Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 19 kwi 2013
    bono napisał/a:

    bono,raczej nie wypowiadaj sie za anglikow,oni tam zyja i maja cos wiecej do powiedzenia,a sam penie widziales badz slyszales o incydentach podaczas pogrzebu,za czasow thater podobno sprywatyzowano kolej,pozniej kusiano ja znacjonalizowac,popraw mnie jesli sie myle,tak cos slyszalem

    My wojnę przegraliśmy i zostaliśmy poddani kolejnemu rozbiorowi.

    Anglia 23 lata temu to było państwo post imperialnej, które co dopiero pozbyło się swej potęgi w postaci kolonii, wiekowego bogactwa narodu i pierwszej gospodarki kapitalistycznej.
    Polemika z tobą jest bardzo trudna w stylu:
    ta bułka od Sidora jest bardzo dobra, ty odpowiadasz, że ta GS jest lepsza bo więcej ludzi GS zatrudnia bo jest prezes i dwóch zastępców p 10 pracowników gospodarczych i wujek i ciotka zatrudnionych.
    No i ty oczywiście masz rację![/cytat]

    241 21 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Mnie się żyje całkiem dobrze. A nieroby i lenie zawsze mają ze wszystkim pod górkę...

    212 29 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Ciekawe, ze do mojej wypowiedzi nikt się nie odniósł? "Pyskujecie" tylko między sobą o Balcerowiczu, itp... a przecież temat nie tego dotyczył. Podejrzewam, że merytoryczna dyskusja to nie dla Was. Szkoda...

    6 53 Cytuj
  • 20 kwi 2013
    czytelnik napisał/a:

    Mnie się żyje całkiem dobrze. A nieroby i lenie zawsze mają ze wszystkim pod górkę...

    Niektórzy harują za marne pieniądze i nie mają perspektyw więc nie generalizuj. Nie każdy ma szczęście (i/lub znajomości) i nie każdy znajdzie dobrą pracę. W tym kraju ogromna część społeczeństwa żyje w biedzie, albo na granicy ubóstwa bo albo nie ma pracy, albo ma ale z tej pracy ciężko utrzymać rodzinę. Bezrobocie w kraju coraz wyższe, a władze tylko łupią społeczeństwo coraz wyższymi podatkami. W dodatku pieniądze z tych podatków idą np. Na najdroższy stadion w europie, na milionowe premie dla urzędników (którzy de facto za nic nie odpowiadają), itp... Społeczeństwo ma już tego po dziurki w nosie.

    9 68 Cytuj
  • 20 kwi 2013
    Viking napisał/a:

    Ale kto tu podważa opinie fachowców? Analizy i obliczenia naukowców rozkładają raport Millera na łopatki, a tacy jak Ty wciąż twardo obstają przy teorii pancernej brzozy nie dopuszczając do siebie żadnych innych możliwości. Nie twierdzę, że był zamach, ale twierdzę, że w świetle ustaleń naukowców i w świetle dowodów raport komisji Millera jest wart tyle samo co rolka papieru toaletowego, a skoro tak, to trzeba dokładnie zbadać okoliczności tej katastrofy biorąc pod uwagę wszystkie dowody i ustalenia.

    Raport Millera jest jedynym rzeczowym dokumentem odnośnie katastrofy. Sporządzili go fachowcy na podstawie dostępnych danych i badań. Stwierdzenie, że nadaje się do celów higienicznych dyskwalifikuje Twoją wypowiedź, stąd nikt się polemiki z Tobą nie podjął. Chłopie przypomnij sobie zasady fizyki [ podstawowe ] a o pancernej brzozie pisać przestaniesz i wskaż tych fachowców, którzy raport Millera podważyli. Spece od Macierewicza, którzy teorie i spekulacje czynią czy agent CBa. Ludzie Ci żadnego dowodunie widzieli. Jeżeli tak ma wyglądać badanie, to ja dziękuję. Wątpliwości zawsze pozostaną i takie jełopy jak Ty domagać się będą wciąż nowych badań, cynicznie grając politycznie. Zostawcie ten dance macabre.

    44 6 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Naukowcy badali fragment skrzydła i stwierdzili, że blachy odgięte są na zewnątrz. Przy zderzeniu z przeszkodą blachy byłyby wgięte do środka. Poza tym, jakim cudem nity w poszyciu nie zostały ścięte tylko wypchnięte ("wystrzelone")? To są fakty. Poza tym, jeden z naukowców dokonał obliczeń toru lotu skrzydła biorąc pod uwagę znaną już tezę o 2 wybuchach i wyliczył, gdzie powinien upaść urwany fragment skrzydła jeśli faktycznie doszło do wybuchu w tym skrzydle. Przyjął moment wybuchu zgodnie z odczytem z wykresów, na których widać, że na samolot zadziałała jakaś siła, która nim dosłownie wstrząsnęła (2 razy). Wynik obliczeń pokrywał się z miejscem, w którym znalezione zostało urwane skrzydło.

    To nie są jakieś tam spekulacje tylko analizy dowodów i obliczenia naukowe. W raporcie Millera takich analiz zabrakło. Komisja Millera w ogóle nie miała w ręku żadnych dowodów. Nawet nagrania z rejestratorów były tylko kopiami, co do których nie ma nawet pewności czy nie zostały zmanipulowane przez Rosjan.

    Na koniec - nie wyzywaj mnie od jełopów. Ja Ciebie nie wyzywam i odnoszę się do Ciebie z kulturą. Twoje wypowiedzi świadczą o Twoim poziomie.

    9 43 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Drogi Vikingu. O których naukowcach mówisz? znasz nazwiska czy zasłyszałeś w RM ??? bo nikt z naszego kraju poza akredytowanymi śledczymi do złomu dostępu niema...

    42 10 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Viking
    Był taki muzyk niemiecki, który stworzył wirtualny zespół BonyM. Oni tylko ruszali ustami i robili ruch sceniczny, on komponował, nagrał muzykę, wokal i tak powstała legenda zespołu.
    Ta ekspertyza tych dziwnych naukowców przypomina mi ten eksperyment, albo Kaszpirowskiego, który leczył pacjentów przez telewizor.
    Ci twoi naukowcy zachowują się jak słynni jasnowidze, którzy na podstawie zdjęcia określają miejsce wypadku ewentualnie chorobę. Oni, ci naukowcy od Maciarewicza powinni poszukać porady u podobnych naukowców, jasnowidzów, ci wykazali by na podstawie ich własnych fotografii czy ich diagnoza jest właściwa.
    Gdzie my żyjemy, że z tak dużej ilości społeczeństwa, tacy jasnowidze jeszcze w XXI w. wciąż robią durni jak za czasów Kaszpirowskiego?

    42 12 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Wiking. A kto dał zlecenie na JFK ??? myślę że ci "twoi" naukowcy już dawno to wiedzą ... hehe

    42 10 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    No to nie jest żadną tajemnicą że za zamachem na JFK stały służby specjalne USA. Dowodów brak ale fakty mówią same za siebie. Tylko że tam były niezaprzeczalne fakty.

    Komisja maciOrewicza tworząc religię smoleńską nie ma, nie miała żadnych dowodów na istnienie zamachu, ale za to potrafi motać w głowach tym o niższych IQ. Ciekawe że proszona przez prokuraturę o dowody, które mogłyby przeczyć wnioskom komisji Millera - rozkładają ręce. Żałosne, podobne jak ci którzy w to wierzą :)

    41 12 Cytuj
  • 21 kwi 2013

    durnie, ci o niższym IQ. Ja wolę jełopy. To tak swojsko po radiomaryjnemu i pisowsku brzmi. Do Macierewicza i jego jasnowidzów pasuje.

    43 15 Cytuj
  • Waza Forte 21 kwi 2013
    Mecenas napisał/a:

    No to nie jest żadną tajemnicą że za zamachem na JFK stały służby specjalne USA. Dowodów brak ale fakty mówią same za siebie. Tylko że tam były niezaprzeczalne fakty.

    Komisja maciOrewicza tworząc religię smoleńską nie ma, nie miała żadnych dowodów na istnienie zamachu, ale za to potrafi motać w głowach tym o niższych IQ. Ciekawe że proszona przez prokuraturę o dowody, które mogłyby przeczyć wnioskom komisji Millera - rozkładają ręce. Żałosne, podobne jak ci którzy w to wierzą :)

    Taaaaaaa tak jak za Katyniem......................................

    13 42 Cytuj
  • Waza Forte 21 kwi 2013

    WKibic pisze:
    "durnie, ci o niższym IQ. Ja wolę jełopy. To tak swojsko po radiomaryjnemu i pisowsku brzmi. Do Macierewicza i jego jasnowidzów pasuje."

    Jaśnie oświecony UBeku?
    Kto ci dał prawo do obrażania innych nie myślących POprawnie POlitycznie i POtrafiących wyciągać wnioski z faktów?

    12 43 Cytuj
  • 21 kwi 2013

    Kolego. Katyn byl faktem, ale jakbys znal choc troche historie czasow stalinowskich to bys wiedzial ze takich Katyniow bylo przed wojna Rosyjsko Niemiecka setki, tylko ze o tym sie juz nie mowi. Poczytaj o glodzie ukrainskim, ktorym Stalin wymordowal i doprowadzil do kanibalizmu miliony bogu ducha winnych ukraincow. O tym pewnie nawet nie slyszales bo wiesz tylko tyle co ci wpoili. Poczytaj o tym ile sami polacy wymordowali zydow w czasach okupacji tylko po to by odebrac im majatki, to pewnie ci sie obilo o uszy po glosnym filmie Poklosie.
    Wierni Smolenszczacy wiedza i mowia tylko o tym, na czym mozna zbic kapital polityczny, by obsadzic u wladzy kolejnych ciemiezcow, ktozy beda od nowa napelniac swoje, tym razem puste kieszenie, doprowadzajac ten kraj do jeszcze wiekszej ruiny. Walczcie o zmiany wladzy na kolejnych nienazartych ale co gorsze fanatycznych i nieobliczalnych porabancow, a po roku tej wladzy bedziecie jeczec z glodu bo rozgrabia wszystko co jeszcze pozostalo, wam wystawiajac rachunki.

    42 12 Cytuj
  • 21 kwi 2013

    Viking o tak, ja to w życiu mam tyle szczęścia, fiu fiu. Normalnie w czepku urodzony :) Tylko dlaczego pracowałem na prasie nocami w skupie makulatury prasując bele, dlaczego odwalałem śnieg, grabiłem liście za pół darmo, strzygłem żywopłoty, weekendy siedziałem na giełdach samochodowych sprzedając choinki zapachowe do samochodów, roznosiłem ulotki i wiele innych czynności się imałem żeby związać koniec z końcem? A dlaczego kończyłem średnią szkołę wieczorowo a studia zaocznie? Tak, żyje mi się teraz nieźle ale to konsekwencja tego, że pracy się nie bałem i łapałem się wszystkiego co dawało mi jakikolwiek grosz ale co najważniejsze - potrafiłem być elastyczny i nie marudziłem. A widzę, że to teraz jakaś norma obyczajowa.

    Konkludując. Chcieć to móc :)

    30 12 Cytuj
  • 21 kwi 2013
    Waza napisał/a:

    WKibic pisze:
    "durnie, ci o niższym IQ. Ja wolę jełopy. To tak swojsko po radiomaryjnemu i pisowsku brzmi. Do Macierewicza i jego jasnowidzów pasuje."

    Jaśnie oświecony UBeku?
    Kto ci dał prawo do obrażania innych nie myślących POprawnie POlitycznie i POtrafiących wyciągać wnioski z faktów?

    Do Ubeków mi tak daleko jak do PiS-u i Macierewicza. Te same klimaty, podejrzliwość i denuncjacja, węszenie i teorie spiskowe. Utopicie się sami. Was nie trzeba obrażać. Wy się sami obrażacie. Jełop zaś po to, aby wnieść trochę żywotności do ględzenia o brzozie i mgle.
    Jestem konserwatysta światopoglądowym tolerancyjnym wobec odmienności i liberałem gospodarczym z określeniem priorytetowych działów chronionych przez panstwo i tyle. piS radiomaryjny i narodowo- katolicki osmiesza wartości mnie bliskie, odbiera mi miano patrioty, chce zrobić nacjonalistę, stąd nie ukrywam, że mnie trafia, gdy patrzę na jełopów pisowskich, cwaniaczkow bez wykształcenia jak Obajtek, Szlachetka czy z miernym jak Łatas.

    32 12 Cytuj
  • 21 kwi 2013

    W tym kraju nic się nie dzieje bez kościoła.
    Cud nad Wisłą, to nie heroizm żołnierzy, tylko Matka Boska która płachtą (mgłą) zasłoniła pole walki.
    Ta mgła również była nad Smoleńskiem i tu Matka Boska dawała znak aby zawrócili.
    I pewnie taka była by interpretacja gdyby prezydentem był Kwaśniewski i to on zamiast Kaczyńskiego był głową państwa i Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych na pokładzie tego samolotu.
    W tedy w kościołach były by kazania, że niewierni nie posłuchali znaków z nieba.
    - Za jakieś 10 lat w kościołach będą kazania o Kaczyńskim jak o pierwszych chrześcijanach,
    który oddał życie za wiarę, Rzym zamieni się na Smoleńsk a amfiteatrem, Koloseum będą
    pola pod Smoleńskiem.
    Tylko, że jeżeli moja przepowiednia sie ziści, to w kościołach będą już tylko emerytowani księża i grupa dewotek.
    Kościół prze do samozagłady, kiedyś był awangardą nauki, dziś to instytucja istniejąca sama dla siebie. Jak sprzedadzą ostatnie majątki to ostatni gasi światło.

    31 16 Cytuj
  • 27 kwi 2013

    Z dzisiejszej prasy:

    Zaskakujące odkrycie w Nowym Jorku. Na Manhattanie znaleziono część podwozia najprawdopodobniej należącą do samolotu, który 11 września 2001 roku wbił się w jedną z wież World Trade Center.

    Wygląda na to, że wzorem Smoleńska palce w tym maczał Putin, boję się też o udział Tuska, bo ukrywanie śladów podobne. Po tylu latach znaleźć teraz części samolotu w mieście, nie na jakimś polu pod Smoleńskiem?
    Te zamachy musi coś łączyć. USA powinny pilnie wezwać Maciarewicza do ustalenia prawdziwego sprawcy.

    1 32 Cytuj
  • 20 wrz 2013

    Ten Maciarewicz to jest prze gość. Właśnie w TVP info zmiażdżył Kraśkę. Ten Kraśko cały czas chciał mówić, ale Maciarewicz się nie dał, nie pozwolił sobie głosu odebrać, walczył jak lew. aby mikrofon należał do niego. I wygrał, przedstawił takie argumenty, że Kraśko wysiadł, zdążył tylko powiedzieć "dziękuję za udział w programie".
    Maciarewicz to prawdziwy geniusz, Kaczyński przy nim to chłopiec na posyłki, takie argumenty miał, że, sam się przeraziłem a do strachliwych nie należę. Pomyślałem od razu, że gdyby tacy patrioci rządzili naszym państwem to zaszli byśmy ho,ho a może jeszcze dalej.
    No i taki Maciarewicz to pewnie niedługo będzie goszczony na uznanych uczelniach, jako wybitne jednostki nauki światowej, takie światowe dziedzictwo.

    5 5 Cytuj
  • 23 paź 2013

    Zrzędzenie na rzekomy brak dowodów można ciągnąć w nieskończoność; wynika to bowiem tylko z poczucia przyzwoitości zrzędzących. A przyzwoitości w Polsce coraz mniej

    Wokół zamachu w Smoleńsku prócz oszustw, kłamstw i przestępstw Moskwy i jej etnicznie polskich stronników trwa i rozwija się tyle niedorzeczności nie będących wynikiem złej woli, że na skórze wołowej ich nie spisać. Jedną z tych dla mnie niedorzeczności jest powszechne nawet u ludzi dobrej woli utyskiwanie na „brak dowodów”. Oto jak ujmuje to jeden z publicystów. Nie o Niego tu idzie, bo wypowiedź to charakterystyczna - była i jeszcze będzie powielana przez wielu:

    Rząd obstaje przy wersji, na którą nie ma żadnych dowodów, zespół Macierewicza przy innej wersji, na którą też nie ma żadnych dowodów, bo w ogóle nie ma żadnych dowodów - wszystkie trzyma pod siedzeniem Putin i śmieje się w głos, patrząc, jak się głupie polaczyszki zagryzają (...) Media kolejny dzień produkują żałosną telenowelę, w której młócone są po raz enty te same po stokroć omłócone i niemożliwe do zweryfikowania bez dostępu do dowodów tezy.

    Do rzekomego braku dowodów: ile to jeszcze może potrwać? Stąd do wieczności? Putin w rzeczy samej śmiać się musi w głos. Zamach miał miejsce już ponad 3 lata temu. Miłośnicy dowodów – w jakiejś części pewnie dyskretnie po temu stymulowani – już teraz dla swych właścicieli zdobyli ponad trzy lata. Ile zdobędą ich jeszcze? Jak jeszcze długo można bredzić o braku dowodów? Za Cyceronem: Jak jeszcze długo będziesz, Katylino, nadużywał cierpliwości naszej?

    Wyobraźmy sobie, że za parę lat, powiedzmy w roku 2020, emerytowany już wtedy Putin wystąpi przez kamerami i oznajmi, że to on rozkazał zorganizować zamach, opowie o szczegółach, uzupełni to co już sami wiemy bez śledztwa, i wskaże polskich wykonawców. Myślę, że przy obecnym stanie rozkładu Polski Putin mógłby sobie na to pozwolić choć dziś. Jakie bowiem w Polsce byłyby skutki takiego występu Putina? Ano takie jakie bez tego występu są i teraz: oto podniósłby się klangor i rejwach, że Ruski kłamie - by wywołać „wojnę” vel „wojnę domową”, że chce nas sprowokować, że nie ma dowodów (a jakże – bo to że „nie ma dowodów” można opowiadać choć i do dnia Sądu Ostatecznego); a te dowody, które Putin przedstawia, sfabrykował by osiągnąć swe niecne cele - przede wszystkim po to, by nas skłócić; a przecież naród z partią, partia z narodem.

    Żałosne.

    To prawda że musimy odzyskać wrak i przeprowadzić śledztwo według standardów europejskich. Również pod względem dowodów, również dowodów bezpośrednio bynajmniej nie potrzebnych; idzie po prostu o zebranie wszystkich dowodów i jest to kwestia pewnej staranności i szacunku do siebie.

    To jednak nie znaczy, że bez tych dowodów jakoby „nie wiemy” co się stało w Smoleńsku.

    Wiemy.

    I wiedzieliśmy po ujrzeniu zdjęć z pobojowiska.

    zdjecie

    Wystarczy popatrzeć na sam rozkład szczątków aby stwierdzić, że nie była to "zwykła" katstrofa ...

    Tekst nie mój, tylko z blogu niepoprawni.pl ale według mnie w pełni oddaje to co teraz się dzieje.

    7 5 Cytuj
  • 23 paź 2013

    Zdjęcie mówi wszystko, dziwię się osobom które wierzą, że jedna brzoza miała tak wielki wpływ, urwała skrzydło i dokonała takich zniszczeń :-) Pomyślcie trochę logicznie ...

    zdjecie

    Przemieszczenie części wraku (tzw. lewego statecznika) między 11 a 12 kwietnia. W raporcie MAK przyjęto pozycję z 12 IV!

    Może mi ktoś odpowie po co przesuwano części wraku ?

    Więcej matactw na stronie:

    http://www.solidarni2010.pl/16242-31-matactwa.html

    5 5 Cytuj
  • 23 paź 2013

    Wokół zamachu w Smoleńsku prócz oszustw, kłamstw tych psełdo profesrów i pajaca maciarewicza k....a już tego nie da się sluchać !!!!!!!!!!!!!1

    3 7 Cytuj
  • 23 paź 2013

    macie tych swoich fachowców
    http://www.youtube.com/watch?v=dXbooNmZoto

    2 7 Cytuj
  • Pietja 23 paź 2013

    Cała komisja parlamentarna to najlepszy kabaret jaki miałem okazję oglądac/słuchać w ciągu ostatnich 3 lat.

    Ja rozumiem że mohery wierzyły w te brednie Maciory i jego pożal się Boże profesorów, 2 lata temu. Sam ryłem z nich zaraz po pierwszych teoriach. Ale teraz w to wierzyć to trzeba mieć nieźle nastukane do głowy.
    PiS przez całą tą sprawę zszedł już tak na psy, że wcale nie byłem wielce zdziwiony wynikami referendum w Wawie, które PiS jak tylko wsadził swe brudne łapska Hofmana przegrał z kretesem.

    1 7 Cytuj
  • 23 paź 2013

    Najlepiej wszystko wyśmiać, wyszydzić w prymitywny i chamski sposób, typowe dla osób które wiedzę czerpią z jednych słusznych mediów i nawet nie dopuszczają do siebie innego zdania czy argumentów ...

    Dlaczego jak cały zespół parlamentarny Macierewicza jest kabaretem Lasek nie spotka się z nimi na konferencji i nie rozwali w drobny mak ?

    Gdybym był Laskiem i nie miał niczego do ukrycia to bym sobie chodził ze swoimi ekspertami na takie konferencje i obalał w proch wszelkie insynuacje. Dodatkowo bym wyzwał do publicznej, telewizyjnej debaty przeciwną stronę i ośmieszył dowodami. A jak jest ?

    Lasek ANI RAZU nie chciał się spotkać, unika jak ognia nawet bycia w jednym studiu nawet sprzyjających mu TV z kimkolwiek od Macierewicza, na żadnej konferencji się nie zjawia, nie przeliczył ani zweryfikował żadnego dowodu- poza przyciskiem UCHOD który zadzialał więc się zamknęli. A czasu miał aż nadto żeby sie przygotować. I co ? Jedyne co potrafi to na okragło krzyczeć ""głupoty", "bzdury","niemożlwie" - zero merytoryki. I to jest najbardziej podejrzane. Czego się boi ? Może mi odpowiecie ?

    A może któryś z wyśmiewaczy odpowie na kilka pytań które padały na konferencjach zespołu Macierewicza a do dzisiaj komisja Laska na nie nie odpowiedziała:

    - czemu TAWS38 został zamazany ?

    - czemu statecznik (częśc ogona) znajduje się ok.100m przed brzozą a kilkaset przed miejscem potencjalnego uderzenia w ziemię ?

    - czemu na większości zdjęć nie ma części samolotu w kikucie brzozy ?

    - czemu nie ma nagrań z wieży w Smoleńsku ?

    - czemu nie ma zdjęć satelitarnych z 10.04 ?

    - czemu nikt nie wyjaśnia skąd nadpalone zwłoki kilku ofiar ?

    - czemu nie zrobili uderzenia lotu przez 3 lata żeby obalić choćby profesora Biniendę ?

    - czemu nie złożyli przynajmniej skrzydła żeby dopasować elementy z brzozy ?

    - czemu nie ma krateru od uderzenia samolotu w ziemię (bo albo uderzył silno w grunt żeby się tak rozpad albo łagodnie zszedł na ziemie wtedy skąd taki rozrzut) ?

    .....i jeszcze kilkadziesiąt innych pytań

    kynio- Krzysztof, Mohikanin- Pietja- może zamiast wyśmiewać odpowiecie mi na te pytania czy już nie będziecie tacy odważni ?

    6 2 Cytuj

Odpowiedz