Forum » Społeczeństwo

religia jak supermarket?

 • 26 cze 2009

  @K. To Ty twierdzisz że takiego genu nie ma, ile warte twoje słowo przeciwko słowu naukowców ? Udowodniono już dawno że homoseksualizm jest genetycznie uwarunkowany, to nie jest wybór człowieka : ) Wszechmogący Bóg też tego nie wiedział ? Stwórca wszechrzeczy bez takiej elementarnej wiedzy ? Coś tu nie wskazuje na słowa nieskończenie doskonałej istoty : )

  Cytuj
 • 26 cze 2009

  [quote]Widze ze Owe wyzej prowadzone "konwersacje pisemne" zaczynaja przeradzac sie w sprzeczki kto jest lepszy... Ateista czy Wierzący... ale powiem wam jedno... nie rozumie jednego... jak czlowiek moze mówic ze jest wierzacy ale nie praktykuje swojej wiary;/;/ wgl nie oganiam tego wlasnie;/ albo sie wierzy i jest sie oddanym swoim przekonaniom albo sie nie wierzy i tez sie jest oddanym swoim przekonaniom które nie raz sa lepsze anizeli nasze "chrzescijanskie przekonania":>[/quote]
  Otoz sprawa jest bardzo prosta. Pokaze Ci to na prostym przykladzie telewizora.

  Zakladamy jest rodzina. Mloda rozwijajaca sie, oboje pracuja dziecko w drodze. Mieszkanie, zeby za bardzo nie fantazjowac ze od razu dom. No i w mieszkaniu jak to w mieszkaniu nowym, pieknym jest gniazdko. Telewizji kablowej. Mlodzi sie urzadzaja, kanapa, stolik jakies krzeselka, otomana. Lampka scienna, szafka no i w koncu TELEWIZOR.
  Relatywnie telewizor jest w kazdym domu w Polsce. Niektorzy maja nawet kilka. Ale nie do tego zmierzam. No i ten telewizor pieknie ustawiony podlaczamy do gniazdtka. Jest sygnal kanaly, jest pieknie. Siadamy, ogladamy. Maz zafascynowany, codziennie Liga, Zuzel, film na dobranoc. A zona woli poczytac ksiazke, pogaac z przyjaciolkami, pojsc na spacer. Jak meza nie ma w domu puszcza sobie glosniej muzyke pracujac na komputerze. Wychodzac na zakupy slucha muzyki na ipod'dzie. Maz w domu ogladaja wspolnie film. Chociaz wolala by pojsc do teatru. I tak zycie mija.
  Jaki z tego wniosek? Mozna miec telewizor w domu ale niekoniecznie oglada sie telewizje. Czlowiek dobiera sobie aktywnosci do wlasnych potrzeb. To ze wszyscy maja telewizory, nie obliguje wszystkich do gapienia sie w szklany ekran. Ja tez wole posluchac dobrej muzyki lub isc do teatru, nawet na marna sztuke. Sam tez mam telewizor. Bardzo wiekowy. Na ktorym lecial jeszcze Jaruzelski. I oprocz starych polskich programow nie ma tam, w tej telewizji nic interesujacego. Od reszty mam internet. Sadze ze wywnioskujesz o co mi chodzi. Oparlem sie na aluzji ktora mysle, w neutralny sposob wyczerpujaco odpowiada na Twoje pytanie.
  Pozdrawiam serdecznie, Mysleniczanin007.

  Cytuj
 • 26 cze 2009

  Których naukowców? Kto i kiedy odkrył gen homoseksualizmu? http://blog.informacje.int.pl/2009/05/15/gen-homoseksualizmu/

  Cytuj
 • 26 cze 2009

  Nieco się pogrążyłeś tym artykułem... tak jakbyś nie czytał go w ogóle.
  Jest napisane np. "Nie ma zgody między naukowcami", "towarzystwo nie powołało się na badania" - Nie powołali się na badania a jednak jednoznacznie stwierdzili że owy gen nie istnieje... Na potrzeby dyskusji mogę nawet przyjąć że ten gen nie istnieje, jednak powszechnie wiadomo że nikt ot tak sobie nagle nie wybiera czy będzie homoseksualistą czy nie, człowiek po prostu odczuwa pociąg do osób tej samej płci, nie jest to jego wina i nie czyni nikomu krzywdy...Dlaczego to ma komukolwiek przeszkadzać ? Bóg jest homofobem to jego ślepi wyznawcy też muszą być ? Wracając do artykułu, to nic on nie udowadnia... wiadome jest że człowiek nie ma wpływu na swoją orientację, można założyć że rodzi się z nią : )

  Cytuj
 • 27 cze 2009

  Nie kolego, to Ty się pogrążasz, bo dalej nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, kto i kiedy odkrył gen homoseksualizmu. Jako ateista chyba rozumiesz, że odpowiedzialność udowadniania leży na tym, kto wygłasza jakąś tezę.

  Cytuj
 • 27 cze 2009

  Nie chce byc natretny ale "troche" zmieniliscie temat tego forum. Skoro gosciu K. nurtuje Cie problem homoseksualnych genow i tym podobne dywagacje, proponuje Ci zalozyc nowe forum z ta tematyka.
  Z powazaniem, Mysleniczanin007.

  Cytuj
 • 27 cze 2009

  Czytałeś mój post ? Widocznie nie, odsyłam więc do lektury : )
  Dean Hamer odkrył gen odpowiedzialny za homoseksualizm :)Jednak społeczeństwo klęczące nie może się z tym pogodzić i próbują go zdyskredytować bo jest to niezgodne z biblią...Odnośnie samego uwarunkowania genetycznego, wystarczy poczytać badania i pomyśleć samemu (podkreślam samemu !) około 52 % dzieci wykazuje skłonności homoseksualne, gdy jeden z rodziców jest homoseksualistą. Nawet jeśli jeden gen nie jest odpowiedzialny całkowicie za homoseksualizm to ma on znaczący wpływ na takie skłonności.

  Cytuj
 • 27 cze 2009

  Ty twierdzisz, że odkrył, on sam twierdzi, że nie odkrył :) Polecam zwłaszcza 'krytykę badań hamera' : http://www.homoseksualizm.friko.pl/badania.php

  Cytuj
 • 27 cze 2009

  Znowu widzę problemy czytania ze zrozumieniem...
  • Sam Hamer podkreśla: „Te geny nie powodują, że ludzie stają się homoseksualni [...] biologia osobowości jest o wiele bardziej skomplikowana." Ta wypowiedź pasuje świetnie do tego co napisałem wcześniej, gdybyś umiał czytać, to byś wiedział o co mi chodzi, te geny same w sobie być może nie wywołują homoseksualizmu ale na pewno mają na to ogromny wpływ, ważne są też jednak inne czynniki, wychowanie itp Teraz łapiesz o co chodziło?

  Cytuj
 • 27 cze 2009

  Po prostu minąłeś się z prawdą pisząc: "Powszechnie wiadomo że za orientację seksualną jest odpowiedzialny konkretny gen", bo ani tego powszechnie nie wiadomo, ani nie ma KONKRETNEGO genu odpowiedzialnego za orientację seksualną, nie moja wina, że nie umiesz przyznać się do błędu.

  Cytuj
 • 28 cze 2009

  Przyznałem się do błędu, kilka postów wyżej, to że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to jest twój prywatny problem. To jest mój ostatni post - wyjeżdżam na wakacje :)

  Cytuj
 • 28 cze 2009

  Uporządkujmy, dnia 24.06.2009 o godzinie 10:07 HappyAtheist jednoznacznie stwierdza, że "Powszechnie wiadomo że za orientację seksualną jest odpowiedzialny konkretny gen", na moje stwierdzenie, że takiego genu nie ma, dnia 26.06.2009 o 15:16 podpiera się autorytetem naukowców dodając "Udowodniono już dawno że homoseksualizm jest genetycznie uwarunkowany, to nie jest wybór człowieka : )" poproszony o podanie nazwisk tych naukowców oraz daty odkrycia genu tego samego dnia o 20:58 robi delikatny taktyczny odwrót słowami "Na potrzeby dyskusji mogę nawet przyjąć że ten gen nie istnieje (...)", dodaje zarazem "jednak powszechnie wiadomo że nikt ot tak sobie nagle nie wybiera czy będzie homoseksualistą czy nie (...)". Po zwróceniu uwagi, że dalej nie podał nazwisk odkrywców, ani daty odkrycia genu, dnia 27.06.2009 o 20:24 niewybrednie sugeruje, ukrytą odpowiedź w swoich postach słowami: "Czytałeś mój post ? Widocznie nie, odsyłam więc do lektury : )" po czym podaje w końcu nazwisko ODKRYWCY GENU- Dean Hamer, wg Wesołego Ateisty dokonał tego, ale "społeczeństwo klęczące nie może się z tym pogodzić i próbują go zdyskredytować bo jest to niezgodne z biblią...". Rewelacje okazują się fałszywe bowiem rzekomy odkrywca sam twierdzi, że takiego genu nie odkrył. O 23:02 Już nie taki Happy, Atheist sugeruje problemy z czytaniem u swojego dyskutanta (u mnie), po czym cytując wypowiedź pana Hamera: „Te geny nie powodują, że ludzie stają się homoseksualni [...] biologia osobowości jest o wiele bardziej skomplikowana." , pragnąc zachować twarz ZMIENIA swoje wcześniejsze stanowisko, i pisze: "Ta wypowiedź pasuje świetnie do tego co napisałem wcześniej, gdybyś umiał czytać, to byś wiedział o co mi chodzi, te geny same w sobie być może nie wywołują homoseksualizmu ale na pewno mają na to ogromny wpływ, ważne są też jednak inne czynniki, wychowanie". No więc mamy do wyboru--> albo jest jeden gen odpowiedzialny za homoseksualizm, albo tych genów jest wiele, albo te geny same w sobie być może nie wywołują homoseksualizmu, albo to wszystko jest dawno odkryte i udowodnione przez naukowców, albo nie jest to takie oczywiste i w śród nich zdania są podzielone, albo ktoś robi piskusy i pod nickiem HappyAtheist kryje się parę osób o różnych poglądach, albo to po prostu schizofrenia. Pewnie nie chciałoby mi się robić takich podsumowań, gdyby nie Twoje kłamstewka oraz chamskie sugestie odnośnie mojej umiejętności czytania. Dorośnij, a potem dyskutuj.

  Cytuj
 • 29 cze 2009

  Od homoseksualizmu to już nie ja pisałem... ktoś się podszył pode mnie...

  To jest mój ostatni post :
  Gość: HappyAtheist
  23.06.2009, 18:57 quote

  Dobrze że możecie sobie sami chwalić swoje posty na przemian, macie przynajmniej przekonanie że to co napisaliście to coś więcej niż bełkot fanatyków religijnych(a tym właśnie są wasze wypowiedzi) Mówiłeś ubi że jestem głupi nie wierząc, ateiści to najmądrzejsza grupa społeczna... ponad 90% naukowców i profesorów wyższych uczelni, najwięksi filozofowie, niemalże 100% zdobywców nagrody nobla (wierzących jest dosłownie kilku) w środowiskach intelektualnych nie ma praktycznie osoby która by traktowała religię jak coś więcej niż mit, który przetrwał do współczesnych czasów, smutne jest to że ktoś zamiast choroby psychicznej, zaburzenia pracy mózgu jakie miała między innymi Aneliese Michel twierdzi że demony ją opętały... każdy kto odrzuca naukę, normalne logiczne rozumowanie jest dobrowolnym ignorantem (czytaj celowym głupkiem) Wy jednak musicie żyć w tym urojonym świecie, bo wydaje się wam to piękne, żyjecie w tym fałszywym przekonaniu że czuwa nad wami opatrzność... jesteście słabi psychicznie, po prostu potrzebujecie religii, jako oparcia, pocieszenia... A jak wam się pokaże że to w co wierzycie jest nonsensem, to zatykacie uszy, zamykacie oczy... boicie się prawdy, tego że jesteśmy sami we wszechświecie... dlatego też kończycie dyskusję, oszukujecie sami siebie : )

  Więcej już nie pisałem i więcej już nie piszę bo jak wejdę jako gość to zawsze się ktoś podszyje próbując zrobić idiotę ze mnie... Jeśli ktoś o takim nicku napisze coś jeszcze to już będziecie wiedzieć że to nie Ja !!!

  Cytuj
 • 29 cze 2009

  Już nawet podyskutować normalnie nie można bo zawsze się ktoś podszyje... !!!

  Cytuj
 • 18 lis 2009

  Irytuje mnie ostatnio, brak tolerancji i doktrynalny sposób myślenia, w wypowiedziach które nie sa poparte żadnym racjonalnym faktem lecz wyłącznie literacko wyolbrzymioną fantazją na potrzeby autora. Nie tylko spędza to mój sen z powiek, lecz napawa obawą do czego są zdolne niedoinformowane, bo nie śmiem stwierdzić niedouczone jednostki, które dzięki takim przekazom napełniają swoje serca i umysły nienawiścią.

  Na czym polega paradoks pomiędzy niedzielnym pokłonem wobec moralnych zasad które wpaja w te jednostki Kościół Katolicki a łamanie tych zasad na przełomie tygodnia? Nie chcę sie rozpisywać jak to zrobiłem w innym wątku, jednak nurtuje mnie ta sytuacja do tego stopnia, że chciałbym sprowokować dyskusje na ten temat.

  Już nie raz wypowiadałem sie na temat samego Kościoła, teraz interesują mnie wartości które reprezentują sobą osoby uważające się za wierzące. Zwłaszcza te których wypowiedzi najeżone są nienawiścią do wszystkiego i wszystkich z poza kręgu Katolicyzmu. Na czym polega ta niechęć żeby nie napisać nienawiść. A przecież podwalina Katolicyzmu to miłość i szacunek do wszystkiego co nas otacza. A wszedzie gdzie sie nie rozejrze, nienawiść, nietolerancja jest najwieksza właśnie u Chrześcijan.

  Zapraszam do dyskusji...

  Cytuj
 • 18 lis 2009

  pozwolisz,że przytoczę ci kilka informacji z historii kościoła (znalezione w internecie), które być może dadzą ci odpowiedź na twoje pytanie odnośnie miłości i szacunku który to ma byc podwaliną Kościoła
  120 r. - Wynalezienie wody święconej, pierwsze
  wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania
  duchów" nieczystych
  157 r. - Wprowadzenie kar kościelnych i klątw,
  czyli zamordyzmu. Była to skuteczna broń Kościoła
  w walce z własnymi wiernymi Po raz pierwszy
  zastosowano formy pokuty, II wiek - Święty Klemens
  z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być
  przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że
  jest kobieta". - Rzymski filozof Celsus poświadcza
  fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o
  rewizjonistach: "przerabiali Pisma Święte z ich
  pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co
  pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko
  nim zarzutów." - (Pomimo zakazania przez Kościół
  prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań
  dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni
  wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół
  Ewangelie zostały przerobione i poprawione)III
  wiek. Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie
  słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryi. Ewangelia
  Mateusza informuje, iż Józef "nie zbliżał się do
  Maryi, aż porodziła Syna". ("Zbliżenie sie"
  oznacza w Bibli malżenskie współżycie.)
  200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez
  wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali
  podzieleni na duchownych i laików - przedtem
  wszyscy byli na równi, jednocześnie będąc braćmi i
  kapłanami przed Bogiem.
  220 r. - Przyjęto dogmat o konieczności pewnych
  czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.
  250 r. - Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.
  312 - Według legendy, cesarz Konstantyn przed
  bitwą przy Moście Mulwijskim ujrzał na niebie
  krzyż z napisem `Tym zwyciężysz'. Miało to
  tłumaczyć późniejszy życzliwy stosunek Konstantyna
  do chrześcijan Bitwa pod mostem mulwijskim -
  Chrześcijaństwo staje się jedną z religii
  państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie
  Instytucji Kościoła Katolickiego. Początek
  prześladowania i mordowania niechrześcijan.
  313 r. - edykt w Mediolanie wydany przez
  Konstantyna i Licyniusza, przyznający
  chrześcijanom wolność wyznania. Konstanty dopiero
  na łożu śmierci przyjął chrzest.
  321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje święcić
  niedzielę zamiast dotychczasowej soboty. (na
  pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry)

  325 r. W Nicei odbył się pierwszy powszechny sobór
  biskupów chrześcijańskich z całego cesarstwa.
  Sobór przyjął zwięzłe sformułowania dogmatów
  chrześcijańskich (tzw. nicejski symbol wiary).
  Potępiono naukę Ariusza, który był kapłanem
  chrześcijańskim w Aleksandrii, a na początku IV
  wieku wystąpił z nauką podważającą dogmat Trójcy
  Świętej i zaprzeczał boskiej naturze Chrystusa.
  Zyskał rzesze zwolenników. Na soborze skazano
  Ariusza na wygnanie, a jego księgi spalono. Cesarz
  Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon
  pisma "świętego" i "dwójce świętą" awansując
  Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zastąpić
  dotychczas czczonego Mitre. Dogmat boskości Jezusa
  na Soborze Niceiskim przyjęto przez głosowanie
  stosunkiem 270 do 3 głosów sprzeciwu.Tam też
  ustalono kryteria w/g których przyszłe księgi
  Nowego Testamentu miały być wybrane (odrzucono
  ewangelie tzw. gnostyczne (27 ewangelii).
  Ostateczna wersja Nowego Testamentu została
  przyjęta na Soborze w Kartaginie. Pierwszą ofiarą
  herezji przeciwdoktrynie kościelnej, skazaną i
  zamordowaną był biskup Avilii(dzisiejsza
  Hiszpania) Prescillian w 386 r.
  330 r. - Wprowadzenie czczenia zmarłych "świetych"
  i ich relikwii.
  Ok. 339 - 397 r. - św. Ambroży, biskup
  mediolański, jeden z ojców Kościoła zachodniego.
  Zreformował liturgię i śpiew kościelny. Spowodował
  usunięcie z gmachu senatu rzymskiego posągu bogini
  Victorii, ostatniego świadectwa dawnej religii w
  Rzymie.
  348 r. - uznanie życia klasztornego za święte. Jak
  ta „świętość” wyglądała, nie ma
  potrzeby się rozwodzić.
  360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów.
  375 - 383 r. - cesarz Flawiusz Gracjan zaczął
  stosować represje przeciw poganom i
  nieortodoksyjnym chrześcijanom. Zrzekając się
  tytułu rzymskiego najwyższego kapłana (pontifex
  maximus), pozbawił pogańską religię poparcia
  państwowego.
  381r. - Do obowiązującej dotychczas
  konstantyńskiej "Dwójcy Świętej" cesarz Teodozjusz
  dołączył trzecią osobę tzw." Ducha Swiętego".
  Działo się to na soborze w Konstantynopolu.
  391 r.- 78 lat po uznaniu chrześcijaństwa za
  religię tolerowaną, a nawet uprzywilejowaną przez
  cesarza Konstantyna Wielkiego, motłoch
  Chrześcijanie podburzeni przez biskupa
  Aleksandrii, Teofila, spalili miejscową największą
  na świecie bibliotekę, gromadzącą 600 - 700
  tysięcy zwojów - bezcennych skarbów starożytnej
  literatury grecko - rzymskiej. Przypisywanie tego
  barbarzyństwa kalifowi Omarowi I jest
  nieusprawiedliwione, bowiem kiedy ten zdobył
  Aleksandrię, nie było już czego niszczyć.
  Zamknięto starożytne akademie, skończyło się
  nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów.
  431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa -
  zostało zastąpione na Teo Tokos - Boga Rodzica.
  449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa
  Rzymu.
  539 r. - Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę
  mszy świętej VI wiek. Chrzescijański filozof
  Boethius, pisał "Kobieta jest świątynią zbudowaną
  na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi
  głosowali nad problemem, czy kobiety maja duszę, a
  w X wieku Odo z Cluny głosił, że "Obejmować
  kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..."
  593 r. - Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w
  czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej
  poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych.
  600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz
  łacinę do liturgii.
  715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz
  świętych.
  726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.- Kościół
  rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął
  drugie, które brzmi:"Nie uczynisz sobie obrazu
  rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na
  niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych
  rzeczy, które są w wodach, pod ziemią. Nie
  będziesz się im kłaniał ani służył" - Otwarło to
  drogę do handlu medalikami, obrazami,
  szkaplerzami, krzyżykami, posągami itp . Przykazań
  jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił więc
  kościół ostatnie przykazanie, mówiące o
  niepożądaniu ani żony, ani osła, ani wołu, na dwie
  części i odtąd katolicy mają też Dziesięć
  Przykazań, tak jak i Żydzi.
  783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.
  800 r. - Papież rzymski stał się świeckim
  księciem.
  813 r. - Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.
  850 r. - Zniszczenie autonomii biskupów
  (podporządkowanie ich Rzymowi) przez fałszywe
  dekretalia rzekomego Izydora.
  993. r. - Papież Leon III zaczął kanonizować
  zmarłych, mianuje się pierwszych świętych i
  rozpowszechnia kult matki Jezusa jako Matki Boga.
  Szczególny to zaszczyt dla paulinów, bowiem
  napędza im wypłacalną klientelę. Kult świętych, to
  dla Kościoła prawdziwa żyła złota. X wiek .Cała
  Europa znalazła się pod panowaniem papieży. 95
  procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać;
  ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wodę uważano za
  szkodliwą dla zdrowia; kwitły przesądy i gusła.
  Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki,
  nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna się
  mroczny okres w historii Europy.
  1000 r. -Ustanowiono Uroczystość Wszystkich
  Świętych i Dzień Zaduszny.
  1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla
  duchownych aby rozwiązać problem przejmowania
  spadków przez ich rodziny. (Przedtem duchowni
  mieli żony i dzieci)
  1054 r. - Schizma. Kościelne imperium rozpadło się
  na Kościół zachodni (uznający zwierzchność
  papieża) i na Kościół wschodni, odrzucający jego
  władzę. Katolicyzm, odchodząc od rdzenia
  chrześcijaństwa, staje się najliczniejsza sektą w
  jego łonie.
  1073 - 1085 r. - Pontyfikat papieża Grzegorza VII.
  Wprowadził zasadę kanonicznego wyboru papieży
  przez kardynałów (conclave). Grzegorz VII wydał
  dekret o zniesieniu świeckiej inwestytury (prawo
  nadawania godności kościelnych). Odtąd nadawanie
  godności osobom duchownym miało być dokonywane
  wyłącznie przez papieża. A w 1077 Papież Grzegorz
  VII ustanowił "klątwę".
  1079 r. - Zdrajca i renegat biskup Stanisław
  Szczepanowski staje po stronie zbuntowanych
  mieszczan przeciwko królowi Bolesławowi Śmiałemu
  (ok. 1043 - ok. 1082). Kiedy biskup poniósł
  zasłużoną śmierć za zdradę majestatu, Kościół
  ogłosił go „świętym” i patronem
  Polski; leży w sarkofagu na Wawelu.
  1095 r. -Sobór w Clermont: Papież Urban II wezwał
  rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na
  Jerozolimę i oswobodzenie grobu Chrystusa w
  Jerozolimie. Zainicjował w ten sposób pierwszą
  wyprawę krzyżową.
  Wezwanie, połączone z zapowiedzią odpuszczenia
  grzechów uczestnikom wyprawy i nadzieją zdobycia
  bogactwa Wschodu, znalazło żywy oddźwięk wśród
  feudalnego rycerstwa.
  1096 - 1099 r. - Pierwsza wyprawa krzyżowa
  rycerstwa przede wszystkim francuskiego, włoskiego
  i niemieckiego z Gotfrydem de Bouillon, księciem
  Lotaryngii na czele. Utworzyli feudalne
  państwo - Królestwo Jerozolimskie, którego
  pierwszym władcą został Gotfryd de Bouillon z
  tytułem obrońcy Grobu Świętego.
  1099 r. - Krzyżowcy po długim oblężeniu zdobyli
  Jerozolimę, splądrowali miasto i wymordowali
  mieszkańców Muzułmanów i Żydów. Kronikarz Rajmund
  pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp.
  Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież;
  inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu
  żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający
  wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione
  było krwią niewiernych."Utworzono feudalne państwo
  - Królestwo Jerozolimskie, którego pierwszym
  władcą został Gotfryd de Bouillon z tytułem
  obrońcy Grobu Świętego. XII wiek. Uczony i
  filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że
  zwierzęta nie maja życia po śmierci ani wrodzonych
  praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy
  ich życie i śmierć należą do nas".
  1116 r. - Sobór Laterański ustanowił spowiedź "na
  ucho"
  1140 r. - Ułożono i przyjęto 7 sakramentów
  świętych.
  1143 r. - za Celestyna II (1143 - 1144) w Rzymie
  wybuchł bunt przeciwko władzy papieża. Jego
  następca, Lucjusz II (1144 - 1145), ginie podczas
  ataku na Kapitol.
  1147 - 1149 r. - Druga całkowicie nieudana wyprawa
  krzyżowa z królem francuskim Ludwikiem VII i
  cesarzem niemieckim Konradem III na czele. W
  wyniki niepowodzeń tej wyprawy (Turcy skutecznie
  zatrzymali i rozgromili krzyżowców) ruch
  krucjatowy przygasł w Europie na długi czas.
  1180 r. - Synod w Łęczycy czyni ustępstwa dla
  kleru. Dobra zmarłych biskupów pozostają
  własnością duchowieństwa pod karą śmierci dla
  rodziny lub panów, którzy odważyliby się je zająć,
  bowiem „Bóg z siebie drwić nie
  pozwala”.
  1189 - 1192 r. - Trzecia wyprawa krzyżowa z
  udziałem cesarza niemieckiego Fryderyka I
  Barbarossy, króla francuskiego Filipa II Augusta i
  króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce. Kiedy
  cesarz utonął w jednej z rzek syryjskich, wojska
  niemieckie wróciły do Europy. Francuzi również
  zarządzili odwrót i na placu pozostał tylko
  Ryszard III z Anglikami. Najistotniejszym
  osiągnięciem trzeciej wyprawy krzyżowej było
  zdobycie przez Anglików Cypru, który pozostał w
  ręku krzyżowców przez mniej więcej 250 lat.
  1202 r. - Panowanie Władysława Laskonogiego (ok.
  1164 - 1231) to okres walki z nieposłusznym klerem
  rzymskim, który chwyta się rozpaczliwie papieskich
  roszczeń do panowania nad światem.
  1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja.
  Słudzy kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki
  tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi,
  takie jakie były budowane w XX wieku przez
  nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane
  były przez chrześcijańska inkwizycję
  "Encyklopedia katolicka" twierdzi , że inkwizycja
  "dużo zdziałała dla cywilizacji".
  1204 r. - Papież Innocenty III wysłał armię
  krzyżowców do Konstantynopola, czwarta wyprawa
  krzyżowa: Żołnierze Chrystusa zdobyli
  Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i mordując
  mieszkańców. Następnie plądrują i palą miasto.
  Według relacji kronikarza Geoffrey'a
  Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia
  świata, nie wywieziono z miasta tylu
  bogactw.Krzyżowcy założyli w południowej części
  Półwyspu Bałkańskiego tzw. Cesarstwo Łacińskie,
  które przetrwało do roku 1261, kiedy to cesarz
  Michał VIII Paleolog usunął rycerstwo zachodnie i
  odbudował państwo bizantyńskie.
  1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto
  chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego
  zbawienia, również ziemię i majątek heretyków i
  ich sprzymierzeńców, rozpoczęła się Krucjata
  Albigeńska, której celem było wymordowanie
  Katarów. Szacuje się, że Krucjata Albigezjańska
  pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko
  katarów, ale dotknęła większą cześć populacji
  południowej Francji. - Przeor, dowodzący wojskami
  krucjaty, gdy mu się skarżono, że trudno jest
  odróżnić wiernych od heretyków, odpowiedział:
  "Zabijać wszystkich. Bóg ich odróżni".
  1212 r. - jedna z większych zbrodni papieskich:
  wyprawa krzyżowa dzieci z Francji i Niemiec.
  Dzieci, przewiezione do Aleksandrii przez
  nieuczciwych właścicieli okrętów, zostały
  sprzedane w niewolę, głównie do domów publicznych.

  1217 - 1270 r. - kolejne wyprawy krzyżowe, które
  ogniem i mieczem próbowały przenieść
  chrześcijaństwo do niewiernych, kończą się
  fiaskiem. Kiedy podczas siódmej wyprawy wybucha
  wśród krzyżowców epidemia dżumy (Ludwik IX,
  dowódca wyprawy, również pada jej ofiarą), resztki
  armii wracają do Europy. Od tego czasu posiadłości
  krzyżowców przechodzą stopniowo w ręce
  muzułmańskie.
  1229 r. - Papież Grzegorz IX zakazał czytania
  Biblii pod sankcją kar inkwizycyjnych.
  1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków
  na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to
  uniknąć rozpryskiwania się krwi.
  1235 r. - Inkwizytor Robert Bougre rozpoczął na
  nowo masowe palenie na stosie (m.in. 29 maja 1239
  doprowadził do spalenia 180 heretyków, w tym
  jednego biskupa)" Konrad z Marburga, który w samym
  tylko Strasburgu spalił ponad 80 osób. Konrad
  Dorso, który deklarował: "Spaliłbym i stu
  niewinnych, gdyby między nimi znalazł się choć
  jeden winny" w XIIIw podporządkowana już władzy
  świeckiej Inkwizycja często była wykorzystywana do
  procesów politycznych czego najbardziej znanymi
  przykładem jest sfingowany proces templariuszy
  toczący się w latach 1305 - 1314.
  1244 r. - Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby
  przy skazywaniu heretyków nie oszczędzano mężów ze
  względu na ich żony, ani żon ze względu na męża,
  ani też rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie
  powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy
  podeszły wiek . Każdy wyrok powinien obejmować
  biczowanie."
  1252 r. - Tortury zostają prawnie dozwolone przez
  Kościół (zostały usankcjonowane przez papieża
  Innocentego IV) - Tortury obejmowały : łamanie na
  kole, wieszanie za ręce z ciężarami u nóg,
  ściskanie czułych części ciała, sadzanie na
  rozżarzonych węglach lub żelazie, wyłamywanie
  stawów, gotowanie żywcem itp. Była to "ludzka" -
  jak zapewniał kościół - metoda badań
  1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod
  jedną postacią.
  1264 r. - Ustanowiono uroczystość Bożego Ciała
  1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia
  daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe
  miasto, Florencję. XIV wiek - Wybucha epidemia
  czarnej śmierci, Kościół wyjaśniał, że winę za ten
  stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do
  napaści na nich
  1311 r. - Papież Klemens V jako pierwszy
  ukoronował się potrójną koroną władcy.
  1326 r. - Niezgodność przesadnie bogatej
  organizacji Kościoła z głoszonymi przez nią ideami
  Jezusa Chrystusa ,doprowadziła do ogłoszenia bulli
  papieskiej Cum inter nonnullos, w której uważano
  za herezje twierdzenia, jakoby Jezus i Jego
  apostołowie nie posiadali żadnej własności w
  postaci dóbr materialnych.
  1377 r. - Robert z Genewy wynajął bandę
  najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na
  Cessne. Przez trzy dni i noce, począwszy od 3
  lutego 1377 roku, przy zamkniętych bramach miasta,
  żołnierze dokonali rzezi jego mieszkańców. W 1378
  roku, Robert z Genewy został papieżem i przyjął
  imię Klemensa VII.
  1378 - 1417 r. -Wwielka schizma zachodnia. Po
  powrocie do Rzymu (1337 r.) siódmego z kolei
  papieża awiniońskiego - Grzegorza XI - i jego
  rychłej śmierci w 1378 r. kardynałowie włoscy
  wybrali papieżem Włocha - Urbana VI, natomiast
  kardynałowie francuscy Francuza - Klemensa VII
  (rezydował w Awinionie). Ten stan rzeczy (dwóch
  papieży), dowodzący głębokiego kryzysu w Kościele
  katolickim, utrzymał się do roku 1417, kiedy to
  sobór w Konstancji (1414 - 1418) zlikwidował
  rozłam w Kościele. Na papieża został wybrany
  Marcin V (1417 - 1431) i od tej pory siedzibą
  papieży ponownie stał się Rzym.
  1450-1750r - Okres polowania na czarownice.
  Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy
  kobiet posądzanych o czary. - Dzieci można było
  również oskarżać o czary: dziewczynki po
  ukończeniu 9,5 lat, chłopców po ukończeniu 10 lat.
  Młodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznań
  obciążających rodziców. W procesach o czary brane
  były pod uwage "zeznania" dwulatków.
  1484 r. - Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał
  palenie na stosach kotów domowych razem z
  czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez
  trwający setki lat okres polowań na czarownice. -
  Wiara, że zwierzęta są pośrednikami diabła,
  doprowadziła do załamania się naturalnej kontroli
  liczebności populacji gryzoni. Celem ataku
  gorliwych chrześcijan najczęściej były koty,
  wilki,węże, lisy, i białe koguty. Ponieważ wiele z
  tych zwierząt polowało na roznoszące choroby
  gryzonie, ich eliminacja wzmogła wybuchy epidemii
  1487 r. - W obronie interesów papieża i jego
  religii ginie pod Warną królewicz Władysław III
  Warneńczyk Klęska oręża polskiego. Niemczech
  wydano „Młot na czarownice” autorstwa
  dwóch dominikańskich inkwizytorów: Henryka
  Institorisa i Jakuba Sprengera.
  1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko
  postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie
  chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską,
  palono na stosach. Hiszpanie natychmiast
  rozpoczęli kolonizację Ameryki oraz jej
  chrystianizację. W wyniku nawracania orężem na
  katolicyzm całkowicie wyginęły wielkie narody i
  cywilizacje: Majów oraz Inków. Większość świątyń i
  wspaniałych budowli została zburzona. Na ich
  ruinach wzniesiono kościoły chrześcijańskie.
  Katoliccy rycerze pod przewodem kapelanów czynili
  z „pogan” niewolników lub mordowali
  całe wioski. Nieszczęśnicy ginęli w okrutnych
  torturach, jeśli nie chcieli uznać „panów
  krzyża”. Hiszpanie opatentowali np. wymyślny
  sposób użyźniania gleby pod zasiewy - Indianom, a
  zwłaszcza mniej przydatnym w pracy kobietom i
  dzieciom, otwierano szablami trzewia, a ich
  wnętrzności były nawozem... Warto dodać, że
  wspaniała kultura Inków czy Azteków swym
  dobrobytem i wspaniałością dorównywała krajom
  ówczesnej Europy. Krzyż jednak zwyciężył.
  1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklaracje
  wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce
  Poludniowej, które odmówiły przyjęcia
  chrześcijaństwa. - Kobiety i mężczyzn szczuto
  psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi
  żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne
  kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf
  armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano,
  gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. -
  Jezuita José de Anchieta twierdził: „Miecz i
  żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”. Tego
  oto barbarzyńce, Jan Paweł II beatyfikował w 1980
  r., nazywając go „apostołem Brazylii, wzorem
  dla całej generacji misjonarzy”. - Gdy
  katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło
  tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już
  tylko półtora miliona. Słowo Boże zawiezione w
  tamte rejony „pięknie zaowocowało. - "Papież
  tysiąclecia J.P.II” podczas pobytu na
  tamtych ziemiach mówił o "zwycięstwie
  fundamentalnych praw człowieka'' i ''dziele
  ewangelizacji i pokoju "
  1513-1521 Lata panowania „nieomylnego”
  papieża Leona X który oświadczył ''Świat dobrze
  wie, jak wspaniale bajka o Chrystusie przysłużyła
  się nam''.
  1517 r. - Marcin Luter pali publicznie bullę
  papieską w Wittenberdze. Luter odrzuca instytucję
  kościelną oraz całą hierarchię i większość
  katolickich obrzędów. W swoich pismach atakuje
  papiestwo i wzywa do uwolnienia się spod
  zależności Rzymu.
  1542 r. - Papież Paweł III zreorganizował
  inkwizycję. Powołał Kongregację Kardynalską
  Świętej Rzymskiej i Powszechnej Inkwizycji, tzw.
  Święte Oficjum (Sacrum Officium). Z inkwizytorów
  rzymskich szczególną bezwzględnością i
  okrucieństwem wyróżniał się Gian Pietro Carafa
  (późniejszy papież Paweł IV), który deklarował:
  "Gdyby mój własny ojciec popadł w najmniejszą
  choćby herezję, własnoręcznie zebrałbym drewno na
  stos dla niego" TO SA SLOWA NASTEPCY NA TRONIE
  PIOTROWYM.
  1550 - 1600 r. - Giordano Bruno, filozof włoski i
  kontynuator dzieła Kopernika. Prześladowany za
  filozoficzne i religijne poglądy dostał się w ręce
  inkwizycji i zginął w Rzymie spalony na stosie.
  1563 r. - Ustalono, że tradycja Kościoła jest
  ważniejszym źródłem objawienia od Słowa Bożego.
  1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej
  pod nazwa Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano
  10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał
  potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się
  razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od
  tych podłych heretyków"
  1559 r. Papież Paweł VI (1555 - 1559) wydał
  pierwszy indeks ksiąg zakazanych, na którym
  znalazły się najdonioślejsze dzieła myśli
  ludzkiej.
  1562 - 1598 r. - Krwawe wojny religijne we Francji
  między katolickim obozem królewskim a hugenotami.
  1572 r. - Noc z 23 na 24 sierpnia, znana jako
  „noc św. Bartłomieja”, w Paryżu i nie
  tylko. Za podpuszczeniem papieża i jego nuncjusza
  Salvatiego, katolicka królowa Katarzyna Medici,
  matka Karola IX, króla Francji, namawia do pogromu
  hugenotów. Trzy dni i noce trwała rzeź, katolicy
  podżegani przez księży zamordowali ok. 70 tys.
  mężczyzn, kobiet i dzieci.
  1609 r. - Utworzenie Ligi Katolickiej z księciem
  bawarskim Maksymilianem na czele. Liga zawiązana
  została, aby dać odpór protestantom. W krótkim
  czasie doprowadziło to do wyniszczającej wojny
  trzydziestoletniej (1618), systematycznego
  niszczenia protestanckiej literatury, morderstw i
  pogłębienia ucisku religijnego.
  1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia
  ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać
  odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli
  uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat
  fizyczny jest bezbożne. - Galileusz próbuje
  rozpowszechniać teorię heliocentryczną. Zostaje
  zatrzymany przez Inkwizycję. - Poglądy świętego
  Augustyna odzwierciedlały "naukowe" podejście
  Kościoła do świata: "Jest to niemożliwe, aby po
  przeciwnej stronie Ziemi znajdowali sie ludzie,
  gdyż w Piśmie Świętym nie ma wzmianki o takim
  rodzie wśród potomków Adama."
  1766 r. - Na wolnym sejmie ordynaryjnym w
  Warszawie biskupi Sołtyk i Załuski, wspierani
  przez intryganta - papieskiego nuncjusza Antoniego
  Eugeniusza Viscontiego - w iście katolickim duchu
  apelowali do zebranych, aby nie czynić żadnych
  ustępstw na rzecz innowierców. „Prowadzi was
  - przekonywał Visconti - jedna wiara, jedna siła,
  jedna idea. Winniście we wrogów waszych uderzyć
  jedną gromadą, zuchwalstwo ich odeprzeć wspólnym
  naporem”. Wpływ watykańskiego dygnitarza na
  przebieg obrad był absolutny.
  1793 r. - 7 listopada biskup Paryża, Gobel, staje
  przed konwentem, zdejmuje krzyż z piersi oraz
  pierścień z palca i oświadcza, że wraz z 11
  kanonikami i kilkunastoma księżmi wyrzekają się
  „przestarzałego zabobonu”.
  1823 - 1830 r. - W państwie Kościelnym za rządów
  Leona XII i Piusa VIII odbywały się liczne
  protesty przeciwko uczestnikom tajnych
  stowarzyszeń rewolucyjnych. I tak na przykład
  tylko w 1825 roku wydano 508 wyroków skazujących.
  1832 r. - Encyklika papieża Grzegorza XVI
  „Cum Primus” do wyższego duchowieństwa
  polskiego, potępiająca powstanie w 1830 roku.
  1850 r. - Papież Pius IX (1846 - 1878) wrócił do
  Rzymu i objął ponownie rządy nad Państwem
  Kościelnym (jego głównym współpracownikiem był
  znany udziałowiec różnych afer, kard. Antonelli).
  W „Państwie Kościelnym” w latach 1850
  - 1855 wykonano ponad 90 wyroków śmierci na
  politycznych skazańcach. Natomiast w Bolonii w
  latach 1849 - 1855 aż 276.
  1852 r. - Wprowadzono nabożeństwo majowe do N. M.
  P.
  1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym
  Poczęciu N.M.P.
  1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji
  Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił iż "wolność
  to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od
  prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w
  imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów
  Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy
  zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy
  naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w
  piekle mieli czym pod kotlami palić.
  1866 r. - Alokucja „Luctnosum et
  monquam” wygłoszona na tajnym konsystorzu
  jeszcze raz potępiła polski ruch powstańczy w 1863
  roku.
  1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności
  papieża w lipcu papież Pius IX (1846 - 1878) na
  zwołanym przez siebie soborze w Watykanie uroił
  sobie (o tym szczególnym „przywileju”
  papieży mówiono już w XVI wieku na soborze
  trydenckim), że papieże są „nieomylni”
  i „fakt” ten został ogłoszony światu
  katolickiemu w formie dogmatu. Początek XIX wieku.
  - Papiez Leon XIII nadal udowadnia, że najwyższa
  kara daje się uzasadnić następująco: "Kara śmierci
  jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla
  osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią
  przeciw niemu i narusza jedność duchową" 1870 r.
  w sierpniu wybuchło powstanie w Rzymie przeciwko
  władzy papieskiej. Niebawem przeprowadzone w
  Wiecznym Mieście referendum o przyłączenie go do
  państwa włoskiego wykazało, jakim szacunkiem i
  autorytetem wśród rzymian cieszył się
  „Namiestnik Chrystusa”. Za odebraniem
  Rzymu „Nieomylnemu” głosowało 40 785
  mieszkańców stolicy, natomiast za papieżem
  opowiedziało się „aż” 46 osób.
  Natomiast w całej prowincji rzymskiej przeciwko
  opowiedziało się 133 681 osób, a za papieżem -
  tylko 1057.
  1891 r. - W sierpniu wystawiono w Trewirze
  „święte odzienie” (szatę), rzekomo
  należące do Chrystusa. Przez dwa miesiące przybyło
  ponad milion pielgrzymów, by oglądać
  „najdroższą pamiątkę” po Zbawicielu i
  napełnić setki skarbon.
  1917 r. - Tortury były prawnie dozwolone przez
  Kościół od roku 1252, w którym zostały
  usankcjonowane przez papieża Innocentego IV, aż do
  roku 1917, w którym to zaczął obowiązywać nowy
  Codex Juris Canonici.
  1925 r. - W lipcu Watykan bezczelnie skierował do
  rządu Czechosłowacji ostry protest przeciwko
  narodowym obchodom pamięci Jana Husa, którego
  Kościół spalił na soborze w Konstancji 6 lipca
  1415 roku.
  1929 r. - Papież Pius XI (1922 - 1939) po
  podpisaniu przez Stolicę Apostolską układów
  laterańskich z faszystowskimi Włochami oświadczył,
  że dla dobra Kościoła „gotów jest
  sprzymierzyć się nawet z diabłem”.
  1930 r. - według oficjalnych statystyk, na 565
  stałych obywateli państwa Watykan aż 220 było pod
  bronią w służbie papieża. Stanowi to prawie 50
  proc. stanu osobowego miasta. Statystyki
  przerażające, zważywszy, że zmilitaryzowane Niemcy
  w czasie I wojny światowej miały pod bronią tylko
  12 proc. ogółu ludności!, co by było gdyby Watykan
  miał 50 milionów ludzi?
  1933 - 1939 r. - Kardynał tysiąclecia, Wyszyński,
  jeszcze jako zwykły ksiądz i teolog był
  orędownikiem nazizmu i samego Hitlera, co
  znajdowało wyraz w redagowanych przez niego
  publikacjach.
  1939 r.- Zmaltretowana przez Stalina Cerkiew
  rosyjska ufundowała (na swój koszt) dywizję
  czołgów do walki z Niemcami po ich napaści na ZSRR
  (21 VI 1941), a polski Kościół ustami swoich
  biskupów: Kaczmarka, Sokołowskiego i Adamskiego
  wezwał ludność polską (jesień 1939) do
  podporządkowania się władzy niemieckiej.. bo
  "wszelka władza jaka jest, od Boga pochodzi i
  winniśmy jej bezwzględne posłuszeństwo"
  1939 - 1945 r. - Papież Pius XII (1939 - 1958)
  zachował „taktyczne” milczenie w
  sprawie zbrodni hitlerowskich w czasie II wojny
  światowej. Wydał m. in. specjalne orędzie do
  mieszkańców stolicy Anglii, aby nie mścili się na
  Niemcach za naloty Luftwaffe oraz bombardowania
  pociskami V - 1 i V - 2. Jego obłuda przekraczała
  wszelkie granice, bowiem niektóre części do rakiet
  V - 2 były produkowane we Włoszech przez należące
  do salezjanów wytwórnie broni
  „Rasetti”. Poza tym Watykan był
  właścicielem m. in. zakładów materiałów
  wybuchowych Montecatini, a książę Giulio Pacelli,
  bratanek papieża Piusa XII, zarządzał zakładami
  Sogene di Roma, produkującymi gazy trujące i bomby
  napalmowe. O ukrywania zbrodniarzy hitlerowskich
  po zakończeniu wojny, zaopatrywaniu ich w fałszywe
  dokumenty, a następnie - przerzucaniu kościelnymi
  kanałami do krajów Ameryki Południowej, Watykan
  także nie pamięta.
  1943 r. - Watykan udziela błogosławieństwa
  ukraińskim formacjom SS Galizien, pacyfikującym w
  czasie wojny wschodnie rubieże Polski.
  1948 r. - Wybucha wielka afera finansowa z
  udziałem najwyższych dygnitarzy Watykanu, którzy
  zarobili miliony dolarów na dostawach z UNRRA.
  Mózgiem tego przedsięwzięcia był prałat Cipicco,
  złodziej, defraudant i oszust. Policja włoska
  ustaliła, że Watykan był największą centralą
  handlu zagraniczną walutą, a lewe transakcje
  przeprowadzono za pośrednictwem zakonów, głównie z
  terenów Szwajcarii.
  1950 r. - W petycji do Watykanu, katolicy proszą o
  dogmatyzację fizycznego wniebowzięcia Maryi. W
  odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzięciu
  N. M. P.( w Ewangeliach nie ma słowa o tym). W
  Monachium przy Dachaustrasse otwarto kasyno pod
  nazwą Chrześcijańskie Kasyno Gry. Była to pierwsza
  niemiecka filia międzynarodowego holdingu
  Pacellich, rodziny prohitlerowskiego papieża Piusa
  XII.
  1952 - 1957 r. - wielki skandal walutowy związany
  ze spekulacją cukrem sprowadzanym z Kuby. Głównym
  akcjonariuszem był zakon franciszkanów, ślubujący
  dobrowolne ubóstwo. Ci „biedacy”
  zainwestowali w to dochodowe przedsięwzięcie 4, 5
  mln dolarów żywej gotówki.
  1965 r. Dopiero w 1965 roku Kościół
  rzymskokatolicki unieważnił potępienie Galileusza.

  1970 - 1982 r. - Banco Ambrosiano, w którym
  udziały miał Watykan, był wielką pralnią pieniędzy
  pochodzących między innymi z prostytucji,
  dystrybucji narkotyków i związkow z mafią
  sycylijską i amerykańską. W machlojkach miał
  udział arcybiskup Marcinku, szef Banku
  Watykańskiego. Przed pociągnięciem do
  odpowiedzialności przez włoski wymiar
  sprawiedliwości chronił go osobiście Jan Paweł II.

  1977 r.- Papież Paweł VI wyjaśnia, że kobieta ma
  zakazany wstęp do stanu duchownego, "Ponieważ nasz
  Pan był mężczyzną"
  1978 r. - po 33 dniach pontyfikatu został
  zamordowany papież Jan Paweł I. Za sprawców tej
  zbrodni uważa się katolicką mafię, czyli Opus Dei.

  2002 r. - chorwacki zbrodniarz wojenny, ludobójca
  i osobisty przyjaciel Hitlera, arcybiskup Stepnic,
  zostaje kanonizowany przez Jana Pawła II.
  2002 - 2004 r. - Światem wstrząsa afera pedofilska
  w USA. Przez 30 lat za wiedzą biskupa Lawa
  (przyjaciela papieża) i innych hierarchów gwałcone
  były dzieci. Law zostaje przeniesiony przez
  papieża do Watykanu, gdzie pełni ważną funkcję.

  1 Cytuj
 • 18 lis 2009

  Drogi Wieśniaku, ja wiem że fakty mówią same za siebie, mógłbym ich tu przytoczyć jeszcze co najmniej setkę. Tylko mnie interesuje co mają na ten temat do powiedzenia "wierzący". Ludzie których widze maszerujacych z wypiętą piersią w niedzielny poranek, a poźniej widze tych samych ludzi w sytuacjach które uwłaczaja nie tylko katolikowi ale tez jako człowiekowi. To mnie interesuje.
  Dziekuję jednak że zadałeś sobie trud znalezienia przytoczonych przez Ciebie faktów. Im wiecej wiesz, tym ciężej Cię ubezwłasnowolnić doktrynalnie.

  1 Cytuj
 • 18 lis 2009

  A powiedzą ci że bezpodstawnie atakujesz kościół bezbożniku jeden!

  1 Cytuj
 • 18 lis 2009

  Już nie takie epitety leciały w moja stronę, zdążyłem się przyzwyczaić. Potwierdziło by to tylko moją tezę. Brak odniesienia do Dziesięciu Przykazań; "Miłuj bliżniego swego jak siebie samego" (Księga Jonasza 1,1-2,1.11
  Ewangelia Łukasza 10,25-37)

  1 Cytuj
 • 18 lis 2009

  dziesięc przykazań też przerobili wystarczy porównać definicje na wikipedii. jak chcesz to chyba też coś mam na ten temat.

  1 Cytuj
 • 18 lis 2009

  Chwała Ori.

  1 Cytuj
 • 23 lis 2009

  Szanowny Obrońco Polskości,
  Jak już wyszukujemy wygodnych nam powiązań historycznych z wpływem Kościoła na naszą "polskość" to sięgnijmy jeszcze głębiej aż do zarania dziejów i przypomnijmy sobie jak "to" sie wszystko zaczęło;

  "Na początku swego panowania Mieszko toczył walkę ze słowiańskimi plemionami: Wieletów zamieszkujących obszar między dolną Odrą a Łabą i Wolinian na wyspie Wolin. Wspomagali ich przeciw Mieszkowi możni niemieccy. Już w 963 doszło do walki. Mieszko dwukrotnie stawał przeciw Wieletom, a nawet w jednej z wypraw zginął jego nieznany z imienia brat (965r.). Dopiero bitwa pod Cedynią w 972 r. przesądziła o zdobyciu Pomorza Zachodniego przez Mieszka. Polacy zadali tam klęskę wschodnioniemieckiemu margrabiemu Hodonowi. Walka o ujście Odry zakończyła się włączeniem do Polski Pomorza Zachodniego po Wolin i Kołobrzeg. Mieszko wiedział,że ziemie, które zdobył będą chcieli przejąć możni niemieccy i pojął, że chcąc zabezpieczyć swój kraj musi przyjąć chrzest,aby wrogowie nie mówili, że najeżdżają Polskę pod pozorem narzucenia chrześcijaństwa.

  Mieszko pojął, że przyjęcie religii chrześcijańskiej umożliwi mu upodobnienie Polski do silniejszych oraz lepiej zorganizowanych państw europejskich. Pozwoli także zabezpieczyć się przed zaborczymi dążeniami cesarstwa niemieckiego. Zabiegi o przyjęcie chrztu rozpoczął Mieszko wówczas, przeciwko jego dążeniom politycznym mogło stanąć niemieckie duchowieństwo zainteresowane podporządkowaniem Polski swojej działalności misyjnej.Książę zwrócił się ku sąsiednim Czechom, które wcześniej przyjęły chrzest, i „zażądał w małżeństwo jednej bardzo dobrej chrześcijanki imieniem Dąbrówka. Lecz ona odmówiła poślubienia go, jeśli nie zarzuci owego zdrożnego obyczaju i nie przyrzeknie zostać chrześcijaninem. Gdy zaś on przystał, że porzuci ów zwyczaj pogański i przyjmie sakramenta wiary chrześcijańskiej, pani owa przybyła do Polski, [...] ale nie pierwej podzieliła z nim łoże małżeńskie, aż powoli a pilnie zaznajamiając się z obyczajem chrześcijańskim i prawami kościelnymi, wyrzekł się błędów pogaństwa i przeszedł na łono matki-Kościoła”. Przed ślubem Mieszko musiał oddalić siedem żon, które miał jako książę pogański.

  Uroczysty chrzest Mieszka i jego najbliższego otoczenia odbył się w Gnieźnie w Wielkanoc 966 r. Możemy tylko wyobrazić sobie jak wyglądał chrzest Polan. Ówczesne przepisy kościelne nakazywały chrzcić przez zanurzenie całego ciała. Chrzczono więc w chrzcielnicy, podobnej do wielkiej kadzi lub rzece.Wkrótce w głównych grodach zbudowano pierwsze kościoły drewniane lub z kamienia.Wraz z księciem przyjęło chrzest jego otoczenie wraz z drużyną, zaś w miarę upływu czasu więcej mieszkańców jego państwa. Uczono po polsku podstawowych modlitw: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” i „Wierzę". W 968 r. przybył na nasze ziemie biskup Jordan, który był wysłany przez papieża dla krzewienia wiary chrześcijańskiej w Polsce. "Ich pierwszy biskup Jordan wielce się nad nimi napocił, nakładając ich niezmordowane słowem i czynem, nim ich przywiódł do uprawiania winnicy Pańskiej " - napisał niemiecki skryba Thietmar. Jordan założył w Poznaniu pierwsze polskie biskupstwo misyjne, podległe bezpośrednio papieżowi. Rozpoczęła się stopniowa chrystianizacja mieszkańców kraju, prowadzona przez przybyłych do Polski zakonników.
  Chrzest miał dla państwa Mieszka doniosłe i wielostronne znaczenie. Mieszko przyjął go by zachowac suwerenność. Dzięki przyjęciu chrztu Mieszko stawał się równy innym władcom państw chrześcijańskich. Jeśli w jakimś państwie lub plemieniu nie zrozumiano tego na czas, było ono wchłaniane przez mocniejszych, chrześcijańskich sąsiadów. Ci, bowiem podbijali je w imię nawracania pogan. Taki los spotkał Słowian połabskich i Prusów. Mieszko postarał się też o niezależną od innych ośrodków kościelnych własną organizację kościelną. Duchowni chrześcijańscy byli jedynymi wówczas ludźmi w Polsce, którzy umieli czytać i pisać. Przywieźli ze sobą drogocenne, łacińskie księgi kościelne. Uczyli łaciny tych Polaków, którzy zamierzali zostać duchownymi. Mieszko i jego zastępcy wysyłali duchownych jako posłów do innych władców i papieża. Duchowni prowadzili też korespondencję władzy. U schyłku życia, chcąc zabezpieczyć niezależność polskiej organizacji kościelnej, oddał Mieszko swe państwo gnieźnieńskie pod opiekę św. Piotra, czyli papieża. Pozwolił Polsce wejść do wspólnoty państw chrześcijańskich i uniknąć podporządkowania powstającemu właśnie w Magdeburgu niemieckiemu arcybiskupstwu dla ziem słowiańskich. Otworzył także dostęp do łacińskiej cywilizacji i kultury, którą duchowni przekazywali wraz z szerzeniem prawd wiary. Jedna religia i jedna organizacja kościelna spajały i wzmacniały organizm państwa. Księża, którzy jako jedyni znali język dyplomacji - łacinę, posiadali umiejętność czytania i pisania, prowadzili kancelarię książęcą, kontrolowali skarb, pełnili rolę posłów na obcych dworach. Chrześcijaństwo przynosiło złagodzenie surowych obyczajów pogańskich, lepiej niż prymitywne religie zaspokajało potrzeby umysłowe ówczesnych ludzi, a przez swą uroczystą liturgię przemawiało do wyobraźni i rozbudzało poszanowanie dla nowej wiary. Od momentu chrztu rozpoczął się proces przyjmowania dziedzictwa kulturowego chrześcijaństwa. Wprowadzenie jednolitej religii umacniało spoistość wewnętrzną państwa i osłabiało dążenia do utrzymania swojej odrębności byłych ziem plemiennych. Ponad to tworzono zręby form kancelaryjnych, umiejętność pisania i zasad dyplomacji, i co najważniejsze Polska weszła do "rodziny państw chrześcijańskich".

  Tekst zaczerpnięty został z podręcznika historii dla Gimnazjum.
  Reasumując. Jak historia nam pieknie pokazuje, gdyby nie przebiegłość Mieszka I który wiedział że jedynym sposobem na uratowanie suwerenności ziem pod niego podległych, było przyjęcie Chrześcijaństwa, cała ta dyskusja nie miała by miejsca. Jak wskazuje podręcznik, Mieszko I musiał, podkreślam musiał przyjąć na swoje ziemię wpływy Kościoła, bo inaczej wycięto by w pień jego, jego wojsko, a jego ziemie i tak podpożądkowano by władcom "chrześcijańskim" "pod pozorem nawracania pogan i krzewienia chrześcijaństwa" ()

  Nic dodać, nic ująć. Powtórzmy jeszcze raz słowa Wieszcza, które teraz jawią się mieć zupełnie inny sens;
  ''Tylko pod krzyżem ,tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem''

  Cytuj
 • 23 lis 2009

  Dwa słowa tylko bo mnie zaczyna męczyć jałowość tego sporu.
  Jako i Luna uczepiłeś się chrześcijaństwa jak rzep psiego ogona. Wykorzystywanie religii do realizacji przyziemnych celów jest taką samą przywarą człowieka jak i inne. Ergo inne religie również mógłbyś pięknie analitycznie zdyskredytować - gdybyś wykazał taką wolę. Żeby daleko nie szukać - choćby tą w kanonie której mieści się usmażenie w płonącym wieżowcu kilku tysięcy ludzi.

  1 Cytuj
 • 23 lis 2009

  Greto, ja tylko chcę uświadomić czytelników że Chrześcijaństwo nie jest "jedyną słuszną" religią. Jest tak samo wykorzystywana przez jej krzewicieli do osiągania "słusznych" celów. Czy bedzie to piecza nad włościami z których czerpie się niewyobrażalne zyski, manipulacja tłumem czy też wspomniany przez Ciebie hat-trick Bushowskiej nomenklatury w celu wywołania wojny w Iraku.

  Ja zdaje sobie sprawe że budzi to kontrowersje i oburzenie. Ale nie zamierzam bezczynnie przyglądać się wypowiedziom które oprócz hasełek podpalanych nienawiścią chcą utwierdzić nas wszystkich w przekonaniu które negują moje własne normy. Jako patrioty, Polaka, Katolika.

  1 Cytuj
 • 23 lis 2009

  Poza określeniem hat-trick bushowskiej nomenklatury masz pewnie rację. Tyle, że religia dla człowieka jest kwestią jego przekonań, wierzeń, sumienia i wyznawanych wartości - nawet jeśli ma problem z ich przestrzeganiem. Religia dla człowieka nie jest polityką ani historią i nie zależy od postawy innych.
  Jeśli mój nauczyciel fizyki zdradza i oszukuje swoją żonę to wcale nie znaczy, że prawo ciążenia które stara się mi wyjaśnić przestało w związku z powyższym obowiązywać. No chyba, że jest myślenickim radnym to wtedy nawet ono jest podejrzane.
  :)

  1 Cytuj

Odpowiedz