Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 24 mar 2013
    bono napisał/a:

    (...)o tamtym świecie pomyślę jak się na nim znajdę.(...)

    Wtedy będzie już za późno. Przemyśl to.

    90 1 Cytuj
  • 25 mar 2013

    Jestem człowiekiem czynu a wiec ciężkiej i wytężonej pracy, również umysłowej.
    Na tego typu przemyślenia po prostu szkoda mi czasu, ale też go nie mam,
    muszę mieć umysł wypoczęty i gotowy na nowe wyzwania. Zaśmiecanie go jakimiś nieistotnymi marzeniami i resentymentami zostawiam takim jak ty, ewentualnie duchownym aby za mnie kontemplowali a za to ja na nich robię i niech ten podział pracy taki zostanie, bo gdyby wszyscy tylko myśleli, to chleba nie było by w piekarniach a socha była by w powszechnym użytku.
    Dlatego tacy jak ja muszą ustawić mózg na myślenie produktywne, przynoszące poprawę życia innym a odrzucić myślenie nieproduktywne, od którego ludziom nic nie przybędzie, ot myślenie dla myślenia.

    Zapytano bacy co robi jak ma czas
    odpowiedział: tak se siende i myślę
    a jak baco czasu nie macie:
    to tylko siedzem.

    2 89 Cytuj
  • 25 mar 2013

    A przy okazji poprzedniego wpisu;

    teoria kryzysu jest taka, że ten jest wtedy;
    gdy:
    ilość ludzi myślących nieproduktywnie jest większa,
    od ludzi myślących jak tym nieproduktywnym pomóc.

    3 89 Cytuj
  • 25 mar 2013

    Nie wiem nie czytałem tego co wyżej ale dodam coś od siebie... Jeżeli jedna brzoza miała rozbić samolot to dlaczego w tylu innych katastrofach samolot "przeleci" po 100m odcinku lasu i jeszcze nic nie odpadnie??? a tutaj jedna brzoza i samolot w tylu kawałkach....
    Wyjdzie ta "katastrofa" tak samo jak katyń...

    Ruski to ruski... do dziś są winni 24 ton czystego złota(poczytajcie) a i tak nie oddadzą;d

    86 3 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    KATYŃ 1940
    SMOLEŃSK 2010
    PAMIĘTAMY !

    Dr Eugene Poteat, były długoletni oficer CIA, a obecnie prezes Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu powiedział na antenie Polsat News, że im bardziej zagłębia się w sprawę Smoleńska, tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że "to nie był wypadek".

    http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/komentarze/news-byly-oficer-cia-o-smolensku-to-nie-byl-wypadek,nId,953710

    47 11 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    A ja mam do was, "smoleńskich ekspertów lotniczych", jedno pytanie - ilu z was wie dlaczego samolot lata?

    5 44 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    samolot lata bo ma skrzydla,ale takie wytrzymale,aby mogl uniesc pasazerow i tysiace ton paliwa,nawet gdyby o zelbetonowy słup zachaczył samolotem by "zawineło"

    43 2 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Dlaczego samolot lata? Tego uczą w szkołach średnich, więc jeśli ktoś chociaż trochę uważał w szkole na lekcjach to wie. Zasada unoszenia samolotu jest bardzo ładnie opisana pod tym adresem:

    http://www.fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_t3.html

    39 1 Cytuj
  • 10 kwi 2013
    Pizzaro napisał/a:

    KATYŃ 1940
    SMOLEŃSK 2010
    PAMIĘTAMY !

    Dr Eugene Poteat, były długoletni oficer CIA, a obecnie prezes Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu powiedział na antenie Polsat News, że im bardziej zagłębia się w sprawę Smoleńska, tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że "to nie był wypadek".

    http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/komentarze/news-byly-oficer-cia-o-smolensku-to-nie-byl-wypadek,nId,953710

    Chłopie puknij się w łeb. Najlepiej siedem razy patykiem brzozowym i nie siej już zamętu.
    Dość tej głupoty dziś na Krakowskim Przedmieściu. Won od Myślenic.

    13 48 Cytuj
  • 11 kwi 2013

    Jeżeli komuś przeszkadza pamięć o beztialsko pomordowanych w Katyniu i pamięć o ludziach którzy lecieli oddać im hołd nie może nazywać się patriotą. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI- NIE ZAPOMNIMY NIGDY !

    45 9 Cytuj
  • 11 kwi 2013

    Pizzaro powstrzymaj się chłopie od formuowania takich tez jakoby komuś przeszkadzała pamięć o pomordowanych oficerach w Katyniu, tudzież o ofiarach katastrofy w Smoleńsku. Wykaż chociaż minimum przyzwoitości !!!

    5 44 Cytuj
  • 11 kwi 2013

    Oniosłem się do słów WKibica, uwagi o przyzwoitości powinny być adresowane do niego a nie do mnie więc pomyliłeś odbiorców.

    43 6 Cytuj
  • 17 kwi 2013

    Zaczyna mi już brakować tego Smoleńska, jak bardzo się nudzę, to sprawdzam nowości ze Smoleńska
    mgła, zamach, wybuch, no i trzech żywych wylatujących z samolotu po wybuchu. Nie wiem czy sami wsiedli do karetki, czy uciekli, czy zabili go i uciekł.
    Nudno się robi jak pizzaro nie daje kolejnych "dowodów" zbrodni.
    Na Youtube był dokument sfilmowany przez naocznych świadków jak troje opuszczało samolot.
    I w nocy inni przestawiali samolot w inne miejsce, to takie dowody profesora z Krakowa, pozyskane na tandecie od wiarygodnych świadków ze wschodu.
    Lubie te wiadomości czytać jak komiks, dajcie jakieś nowości, np gdzie ta trójka albo coś nowego .
    Pizzaro może jakieś zdjęcia?
    Nie dajcie na siebie czekać, przyzwyczailiście nas do cdn, a tu cisza.

    3 25 Cytuj
  • 18 kwi 2013

    Jednak cały czas się myliłem i zamach był. Była sztuczna mgła i trotyl. Nawet bomby magnetyczne zostały użyte. Przyznać należy że Specnaz wszystko wykonał perfekcyjnie i wodził za nosy cały świat. Jedynie Macierewicz jak na byłego szefa służb, miał nosa.
    Dowód tutaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=h4j_PhyKH9g

    5 20 Cytuj
  • 18 kwi 2013

    mnie najbardziej podobaja sie zbrojone brzozy,ile razy sobie wyobraze samolot uderzajacy w brzoza slysze w glowie ten huk lamanej stali widze te szczatki skrzydla porozrzucane na wszystkie strony......
    bono bono,a napisz jeszcze cos ciekawego o ataku spekulacyjnym na franka szwajcarskiego,pprosze napisz cos,kabarety w TV mi sie juz znudzily ty z mecenasem o wiele bardziej mnie rozbawiacie,

    17 30 Cytuj
  • 18 kwi 2013
    albert7575 napisał/a:

    mnie najbardziej podobaja sie zbrojone brzozy,ile razy sobie wyobraze samolot uderzajacy w brzoza slysze w glowie ten huk lamanej stali widze te szczatki skrzydla porozrzucane na wszystkie strony......
    bono bono,a napisz jeszcze cos ciekawego o ataku spekulacyjnym na franka szwajcarskiego,pprosze napisz cos,kabarety w TV mi sie juz znudzily ty z mecenasem o wiele bardziej mnie rozbawiacie,

    Nigdy bym nie śmiał, pouczać ignoranta, który mając tak nikłe wiadomości próbuje się z nimi przebić.
    To o czym piszę to mój zawód i w ekonomii naprawdę jestem dobry a przynajmniej za to mi płacą i to nie małe pieniądze, wżyciu takich nie osiągniesz, ale może twoje wypociny zacytuje Nasz Dziennik lub podobny szmatławiec i jeszcze ci zapłaci, to byłby twój prawdziwy sukces.

    23 16 Cytuj
  • 18 kwi 2013

    ,,W Polsce najgwałtowniej i najbezwzględniej potępia się ludzi nie za to,że zle czynią ,lecz za to ,że inaczej myślą.

    10 1 Cytuj
  • 18 kwi 2013

    Z filmu wynika ze jednak to nie byla brzoza a jakas Juka czy cos takiego. Maciora powinien to sprostowac lub przynajmniej powolac jakas nowa komisje sledcza.

    14 Cytuj
  • 18 kwi 2013
    bono napisał/a:

    albert7575 napisał/a:mnie najbardziej podobaja sie zbrojone brzozy,ile razy sobie wyobraze samolot uderzajacy w brzoza slysze w glowie ten huk lamanej stali widze te szczatki skrzydla porozrzucane na wszystkie strony......
    bono bono,a napisz jeszcze cos ciekawego o ataku spekulacyjnym na franka szwajcarskiego,pprosze napisz cos,kabarety w TV mi sie juz znudzily ty z mecenasem o wiele bardziej mnie rozbawiacie,
    Nigdy bym nie śmiał, pouczać ignoranta, który mając tak nikłe wiadomości próbuje się z nimi przebić.
    To o czym piszę to mój zawód i w ekonomii naprawdę jestem dobry a przynajmniej za to mi płacą i to nie małe pieniądze, wżyciu takich nie osiągniesz, ale może twoje wypociny zacytuje Nasz Dziennik lub podobny szmatławiec i jeszcze ci zapłaci, to byłby twój prawdziwy sukces.

    I właśnie tacy jak Ty mnie najbardziej drażnią. Ludzie, którzy innych traktują z góry.

    "Jestem lepszy bo mam dobrą pracę i zarabiam dużo pieniędzy, a reszta niech się ..." - typowe myślenie tzw. "młodych, wykształconych,...".

    Szkoda się rozpisywać ...

    11 1 Cytuj
  • 19 kwi 2013

    Z góry? Nie widzisz co się dzieje? Kto kogo traktuje z góry? Wczoraj Zbigniew Preisner kulturalnie nazwał tych którzy ukradli i wykorzystali bez jego wiedzy i zgody jego kompozycję do celów politycznych. Powinien nazwać ich po imieniu - złodzieje, ale jak na kulturalnego i inteligentnego człowieka nazwał ich tylko "smoleńskimi oszołomami" od których się całkowicie odcina i żąda by te "oszołomy" przeszły przez Kraków głosząc przez megafony, że użyli jego utworów, bez zezwolenia. W innym przypadku będzie pozew wobec przywodzących "oszołomami" - Pisem.

    W sumie nie ma się czemu dziwić gdy nawet w Pisie mało kto wierzy w zamach smoleński.
    http://natemat.pl/57765,smolenscy-ateisci-w-pis-katastrofa-smolenska-dzieli-takze-na-prawicy

    Powoli wychodzi na światło dzienne powiązanie wiary smoleńskiego mordu z IQ. Kwestia czasu i w Polsce badanie IQ zastąpi się badaniem WwMS ;)

    3 11 Cytuj
  • 19 kwi 2013
    Viking napisał/a:

    bono napisał/a:albert7575 napisał/a:mnie najbardziej podobaja sie zbrojone brzozy,ile razy sobie wyobraze samolot uderzajacy w brzoza slysze w glowie ten huk lamanej stali widze te szczatki skrzydla porozrzucane na wszystkie strony......
    bono bono,a napisz jeszcze cos ciekawego o ataku spekulacyjnym na franka szwajcarskiego,pprosze napisz cos,kabarety w TV mi sie juz znudzily ty z mecenasem o wiele bardziej mnie rozbawiacie,
    Nigdy bym nie śmiał, pouczać ignoranta, który mając tak nikłe wiadomości próbuje się z nimi przebić.
    To o czym piszę to mój zawód i w ekonomii naprawdę jestem dobry a przynajmniej za to mi płacą i to nie małe pieniądze, wżyciu takich nie osiągniesz, ale może twoje wypociny zacytuje Nasz Dziennik lub podobny szmatławiec i jeszcze ci zapłaci, to byłby twój prawdziwy sukces.I właśnie tacy jak Ty mnie najbardziej drażnią. Ludzie, którzy innych traktują z góry.

    "Jestem lepszy bo mam dobrą pracę i zarabiam dużo pieniędzy, a reszta niech się ..." - typowe myślenie tzw. "młodych, wykształconych,...".

    Szkoda się rozpisywać ...

    A jak masz traktować ignoranta, który jest sam dla siebie autorytetem w każdej dziedzinie, robi ze siebie durnia, podważając wszystkie opinie fachowców biegłych w temacie, robiąc z nich sprzedawczyków i kolaborantów.
    Jeżeli przecie do anarchii, to nie ze mną, jestem za państwowością i karnością ( tak działają kultury anglosaskie, tam jest największy porządek) a to co wy proponujecie, to kultury afrykańskie, gdzie każdy wie lepiej i jego racja musi zwyciężyć.
    Co z tego wynika? rozkład państwa, otumanienie społeczeństwa, brak dowartościowania (które nas gnębi od wieków) i kompletny brak autorytetów.
    Ja takiego państwa nie chcę i tępię takie postawy na każdym kroku.

    23 12 Cytuj
  • 19 kwi 2013
    bono napisał/a:

    albert7575 napisał/a:mnie najbardziej podobaja sie zbrojone brzozy,ile razy sobie wyobraze samolot uderzajacy w brzoza slysze w glowie ten huk lamanej stali widze te szczatki skrzydla porozrzucane na wszystkie strony......
    bono bono,a napisz jeszcze cos ciekawego o ataku spekulacyjnym na franka szwajcarskiego,pprosze napisz cos,kabarety w TV mi sie juz znudzily ty z mecenasem o wiele bardziej mnie rozbawiacie,
    Nigdy bym nie śmiał, pouczać ignoranta, który mając tak nikłe wiadomości próbuje się z nimi przebić.
    To o czym piszę to mój zawód i w ekonomii naprawdę jestem dobry a przynajmniej za to mi płacą i to nie małe pieniądze, wżyciu takich nie osiągniesz, ale może twoje wypociny zacytuje Nasz Dziennik lub podobny szmatławiec i jeszcze ci zapłaci, to byłby twój prawdziwy sukces.

    taki widocznie z ciebie ekonomista jak z balcerowicza,posluchaj...... atak spekulacyjny ĆWIARTKO ma na celu oslabienie waluty do jak najnizszej wartosci,a dysk\\utowalismy o szybkim wzroscie wartosci franka,wroc do postow i odsierz sobie,po tamtych wpisach uciekles z forum majac nadzieje ze wszyscy co czytali zapomna....
    viking,bono blefuje ,on nie zarabia i nigdy niezarobi duzych pieniedzy,zreszta ja tez,ale moim "zboczeniem' jest to ze troche interesuje sie polityka i ekonomia,i wiem na czym polega atak spekulacyjny,
    mecenas,tak sie sklada ze juz ok 70% spoleczenstwa sklania sie ku werski zamachu,a jesli ruscy nie oddadza wraku to z miesiace na miesiac procent ten bedzie rosl....

    10 115 Cytuj
  • 19 kwi 2013

    [quote]taki widocznie z ciebie ekonomista jak z balcerowicza,posluchaj...... [/quote]

    Akurat Balcerowiczowi wiele można zarzucić, ale nie to że nie jest dobrym ekonomistą. To tylko zacofane intelektualnie "polaczki" na niego plują, że był taki okrutny, a tak naprawdę jest to człowiek - prekursor jak w kilka lat "przeprogramować" gospodarkę z centralnie sterowanej na wolnorynkową. Jeśli znajdziesz i masz jakieś bezbolesne metody na takie akcje w gospodarce w takim razie należy ci się nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii. O wielkim fachu tego człowieka świadczą liczne nagrody dla niego oraz uznanie na świecie i bycie niejako inspiracją dla innych gospodarek, które musiały zmienić swoje struktury.
    Jedynym błędem naszego kraju było nie posłuchanie Miltona Friedmana (laureat nagrody nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych z lat 70-tych XXw, za teorie monetaryzmu, neoliberalista, człowiek z tzw. szkoły Chicagowskiej, która pomagała Pinochetowi, aby dokonać tzw. "Chilijski cud") -

    [quote]Pol­ska nie po­win­na naśla­dować bo­gatych krajów zachod­nich, bo nie jest bo­gatym kra­jem zachod­nim. Pol­ska po­win­na naśla­dować roz­wiąza­nia, które kra­je zachod­nie sto­sowały, gdy były tak bied­ne, jak Pol­ska. [/quote]
    ~Milton Friedman.

    [quote] atak spekulacyjny ĆWIARTKO ma na celu oslabienie waluty do jak najnizszej wartosci,a dyskutowalismy o szybkim wzroscie wartosci franka[/quote]

    Atak spekulacyjny nie jest tożsamy z osłabianiem waluty. Można spekulować z walutą także na jej umocnienie.

    [quote]bono bono,a napisz jeszcze cos ciekawego o ataku spekulacyjnym na franka szwajcarskiego,pprosze napisz cos,kabarety w TV mi sie juz znudzily ty z mecenasem o wiele bardziej mnie rozbawiacie,[/quote]

    To co spotkało franka szwajcarskiego spotkałoby też inne waluty europejskie gdyby istniały. Wystarczy zrozumieć, jak działają inwestorzy - w czasach niepewnych chcą oni lokować swój kapitał w instrument finansowy uznawany przez nich za bezpieczny/mniej ryzykowny. I takiż się okazał frank szwajcarski. Gdyby istniała marka niemiecka (przypomnę, wymieniona na euro stosunkiem 1:1), to waluta niemiecka była by tym instrumentem rynku pieniężnego w jakim lokowano by kapitał.

    Przed zabieraniem zdania w tematach ekonomicznych powinieneś przeczytać chociaż jeden solidny i dobry podręcznik tłumaczący zawiłości mikro i makroekonomii, dający solidne podstawy rynku instrumentów finansowych oraz rynku walutowego. Od siebie mogę polecić taką literaturę:

    1. Paul A. Samuelson, William D. Nordhaus - "Ekonomia" - Dom wydawniczy REBIS - jeden duży tom mikro i makroekonomii. Wydanie XIX - zaktualizowane o kryzys z lat 2007-2008 w USA.
    2. David Begg Mikroekonomia oraz Makroekonomia - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, trochę cięższym językiem pisane, ale tak naprawdę "elementarz" ekonomisty.
    3. Witold Bień - "Rynek papierów wartościowych" - wyd. Difin - co to jest giełda, jak działa rynek walutowy, czeki, weksle, instrumenty pochodne.
    4. Zbigniew Dobosiewicz - "Bankowość" - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne - opisanie polskiego i międzynarodowego systemu walutowego, banków, itd.

    Ze stron internetowych:

    http://mises.pl/

    http://www.smith.org.pl/pl/

    Obie organizacje mają bardzo rozbudowane działy z artykułami, przedrukami z zagranicznych pism, tłumaczeniami i opracowaniami. Nie są "pudelkami biznesu", nie są na usługach rządowych - są to niezależne organizacje.
    Jeśli nie studiujesz na uczelni i tym samym nie masz dostępu do pełnej i płatnej bazy artykułów naukowych to te dwie strony są naprawdę pomocne.

    Przynajmniej mogą uchronić Ciebie przed mówieniem głupot.

    107 2 Cytuj
  • 19 kwi 2013

    albert7575

    Powodzianin bardzo trafnie cię oświecił.

    A to twoje porównanie siebie i Balcerowicza to .............................................................
    domyśl się co o tobie napisałem a to co myślę o twojej wiedzy ekonomicznej, pozostawię dla siebie.
    Znęcanie się nad słabszymi nie jest w moim stylu.

    95 4 Cytuj

Odpowiedz