Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 12 kwi 2015

    a ktoś wierzy jeszcze w durną teorie że drzewo może urwać skrzydlo samolotu? Nawet gdyby wedle teori Laska była cała masa zbiegów okoliczności (jak w kiepskim filmie sensacyjnym) począwszy od złych warunków atmosferycznych po impreze w kokpicie samolotu to samolot robzbił by sie na płycie lotniska a nie w lesie

    4 8 Cytuj
  • 12 kwi 2015

    Ktoś wierzy, że samolot może spadając z wysokości kilkudziesięciu mertów roztrzaskać się na kilkadziwsiąt tysięcy części i w dodatku nie pozostawić dziury w ziemi?

    2 5 Cytuj
  • Andrzej 12 kwi 2015

    Taa, krater większy od Chicxulub powinien zostać po tym Tupolewie. Mgły też nie było to tylko ruskie zadymili. Tak to już jest, że jak samolot przelatuje za nisko nad drzewami to może w nie uderzyć i nie dolecieć na lotnisko. Co do skrzydła które wytrzyma uderzenie z drzewem - czy widzieliście kiedyś samochód, który uderzył w drzewo z dużą prędkością? Samochód i samo drzewo, rzecz jasna.

    mspanc

    6 1 Cytuj
  • 12 kwi 2015
    Viking napisał/a:

    Ktoś wierzy, że samolot może spadając z wysokości kilkudziesięciu mertów roztrzaskać się na kilkadziwsiąt tysięcy części i w dodatku nie pozostawić dziury w ziemi?

    A czy ktoś wierzy, że dziecko wypadające z okna na czwartym pietrze może przeżyć?

    "To prawdziwy cud! W Urugwaju 2-letni chłopczyk wypadł z 10. piętra bloku i przeżył. Dziecko spadło na trawnik tuż przed budynkiem.
    Do dziecka natychmiast została wezwana karetka pogotowia, która zabrała go do szpitala. Okazało się, że chłopiec ma jedynie poobijaną śledzionę. Po 12 dniach obserwacji, lekarze wypuścili malca ze szpitala. - To prawdziwy cud, że on żyje - mówili lekarze."

    W przypadku, który opisujesz cudu nie było-widocznie Bóg tak chciał.

    2 5 Cytuj
  • 12 kwi 2015

    (Mdr 4,7-15)
    "Sprawiedliwy,
    choćby umarł przedwcześnie,
    znajdzie odpoczynek.

    Zabrany został,
    by złość nie odmieniła
    jego myśli
    albo ułuda nie uwiodła duszy:
    bo urok marności
    przesłania dobro,
    a burza namiętności
    mąci prawy umysł.
    Wcześnie osiągnąwszy
    doskonałość,
    przeżył czasów wiele.
    Dusza jego podobała się Bogu,
    dlatego
    pospiesznie wyszedł spośród nieprawości.

    A ludzie patrzyli
    i nie pojmowali,
    ani sobie tego nie wzięli do serca,
    że łaska i miłosierdzie
    nad
    Jego wybranymi
    i nad świętymi
    Jego opatrzność."

    3 2 Cytuj
  • 12 kwi 2015
    Endrju napisał/a:

    T . Co do skrzydła które wytrzyma uderzenie z drzewem - czy widzieliście kiedyś samochód, który uderzył w drzewo z dużą prędkością? Samochód i samo drzewo, rzecz jasna.

    mspanc

    ale tu skrzydło uderzyło,jedno skrzydło napotkało opór drugie wysunelo sie do przodu( prawie jak mechanizm roznicowy w samochodzie) samolotem by zawinelo ,oczywiscie samolot by spadł ,ale z takiej wysokosci jak była ta brzoza raczej byłby w całości ludzie by pewnie zgineli na skutek obrażeń,ale miejsce katastrofy nie wyglądało by tak jak wyglądało

    6 2 Cytuj
  • Andrzej 12 kwi 2015

    Skrzydło nie jest gumowe, a samolot zapewne miał też swoją prędkość, stąd nie wydaje mi się, że skrzydło by ocalało. Skrzydło uderzyło, skrzydło zostało uwalone. Może brzoza też nie powinna zostać złamana?
    Owszem, samolotem może i obróci, może nawet i w dół, co spowoduje większą siłę uderzenia w ziemię.

    Z tym wypadkiem będzie, jak z wypadkiem Sikorskiego - nawet po 50 latach ludzie będą snuć różne teorie i legendy na ten temat.
    Z drugiej strony, jak w XXI w. w samolotach używanych przez najważniejsze osoby w państwie czarne skrzynki są przedpotopowe i to jeszcze ruskie... Nie dało się tam wsadzić czegoś naszego? W takim airbusie, to nawet oddech pilota słychać, a samolot który się rozbił, też miał 20 lat...

    Btw, szwagier dzisiaj mi zwrócił uwagę, że były też jakieś polskie rejestratory parametrów lotu. Dlaczego o nich nic nie słychać w mediach? Podobno oryginały są u nas.

    4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Logika niewiele wniesie, katastrofa staje się sprawą poglądów a nie faktu.
    Dla zwolennika PiS, to zamach, pozostali zaufali ekspertom.

    Wybory pokażą czy to był zamach czy katastrofa, jeżeli wygra PiS- to będzie dowód na zamach i PiS swoją kadencję przeznaczy na udowadnianie zamachu.
    A po oddaniu władzy wszystko wróci do normy, czyli powrót do rzeczywistości.

    6 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Tu mamy przykład urojeń ludzi przesiąkniętych nienawiścią do najlepszego rządu w historii
    http://wpolityce.pl/smolensk/240651-juz-miesiac-po-katastrofie-tusk-wiedzial-jak-putin-go-rozegral-i-wykorzystal-i-zaczal-sie-bac

    3 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    bono napisał/a:

    Logika niewiele wniesie, katastrofa staje się sprawą poglądów a nie faktu.
    Dla zwolennika PiS, to zamach, pozostali zaufali ekspertom.

    Którym "ekspertom"???!!!
    Laskowi, Hypkiemu czy... Anodinie??
    A ci "EKSPERCI" to co zbadali? Na czym opierali swoje mądre teorie skoro NAJWAŻNIEJSZE DOWODY trzymają rosjanie?
    Czy dla Ciebie, bono, kopia nagrania byłaby dowodem w sprawie, tym bardziej gdy pochodzi od takich (nie-)-przyjaciół?

    Żenujący masz ten tok myślenia i prostacki.

    9 6 Cytuj
  • Def Ibrylator 13 kwi 2015
    seal napisał/a:

    Skąd ty bono wziąłeś teorię, że 20 m przed ziemią nie ma siły nośnej? Chyba że po utracie skrzydeł. Lądując siła grawitacji przewyższa siłę nośną. Jak by było tak jak mówisz, to samolot lądował by z przyspieszeniem 9,81 m/s^2.

    Siła nośna samolotu zaraz nad ziemią znacznie wzrasta co pozwala na nagły wzrost sterowności i nośności samolotu przed lądowaniem. Jednoczenie zaraz nad ziemią wzrastają siły aerodynamiczne oddziaływające na konstrukcję. Spowodowane jest to powstaniem poduszki powietrznej pomiędzy ziemią a samolotem. Przy odpowiednim wychyleniu klap samolot jest w stanie zaraz nad ziemią lecieć z bardzo małą prędkością (ok. 250 km/h lub 140 KIAS), która na wyższej wysokości doprowadziłaby do przeciągnięcia (utrata siły nośnej).

    Mówiąc jeszcze prościej - konstrukcja samolotu jest najbardziej podatna na zniszczenie w ostatecznej fazie lądowania oraz przy starcie.

    Ps. Kurde, właśnie zdałem sobie sprawę, że znam się na lotnictwie bardziej niż Macierewicz i spółka :)

    zdjecie

    7 5 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    5 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Tupolew 204 porównywalny do Tu -154 wykosił las na długości około 150 metrów. Wszystkie osoby (8) przeżyły katastrofę. Warto zwrócić uwagę na stosunkowo małą skalę zniszczeń samolotu, w porównaniu do katastrofy w Smoleńsku (ukształtowanie, wielkość i rozrzut szczątków).

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    Ukształtowanie, wielkość i rozrzut szczątków samolotu sugerują, że mamy do czynienia z eksplozją lub serią eksplozji.

    Ale, wy dalej wierzcie w pancerną brzozę ....

    6 6 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    To nie polega na wierze, lecz dowodach. Jeżeli wykażesz, że był to zamach, chylę przed tobą i Maciarewiczem, głęboko czoło.

    To wasze dowody są tylko przypuszczeniami, że tak mogło być.

    Zastanawiające jest to, że takich problemów nie mają rodziny ofiar, które nie sympatyzują z PiS.

    Czyżby to świadczyło o tym że wiedzieli o zamachu a swoich bliskich, złożyli w ofierze?

    6 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    A jakie Wy macie dowody, że zamachu nie było jak wszystkie materiały dowodowe są w Rosji ?

    Gdzie jest wrak, oryginały czarnych skrzynek ?

    Kto zrobił autopsję ? Kto zrobił badania materiałoznawcze ? Gdzie to wszystko jest ?

    Polscy prokuratorzy byli przy wraku w obecności Rosjan, ale wszystko co zebrali musieli oddać Rosjanom i dopiero jak wszystko przeszło przez prokuraturę rosyjską przysyłali to do Polski w późniejszym terminie więc o czym my mówimy :-) Śmiech na sali :-D

    To były rosyjskie czynności śledcze przy polskiej obecności a Polacy nie mogli nic zabrać bez zgody Rosjan z miejsca katastrofy.

    8 5 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Nie wiem ile masz lat, ale z tego co piszesz wynika, że będziesz miał materiał do pisania na najbliższe naście lat.
    Nie sądzę aby Rosja zmieniła ustrój na demokratyczny,
    a jak sądzę PiSowi tym bardziej tych materiałów nie przekaże.

    Sójka napisał/a:

    A jakie Wy macie dowody, że zamachu nie było jak wszystkie materiały dowodowe są w Rosji ?

    Gdzie jest wrak, oryginały czarnych skrzynek ?

    Kto zrobił autopsję ? Kto zrobił badania materiałoznawcze ? Gdzie to wszystko jest ?

    Polscy prokuratorzy byli przy wraku w obecności Rosjan, ale wszystko co zebrali musieli oddać Rosjanom i dopiero jak wszystko przeszło przez prokuraturę rosyjską przysyłali to do Polski w późniejszym terminie więc o czym my mówimy :-) Śmiech na sali :-D

    To były rosyjskie czynności śledcze przy polskiej obecności a Polacy nie mogli nic zabrać bez zgody Rosjan z miejsca katastrofy.

    Czekam na Kaczyńskiego jako premiera, może jego Rosjanie posłuchają, i dadzą mu to co on zechce.

    Ale nawet wtedy, będzie komentarz, że po takim czasie wszystko to jest niewiarygodne i sfałszowane.

    Jak widzisz temat na kilka pokoleń i niejedna powieść.

    5 5 Cytuj
  • Def Ibrylator 13 kwi 2015
    Sójka napisał/a:

    A jakie Wy macie dowody, że zamachu nie było jak wszystkie materiały dowodowe są w Rosji ?

    Gdzie jest wrak, oryginały czarnych skrzynek ?

    Kto zrobił autopsję ? Kto zrobił badania materiałoznawcze ? Gdzie to wszystko jest ?

    Polscy prokuratorzy byli przy wraku w obecności Rosjan, ale wszystko co zebrali musieli oddać Rosjanom i dopiero jak wszystko przeszło przez prokuraturę rosyjską przysyłali to do Polski w późniejszym terminie więc o czym my mówimy :-) Śmiech na sali :-D

    To były rosyjskie czynności śledcze przy polskiej obecności a Polacy nie mogli nic zabrać bez zgody Rosjan z miejsca katastrofy.

    Heheh. Słońce, wiesz dlaczego Rosja nie wyda nam żadnych danych na temat smoleńska ? Bo zapewne nic w nich szokującego nie ma. A Rosja uwielbia niszczyć kraje od środka. PIS poszedł Ruskom na rękę niszcząc nasz kraj. Rosja szybko doszła do wniosku, że im dłużej nie wydadzą dowodów, tym bardziej PIS będzie rozpleniał zarazę w Polsce. To takie proste. Nie zdziwiłbym się, jakby się okazało, że cała ta akcja PIS jest finansowana przez "przyjaciół" zza wschodniej granicy.

    Poza tym, PIS nigdy nie odważy się wyciągnąć wraku. Zaszli już w tym za daleko. Nie zaryzykowaliby możliwości spotkania się z prawdą, w której do zamachu nie doszło. Powtarzam od lat - PIS'owi zamach był i jest potrzebny do istnienia. I tutaj musi pozostać status quo. I PIS będzie do tego dążył.

    A teraz Sójko tak na poważnie. Wyobraźmy sobie 2 alternatywy. Na pierwszą Ci odpowiem, na drugą Ty mi odpowiedź:

    1. Wrak wraca do Polski, okazuje się, że faktycznie doszło do zamachu. Tak wynika z ekspertyzy wszystkich dowodów. PIS zyskuje aprobatę społeczeństwa, jest partią NR 1, mieli rację, wszyscy ich przepraszają. Wielki sukces, brawa, szampany i tak dalej. PIS dochodzi do władzy, i tak dalej...

    2. Wrak wraca do Polski, ekspertyza ostatecznie przekreśla możliwość zamachu. Sójko, jaki teraz będzie krok PIS'u ? Proszę zgadnij.

    4 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Tak jak napisałeś w punkcie pierwszym ,wtedy w drugim nie będzie aprobaty...i o co chodzi?

    Problem tylko w tym że w polsce PO nie chce umiedzynarodowienia śledztwa,tylko nie wiem czemu,czy ten radz ma coś na sumieniu czy poprostu boi sie kompromitacji,zresztą mam wrażenie że już coraz głośniej europa i świat śmieje sie znas, a raczej z ustalonych oficjalnie przyczyn katastrofy,

    2 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    albert7575 napisał/a:

    Problem tylko w tym że w polsce PO nie chce umiedzynarodowienia śledztwa,tylko nie wiem czemu,czy ten radz ma coś na sumieniu czy poprostu boi sie kompromitacji,zresztą mam wrażenie że już coraz głośniej europa i świat śmieje sie znas, a raczej z ustalonych oficjalnie przyczyn katastrofy,

    Coraz bardziej świat i Europa śmieje się z takich jak ty, niedowartościowanych, nieufnych, ufających obcym, skundlonych obywateli.
    Czy wyobrażasz sobie Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Włochy itd. państwa, które oddają śledztwo za granicę?
    Tak może robić tylko Haiti.
    W ten sposób ty, jako obywatel tego państwa, twierdzisz, że urodziłeś się w państwie daunów, debili i tępaków, którzy nie umieją przeprowadzić śledztwa.
    Sorry ty możesz tak mieć, ale ja uważam się za równego z Niemcem, Amerykaninem, Francuzem czy Anglikiem.
    I zostańmy przy swoim.
    Ty nie ufasz Polakom Słowianom, Wiślanom i Polanom, ja wręcz odwrotnie dostrzegam, że w Niemczech są świry za sterami samolotu a w USA strzelają do leżącego, kompletnie im nie ufam.

    5 2 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Nikt nie zaprzeczy że do pełnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy lotniczej niezbędny jest wrak i czarne skrzynki.y nie posiadamy ani jednego ani drugiego a powtarzamy w koło Macieju że znamy w 100% przyczynę katastrofy,Wyjścia są dwa albo próbuje się nam narzucić z góry ustaloną przyczynę wypadku albo mamy genialnych ekspertów od badania przyczyn katastrof lotniczych.Jeżeli tak to dziwi dlaczego wszystkim krajom oprócz Polski do wyjaśnienia potrzebne są wszystkie możliwe dowody i wielkim nakładem kosztów starają się je zebrać a nam wystarczy Anodina i Lasek.O ile się nie mylę w sprawie zbrodni katyńskiej też ci co nie uznawali oficjalnej wersji uznawani byli za zdrajców lub wariatów.
    A może chodzi o to
    http://wpolityce.pl/smolensk/240651-juz-miesiac-po-katastrofie-tusk-wiedzial-jak-putin-go-rozegral-i-wykorzystal-i-zaczal-sie-bac
    Czy to nie dziwne że nikt nie ma watpliwości i na siłę forsuje się przekaz o wykluczeniu wszystkiego poza winą pilotów i Prezydenta?Czy nie wystarczy w tych wszystkich doniesieniach zmienić daty i nazwy(Katyń na Smoleńsk) bo przekaz jest identyczny,ta winni Niemcy tu piloci i zero dyskusji.

    4 5 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    krowka123 napisał/a:

    Nikt nie zaprzeczy że do pełnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy lotniczej niezbędny jest wrak i czarne skrzynki.y nie posiadamy ani jednego ani drugiego a powtarzamy w koło Macieju ekspertów od badania przyczyn katastrof lotniczych.Jeżeli tak to dziwi dlaczego wszystkim krajom oprócz Polski do wyjaśnienia potrzebne są wszystkie możliwe dowody i wielkim nakładem kosztów starają się je zebrać a nam wystarczy Anodina i Lasek
    O ile się nie mylę w sprawie zbrodni katyńskiej też ci co nie uznawali oficjalnej wersji uznawani byli za zdrajców lub wariatów.

    Sorry, ale z tym Katyniem to już przynudzasz, przecież ci którzy zaprzeczali już dawno nie żyją, a ty to przytaczasz w co drugim blogu.
    Co do wraku i czarnych skrzynek, potrzebne są i co dalej....... jakie koszty jesteś w stanie ponieść aby je zdobyć?
    NATO w tym nam nie pomoże!
    A to że powtarzasz to w koło Macieju to prawda!

    Przypomnij sobie jak współpracuje ze Scotland Yard który prowadzi śledztwo, strona rosyjska- dotyczy dochodzenie w sprawie otrucia Litwinienki!
    Odrzuć w końcu tę zaściankowość .

    4 5 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Bono przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałeś-i co dalej?
    Przyznajesz że są potrzebne ale Rosjanie nie wydają więc ...są niepotrzebne i obejdziemy się bez nich ?
    To powiedzmy sobie szczerze że nasi przyjaciele nas zawiedli a nie róbmy z ludzi idiotów chyba że mamy coś do ukrycia lub zostaliśmy rozegrani przez naszego człowieka w Moskwie jak jeszcze nie dawno mówiono na salonach o Putinie.
    Jak możemy powiedzieć że wszystko wyjaśnione jak nie mamy wszystkich dowodów.Co do Katynia to będę przypominała do znudzenia bo identycznie wpajano ludziom jedynie słuszną linię a ludzie ktorzy to robili jeszcze żyją i mają się dobrze.Który nauczyciel na lekcji przed upadkiem jedynie słusznego systemu powiedział że zrobili to Niemcy?

    3 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    krowka123 napisał/a:

    To powiedzmy sobie szczerze że nasi przyjaciele nas zawiedli a nie róbmy z ludzi idiotów chyba że mamy coś do ukrycia lub zostaliśmy rozegrani przez naszego człowieka w Moskwie jak jeszcze nie dawno mówiono na salonach o Putinie.

    Jak możemy powiedzieć że wszystko wyjaśnione jak nie mamy wszystkich dowodów.

    Co do Katynia to wpajaj to rówieśnikom, bo my już w podstawówce uczyliśmy się o zbrodni katyńskiej, więc nas tajemną informacją nie zaskoczysz.

    Może to twoi przyjaciele, ja bym tak ich nie nazwał, po prostu "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"

    ad.2
    Na te" wszystkie dowody"- możemy poczekać, i tu się posłużę cytatem z mojej babci- "do usranej śmierci"- dotarło?

    4 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Bono,walniety jesteś do potęgi,równasz się z Niemcami,Francuzami czy Amerykanami???? Oni nie sa tak zakompleksieni jak elektorat PO,mam wrażenie że jeśli byłeś za granica to tylko na wycieczkach i miałeś do czynienia tylko z osobami świadczącymi usługi turystyczne,w niemczech akurat pracowałem jakiś czas u różnych ludzi,zawsze jedząc z nimi obiad, można powiedzieć ze poznałem niemcow "od kuchni" i zawsze u nich przebijalo stawianie swojego kraju na pierwszym miesjcu,to samo amerykanie,ogladnij sobie amerykanskie filmy i zwróć uwage ile razy pokazywana jest tam flaga usa,

    Większej głupoty nie przeczytalem na tym forum niż ta że ty uważasz sie za równego niemcom i amerykanom,sądze że gdyby przeczytali wszystkie twoje posty prędko by ci to z glowy wybili.

    Zresztą co świat o tym myśli można co jakiś czas usłyszeć badz przeczytać,ostatnio choćby niemiecki pisarz i dziennikarz Jurgen Roth,ale oczywiscie jesli jego tezy odbiegaja od tych twierdzonych przez PO jest on mało wiarygodny i "nawiedzony" bo tylko jedna linia śledztwa jest brana pod uwagę,takie śledztwo mogą poprowadzić tylko minimaliści z PO,nie mam nic przeciwko minimalistą pod warunkiem że ich minimalizm jest ich drogą życiową a nie drogą całego narodu

    Amerykanie chętnie by zajeli sie śledztwem w sprawie katastrofy,ale mogą to tylko zrobić na prośbę rządu polskiego,a takiej prośby nigdy nie było.Dlaczego PO była jedyna partią w parlamencie europejskim która zablokowała ustawe o umiedzynarodowieniu śledztwa,jako jedyna na wszystkie kraje członkowskie i różne ugrupowania w nich

    cyt "....RMF24.pl, informuje że eurodeputowani PO złożyli wniosek o usunięcie z rezolucji PE zapisu wzywającego do umiędzynarodowienia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Jana Olbrychta z PO, wybrana na początku droga prawna w tej sprawie jest słuszna....."- właśnie tylko droga jaką wybrała Po jest słuszna.....,a wszyscy inni którzy myślą innaczej sa "niedowartościowani","nieufni","skundleni obywatele"

    3 3 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    albert7575 napisał/a:

    Bono,walniety jesteś do potęgi,równasz się z Niemcami,Francuzami czy Amerykanami???? Oni nie sa tak zakompleksieni jak elektorat PO,mam wrażenie że jeśli byłeś za granica to tylko na wycieczkach i miałeś do czynienia tylko z osobami świadczącymi usługi turystyczne,w niemczech akurat pracowałem jakiś czas u różnych ludzi,zawsze jedząc z nimi obiad, można powiedzieć ze poznałem niemcow "od kuchni" i zawsze u nich przebijalo stawianie swojego kraju na pierwszym miesjcu,to samo amerykanie,ogladnij sobie amerykanskie filmy i zwróć uwage ile razy pokazywana jest tam flaga usa,

    Zgadzam się z Tobą, absolutnie!
    To typowe dala Gastarbeiter-a.
    Zasmucę cię, ale pracuję w korporacji międzynarodowej, i już mam przesyt obcych państw, tak że, nie pogadamy.
    Zaś obiady z obcymi jadam, poza krajem dwa razy w miesiącu, w Polsce częściej.
    I nie kleję fliz, z czego wcale nie mam większej satysfakcji, bo prości ludzie mają więcej ludowej mądrości.

    Widzisz, ja mam tak jak oni, u mnie też
    przebija stawianie swojego kraju na pierwszym!!!!

    5 3 Cytuj

Odpowiedz