Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 23 mar 2013

    Przez szacunek dla zmarłych przestańcie, proszę, " męczyć" ten temat. Szlachetce zapamiętać, że glównego Mąciciela Macierewicza przywiózł do myślenic i tyle. Ze złem trzeba walczyć.

    7 108 Cytuj
  • 23 mar 2013

    Myślę sam za siebie. I ja choć jestem szarym człowieczkiem, gdyby pilot mnie zapytał, czy lądujemy, bo warunki są bardzo ciężkie, powiedziałbym, nie, wracamy albo lądujemy gdzie indziej.
    A od prezydenta wymagam czegoś więcej, przede wszystkim mądrości.
    A nie tylko polityka , który musi wygrać wybory. No i dokonał wyboru. Amen. Jest tam gdzie miał szansę się znaleźć przy takiej nieodpowiedzialności, i ją wykorzystał.

    7 109 Cytuj
  • 23 mar 2013

    A co do podejścia,
    Nie mieli takiego prawa, aby z tak zacnymi pasażerami robić próbne podejście, mogli tylko zawrócić i z tego nie skorzystali.
    Co bawimy sie w przedszkole?, Dziećmi byli?
    A nie byli też żołnierzami aby ryzykować.

    5 108 Cytuj
  • 23 mar 2013

    dalej nic nie rozumiesz,nie mieli zamiaru ladoweac,mieli tylko zejsc aby ocenic warunki i odejsc na drugi krag,ale jak to juz powiedzial pplk stroinski,cos sie musialo stac ze nie odeszli,bono skoro twierdzisz ze "sam myslisz" to pomysl o tej brzzozie i skrzydle,bo to ma olbrzymie znaczenie na postrzeganie tej sprawy

    109 7 Cytuj
  • 23 mar 2013
    bono napisał/a:

    Myślę sam za siebie. I ja choć jestem szarym człowieczkiem, gdyby pilot mnie zapytał, czy lądujemy, bo warunki są bardzo ciężkie, powiedziałbym, nie, wracamy albo lądujemy gdzie indziej.
    A od prezydenta wymagam czegoś więcej, przede wszystkim mądrości.
    A nie tylko polityka , który musi wygrać wybory. No i dokonał wyboru. Amen. Jest tam gdzie miał szansę się znaleźć przy takiej nieodpowiedzialności, i ją wykorzystał.

    Powtarzasz kolejną bzdurną tezę, którą już dawno obalono, czyli że prezydent kazał lądować.
    Powtarzasz tylko slogany z TVN i nic więcej. Jak więc możesz twierdzić, że myślisz sam za siebie?

    114 5 Cytuj
  • 23 mar 2013

    To nie ma znaczenia, kto kazał lądować. Wszyscy decydenci, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Dowództwa całego Polskiego Lotnictwa Wojskowego i Prezydent byli na pokładzie.
    To kto miał im zakazać, szeregowiec z bazy w Warszawie?
    A gdzie lecieli, do siedziby NATO? czy do wroga?, na kogo dybali Rosjanie? na Wilkiego Prezydenta Polski, to co on nie wiedział, że się naraża? Jak w Gruzji do niego strzelali to co myślał, że w Rosji przywitają go chlebem i solą?
    A jeżeli tak myśleli, no to już nie myślą. Saper myli się tylko raz.
    Jak jesteś przywódcą musisz się liczyć ze wszystkim a jeżeli nie to na uczelnię albo do przedszkola, albo pisać baśnie o historii Polski.

    6 110 Cytuj
  • 23 mar 2013
    bono napisał/a:

    To nie ma znaczenia, kto kazał lądować. Wszyscy decydenci, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Dowództwa całego Polskiego Lotnictwa Wojskowego i Prezydent byli na pokładzie.
    To kto miał im zakazać, szeregowiec z bazy w Warszawie?
    A gdzie lecieli, do siedziby NATO? czy do wroga?, na kogo dybali Rosjanie? na Wilkiego Prezydenta Polski, to co on nie wiedział, że się naraża? Jak w Gruzji do niego strzelali to co myślał, że w Rosji przywitają go chlebem i solą?
    A jeżeli tak myśleli, no to już nie myślą. Saper myli się tylko raz.
    Jak jesteś przywódcą musisz się liczyć ze wszystkim a jeżeli nie to na uczelnię albo do przedszkola, albo pisać baśnie o historii Polski.

    Sorry, ale zaczynasz ujadać jak Niesiołowski. Dyskusja z Tobą jest raczej nie na miejscu. Dyskutować można na konkretne argumenty, a nie przekrzykiwanie się.

    115 5 Cytuj
  • 23 mar 2013

    bono,dalej nic nie rozumiesz,nikt nie kazal ladowac,samolot mial tylko zejsc ocenic sytuacje i odejsc na drugi krag,a o nakazie ladowanie wydanym przez kaczynskiego to tylko spekulacje lobbowane przez ruskich i TVN
    i faktycznie nic konkretnego jeszcze nie napisales tylko jakies swoje zjadliwe frustracje wylewasz w tym poscie,Viking ,ja bym raczej powiedzial ze cala Po to jedna rodzina i wszyscy tacy sami czy to niesiolowski czy to bono,dobrze tylko ze taka mentalnosc spoleczna ktora oni reprezentuja byla marginesem w latach 39-45 bo dzisaj bysmy mieli sporo wstydu

    114 6 Cytuj
  • 23 mar 2013

    Ja siebie nie słyszę, Ciebie też. Więc nie krzyczymy, natomiast ja twardo stąpam po ziemi i jeżeli biorę kredyt z banku, pod zastaw samochodu, to liczę się z jego utratą.
    Jeżeli przywódca jest marzycielem, to dla dobra tego narodu, bóg wiedział co robi.

    6 109 Cytuj
  • 23 mar 2013

    I żeby była jasność. Nie mam żalu po stracie tego prezydenta, żal mi tylko ludzi których pogrążył.

    7 109 Cytuj
  • 23 mar 2013

    bono,dalej nic nie rozumiesz,nikt nie kazal ladowac,samolot mial tylko zejsc ocenic sytuacje i odejsc na drugi krag,a o nakazie ladowanie wydanym przez kaczynskiego to tylko spekulacje lobbowane przez ruskich i TVN
    i faktycznie nic konkretnego jeszcze nie napisales tylko jakies swoje zjadliwe frustracje wylewasz w tym poscie,Viking ,ja bym raczej powiedzial ze cala Po to jedna rodzina i wszyscy tacy sami czy to niesiolowski czy to bono,dobrze tylko ze taka mentalnosc spoleczna ktora oni reprezentuja byla marginesem w latach 39-45 bo dzisaj bysmy mieli sporo wstydu

    bono napisał/a:

    A co do podejścia,
    Nie mieli takiego prawa, aby z tak zacnymi pasażerami robić próbne podejście, mogli tylko zawrócić i z tego nie skorzystali.
    Co bawimy sie w przedszkole?, Dziećmi byli?
    A nie byli też żołnierzami aby ryzykować.

    cooooooooo ????? pierwsze podejscie to rutynowe posuniecie przed ladowaniem w takiej sytuacji,a dzieckiem to ty jestes chyba juz bez szans na dojrzalosc

    111 5 Cytuj
  • 23 mar 2013

    Wiedział gdzie leci, wiec od prezydenta wymagam przenikliwości i mądrości, dlaczego Stalina nie zabili?
    Nasz i jego świta palcem w bucie nie kiwnęli, żeby go nie zabili- jak już tak chcecie.

    4 110 Cytuj
  • 23 mar 2013

    skoro tak myslisz to po cholere ta dyskusja?

    113 4 Cytuj
  • 23 mar 2013

    Dyskusja jest w związku zaszczuciem człowieka przez Hofmana i grupę, gdybym na miejscu tego człowieka był, nie znałem go wcześniej, młody człowiek ten Arabski, to miałbym myśli samobójcze.
    Nie można tak niszczyć człowieka i wmawiać mu prawie zabójstwo, obojętne z jakiej opcji jest.

    Jak taki mały, przy prezydencie człowieczek i jego świcie miałby być odpowiedzialny za jego śmierć?

    6 110 Cytuj
  • 23 mar 2013

    [cytat=albert7575]bono,dalej nic nie rozumiesz,nikt nie kazal ladowac,samolot mial tylko zejsc ocenic sytuacje i odejsc na drugi krag,a o nakazie ladowanie wydanym przez kaczynskiego to tylko spekulacje lobbowane przez ruskich i TVN

    TVN oglądam pewnie rzadziej niż ty, bo nie mam satelity, więc TVN 24 mnie nie dot. i świadomie.
    Poza tym Olejnikowa mnie wkurzyła, po katastrofie robiac program za programem w którym płakała i robiła z Kaczyńskich pół bogów. Naraz okazali się wzorowi, piękni i wspanili, ciepli mądrzy i poligloci. / a propos Tusk rzeczywiście posługuje się niemieckim i angielskim-odrobił zadanie/
    I ludzie w to naraz uwierzyli, telewizje zrobiły z nich jedynych wspaniałych itd, bo o zmarłych nie mówi się źle i naraz marzyciele z Polski zazdroszczący Diany Anglikom, przelali swoje marzenia na Kaczyńskich.

    6 109 Cytuj
  • 23 mar 2013

    @bono
    Gdybyś twardo stąpał po ziemi to nie powtarzałbyś w kółko teorii o naciskach czy lądowaniu, które z resztą dawno zostały obalone.

    Ja nie twierdzę, że to na 100% był zamach. Twierdzę tylko, iż dowody, analizy i obliczenia naukowe obalają większość tez postawionych przez MAK i komisję Millera, więc tak na prawdę katastrofa pozostaje ciągle nie wyjaśniona. Z jakiegoś powodu wciska nam się kłamstwa. Obowiązkiem nas wszystkich jest dążyć do wyjaśnienia co się tak na prawdę stało. Możesz nie żałować Kaczyńskiego, ale zginęło w sumie 96 osób i należy dążyć do ustalenia prawdy.

    113 5 Cytuj
  • 24 mar 2013

    Może to był zamach, dla mnie winnym i tak pozostanie Kaczyński i jego ludzie, Błasik i BBN.
    Amatorzy do władzy niech sie nie pchają. A jak nie potrafią o swoje tyłki zadbać to są zwykłymi dyletantami a dzisiaj dla przypadkowych ludzi nie ma miejsca w kierowaniu 40 mln krajem.
    Jeżeli nie zadbali o swoje bezpieczeństwo, to co można powiedzieć o bezpieczeństwie państwa pod takim przywództwem / prezydent zwierzchnikiem sił zbrojnych/.
    Prezydent i jego ekipa, gwarantował nam tak bezpieczeństwo, jak reprezentacja Polski remis z Ukrainą.
    Dlatego szkoda człowieka, prezydenta nie.

    5 111 Cytuj
  • 24 mar 2013

    a Duda z Kancelarii Prezydenta to ma spokojne sumienie? Jak ten człowiek może tak ujadać i o Smoleńsku gadać? Chyba, że wyrzuty sumienia głuszy? Szkoda pisać, oni wierzą albo cynicznie grają, wyrzuty sumienia głusząc. Z tego powodu szlachetka przywożąc Macierewicza jest amoralny przykościółkowo.

    4 110 Cytuj
  • 24 mar 2013

    bono,nie swiruj,przez 4 lata bylismy "ziielona wyspa" bo rzad uprawial kreatywna ksiegowosc i na papierze mielismy wzrost gospodarczy,a tymczasem powoli upadaly firmy,po euro 2012 gdy skonczyly sie inwestycje z tym zwiazane i rostowski nie mial juz czego zabrac polakom "nasze" pkb dosc mocno spada,juz nie mowiac o zadluzeniu panstwa i rosnacym bezroboiciu i spadku konsumpcji,i ty twierdzisz ze ten rzad nadaje sie do wladzy?????? oni faktycznie maga rzadzic takimi malymi móżdzkami jak twoj i tobie podobni,
    to jest temat "zamach czy katastrofa" w jednym poscie juz sam przyznales ze to zamach wiec moze skoncz juz dyskusje i nie wylewaj swoich frustarcji na pisie i kaczynskim,do tego niech ci posłuzy temat "co tam panie w polityce",zaraz wkleje ci tam link do twojego ostatniego postu ktory czytalem dzisaj z samego rana

    110 5 Cytuj
  • 24 mar 2013

    albert
    coś z tobą nie tak?
    dziwnie piszesz, wstałeś lewą nogą, albo masz kaca?
    albo ten móżdżek nie dostał red boula?

    4 112 Cytuj
  • 24 mar 2013

    co bono? zagieło? dobrze pisze,wstałem jak trzeba,niestety przeczytałem twój post i od razu odechciało mi sie wszystkiego,załamujesz,poprostu załamujesz,już ci napisałem,twoje żale i frustracje nikogo nie interesują,są tacy którym zależy na wyjaśnieniu tego co sie stało 10 kwietnia 2010 roku,jeśli cie to nie interesuje ,to sie nie wtrącaj,twoje zdanie na ten temat już znamy,

    110 5 Cytuj
  • 24 mar 2013

    Co ty pieprzysz, jakie żale, jakie frustrację? to że zginął Kaczor to twój problem i twoja frustracja.
    To wy wałkujecie to i mielicie i przeżuwacie na dziesiątą stronę, przeciętny człowiek ma to w d.

    8 113 Cytuj
  • 24 mar 2013

    Jeśli komuś jest obojętne, że zginęło 96 osób, w tym najważniejsze osoby w państwie to musi być wyjątkowym ignorantem i mieć wyjątkową "znieczulicę".

    Cytat dla Ciebie:
    "Błogosławieni którzy łakną i pragną sprawiedliwości albowiem oni będą nasyceni (Mt 5, 6)".

    115 6 Cytuj
  • 24 mar 2013
    bono napisał/a:

    Co ty pieprzysz, jakie żale, jakie frustrację? to że zginął Kaczor to twój problem i twoja frustracja.
    To wy wałkujecie to i mielicie i przeżuwacie na dziesiątą stronę, przeciętny człowiek ma to w d.

    - Co ty znów bredzisz?! Przeciętny człowiek mając do czynienia ze śmiercią prawie setki osób nie może i nie pozostaje obojętny. Dobrze napisał Viking, że trzeba być totalnym ignorantem aby nie przejąć się takim wydarzeniem jakie miało miejsce w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Każdy zaś, mający w sercu choć odrobinę patriotyzmu chciałby wreszcie poznać dokładne wyjaśnienie tamtych wydarzeń. Zginęła w końcu elita naszego Narodu z Prezydentem i Jego Małżonką na czele. Możesz, kogoś nie lubić, to twoja sprawa, ale nie pluj na zmarłych bo takim bezczelnym zachowaniem pokazujesz, jak nisko upadłeś. Mówił, ci ktoś kiedyś co to szacunek dla zmarłych? Ktoś kiedyś powiedział, że o zmarłych mówi się tylko dobrze albo wcale. Każdy dobrze wychowany człowiek to rozumie i takoż czyni. Nie sztuką jest jest bowiem atakowanie przeciwnika, który nie może się bronić. To najzwyklejsze w świecie tchórzostwo godne największej pogardy.

    104 5 Cytuj
  • 24 mar 2013

    Pozostawiam was z tym problemem.
    Mam inne zajęcia z tego świata, o tamtym świecie pomyślę jak się na nim znajdę.
    Teraz idę z żywymi do przodu.

    2 92 Cytuj

Odpowiedz