujmy się i jak widzimy że coś jest czarne mówmy że czarne a jak białę to że białe a nie szukajmy wyjścia awaryjnego.Tak jest prawda -politycy mają nas za idiotów- co innego robią co innego mówią a co innego myślą (nie wszyscy bo niektórym Stwórca nie dał zbyt wielu szarych komórek)

    Dobra, to idę ciosem - Tak się dzisiaj robi biznes i rozkręca swój blog modowy ! I na dodatek "wSieci" jeszcze jej w tym pomaga :) Trochę mi żal "wSieci" bo złapali się we własne... sieci. Nie sympatyzuję z tym czasopismem, ale szanuję ich za bycie "po tej drugiej stronie". Jednak tym razem złapali własny haczyk. Oto przykład, jak przy braku ciekawych tematów pismaki (mówię ogólnie, nie czepiam się tylko prawicowych gazet) zrobią wszystko, żeby tylko zaistnieć i się sprzedać... jednocześnie pomagając sprzedać się innym.

    http://www.pudelek.pl/artykul/67700/szafiarka_powiem_wam_dlaczego_premier_jest_zdrajca/

    Oto kolejny przykład, że pismaki prawicowe nie różnią się dużo od np. Wyborczej. No, może tylko nazwą i typem odbiorcy. Sposób działania i polityka identyczna dla obydwu przypadków :)

    Cytuj
  • 9 cze 2014

    Zgoda co do mediów ale mnie chodzi o jedno-hipokryzja polityków,potrafią godzinami w mediach mówić jacy to pryncypialni a potem robic swoje,mówić że nie będę kłaniał sie biskupom a potem klękać aby pocałować pierścień.I najgorsze że ludzi to nie razi.
    Jak można jechać po Kościele ile się da a potem po cichutku w tajemnicy chrzcić dziecko?
    I nie jest be ten kto o tym napisał ale ten kto tak robi.

    Cytuj
  • Def Ibrylator 9 cze 2014
    krowka123 napisał/a:

    Zgoda co do mediów ale mnie chodzi o jedno-hipokryzja polityków,potrafią godzinami w mediach mówić jacy to pryncypialni a potem robic swoje,mówić że nie będę kłaniał sie biskupom a potem klękać aby pocałować pierścień.I najgorsze że ludzi to nie razi.
    Jak można jechać po Kościele ile się da a potem po cichutku w tajemnicy chrzcić dziecko?
    I nie jest be ten kto o tym napisał ale ten kto tak robi.

    Bo tu masz przykład jak polityk traktuje politykę jako pracę a nie działalność na rzecz społeczeństwa. On przychodzi "do pracy" i wykonuje nałożone na niego obowiązki, czyli w tym przypadku "przyodziewa" z góry ustalony styl i kierunek myślenia, poglądy, sposób prowadzenia dialogu/polityki etc. Wraca do domu i jest znów sobą. Nie jest to fair po pierwsze - względem siebie samego, po drugie względem wyborców.

    1 Cytuj
  • 9 cze 2014

    Dziennikarze i dziennikarstwo jest na żenującym poziomie. Każda gazeta ma sponsora pod którego teksty pisze.
    Nigdy nie dowiesz się co jest dobre a co złe.
    Np. jak zapłaci Skoda, to jest czeska skoda a jak nie zapłaci Seat to jest: zakłady Seata w Hiszpanii.

    Tomasz Sekielski w programie z politykami powiedział, że przecież prezydent Ukrainy ma dużo kasy to powinien pomóc państwu.
    Tu wykazała się jedna z polityków która przeliczyła, że jego bogactwo starczyło by na jednorazowe emerytury dla emerytów.

    1 Cytuj
  • 13 cze 2014

    Było małżeństwo, ona urodziła dziecko z zespołem, nie znam nazwy tego zespołu, dziecko jest jak z gumy, kładzie się je gdziekolwiek i ono leży, bez ruchu.

    Urodziła to dziecko, bo wtedy lekarze nie mieli sprzętu i wiedzy aby orzec o aborcji.
    Dziecko miało żyć po porodzie parę miesięcy, żyło 10 lat, została z nim matka, mąż odszedł, ma inną rodzinę, ona została sama, bez potomstwa opuszczona przez pozostałą rodzinę.
    Pytam jej czy aborcja jest dobrym pomysłem w takim przypadku jak u niej?
    Jedynym, odpowiedziała, lub ze względu na wiarę może urodzić to dziecko, ale dla kościoła. Jak to widzisz pytam?
    Ano tak, że kościół tworzy w ramach kościoła i jego idei i idei które głosi, ośrodki zajmujące się opieką nad takim życiem, tzw. śmiertelniki, bo życie w takim przypadku jest oczekiwaniem na śmierć.
    Bo inaczej doradzanie o rodzeniu takich dzieci, jest jak wysyłanie sms-a
    siostrze która opiekuje się schorowanymi i starymi rodzicami, że jest wspaniała i dobrze to robi i skąd ma tyle siły i energii oraz pieniędzy-
    - pozdrowienia z Krety, przesyłają brat i sistra z dziećmi.
    Ps. pozdrowienia dla mamy i taty.

    Cytuj
  • 13 cze 2014

    Uważam że bez względu na religię należy sie kierować prawami natury bo to najlepszy sposób na przetrwanie każdego gatunku.Czy w naturze istnieje problem aborcji?Czy zachowania homoseksualne są normą czy marginesem?Pytania można by mnożyć i bez mieszania w to jakiejkolwiek religii wyjdzie że aborcja jest złem nie występującym w naturze podobnie jak eutanazja.W czym jest gorsze dziecko poczęte w wyniku gwałtu że nie zasługuje na to aby żyć?Czy badania prenatalne dają 100% pewność a nawet gdy dają to czy dziecko z zespołem Downa nie ma prawa do życia?A w drugą stronę jaką mamy gwarancję że ze zdrowego płodu nie wyrośnie drugi Hitler,Stalin czy kolejna "bestia"?Eugenika to nie żadna nowoczesność to idea ktora doprowadziła do wielu nieszczęść i nie mieszałabym do tego akurat religii , większość religii broni życia a nie nawołuje do zabijania.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugenika
    Jaką mamy gwarancję że to się nie powtórzy?
    http://www.dwr.org.pl/eugenika/index.php?option=com_content&view=article&id=76%3Aeugenika--miercionona-idea&catid=3%3Aeugenika2&Itemid=2&lang=pl
    Przecież Hitler doszedł do władzy w sposób demokratyczny tak że wiara w to że demokracja sama się obroni przed szkodliwymi ideami jest kolejną utopią.

    Cytuj
  • 13 cze 2014

    Urodzić to jedno a wychować to drugie.
    Matki po urodzeniu kalekich, niedorozwiniętych i z różnymi innymi zespołami dzieci, będą je masowo porzucać.
    I będzie to powszechnie przyjęte, bo urodzenie takiego dziecka to wyrok dla matki. Ojciec się ulotni a młoda dziewczyna najbliższe naście lat będzie opiekunką 24 godzinną niepełnosprawnego, jednocześnie pracującą z a marne grosze, bo na awans i kształcenie nie ma już szans.
    Jest rozwiązani, mianowicie ochronki prowadzone przez kościół i siostry zakonne, takie dziecko powinno się oddawać do takiej ochronki, a ponieważ nasza wspólnota katolicka jest za ideą życia, musimy łożyć na te ochronki, aby chronić matkę na początku jej życia a jednocześnie nie skazywać ją na dożywotnią golgotę.

    Cytuj
  • 13 cze 2014
    krowka123 napisał/a:

    Uważam że bez względu na religię należy się kierować prawami natury bo to najlepszy sposób na przetrwanie każdego gatunku..

    Tak uważasz, bo jesteś religijna. Ci którzy są innego wyznania albo religia ich nie interesuje, mają inne zdanie aniżeli ty.
    Państwo jest świeckie i nie można narzucać swoich poglądów pozostałym.

    Cytuj
  • Andrzej 13 cze 2014
    krowka123 napisał/a:

    Uważam że bez względu na religię należy sie kierować prawami natury bo to najlepszy sposób na przetrwanie każdego gatunku.

    Czy aby na pewno?

    [cytat]
    Czy w naturze istnieje problem aborcji?
    [/cytat]
    Nie ma problemu aborcji, natomiast jest selekcja naturalna, gdzie słabsze jednostki umierają, najczęściej z głodu, bądź zjadane przez inne drapieżniki. Jeśli ktoś odstaje od reszty, musi umrzeć.

    [cytat]
    Czy zachowania homoseksualne są normą czy marginesem?
    [/cytat]
    W zależności od gatunku, ale ogólnie jest to margines, podobnie, jak u ludzi.

    [cytat]
    Pytania można by mnożyć i bez mieszania w to jakiejkolwiek religii wyjdzie że aborcja jest złem nie występującym w naturze podobnie jak eutanazja.
    [/cytat]
    Tutaj podobnie (eutanazja), jak w pierwszym punkcie, słabe jednostki giną, jeśli już nie potrafią walczyć. Często są alienowane, wyrzucane poza stado.
    Poza tym w naturze, życie nie jest sztucznie przedłużane za pomocą leków, czy innych maszyn, respiratorów.

    Natura jest zła i okrutna. Modliszka zjada inne modliszki, czy nawet partnera podczas kopulacji. Czy mamy to naśladować?

    [cytat]
    W czym jest gorsze dziecko poczęte w wyniku gwałtu że nie zasługuje na to aby żyć?
    [/cytat]

    Argument nie do zbicia.

    [cytat]
    Czy badania prenatalne dają 100% pewność a nawet gdy dają to czy dziecko z zespołem Downa nie ma prawa do życia?(...)
    [/cytat]

    Tutaj jest sedno, czy człowiek ma prawo o decydowaniu, kto ma prawo do życia, a kto go nie ma?
    To nie kwestia natury, a przekonań, wiary czy sumienia.

    Cytuj
  • 13 cze 2014

    Czyli świeckie państwo zezwala na zabijanie?
    Jakoś tym świeckim bardzo na sercu leży życie i zdrowie zwierząt a mniej ludzi dlatego łatwiej znaleźć pieniążki na budowę przejścia dla żabek a trudniej dla ludzi(zakopianka )
    Zacytowałeś moje zdanie i odwróciłeś kota ogonem"Uważam że bez względu na religię należy się kierować prawami natury bo to najlepszy sposób na przetrwanie każdego gatunku.."
    może akurat nie jestem tak religijna jak mam pewne zasady i szacunek do życia w każdej postaci .
    Jakoś to co ważne czyli -eugenika- umknęła Twojej uwadze?
    Czyli według Ciebie człowiek dla swojej wygody ma prawo zabijać bo czymże innym jest przerwanie ponad 20 tygodniowej ciąży ze względu na podejrzenie zespołu Downa?
    Idąc w skrajność za parę lat może okazać się że przynależność do np.PiS jest chorobą i co wtedy?
    Przecież np. homoseksualizm do 1973 roku był chorobą a teraz nie jest to oże być na odwrót?
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Okoliczno%C5%9Bci_usuni%C4%99cia_homoseksualizmu_z_klasyfikacji_DSM
    W demokracji wszystko możliwe.
    Eugenika to naprawdę niebezpieczna ideologia.
    Co do opieki nad tymi dziećmi-jakoś przez wieki przy o wiele niższym poziomie medycyny radzono sobie z tym problemem to i teraz jakoś da się to rozwiązać chociaż wtedy liczyły się trochę inne wartośći nie tylko pieniądz i wygoda.
    PS.Nie zastanawiałeś się co czuje matka która po przeprowadzonej aborcji nie może mieć dzieci(wcale nie rzadki przypadek)widząc na ulicy inną uśmiechniętą matkę ze swoim dzieckiem?
    Jeden z głosów w temacie i zasadnicze pytanie na które nikt nie będzie chciał udzielić odpowiedzi gdzie przysięga lekarska kłóci sie z religią?
    http://wpolityce.pl/polityka/200489-lukasz-warzecha-do-bogdana-chazana-panie-profesorze-niech-sie-pan-trzyma

    Cytuj
  • ten triggers 14 cze 2014

    Jest tylko jedno ale, skoro katolicy akceptują twierdzenie iż Bóg dał nam wolną wolę to dlaczego nasze katolickie państewko nie potrafi tego uszanować.
    Tak sobie gdybając niebawem eutanazja oraz aborcja w myśl "idei postępowych" zostanie prawnie usankcjonowana, jak nie przez POlszy rząd to poprzez Unijne prawo. Być może dlatego właśnie lekarze podpisują deklaracje wiary, ktoś coś wie ?

    1 Cytuj
  • Def Ibrylator 16 cze 2014

    Jestem lekarzem. Moje wyznanie zabrania mi dotykania ciała innowiercy (np. katolika). Wg polskiego prawa mam takie same prawa co katolicy. I co teraz ?

    Widzicie, problem z Klauzulą Sumienia jest taki sam, jak z legalizacją marihuany - samo wystąpienie tego elementu nic złego nie zrobi, ale otworzy furtkę innym do znacznie gorszych rzeczy.

    Cytuj
  • 16 cze 2014

    Jeżeli moja religia zabrania dotykania ciała innowiercy to raczej nie wybieram takiego zawodu bo nawet mogę mieć problem z ukończeniem studiów jak na sekcję będą przywozić samych zabitych wrogów?
    Głupota nie ma granic,możemy tak w nieskończoność.
    Nie wolno będzie sprzedawać żywych ryb bo rybka cierpi natomiast 20 tygodniowy płód nie cierpi zabijany w łonie matki.Sprzedaż karpia jest niehumanitarna natomiast zabicie poczętego dziecka dla wygody matki jest humanitarne.W medycynie ponoć żadna diagnoza nie daje 100% pewności więc nigdy nie mamy gwarancji że płód będzie 100% zdrowy lub upośledzony więc dajmy szansę naturze.Przecież zawsze można oddać dziecko ,

    1 1 Cytuj
  • 16 cze 2014

    Masz trzy córki. 15, 16, 17 lat. Idą na spacer i napadło ich trzech zbirów. Okazują się kloszardami, pijącymi codziennie w parku wino za wyżebrane pieniądze.
    Córki zaszły w ciążę.
    Co im radzisz i jak widzisz przyszłość twoich córek.

    2 Cytuj
  • 16 cze 2014

    Bono a skąd wiesz że nie jesteś ofiarą gwałtu?Kobiet dawniej bały się opinii środowiska i ukrywały takie sprawy.
    Kloszardami też zostawali ludzie zdolni i wykształceni więc mogą przekazać niezłe geny a wśród bogatych zdarzały się również wyjątkowe sk,,,syny więc mamy problem.
    Jaką masz gwarancję że po aborcji córka zajdzie w ciąże(mogą być powikłania)i wtedy przez całe życie będzie miała wyrzuty widząc szczęśliwe matki.Aborcji nie można cofnąć a oddane do przytułku dziecko można zabrać.
    Nie wiem co gorsze -dziecko poczęte z gwałtu czy ofiara pękniętego kond...na?

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 16 cze 2014
    bono napisał/a:

    Masz trzy córki. 15, 16, 17 lat. Idą na spacer i napadło ich trzech zbirów. Okazują się kloszardami, pijącymi codziennie w parku wino za wyżebrane pieniądze.
    Córki zaszły w ciążę.
    Co im radzisz i jak widzisz przyszłość twoich córek.

    Radzę im zrobić testy na HIV i inne weneryczne świństwa.
    Jeśli zachodzą w ciążę, wspieram je i zachęcam do urodzenia dzieci.
    A na kloszardów nasyłam zbirów, żeby im mordy obili do nieprzytomności (albo wsadzili w d#pę rozżarzony pręt).

    2 Cytuj
  • Def Ibrylator 16 cze 2014
    krowka123 napisał/a:

    Nie wiem co gorsze -dziecko poczęte z gwałtu czy ofiara pękniętego kond...na?

    Jak nie widzisz różnicy pomiędzy gwałtem a seksem z zabezpieczeniem to bardzo współczuję Twojej seksualności i Twojemu partnerowi. Polecam wizytę u seksuologa. Takim myśleniem można sobie spieprzyć całe pożycie, które jest szalenie ważne w dzisiejszych czasach.

    3 1 Cytuj
  • 16 cze 2014
    Endrju napisał/a:

    Radzę im zrobić testy na HIV i inne weneryczne świństwa.
    Jeśli zachodzą w ciążę, wspieram je i zachęcam do urodzenia dzieci.
    A na kloszardów nasyłam zbirów, żeby im mordy obili do nieprzytomności (albo wsadzili w d#pę rozżarzony pręt).

    Nie jestem pewien czy wystarczą te testy.
    A jak się urodzą z czerwonymi nosami i skłonnością do alkoholu i będą matki patrzyły na kolejne pokolenie alkoholików?

    1 Cytuj
  • 16 cze 2014

    A jak nie rozumiesz potocznego znaczenia -ofiara pękniętego... to trudno.?

    Cytuj

Odpowiedz