Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 24 lip 2016

    Ja nakazałem rodzinie, aby przy każdej mszy rocznicowej, śmierci mojego dziadka, odczytywać Apel Smoleński i napisałem testament, że po mojej śmierci, też życzę sobie aby rocznicowo w rocznicę mojego odejścia, był odczytywany.

    6 5 Cytuj
  • Andrzej 24 lip 2016
    Walker84 napisał/a:

    Guzik cię to powinno obchodzić. Co to komu szkodzi ? Czy ktoś coś śpiewa czy odczytuje. To tylko dowód na to że jesteś w to wmieszany bądź ideologicznie bądź materialnie ..

    Arogancja rodem z PiS. Bardzo mnie to interesuje, co się odczytuje przy obchodach uroczystosci z okazji Powstania Warszawskiego. To, że Ty masz to w dupie, to mnie nie interesuje. Ale wiem, że słowo szacunek jest Ci obce, więc i takie poglądy są zrozumiałe.

    3 4 Cytuj
  • 24 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    Arogancja rodem z PiS. Bardzo mnie to interesuje, co się odczytuje przy obchodach uroczystosci z okazji Powstania Warszawskiego. To, że Ty masz to w dupie, to mnie nie interesuje. Ale wiem, że słowo szacunek jest Ci obce, więc i takie poglądy są zrozumiałe.

    Szacunek dla ludzi zamroczonych nienawiścią do osób próbujących uczcić katastrofę z delegacją naszego Państwa jakiej nie było w ponad 1000 letniej Historii Polski. Chyba żartujesz.
    Uprawiasz tutaj taką samą politykę jak ta banda platformerska i ich poplecznicy ..

    4 6 Cytuj
  • Andrzej 24 lip 2016

    To mogą ją uczcić 10 kwietnia. Mogą zrobić uroczystość, jakiej świat nie widział. Mogą wprowadzić święto państwowe, aby podnieść rangę tego wydarzenia. Ja nie mam nic przeciwko temu. Ale niech przestaną mieszać Smoleńsk do kazdej uroczystości panstwowej. Wnet podczas litanii do wszystkich świętych będą się domagać apelu podległych dla ofiar katastrofy smoleńskiej. To już prawdziwa mania, jak tego nie widzisz, to jesteś kompletnie zaślepiony propagandą PiSu.
    Macierewicz z Kaczyńskim najbardziej szkodzą pamięci ofiar tej katastrofy, rozmieniając ją na drobne. Zrozumiała to nawet Marta Kaczyńska, która akurat ma prawo patrzyć na to subiektywnie, gdyż dla niej to prawdziwa tragedia.

    4 4 Cytuj
  • 24 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    To mogą ją uczcić 10 kwietnia. Mogą zrobić uroczystość, jakiej świat nie widział. Mogą wprowadzić święto państwowe, aby podnieść rangę tego wydarzenia. Ja nie mam nic przeciwko temu. Ale niech przestaną mieszać Smoleńsk do kazdej uroczystości panstwowej. Wnet podczas litanii do wszystkich świętych będą się domagać apelu podległych dla ofiar katastrofy smoleńskiej. To już prawdziwa mania, jak tego nie widzisz, to jesteś kompletnie zaślepiony propagandą PiSu.
    Macierewicz z Kaczyńskim najbardziej szkodzą pamięci ofiar tej katastrofy, rozmieniając ją na drobne. Zrozumiała to nawet Marta Kaczyńska, która akurat ma prawo patrzyć na to subiektywnie, gdyż dla niej to prawdziwa tragedia.

    W niczym mi to nie przeszkadza. Tym bardziej że tam w końcu zginął Prezydent tego kraju jaki by on nie był. I był przeciez nie na prywatnej wycieczce tylko reprezentował nasz kraj .
    Zamroczony ty jesteś antkiem i kaczorem. Masz na ich punkcie bzika podobnie jak lis i kilku jeszcze pismaków-manipulatorów.

    4 6 Cytuj
  • 24 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    Macierewicz z Kaczyńskim najbardziej szkodzą pamięci ofiar tej katastrofy, rozmieniając ją na drobne. Zrozumiała to nawet Marta Kaczyńska, która akurat ma prawo patrzyć na to subiektywnie, gdyż dla niej to prawdziwa tragedia.

    PISiaki tego nie pojmą. Im się wydaje żę bombardowanie społeczeństwa przy każdej możliwej okazji informacjami o tych którzy mówili że "będą lądować do skutku" spowoduje że ludzie zapamiętają Lecha jako tego który poległ. A tu zonk, im większa presja tym większy opór ludzi. I prawidłowo.

    5 4 Cytuj
  • 24 lip 2016

    Podobno niektórzy śpiewają pieśń:

    Glory, glory alelluja
    Mamy Lech a wy h.....ja.
    Glory, glory, alleluja,
    Złoty nektar w gardło lej!

    Pełnego Lecha może mieć
    Przed sobą nawet kmieć.
    Czemu przed sobą górnik
    Lecha też nie może mieć?
    Na apel wyskakuje
    Inżynierów kwiat,
    Lecha lubi cały świat.

    Lechu Lechu alelluja....

    4 5 Cytuj
  • 12 sie 2016
    bono napisał/a:

    Podobno niektórzy śpiewają pieśń:

    Glory, glory alelluja
    Mamy Lech a wy h.....ja.
    Glory, glory, alleluja,
    Złoty nektar w gardło lej!

    Pełnego Lecha może mieć
    Przed sobą nawet kmieć.
    Czemu przed sobą górnik
    Lecha też nie może mieć?
    Na apel wyskakuje
    Inżynierów kwiat,
    Lecha lubi cały świat.

    Lechu Lechu alelluja....

    Prymitywne zagrywki z twojej strony. Jakieś wierszyki sobie napisać..

    3 4 Cytuj
  • 15 sie 2016

    Jaki gość takie zagrywki :)

    1 4 Cytuj
  • 16 sie 2016

    Tak się pisze na nowo historię...

    -------------------------
    Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest nasz żołnierski, obywatelski i polski obowiązek - mówił szef MON.

    http://www.gazetaprawna.pl/wideo/967730,nigdy-zaden-polski-zolnierz-nie-zapomni-o-ofierze-krwi-prezydenta-lecha-kaczynskiego.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
    -------------------------

    Z całym szacunkiem do ofiar katastrofy ale PISiaki z przeciętnego prezydenta bohatera narodowego robić nie bedziecie. On nie złożył żadnej ofiary krwi.

    zdjecie

    9 1 Cytuj
  • 17 sie 2016
    bono napisał/a:

    Podobno niektórzy śpiewają pieśń:

    Glory, glory alelluja
    Mamy Lech a wy h.....ja.
    Glory, glory, alleluja,
    Złoty nektar w gardło lej!

    Pełnego Lecha może mieć
    Przed sobą nawet kmieć.
    Czemu przed sobą górnik
    Lecha też nie może mieć?
    Na apel wyskakuje
    Inżynierów kwiat,
    Lecha lubi cały świat.

    Lechu Lechu alelluja....

    To jest poziom. Pogratulować intelektu.

    3 2 Cytuj
  • 17 sie 2016

    M_markos napisał" On nie złożył żadnej ofiary krwi. "
    Wygląda na to że zmarł śmiercią naturalną.Nawet najbardziej barbarzyńskie plemiona mają szacunek dla zmarłych ale w każdym społeczeństwie znajdzie się jakiś debil który nie szanuje tradycji.
    I co debile kpiąc sobie z człowieka który zginął w katastrofie lotniczej czujecie się dowartościowani,lepsi od innych?

    3 4 Cytuj
  • 17 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    To jest poziom. Pogratulować intelektu.

    Smoleński lot był misą wysokiego ryzyka,
    bo lądowanie było obarczone 90% ryzykiem niepowodzenia,

    w tych warunkach, bohaterska misja ostatniego lotu,
    jawi się jako heroiczny czyn, oddania życia w hołdzie narodowi,

    uczestnicy lotu a zwłaszcza pierwszy pasażer,
    wiedzieli, że prawdopodobnie polegną, ale w słusznej sprawie,

    stąd ich decyzję o lądowaniu z oddaniem życia,
    należy uznać jak najwyższy patriotyzm i spełnienie honorowej misji..
    Poległym na polu chwały - cześć.

    5 2 Cytuj
  • 17 sie 2016

    Jeszcze tylko zastanawia mnie, jak potraktować pasażerów lotu skierowanego na World Trade Center, czy byli bohaterami widząc w jaki obiekt trafiają, czy przypadkowymi bohaterami?

    I uczestnicy lotu szalonego pilota z Niemiec, czy np. drugi pilot to bohater, który walczył z drzwiami i robił próbę odwrócenia lotu, czy ich pasażerów, świadomych tragedii, można nazwać poległymi?

    Coś mi się wydaje, że pasażerowie lotu TU 154, byli we wspaniałych nastrojach, bez świadomości, że za chwilę polegną jako bohaterowie.

    4 Cytuj
  • 17 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    M_markos napisał" On nie złożył żadnej ofiary krwi. "
    Wygląda na to że zmarł śmiercią naturalną.Nawet najbardziej barbarzyńskie plemiona mają szacunek dla zmarłych ale w każdym społeczeństwie znajdzie się jakiś debil który nie szanuje tradycji.
    I co debile kpiąc sobie z człowieka który zginął w katastrofie lotniczej czujecie się dowartościowani,lepsi od innych?

    Szacunek do zmarłych nie oznacza pozwolenia na robienie z osoby Lecha Kaczyńskiego kogoś kim nie był.

    Dlaczego LK został pochowany w krypcie wawelskiej. Co on zrobił takiego że leży w towarzystwie królów Polskich? Ktoś mi wskaże jego "wybitność"?
    Dlaczego PIS i Macierewicz bombardują społeczeństwo niekończącym się apelem smoleńskim.
    Jakim PIS przedstawia LK jako "poległego" który oddał ofiare krwi.
    itd

    Możecie podpinać tą tragedię pod sumienie, tradycję, nazywać mnie i innych ludzi debilami ale i tak wielu osób tym nie zmanipulujecie. Przypomnieć Ci jak wyglądała jego ofiara krwi:

    ------------------------------
    LOT SMOLEŃSKI STENOGRAMY
    8:26:18 - rozmowa dowódcy samolotu z szefem protokołu :
    - Panie dyrektorze, wyszła mgła, w tej chwili - mówi kapitan, wg rubryki "Uwagi". - "Wyraźnie odwrócony w kierunku Kazany, brak wysokich częstotliwości, niski poziom zapisu". - I przy tych warunkach, które są obecnie - nie damy rady usiąść. Spróbujemy podejść, zrobimy jedno podejście, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Także proszę już myśleć nad decyzją, co będziemy robili.
    - Będziemy próbować do skutku - odpowiada szef protokołu.
    - Yy, paliwa nam tak dużo nie starczy, żeby do skutku - mówi kapitan samolotu.
    - To tu mamy problem! - stwierdza dyplomata.
    http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/najnowsze-stenogramy-z-kokpitu-tu-154/yz1ll45
    ------------------------------

    To jest właśnie to wasze "męczeństwo" w pigułce. Tak się właśnie kończy jak ignoruje się wiedzę i doświadczenie. Pomysleć tylko że taka sama mentalność jak była podczas lotu smoleńskiego kieruje wam w obecnym w rządzeniu Polską. Tylko czekać na brzozę.

    6 1 Cytuj
  • 17 sie 2016

    To patrząc w sposób "patriotyczny", Lech miałyby konkurenta,

    Bo Duda przy braku szczęścia też, po wybuchu opony mógł zginąć.
    Były to wypadek w ruchu lądowym, tamten był wypadek w ruchu powietrznym.
    Czy też byłby bohaterem i poległym?

    A gdyby prezydent jechał do Krakowa w pierwszym wagonie i zginął w katastrofie pod Szczekocinami, to była by to katastrofa, tak jak teraz? czy od razu, zamach, misja bohaterska i oddanie życia w boju, o wyborców, czy byłby poległym?

    4 1 Cytuj
  • 17 sie 2016
    bono napisał/a:

    Jeszcze tylko zastanawia mnie, jak potraktować pasażerów lotu skierowanego na World Trade Center, czy byli bohaterami widząc w jaki obiekt trafiają, czy przypadkowymi bohaterami?

    I uczestnicy lotu szalonego pilota z Niemiec, czy np. drugi pilot to bohater, który walczył z drzwiami i robił próbę odwrócenia lotu, czy ich pasażerów, świadomych tragedii, można nazwać poległymi?

    Coś mi się wydaje, że pasażerowie lotu TU 154, byli we wspaniałych nastrojach, bez świadomości, że za chwilę polegną jako bohaterowie.

    i to jest właśnie sedno. większość twoich wypocin opata jest na "coś mi się wydaje". właśnie to wraz z "obiektywnymi" przekazami z zewnątrz jest podstawą twojej filozofii. zupełny brak woli, chęci i możliwości poznania rzeczywistości. Zaślepienie własnymi racjami, które objawia się między innymi wypisywaniem prostackich tekstów. Przecież to już jest najzwyczajniej nudne. "jak ktoś się głupi urodził, głupim będzie i głupi do piachu pójdzie".

    3 Cytuj
  • 17 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Szacunek do zmarłych nie oznacza pozwolenia na robienie z osoby Lecha Kaczyńskiego kogoś kim nie był.

    Dlaczego LK został pochowany w krypcie wawelskiej. Co on zrobił takiego że leży w towarzystwie królów Polskich? Ktoś mi wskaże jego "wybitność"?
    Dlaczego PIS i Macierewicz bombardują społeczeństwo niekończącym się apelem smoleńskim.
    Jakim PIS przedstawia LK jako "poległego" który oddał ofiare krwi.
    itd

    Możecie podpinać tą tragedię pod sumienie, tradycję, nazywać mnie i innych ludzi debilami ale i tak wielu osób tym nie zmanipulujecie. Przypomnieć Ci jak wyglądała jego ofiara krwi:

    ------------------------------
    LOT SMOLEŃSKI STENOGRAMY
    8:26:18 - rozmowa dowódcy samolotu z szefem protokołu :
    - Panie dyrektorze, wyszła mgła, w tej chwili - mówi kapitan, wg rubryki "Uwagi". - "Wyraźnie odwrócony w kierunku Kazany, brak wysokich częstotliwości, niski poziom zapisu". - I przy tych warunkach, które są obecnie - nie damy rady usiąść. Spróbujemy podejść, zrobimy jedno podejście, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Także proszę już myśleć nad decyzją, co będziemy robili.
    - Będziemy próbować do skutku - odpowiada szef protokołu.
    - Yy, paliwa nam tak dużo nie starczy, żeby do skutku - mówi kapitan samolotu.
    - To tu mamy problem! - stwierdza dyplomata.
    http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/najnowsze-stenogramy-z-kokpitu-tu-154/yz1ll45
    ------------------------------

    To jest właśnie to wasze "męczeństwo" w pigułce. Tak się właśnie kończy jak ignoruje się wiedzę i doświadczenie. Pomysleć tylko że taka sama mentalność jak była podczas lotu smoleńskiego kieruje wam w obecnym w rządzeniu Polską. Tylko czekać na brzozę.

    gratuluję źródła. w "fakty i mity" nie szukałeś? jakby nie patrzeć, sięgnięcie do prawdziwych stenogramów wymaga nieco wysiłku, no ale po co, tobie tyle wystarczy.

    1 4 Cytuj
  • 17 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    i to jest właśnie sedno. większość twoich wypocin opata jest na "coś mi się wydaje". właśnie to wraz z "obiektywnymi" przekazami z zewnątrz jest podstawą twojej filozofii. zupełny brak woli, chęci i możliwości poznania rzeczywistości. Zaślepienie własnymi racjami, które objawia się między innymi wypisywaniem prostackich tekstów. Przecież to już jest najzwyczajniej nudne. "jak ktoś się głupi urodził, głupim będzie i głupi do piachu pójdzie".

    Co do, że mi się wydaje....

    to nie wydaje mi się, a wiem to na pewno, że prezydent leciał z turystyczną wizytą na Rocznicę Smoleńską.
    Nie miał misji bohaterskiej, nie miał zamiaru oddawania życia, nie spełniał bojowego zadania.
    Na dowód są uczestnicy lotu - żona, opozycja itd.

    Przez upór gospodarzy samolotu, w części przez głupotę i ich lekkomyślność i brak profesjonalizmu, spowodowali śmierć 94 osób.
    Byli za te osoby odpowiedzialni i nie zapewnili im bezpieczeństwa, więc gdyby żyli, nie wyszli by z pierdla za uśmiercenie pozostałych pasażerów.

    O żadnym bohaterstwie nie może być mowy, i o polegnięciu też.

    Jeżeli ktoś z ciebie robi idiotę, a ty to kupujesz to większym głupcem jesteś ty.

    Gdyby prezydent leciał sam, samolotem wojskowym, z misją przeprowadzenia dywersji na terenie wroga i poległ w tej misji w raz z załogą, cała ta misja była by bohaterska i heroiczna.

    Ale nie każda głowa państwa, której samolot się rozpada jest bohaterem. Tak jak nie są nimi sportowcy np. Węgier i innych państw, którzy zginęli w drodze na mecz, czy turniej.

    "znaj proporcje mocium panie"

    "Stare powiedzenie głosi, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a o Polakach często mówi się jako osobach przechodzących w wyrażaniu sądów oraz okazywaniu emocji z jednej skrajności w drugą."

    4 1 Cytuj
  • 17 sie 2016

    jak to możliwe, że ludzie tak bezkrytycznie łykają wszystko, co im się przedstawia jako prawdę. jeżeli przekaz jest z obrazem, taki komiksowy to już prawdziwsza prawda, a jak w telewizorze pokarzą to już najprawdziwsza prawda. mądrość to też umiejętność znalezienia i oceny źródła informacji. Twojej wywody bono opierają się na takich właśnie przekazach. widziałeś oryginał stenogramu rozmów? czytałeś raporty z katastrofy, porównywałeś je? lepiej pisać głupoty oparte na głupotach.

    1 3 Cytuj
  • 17 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    gratuluję źródła. w "fakty i mity" nie szukałeś? jakby nie patrzeć, sięgnięcie do prawdziwych stenogramów wymaga nieco wysiłku, no ale po co, tobie tyle wystarczy.

    @zyzy nie gratuluj, po prostu wklej te "prawdziwe" stenogramy. Pokaż że ten fragment rozmowy który wkleiłem wogóle nie istniał.

    Moja wersja stenogramów jest tutaj,
    http://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-nowe-stenogramy-rozmow-z-tu-154m-udalo-sie-odczytac-wiecej-s,nId,1711642

    poprzednio wkleiłem przedruk z faktów. Chcę zobaczyć Twoją wersje stenogramów. Oświeć nas.

    Wkleję Ci jeszcze jeden fragment który dobitnie pokazuje burdel który był w samolocie:
    -------------------------------------------------
    LOT SMOLEŃSKI FRAGMENT STENOGRAMU

    8:40:07 - pierwszy, poprzedzony trzaskiem alarm TERRAIN AHEAD! W kokpicie dochodzi do charakterystycznej rozmowy:
    - Ktoś tu zawinił - mówi jeszcze przed TERRAIN jeden z członków załogi.
    - Mówisz do widzeniaa! - stwierdza drugi pilot. Być może spodziewał się, że alarm wywoła decyzję o odejściu na drugi krąg.
    - Nieee, ktoś za to beknie - rozwiewa złudzenia dowódca.
    - Po-my-sły! - domaga się DSP. Mówi znacznie głośniej od pilotów.

    8:40:21 - załoga schodzącego samolotu obserwuje pomiar wysokości
    Zmieścisz się śmiało”
    - 2-8-0 - melduje drugi pilot.
    - 300! - prostuje nawigator.
    - Nie musimy dokładnie - stwierdza któryś z członków załogi.
    - Zmieścisz się śmiało - zachęca tymczasem Dowódca Sił Powietrznych generał Andrzej Błasik, po dwóch sekundach dodający "230"
    8:40:33 - drugi alarm TERRAIN AHEAD.

    8:40:38 - trzeci alarm TERRAIN AHEAD, tłumiący odczytane dopiero teraz słowa któregoś z członków załogi "To się nie uda".

    8:40:41 - czwarty alarm TERRAIN AHEAD. 8:40:42 - alarm PULL UP.
    Alarmy TERRAIN AHEAD i PULL UP pracują równolegle, w kabinie jest głośno.
    8:40:48:
    Narwańcy - mówi w kokpicie niezidentyfikowany głos. Samolot jest na 100 metrach.
    -------------------------------------------------

    3 1 Cytuj
  • 17 sie 2016

    Markos lepsza zmiana wie lepiej. Tylko oni w tym pamstwie mają monopol na prawde. Prawde jaka jest dla nicg wygodna nawet jesli bylaby kłamstwem.

    2 2 Cytuj
  • 17 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    widziałeś oryginał stenogramu rozmów? czytałeś raporty z katastrofy, porównywałeś je? lepiej pisać głupoty oparte na głupotach.

    Albo udajesz głupca, albo....

    Jeżeli Kubica szarżuje jako sportowiec i ryzykuje kalectwo i życie, jego sprawa, ale też nie ma do nikogo pretensji.

    Twój zespół prezydencko, generalsko pilotażowy, złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa, złamał podstawowe prawa ochrony głowy państwa, naraził pozostałych pasażerów na śmierć.

    Żadne stenogramy nic tu nie pomogą. Jeżeli lecą służby specjalne ze specjalnym pasażerem, nie słuchają żadnych i nie ufają żadnym komunikatom, poza własną wiedzą i umiejętnościami!!!!!

    A to że są w Rosji, nakazuje im podwójną ostrożność.
    Załoga nagabywana przez osoby postronne, w randze dowódcy, została zmuszona do rozbicia samolotu. Tyle!!!

    4 1 Cytuj
  • 18 sie 2016

    Zastanawiałam się co się stało z dr.Laskiem po tym jak zlikwidowali mu dobrze płatną fuchę i stronę internetową a tu patrzę jest na lokalnym forum pod przybranym nickiem.Ten sam język,ta sama demagogia i znawstwo tematu a i na sporcie się zna co widać we wcześniejszym wątku.

    1 3 Cytuj
  • 18 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Zastanawiałam się co się stało z dr.Laskiem po tym jak zlikwidowali mu dobrze płatną fuchę i stronę internetową a tu patrzę jest na lokalnym forum pod przybranym nickiem.Ten sam język,ta sama demagogia i znawstwo tematu a i na sporcie się zna co widać we wcześniejszym wątku.

    Lasek teraz żebrze pod kościołem i pod przybranym nickiem ma fuchę na forum internetowym w Myślenicach.

    Dlaczego w tym mieście? te tajemnicę bada zespół Maciarewicza.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz